Oldalak: 1 ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 [30] 31 32 33 34 35 36 37   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 5,6-os vadásztöltények.  (Megtekintve 121254 alkalommal)
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #435 Dátum: 2017. Június 06. - 22:11:35 »

Nos csak azért kell itt vásárolni, mert külföldön nem lehet. Főnököm-barátom-fogadott testvérem a nagyszőlősi erdőgazdaság igazgatójaként 3 éve elhatározta, hogy ő majd megmutatja és Magyarországon vesz golyóspuskát. Utána meg hivatalosan behozza! Mert a törvény az mindenkire törvény! Meg így meg úgy! Tudni kell, hogy a cimbora még tőlem is nyakasabb ugocsai, pontosabban salánki. Jogsegély szolgálat (az erdőgazdaság ügyvédje) keze alatt volt. Havonta bement Ungvárra a megyeközpontba noszogatni a dolgot, de a törvényi díjszabáson kívül elvből nem volt hajlandó egy kopejkát sem fizetni. A fegyverbehozatali engedélyére ezért 10 azaz tíz hónapot várt, miközben 10-12 szer "ugrott be" a megyei zsaruságra ami ide 110 kilométer meg egyszer a kijei minisztériumba is szóvá tette a dolgot!!! És ez még nem minden! A határon az elvámolási és sz..patási ( a cimbora folyamatosan az eszköz rossz oldalán tartózkodott) eljárás kereken 4 óráig tartott. Elmondása szerint ha most valaki Magyarországon ad ajándékba egy egyedi Holland-Hollandot azzal a feltétellel, hogy övé ha beviszi ebbe a szép országba akkor az illetőt azonnal agyonlövi!!!
Mindez azért van így mert egy bizonyos embernek ott fenn Kijevben kizárólagos monopóliuma van vadászfegyverek importjára.  Csak és kizárólag  rajta keresztül működhetnek a boltok ő meg nem hülye olyan haszonkulcsot állapít meg amilyet akar. És nem szégyellős mert az árak kozmikusak. Pl a lőszer 25-30 százalékkal drágább mint nálatok. a fegyverek meg egyszerűen rohadt drágák.
  A távcsövet szereléket persze meg lehet venni csehbe-magyarba, mert hálistennek azt nem kell regisztráltatni a zsaruknál. Sőt mi több néha még le is lehet ÁFA-zni ami külön gyönyör.

Így már értem.  Türelmetlenül  Woest
Mondjuk a szerelék és távcső vásárlásnál azért még jelenthet könnyebbséget, hogy azt be lehet hozni. Gondolom azon is rajta van a kinti "árrés".
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
Helle365
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12


« Új üzenet #436 Dátum: 2017. Június 10. - 22:38:16 »

Üdvözlet Vadásztársak.
.222 Rem kaliberű Izs-18 puskámhoz szeretnék lőszert vásárolni és megütötte a szememet a gyanúsan olcsó (130-150 Ft/ db) Fiocci 50 HP lőszer.
Ha valakinek van tapasztalata ezzel a lőszerrel kérem ossza meg.

Köszönöm :Krisztián
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14840



« Új üzenet #437 Dátum: 2017. Június 11. - 10:39:27 »

Üdvözlet Vadásztársak.
.222 Rem kaliberű Izs-18 puskámhoz szeretnék lőszert vásárolni és megütötte a szememet a gyanúsan olcsó (130-150 Ft/ db) Fiocci 50 HP lőszer.
Ha valakinek van tapasztalata ezzel a lőszerrel kérem ossza meg.

Köszönöm :Krisztián

Szervusz Krisztián! Emelem

Én használtam és nem volt vele semmi gondom. Nem tudom, hogy más hogyan van vele, én  ebben a kaliberben számottevő különbséget nem fedeztem fel a klf lőszerek között.  mindegyik ugyan azt a megbízható pontosságot, teljesítményt biztosította.  Valamiért én "rászoktam" a SAKO Gamelhead 3,56 g.  SP , és a PMP 3,56 g. SP (sajna már nem kapható) lőszereire. Gondjaim egyedül a Norma lőszerekkel voltak, igaz csak egy dobozzal használtam, a húsz darabból 5 vagy 6 nem sült el.  Vállat von
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #438 Dátum: 2017. Június 11. - 11:04:07 »

Üdvözlet Vadásztársak.
.222 Rem kaliberű Izs-18 puskámhoz szeretnék lőszert vásárolni és megütötte a szememet a gyanúsan olcsó (130-150 Ft/ db) Fiocci 50 HP lőszer.
Ha valakinek van tapasztalata ezzel a lőszerrel kérem ossza meg.

Köszönöm :Krisztián

Sako Gamehead-ot vegyél inkább 3,56 gr-osban. Ez biztos. Évekig használtam, nem drága és nagyon jó.
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Helle365
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12


« Új üzenet #439 Dátum: 2017. Június 11. - 20:49:37 »

Sako Gamehead-ot vegyél inkább 3,56 gr-osban. Ez biztos. Évekig használtam, nem drága és nagyon jó.

Urak!

Köszönöm az instrukciókat. Vásárolok mindkettőből. Remélem nem hordja majd nagyon máshová. Sakoban HH-t használtam 7x64-ben. Nem volt vele semmi bajom azon kívül, hogy az öreg Mauser faragta a lövedék elején az ólmot és többszöri csőre töltés után igen cudarul nézett ki a mag.
Még egyszer köszönöm.

Tisztelettel: Heller Krisztián

Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #440 Dátum: 2017. Szeptember 01. - 16:18:18 »

Vagy megérte, vagy nem...hamarosan kiderül  :Mosolyog Ördög Vadász

http://www.egun.de/market/item.php?id=6573990

Csak mert nagyon csendes ez a topik  Emelem
Naplózva
excolonel56
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 71



« Új üzenet #441 Dátum: 2017. Szeptember 01. - 16:44:44 »

Vagy megérte, vagy nem...hamarosan kiderül  :Mosolyog Ördög Vadász

http://www.egun.de/market/item.php?id=6573990

Csak mert nagyon csendes ez a topik  Emelem

Gratulálok hozzá, biztosan megérte, de azért bátor vagy, hogy a KEIN internationalen Versand dacára licitáltál rá. Vagy előtte lelevelezted az eladóval?
Naplózva

Ami nem öl meg, az erősebbé tesz. Kivétel a medve. Mert a medve, az megöl!
galoscsabus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #442 Dátum: 2017. Szeptember 01. - 16:54:23 »

Vagy megérte, vagy nem...hamarosan kiderül  :Mosolyog Ördög Vadász

http://www.egun.de/market/item.php?id=6573990

Csak mert nagyon csendes ez a topik  Emelem
Ördög Igen
Így kell ezt csinálni 😁
Nem ám maszatolni az elejétől.
A végén odaverni a blattot és meglépni a zsákmánnyal 😎
Valld be, hogy a licit végén van ebben valami "felemelő" Nyihi
(Tamásiban sikerrel jártatok?)
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #443 Dátum: 2017. Szeptember 01. - 17:23:23 »

Vagy megérte, vagy nem...hamarosan kiderül  :Mosolyog Ördög Vadász

http://www.egun.de/market/item.php?id=6573990

Csak mert nagyon csendes ez a topik  Emelem

+1 Euro!  Vigyorog
Rajmund gondolom mit mondott magában!  Ördög
 Emelem
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #444 Dátum: 2017. Szeptember 01. - 18:04:21 »

Gratulálok hozzá, biztosan megérte, de azért bátor vagy, hogy a KEIN internationalen Versand dacára licitáltál rá. Vagy előtte lelevelezted az eladóval?

Köszönöm!
Most kivételesen nem beszéltem le előre, de a licit vége után írtam neki egyből, hogy nem kell neki bajlódnia sem az export ügyintézéssel, pláne nem külföldi küldéssel.
Korrekt volt, válaszolt hogy simán jó a passaui vonal, személyesen viszi majd be oda a puskát.

Csaba: naná... Nyihi Igen, sikerrel jártunk  Emelem

Sanyooo: Rajmund nem tudom mennyit szánt volna rá, én túlbiztosítottam. Ha tetszik neki, akkor egy vadór barátomé lesz a végén. Steyrt szeretett volna, csiga táras. Úgy gondolom ez nem volt egy rossz csere, így én a végén 540 eurót tettem rá.

 Wave

Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #445 Dátum: 2017. Szeptember 01. - 18:07:23 »

+1 Euro!  Vigyorog
Rajmund gondolom mit mondott magában!  Ördög
 Emelem

Rajmund nem volt taktikus ! Én sose egész számra pl. 400  tenném a max. tétem  bár itt nem az utolsó másodpercek döntöttek .
András ! Elárulhatnád hogy neked mennyi volt a téted ?  Tippelek :  453  .   Ördög   Gratulálok szerintem  Igen
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #446 Dátum: 2017. Szeptember 01. - 18:09:49 »

Vagy megérte, vagy nem...hamarosan kiderül  :Mosolyog Ördög Vadász

http://www.egun.de/market/item.php?id=6573990

Csak mert nagyon csendes ez a topik  Emelem

Olyan Krico-s formája van.   Fejvakarás
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #447 Dátum: 2017. Szeptember 01. - 18:10:53 »

Rajmund nem volt taktikus ! Én sose egész számra pl. 400  tenném a max. tétem  bár itt nem az utolsó másodpercek döntöttek .
András ! Elárulhatnád hogy neked mennyi volt a téted ?  Tippelek :  453  .   Ördög   Gratulálok szerintem  Igen

540 vagy 545 volt, vagy 535. Fene sem emlékszik pontosan  :Mosolyog
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #448 Dátum: 2017. Szeptember 01. - 18:11:49 »

Olyan Krico-s formája van.   Fejvakarás

Nyilván láttam is, és ami a lényeg, hogy nem is olyan nagy baj ez, sőt  Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #449 Dátum: 2017. Szeptember 01. - 18:12:15 »

Rajmund nem volt taktikus ! Én sose egész számra pl. 400  tenném a max. tétem  bár itt nem az utolsó másodpercek döntöttek .
András ! Elárulhatnád hogy neked mennyi volt a téted ?  Tippelek :  453  .   Ördög   Gratulálok szerintem  Igen

Ok csak közben megírtad az 540 -et .  Nagyon gáláns vagy  -  vagy nagyon akartad  , de jól jött ki .  Így még jobb !  
ha valakinek jó kapcsolatai vannak Passauban  !  Angyal
Naplózva
Oldalak: 1 ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 [30] 31 32 33 34 35 36 37   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: