Oldalak: 1 ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 34 35 36 37   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 5,6-os vadásztöltények.  (Megtekintve 121568 alkalommal)
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #405 Dátum: 2016. Június 12. - 10:24:58 »

.......................................
Egyszer kipróbáltam a a Winchester Silvertipet. 180 gr ide-oda, annál tényleg egymást érték a lyukak a lapon. Mitől??

Mitől, mitől..? Az a genyó Winchester ezek szerint kispórolt 12 grain ólmot-rezet-alamániumot a magból........ Vigyorog Csak így lehetett Nyihi
 Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #406 Dátum: 2016. Június 12. - 18:57:49 »

Egyszer volt egy 30-06-os puskám, amibe 168 grainhez készült match cső került.
Persze, hogy a 180 graines vadászmagokat nem annyira szerette, 5 lövésből egyet-kettőt mindig eldobott, de a maradéknak is volt vagy 6 centi a szórása 100 méteren.
Egyszer kipróbáltam a a Winchester Silvertipet. 180 gr ide-oda, annál tényleg egymást érték a lyukak a lapon. Mitől?? De szerencsére megszűnt a lőszer gyártása, így a jelenség is megszűnt...  Röhög

Ezért gondolom hogy nem elég legyártani egy fegyvercsövet megfelelő huzagemelkedéssel és a megfelelő súlyú lövedéket használva tuti van egy pontos fegyverünk (csövünk)  .  Emelem
Naplózva
Maximovics
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7



« Új üzenet #407 Dátum: 2016. December 19. - 21:03:23 »

Sziasztok!!!!

Édesapámtól vadászvizsgára kaptam egy Steyer Mannlicher 5,56×57-kaliberű golyós puskát!Szerintetek milyen márkájú lőszerrel érdemes próbálkozni,mit használjak?Van valakinek véleménye ezzel a fegyverrel kapcsolatban??Negatív,pozitív is érdekelne!!!! Táncol
Előre is köszönöm......
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #408 Dátum: 2016. December 19. - 21:10:38 »

Sziasztok!!!!

Édesapámtól vadászvizsgára kaptam egy Steyer Mannlicher 5,56×57-kaliberű golyós puskát!Szerintetek milyen márkájú lőszerrel érdemes próbálkozni,mit használjak?Van valakinek véleménye ezzel a fegyverrel kapcsolatban??Negatív,pozitív is érdekelne!!!! Táncol
Előre is köszönöm......

Szia!
Nem lesz nehéz választanod.
Naplózva
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #409 Dátum: 2016. December 19. - 21:26:53 »

Szia!
Nem lesz nehéz választanod.
A kevéske gyári lőszer választékra gondol!
A fegyver minősége kiváló, a kaliber rókára, őzre remek csak egyre elfeledettebb, sajnos ezért, kevés a gyári munició.
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #410 Dátum: 2016. December 19. - 21:30:30 »

A kevéske gyári lőszer választékra gondol!
A fegyver minősége kiváló, a kaliber rókára, őzre remek csak egyre elfeledettebb, sajnos ezért, kevés a gyári munició.
Az egyféle elég kevés igazad van.
Naplózva
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #411 Dátum: 2016. December 19. - 21:35:41 »

Sziasztok!!!!

Édesapámtól vadászvizsgára kaptam egy Steyer Mannlicher 5,56×57-kaliberű golyós puskát!Szerintetek milyen márkájú lőszerrel érdemes próbálkozni,mit használjak?Van valakinek véleménye ezzel a fegyverrel kapcsolatban??Negatív,pozitív is érdekelne!!!! Táncol
Előre is köszönöm......


NATO lovedek. A Remington kiserleteste ki a 7,62×51 mm NATO levaltasara mert az tull neheznek bizonyult a gyalogsagnak cipelni. Nevezik  .222 Remington Magnumnak, vagy .223 remingtonnak is. A neve utan azthiszem nem ketseges a loszerajanlatom.
Az olohatasa nem tull vadaszias.  Sokkhatasa szinte egyaltalan nincs, altalaban a szetvalt mag elverzeses halalt okoz. Tipikus varmitos caliber, sakalig bezarolag.
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #412 Dátum: 2016. December 19. - 21:48:02 »

Sziasztok!!!!

Édesapámtól vadászvizsgára kaptam egy Steyer Mannlicher 5,56×57-kaliberű golyós puskát!Szerintetek milyen márkájú lőszerrel érdemes próbálkozni,mit használjak?Van valakinek véleménye ezzel a fegyverrel kapcsolatban??Negatív,pozitív is érdekelne!!!! Táncol
Előre is köszönöm......
Úgy látom földim vagy,ha igaz...Hogy miért pont ezt vette neked apukád, azt nem tudom,de tényleg csak RWS lőszert fogsz hozzá találni. Meg jön mindjárt huszlavika, aztán nyakonvág engem,hogy mit okoskodok,hiszen létezik a töltögetés is mint hiánypótló hobbi...
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #413 Dátum: 2016. December 19. - 21:55:21 »

Az egyféle elég kevés igazad van.

Laci, azért nagy tétekben ne fogadj erre.. Kacsint Ördög
5-8 ejróért lehet kapni osztrák, német kisipari űrtechnikás faragott lövedékes műremekeket... persze darabáron ennyi, aztán még az is lehet, hogy jó szarul is lövi majd a puska. Meglepődött
Jó játék lesz, remek elfoglaltság a jövőre nézve. Kacsint Angyal
De ettől függetlenül van egy olyan érzésem, hogy a kedves Papa most törleszt Maximovics fórumtárs által okozott gyerekkori bosszantásokért Vigyorog
Az RWS Kegelspitze viszont infóim szerint nagyon passzol hozzá, és nem hallottam még olyan puskát, ami ne lőtte volna nagyon jól.
Viszont az egész cucc összességében egy nagy SZÍVÁS. Angyal

Most olvasom viszont Miklós csodálatos szakértelmét...
Hú barátom, ez a lőszer bemutatás azért nem volt lapostányér... Röhög
Kiráj vagy Kacsint Igen Igen Wave

Balázs.... tudhatnád, hogy visszavonultam.... Ördög nem szakértek többet, vannak már sokkal autentikusabbak, én már a kihalás szélén álló őskövület vagyok. Stoel
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #414 Dátum: 2016. December 19. - 22:00:07 »

Nyugodtan vadászhatsz vele őzre is! Gondold el, hogy 15 milliméterrel hosszabb hüvelybe mennyivel több nyomás van mint  223-222 Remingtonokban, és azokat nyugodtan használjuk őzre is. Ezeknek a kis kalibereknek a nagy sebességgel olyan hatása van a véredényekre ami  sokkhatással jár. Nem véletlen, hogy egy lapockán lőtt őz mind a két lapocka alatt bevérzik  jobban mint egy nagy kalibernél!  Én egy tavaszon vadásztam kölcsön kapott ilyen kaliberrel, és igen jó tapasztalataim voltak vele.
 
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #415 Dátum: 2016. December 19. - 22:07:49 »

Nyugodtan vadászhatsz vele őzre is! Gondold el, hogy 15 milliméterrel hosszabb hüvelybe mennyivel több nyomás van mint  223-222 Remingtonokban, és azokat nyugodtan használjuk őzre is. Ezeknek a kis kalibereknek a nagy sebességgel olyan hatása van a véredényekre ami  sokkhatással jár. Nem véletlen, hogy egy lapockán lőtt őz mind a két lapocka alatt bevérzik  jobban mint egy nagy kalibernél!  Én egy tavaszon vadásztam kölcsön kapott ilyen kaliberrel, és igen jó tapasztalataim voltak vele.
 


Még a szibériai őzre is.... ez egy nagyon komoly, erős cucc, a majdnem 5 grammos KS kifejezetten nagyobb állatokra is elég, csak vékony egy kicsit, első puskának nem biztos, hogy a legjobb. De innen szép vadásszá lenni....
 Emelem
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #416 Dátum: 2016. December 19. - 22:09:10 »



NATO lovedek. A Remington kiserleteste ki a 7,62×51 mm NATO levaltasara mert az tull neheznek bizonyult a gyalogsagnak cipelni. Nevezik  .222 Remington Magnumnak, vagy .223 remingtonnak is. A neve utan azthiszem nem ketseges a loszerajanlatom.
Az olohatasa nem tull vadaszias.  Sokkhatasa szinte egyaltalan nincs, altalaban a szetvalt mag elverzeses halalt okoz. Tipikus varmitos caliber, sakalig bezarolag.


222 remington magnum az nem 223 remington,és egyik sem 5.6x57 .
Valamit félreolvashattál Miklós.
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #417 Dátum: 2016. December 19. - 22:17:27 »

Nem is olyan ultrabrutál, a SAX csekély 80 ojróért kínál 20 patront...
http://sax-kjg-munition.de/sax-_-kjg-munition_2015/11-_-sax-6_5x57-kjg-sr-patronen.html

Még, jó, hogy lehet kapni... Ördög

De lehet még a neten turkálni, biztos van még vállalkozó szellemű cég, aki csinál ilyet.
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #418 Dátum: 2016. December 19. - 22:26:17 »

Még a szibériai őzre is.... ez egy nagyon komoly, erős cucc, a majdnem 5 grammos KS kifejezetten nagyobb állatokra is elég, csak vékony egy kicsit, első puskának nem biztos, hogy a legjobb. De innen szép vadásszá lenni....
 Emelem

Szervusz Druszám!  Emelem

Nagyon jól tudom, hogy ezt a kalibert te nem szereted. Én sem akarok senkit rábeszélni sem erre , sem más kaliberre, csak a saját véleményemet tudom elmondani. Tíz éve használok klf 222 Rem fegyvert és általában azzal lövöm az őzeimet,  (de lőttem vele két 40 kg süldőt is) és egyik sem ment 15-21 méternél messzebb. De ugye kinek a pap....
 Wave

Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #419 Dátum: 2016. December 19. - 22:28:29 »

Nem is olyan ultrabrutál, a SAX csekély 80 ojróért kínál 20 patront...
http://sax-kjg-munition.de/sax-_-kjg-munition_2015/11-_-sax-6_5x57-kjg-sr-patronen.html

Még, jó, hogy lehet kapni... Ördög

De lehet még a neten turkálni, biztos van még vállalkozó szellemű cég, aki csinál ilyet.

Jól benéztem, hehe, és még én röhögök Miklóson.... Röhög, végül is csak a számokat nem ismerem fel. Stoel Stoel
De emlékszem,van még valaki, aki bütyköl ilyet, valami tömör esztergált kuglival a végén..... általában jó drága, kapni sem lehet, és rendszerint szarul lövik a csövek, viszont van...
A saját vom Hofem után turkáltam, és akkor láttam, hogy a németajkúak - mint a dzsondéér a tengerentúlon - nem feledkezik meg a hozzá hű vásárlókról.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 34 35 36 37   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: