Oldalak: 1 ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 [31] 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Őzbak 2008  (Megtekintve 113769 alkalommal)
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #450 Dátum: 2008. Július 14. - 20:38:00 »

Jan!

Üdv a Vadásznak!

Igazi szép vadászat volt!

Gratulálok!  Igen Igen Igen
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #451 Dátum: 2008. Július 14. - 20:54:09 »

Úgy látom Jan most nincs jelen...így bátorkodom megjegyezni, hogy egy Izs Artemida a duplagolyós 30-06-os kaliberben és Sako SHH tölténnyel.
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #452 Dátum: 2008. Július 15. - 08:30:47 »

Gratulálok Jan!
Nagyon jó bak, szép lövés, végül is szép vadászat és méltó befejezés! Igen
Úgy látom, hogy képről is jól ítéltem meg a bakot, így már biztos vagyok benne, hogy öreg.
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #453 Dátum: 2008. Július 15. - 09:16:05 »

Ez tényleg derék! Gratulálok!

És valóban már 7-8 éve örökös közepes Bion Fejvakarás.  Bokorbújó matuzsálem gidatestben.  Igen Taps
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #454 Dátum: 2008. Július 15. - 09:24:19 »

Üdv!

Köszönöm mindenkinek!

A fegyver úgy van ahogy Wetzlar írta, 30-06Spr IZS, 11,7g-os Sako SHH lőszerrel. Lőtáv kb 50m, menekülési táv kb 30m.

Ha minden jól megy estére le lesz főzve, akkor teszek fel képet a fogazatáról is. Egyébként az őrlőfogak teljesen az ínyig le voltak kopva.
A vadőrünk azt mondta hogy szerinte minimum 12 éves, de nála van egy szorzó amit figyelembe kell venni. Nyihi  A valóság inkább 8-9 év lehet.

Talán a fogak kopásának is köze lehet ahhoz hogy ilyen kis testű volt, mert igaz hogy gyenge erdei élőhelyen lakott, de a 13 kg zsigerelt súly még itt is szokatlanul kevés. Ettől bizonytalanodtam el mikor először láttam, mert teste alapján gyerekbaknak látszott. Egy másik vadásztárs mondta hogy ő is látta ezt a bakot barkában, második agancsúnak gondolta.
Egyébként olyan helyen élt ahol senki nem vadászott őzre, mert az egyik legjobb disznós területrész. Gondolom emiatt is tudott megöregedni.
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #455 Dátum: 2008. Július 15. - 09:27:09 »

Sziasztok!
Tegnap este engem is kegyeibe fogadott Diána.Töszöri sikertelen próbálkozás után és egy tegnap esti hibázást követöen sikerüt teritékre hozni a képen látható bakot....
A lőtáv kb 160m 30-06 11,7 Norma Vulkán.
Köszönett a vadásztatomnak.Üdv HSanyi

Kicsit megkésve, de én is gratulálok hozzá! Igazán szép bak!

Egy kérdésem lenne: Szentgyörgyről Kunpeszér vagy Örkény felé mentetek ki?-csak mert ismerős nekem ez a bak, de az a földünktől nem messze, Kunpeszér felé balra (Szentgyörgy után nem messze) van.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #456 Dátum: 2008. Július 15. - 09:27:56 »

Jan: neked is gratulálok!
Igazán szerencsések vagytok ezekkel a bakokkal!
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Viktor
Vendég
« Új üzenet #457 Dátum: 2008. Július 15. - 10:24:40 »

Hegedűs Sanyi és Jan!

Gratulálok Nektek! Igen Igen Igen
Naplózva
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #458 Dátum: 2008. Július 15. - 19:09:45 »

Sziasztok!
Tegnap este engem is kegyeibe fogadott Diána.Töszöri sikertelen próbálkozás után és egy tegnap esti hibázást követöen sikerüt teritékre hozni a képen látható bakot....
A lőtáv kb 160m 30-06 11,7 Norma Vulkán.
Köszönett a vadásztatomnak.Üdv HSanyi

Kicsit megkésve, de én is gratulálok hozzá! Igazán szép bak!

Egy kérdésem lenne: Szentgyörgyről Kunpeszér vagy Örkény felé mentetek ki?-csak mert ismerős nekem ez a bak, de az a földünktől nem messze, Kunpeszér felé balra (Szentgyörgy után nem messze) van.
Szia Gergő!
Köszi a gratulát ,ugy emlékszem 4 es körzet volt egy nagy lucerna föld ami azt hiszem a terület határán van.Üdv HSanyi
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #459 Dátum: 2008. Július 16. - 11:26:36 »

Sziasztok!
Lenne egy olyan kérdésem, hogy orrfolt alapján bíráltok-e bakot? Valahol téma volt ez már, de nem igazán emlékszem már rá. Annyit én is tudok, hogy a fiatal 2-3. agancsú baknak lehet szabályos, majdnem rikítóan fehér orrfoltja.
Tegnap viszont belefutottam egy érdekes bakba, ez olyan 4-5 éves formát mutatott úgy egységre, és volt orrfoltja, de nem a fiatal bakoknál már látott szabályos, hanem egészen előrefolyt, patkó alakban a pofája felé. Nem volt rikító, de szép fehér.
Ezenkívül az agancs is egy talány. Hosszú-magas szárak, a cca. 10 cm-es vezérág rendkívül magasra (fülmagasság felett) tűzve, a vezérág és a fennmaradó szárrész majdnem egyforma hosszú, a hátulsó ág rövid, 2-3 cm és befelé hajlik. Az  vezérág hófehérre fenve. Az egész agancs olyan jó 400-as.
Ez az orrfolt elbizonytalanít. Vállat von
Vélemények?

Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #460 Dátum: 2008. Július 16. - 12:34:24 »

Sziasztok!
Lenne egy olyan kérdésem, hogy orrfolt alapján bíráltok-e bakot? Valahol téma volt ez már, de nem igazán emlékszem már rá. Annyit én is tudok, hogy a fiatal 2-3. agancsú baknak lehet szabályos, majdnem rikítóan fehér orrfoltja.
Tegnap viszont belefutottam egy érdekes bakba, ez olyan 4-5 éves formát mutatott úgy egységre, és volt orrfoltja, de nem a fiatal bakoknál már látott szabályos, hanem egészen előrefolyt, patkó alakban a pofája felé. Nem volt rikító, de szép fehér.
Ezenkívül az agancs is egy talány. Hosszú-magas szárak, a cca. 10 cm-es vezérág rendkívül magasra (fülmagasság felett) tűzve, a vezérág és a fennmaradó szárrész majdnem egyforma hosszú, a hátulsó ág rövid, 2-3 cm és befelé hajlik. Az  vezérág hófehérre fenve. Az egész agancs olyan jó 400-as.
Ez az orrfolt elbizonytalanít. Vállat von
Vélemények?



Lűdd le aztán majd megnézzük... Bion Bion Bion

Emlékszem én is, az orfolt-os diskurzusra, de ott se teljesen alakult ki pontos támpont, érdekelt is a téma igencsak mert nem értek nagyon a bírálathoz, (bár egyedűl nem lőhetek őzet, de szeretek magamnak kinézni elötte) de igazából nem segített nekem akkor az "orfolt/dolog"
De még a másik fórumon volt az biztos...
 Wave
Naplózva

Üdv End
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #461 Dátum: 2008. Július 16. - 13:22:18 »

Megmondom őszintén, hogy én az orrfoltal nem foglalkozok.
Én szigorúan az agancstővel és aganccsal foglalkozok, ill. a fej formájával. A nyak és a test is csak másodlagos, bizonyítván ezt a Jan által elejtett bak is. A fényképeken, miután elbizonytalanított a nyak és a test, csak az aganccsal és az agancstővel, ill. a fej formával foglalkoztam és ezekkel biztosan tudtam bírálni.
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #462 Dátum: 2008. Július 16. - 13:31:17 »

Megmondom őszintén, hogy én az orrfoltal nem foglalkozok.
Én szigorúan az agancstővel és aganccsal foglalkozok, ill. a fej formájával. A nyak és a test is csak másodlagos, bizonyítván ezt a Jan által elejtett bak is. A fényképeken, miután elbizonytalanított a nyak és a test, csak az aganccsal és az agancstővel, ill. a fej formával foglalkoztam és ezekkel biztosan tudtam bírálni.
Igen

Zoli!

A tények téged igazolnak! gyozo
Engem a testalkata. testbeszéde becsapott. Ebből is tanul az ember. Wave
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #463 Dátum: 2008. Július 16. - 15:08:08 »

Hát nem tudom. Megnézem mégegyszer.
Van még egy érv a meglövése mellett: határbak, és a sógik majdhogynem a határkövön ülve, fújták a sípot már tegnap is.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #464 Dátum: 2008. Július 16. - 15:11:50 »

Hát nem tudom. Megnézem mégegyszer.
Van még egy érv a meglövése mellett: határbak, és a sógik majdhogynem a határkövön ülve, fújták a sípot már tegnap is.

Ha lőhetőnek ítéled és megfogott az agancs formája, hát lődd!
Szép vadászatot hozzá, és nagy kalappal! Wave

u.i.: csak aztán mutasd is meg, és írd is meg a történetet, mert már nagyon odáig vagyok, hogy nem tudok vadászni. :'(
Naplózva
Oldalak: 1 ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 [31] 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: