Oldalak: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... 41   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Őzbak 2008  (Megtekintve 113648 alkalommal)
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #60 Dátum: 2008. április 23. - 16:21:09 »

Idézet
Szerintem hosszu tavon ez nagyon veszelyes jatek (tul azon, hogy torvenybe utkozik es az osszes irott es iratlan vadaszetikanak ellentmond). Ha elterjed a vilagban, hogy milyen modszerekkel dolgoznak Magyarorszagon, akkor majd megnezhetjuk, hogy ki fog idejonni vadaszni. Csak azok jonnek majd akiknek mindegy, hogy mit ejtenek el es hogyan.

Szia! sajnos Magyarországon már jelen van az agancsmanipuláció! Nem kell a bulgár világrekord szarvas miatt a tamtam-oz vernünk inkább nézzünk magunkba vaddisznó világrekord! Wave

Bocs az off-ért. Wave
Magyarországon nagyon régóta jelen van, de sajnos már majdnem ott tartunk, hogy "Csak azok jonnek majd akiknek mindegy, hogy mit ejtenek el es hogyan."
Egyébként egyáltalán nem OFF, beszélnünk kell a problémáinkról... Wave
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #61 Dátum: 2008. április 23. - 16:27:47 »

S.Peti!

"Olyan nyugati fizetőképes kereslet van rá!, hogy rettenet.
Rendesen előjegyzés van rá!
Lőttek tavalyelőtt egy szomszéd területen ilyet. El voltak ájulva mindaddig, míg ki nem derült, hogy az ő szomszédjuktól egy bekábított bak, idő előtt magához tért...
Puska nélkül, egy darab tízméteres vezérdróttal, jópár sókockával ugyanez elérhető."

Úgy látom te ezt nagyon érted!
Nekem, és még sokunknak ez ismeretlen, és idegen.
Lehet kétkedni, fanyalogni, tamáskodni, de nálunk itt a Jászságban mindenféle hókuszpókusz és trükközés nélkül is "teremnek" jó bakok!
Nekünk(Jjhalmi Vt.) NINCS szükségünk rá hogy "csináljuk" a jó bakokat!
Egy "trükk" van benne: Ősztől tavaszi etetni, etetni etetni!
Ha van elegendő takarmány, és jók a bakok adottságai, többnyire jó lesz az agancsfelrakás is.

          Üdvözlettel: wipe
Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
Barna
Erdőmérnök hallgató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 238


Erdőmérnök hallgató


« Új üzenet #62 Dátum: 2008. április 23. - 16:28:37 »

Idézet
Egyébként egyáltalán nem OFF, beszélnünk kell a problémáinkról..

Csak keressünk neki más helyet ne a bakos topikot
Naplózva

Üdv az erdésznek egy kalappal a vadásznak.Az új számom: 06-30-984-99-86-ezen hívjatok.
Barna
Erdőmérnök hallgató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 238


Erdőmérnök hallgató


« Új üzenet #63 Dátum: 2008. április 23. - 16:30:25 »

Egy "trükk" van benne: Ősztől tavaszi etetni, etetni etetni!
Ha van elegendő takarmány, és jók a bakok adottságai, többnyire jó lesz az agancsfelrakás is.

Szia! Ha megkérdezhetem ti mit etettek az őzzel, mekkora mennyiségben, (zöldet,egyéb gabna)
Naplózva

Üdv az erdésznek egy kalappal a vadásznak.Az új számom: 06-30-984-99-86-ezen hívjatok.
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #64 Dátum: 2008. április 23. - 17:25:55 »

Szia Barna!

A lucerna, és a kukorica a "gerice", és attól függően hogy mit vetettünk(A Vt saját földjébe) azzal egészül ki.
De a vadőrökkel láttuk már azt is, mikor a fácánetető alá volt "betérdelve" az őz, és a napraforgó ocsuból szedegette ki a neki ízlő dolgokat.
(Próbáld eltalálni a finnyássánál hogy éppen mit akar enni!  Vigyorog )
Volt mikor zabot vetettünk, és abból is tettünk ki nekik, megették azt is.
A szomszéd társaságoknál őztápot is adnak nekik, mi nem próbáltuk még, de az agancsok súlyát tekintve egyenlőre nem is kell talán...
Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #65 Dátum: 2008. április 23. - 20:09:06 »

S.Peti!

"Olyan nyugati fizetőképes kereslet van rá!, hogy rettenet.
Rendesen előjegyzés van rá!
Lőttek tavalyelőtt egy szomszéd területen ilyet. El voltak ájulva mindaddig, míg ki nem derült, hogy az ő szomszédjuktól egy bekábított bak, idő előtt magához tért...
Puska nélkül, egy darab tízméteres vezérdróttal, jópár sókockával ugyanez elérhető."

Úgy látom te ezt nagyon érted!
Nekem, és még sokunknak ez ismeretlen, és idegen.
Lehet kétkedni, fanyalogni, tamáskodni, de nálunk itt a Jászságban mindenféle hókuszpókusz és trükközés nélkül is "teremnek" jó bakok!
Nekünk(Jjhalmi Vt.) NINCS szükségünk rá hogy "csináljuk" a jó bakokat!
Egy "trükk" van benne: Ősztől tavaszi etetni, etetni etetni!
Ha van elegendő takarmány, és jók a bakok adottságai, többnyire jó lesz az agancsfelrakás is.

          Üdvözlettel: wipe
Péter!
"Úgy látom te ezt nagyon érted! "   Erre nem tudok mit mondani, nem is akarok... Úgy érzem rosszalló a megjegyzés, és a feltételezést is visszautasítom. Az meg, hogy mit tudok, és mit nem, az rám tartozik.
Nem vagyok tag, nincs szükségem manipulációkra, ha lenne sem csinálnám...
"Nekem, és még sokunknak ez ismeretlen, és idegen."    Örülj neki. Ha nem vetted volna észre én ELÍTÉLEM a dolgot.
"Lehet kétkedni, fanyalogni, tamáskodni, de nálunk itt a Jászságban mindenféle hókuszpókusz és trükközés nélkül is "teremnek" jó bakok!"    Azért a parókás bakok ritkaságszámba mentek régen isebben azt hiszem egyetérthetünk.
"Nekünk(Jjhalmi Vt.) NINCS szükségünk rá hogy "csináljuk" a jó bakokat!"     "Örülj neki. Ha nem vetted volna észre én ELÍTÉLEM a dolgot."
"Egy "trükk" van benne: Ősztől tavaszi etetni, etetni etetni!
Ha van elegendő takarmány, és jók a bakok adottságai, többnyire jó lesz az agancsfelrakás is. "    Szerintem csak az etetés édeskevés egy 500-as átlaghoz...
"Üdvözlettel:" peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Bergstutzen
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 64


« Új üzenet #66 Dátum: 2008. április 23. - 20:51:31 »

Idézet
Szerintem hosszu tavon ez nagyon veszelyes jatek (tul azon, hogy torvenybe utkozik es az osszes irott es iratlan vadaszetikanak ellentmond). Ha elterjed a vilagban, hogy milyen modszerekkel dolgoznak Magyarorszagon, akkor majd megnezhetjuk, hogy ki fog idejonni vadaszni. Csak azok jonnek majd akiknek mindegy, hogy mit ejtenek el es hogyan.

Szia! sajnos Magyarországon már jelen van az agancsmanipuláció! Nem kell a bulgár világrekord szarvas miatt a tamtam-oz vernünk inkább nézzünk magunkba vaddisznó világrekord! Wave

Bocs az off-ért. Wave

 Igen  A "bulgár bikánál" vonyított az egész magyar vadászsajtó, de a hazai eseteknél egyöntetű tapsvihar. Nekem kerti bika, vagy kerti disznó secko jedno...
Naplózva

Bergstutzen
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #67 Dátum: 2008. április 23. - 21:09:47 »

S.Peti!

"Szerintem csak az etetés édeskevés egy 500-as átlaghoz..."   Én nem is mondtam hogy elég! A mondatban szerepelt a JÓ ADOTTSÁG is!
Nálunk kicsivel 600g fölötti volt az eddigi legnehezebb bak. De ezek garantáltan egytől-egyig "natúr" bakok!


"Úgy érzem rosszalló a megjegyzés, és a feltételezést is visszautasítom."
Nos Te voltál az, aki a "bakcsinálás" témáját fölhoztad, erőltetted, és szintén te voltál aki a módszert leírtad, és (ki is moderálták szerencsére)"közkincsé" tetted.
Mindennek ellenére egy szóval sem utaltam arra, hogy Te magad ilyent csináltál volna! (Ha ismered a módszert, hát ismered!)
Azt elhiszem, és helyeslem hogy elitéled a bakok manipulálását, de talán nem kellene élből zsiványságot sejtened minden parókás, torz, vagy rendellenes bak láttán! Ez már-már beteges!
Bár én magam nem jártam utánna személyesen ennek a bizonyos baknak amit a szomszédban lőttek, de egy percig sem kételkedtem benne hogy "tiszta"!
Te ember-, és területismeret nélkül rámondtad hogy "zsiványbak", és nekem ez nem jött be!

"Biztos ólban tartották... Kacsint
Könnyű ilyen bakot nevelni. Pár méter drót, só...
Annak a valószínűsége, hogy ez természetes, szerintem minimális.
Előjegyzésbe veszik a vendégeket az ilyen nevelt bakokra..."           Ismerős???

         
Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #68 Dátum: 2008. április 23. - 21:15:00 »

Szia Vipe!

"Nekem, és még sokunknak ez ismeretlen, és idegen.
Lehet kétkedni, fanyalogni, tamáskodni, de nálunk itt a Jászságban mindenféle hókuszpókusz és trükközés nélkül is "teremnek" jó bakok!
Nekünk(Jjhalmi Vt.) NINCS szükségünk rá hogy "csináljuk" a jó bakokat!
Egy "trükk" van benne: Ősztől tavaszi etetni, etetni etetni!
Ha van elegendő takarmány, és jók a bakok adottságai, többnyire jó lesz az agancsfelrakás is."

Ennek csak örülni lehet. Így van jól! Igen
Azért az igazsághoz az is hozzátartozik, és remélem nem árulok el titkot, hogy volt idő, mikor a Jászságban is igen csak ismertek voltak az ilyen módszerek.
Annó többször voltam arra nyúlbefogáson, és el kell, hogy mondjam, a hálóba akadt "törött lábú" suták álltalában a bográcsban végezték, a bakokat pedig egy szöggel kicsit "kikozmetikázva" elengedték! Gondolom, még látni néhány vadász szobája falán ilyen érdekes agancsokat.( Ennek közel negyven éve.)
Tehát igaz a mondás: Nincs új a nap alatt!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #69 Dátum: 2008. április 23. - 21:18:07 »

Idézet
Szerintem hosszu tavon ez nagyon veszelyes jatek (tul azon, hogy torvenybe utkozik es az osszes irott es iratlan vadaszetikanak ellentmond). Ha elterjed a vilagban, hogy milyen modszerekkel dolgoznak Magyarorszagon, akkor majd megnezhetjuk, hogy ki fog idejonni vadaszni. Csak azok jonnek majd akiknek mindegy, hogy mit ejtenek el es hogyan.

Szia! sajnos Magyarországon már jelen van az agancsmanipuláció! Nem kell a bulgár világrekord szarvas miatt a tamtam-oz vernünk inkább nézzünk magunkba vaddisznó világrekord! Wave

Bocs az off-ért. Wave

 Igen  A "bulgár bikánál" vonyított az egész magyar vadászsajtó, de a hazai eseteknél egyöntetű tapsvihar. Nekem kerti bika, vagy kerti disznó secko jedno...


Ez így igaz ahogy leírtátok!
 Ellenben nem kell, és nem is szabad mindekiről élből csak a rosszat feltételezni!
Ha valaki sumákol az ilyesmivel az meg úgy is kiderül előbb-utóbb!
Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
Bergstutzen
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 64


« Új üzenet #70 Dátum: 2008. április 23. - 21:25:27 »

Én is tag vagyok egy alföldi VT.-ban, és minden hókusz-pókusz nélkül lövetünk 10-15 érmes bakot évente, köztük 2-3 500 g felettit. Jó az élőhely, és keményen etetünk.
Naplózva

Bergstutzen
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #71 Dátum: 2008. április 23. - 21:26:27 »

S.Peti!

"Szerintem csak az etetés édeskevés egy 500-as átlaghoz..."   Én nem is mondtam hogy elég! A mondatban szerepelt a JÓ ADOTTSÁG is!
Nálunk kicsivel 600g fölötti volt az eddigi legnehezebb bak. De ezek garantáltan egytől-egyig "natúr" bakok!


"Úgy érzem rosszalló a megjegyzés, és a feltételezést is visszautasítom."
Nos Te voltál az, aki a "bakcsinálás" témáját fölhoztad, erőltetted, és szintén te voltál aki a módszert leírtad, és (ki is moderálták szerencsére)"közkincsé" tetted.
Mindennek ellenére egy szóval sem utaltam arra, hogy Te magad ilyent csináltál volna! (Ha ismered a módszert, hát ismered!)
Azt elhiszem, és helyeslem hogy elitéled a bakok manipulálását, de talán nem kellene élből zsiványságot sejtened minden parókás, torz, vagy rendellenes bak láttán! Ez már-már beteges!
Bár én magam nem jártam utánna személyesen ennek a bizonyos baknak amit a szomszédban lőttek, de egy percig sem kételkedtem benne hogy "tiszta"!
Te ember-, és területismeret nélkül rámondtad hogy "zsiványbak", és nekem ez nem jött be!

"Biztos ólban tartották... Kacsint
Könnyű ilyen bakot nevelni. Pár méter drót, só...
Annak a valószínűsége, hogy ez természetes, szerintem minimális.
Előjegyzésbe veszik a vendégeket az ilyen nevelt bakokra..."           Ismerős???

         
Wipe!
Akkor :   Szerintem csak az etetés,és a jó adottság édeskevés egy 500-as átlaghoz...persze, jó adottság alatt érthetünk bármit...MEGFELELŐ TÁP...stb!
Én úgy  gondolom, hogy nem én kerestem napokig szezámpogácsát...
 "Ez már-már beteges!"    Mi? Hogy huszonöt év alatt nem láttam TERMÉSZETES parókás bakot? Párszázat kifőztem már, de köztük sem volt?  Te hányat láttál már?
"Te ember-, és területismeret nélkül rámondtad hogy "zsiványbak", és nekem ez nem jött be!"    Akkor nem.
Erdőjárót idézném :
 " Azért az igazsághoz az is hozzátartozik, és remélem nem árulok el titkot, hogy volt idő, mikor a Jászságban is igen csak ismertek voltak az ilyen módszerek.
Annó többször voltam arra nyúlbefogáson, és el kell, hogy mondjam, a hálóba akadt "törött lábú" suták álltalában a bográcsban végezték, a bakokat pedig egy szöggel kicsit "kikozmetikázva" elengedték! Gondolom, még látni néhány vadász szobája falán ilyen érdekes agancsokat.( Ennek közel negyven éve.)
Tehát igaz a mondás: Nincs új a nap alatt! "
Valószínüleg látott már egy-két dolgot...
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #72 Dátum: 2008. április 23. - 21:26:53 »

Szia Vipe!

"Nekem, és még sokunknak ez ismeretlen, és idegen.
Lehet kétkedni, fanyalogni, tamáskodni, de nálunk itt a Jászságban mindenféle hókuszpókusz és trükközés nélkül is "teremnek" jó bakok!
Nekünk(Jjhalmi Vt.) NINCS szükségünk rá hogy "csináljuk" a jó bakokat!
Egy "trükk" van benne: Ősztől tavaszi etetni, etetni etetni!
Ha van elegendő takarmány, és jók a bakok adottságai, többnyire jó lesz az agancsfelrakás is."

Ennek csak örülni lehet. Így van jól! Igen
Azért az igazsághoz az is hozzátartozik, és remélem nem árulok el titkot, hogy volt idő, mikor a Jászságban is igen csak ismertek voltak az ilyen módszerek.
Annó többször voltam arra nyúlbefogáson, és el kell, hogy mondjam, a hálóba akadt "törött lábú" suták álltalában a bográcsban végezték, a bakokat pedig egy szöggel kicsit "kikozmetikázva" elengedték! Gondolom, még látni néhány vadász szobája falán ilyen érdekes agancsokat.( Ennek közel negyven éve.)
Tehát igaz a mondás: Nincs új a nap alatt!


Szia Attila!

Elhiszem amit mondasz, és azt is lehetségesnek tartom hogy manapság is megtörténnek ilyenek.
(Bár tudomásom szerint inkább a speckós tápokkal variálnak egyesek.)
Én csak azt mondom amit tudok. Nálunk nem volt, és most sincs manipuláció a bakokkal!
(Törött lábú sutáról már hallottam, de a bakokat nem piszkálták még az öregek sem! Ebben biztos vagyok!)
De most egyébként is egy bizonyos bakról vitázunk S.Petivel. (Remélem megmarad vitának, nem óhajtok veszekedni, összeveszni senkivel!)
Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #73 Dátum: 2008. április 23. - 21:27:57 »

Én is tag vagyok egy alföldi VT.-ban, és minden hókusz-pókusz nélkül lövetünk 10-15 érmes bakot évente, köztük 2-3 500 g felettit. Jó az élőhely, és keményen etetünk.

"Jó az élőhely "
Nincs miről beszélni...
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #74 Dátum: 2008. április 23. - 21:33:06 »

Mivel nálunk -itt a hegyen- érdemi őz gazdálkodás nincs, teljesen kivülállóként kérdezem: a tápok (és más kiegészitők) alkalmazása meddig számit takarmányozásnak, és mettől kezdve számit tiltott manipulálásnak?
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... 41   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: