Oldalak: 1 ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 [40] 41   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Őzbak 2008  (Megtekintve 113253 alkalommal)
Kama
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 3604


« Új üzenet #585 Dátum: 2008. Szeptember 26. - 13:45:17 »

Igazából tanácstalan vagyok vele, mert a viszonylag vékony, nyulánk agancs a hosszú ágaival max. középkorút mutatott. Testalkatra se néztem öregnek, az agancstövek állását meg nem tudtam pontosan megfigyelni, mivel a fényképezéssel voltam elfoglalva. Eléggé neszes, figyelmes volt (ami viszont nem kölyökre utal...) így nem kockáztattam a fényképező távcsőre cseréjét.

Meglátjuk mi lesz belőle jövőre, mert most már biztos, hogy megmarad.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #586 Dátum: 2008. Szeptember 26. - 13:48:59 »

Igazából tanácstalan vagyok vele, mert a viszonylag vékony, nyulánk agancs a hosszú ágaival max. középkorút mutatott. Testalkatra se néztem öregnek, az agancstövek állását meg nem tudtam pontosan megfigyelni, mivel a fényképezéssel voltam elfoglalva. Eléggé neszes, figyelmes volt (ami viszont nem kölyökre utal...) így nem kockáztattam a fényképező távcsőre cseréjét.

Meglátjuk mi lesz belőle jövőre, mert most már biztos, hogy megmarad.

A fénykép alapján össze is tudod majd hasonlítani a jövő évi agancsot az ideivel, hát ha az már ad egy támpontot.
Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #587 Dátum: 2008. Szeptember 26. - 14:08:31 »

Nálunk is van hasonló, aki szintén megkapta a bizalmat. A kampós hátsó ágról jövőre is megismerem. Bion
Természetesen őt is a Panasonic-kal lőttem.
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #588 Dátum: 2008. Szeptember 26. - 14:18:42 »

Csak hogy okosodjunk, mi lenne, ha a tapasztaltabbak erről a bakról is véleményt mondanának? Igaz, hogy csak oldalról van róla fotó, de valamit lehet róla biztosan mondani.  Wave
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #589 Dátum: 2008. Szeptember 26. - 14:23:28 »

Tapasztalt aztán egyáltalán nem vagyok, tehát csak a "tanulmányokra" hagyatkozhatok:

Szerintem középkorú, szép hosszú ágakkal, agancstő állása ugye ebből a pozitúrából nem állapítható meg, még nem igazán lenn van az erő, a nyaka sem túl vastag - még kímélendő.
Szik és a többi őzben profi Fórumtárs örülnék ha megcáfolna ha rosszul mondtam valamit, mert sokat tanulnék belőle Mosolyog

 Wave
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #590 Dátum: 2008. Szeptember 26. - 14:44:20 »

Szerintem 3-4 éves, jó állású, jó képességű bak! Még legalább 2 évet hagyni kellene, de ezt a helyiek jobban tudják.
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #591 Dátum: 2008. Szeptember 26. - 14:44:50 »

Ezt a Panasonic által megörökített bakot én 4 évesnek ítélem.
Én is megkímélném, igaz szerintem nagyobb már nem nagyon lesz az agancsa, de had örökítsen még egy pár évig. Aztán ha már jó vastag az agancsa és az agancs töve, ágait már csak 3-4 cm.-esre növeszti, na majd akkor cserkelgetnék sűrűbben feléje! Kacsint
Naplózva
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #592 Dátum: 2008. Szeptember 26. - 18:51:45 »

3-4 éves bak. Az erő jól láthatóan az agancs felső harmadára tevődik. A szár a szemág és a középág között a legvastagabb. A rózsa kicsi, vékonyan indul belőle a szár és felfelé vastagodik. Szép mutatós bak, kapitális viszont sosem lesz. Erre a kora az olyanok már sokkal nagyobbak az ágak vastagabbak és tompábbak. Kímélendő még vagy 2-3 évig addigra szép arányos erőelosztású csontot rak. 350- 370 grammtól nem hiszem hogy valaha nagyobbat rak fel.
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
tuto1
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 54


« Új üzenet #593 Dátum: 2008. Szeptember 26. - 20:38:40 »

Kimúlva találtam ezt a bakot egy kaszálón.
Én kezdő vagyok, kiváncsi lennék a véleményekre. Kor? Lőhető vagy nem?
Naplózva
Karcsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 650



« Új üzenet #594 Dátum: 2008. Szeptember 27. - 19:54:23 »

Kimúlva találtam ezt a bakot egy kaszálón.
Én kezdő vagyok, kiváncsi lennék a véleményekre. Kor? Lőhető vagy nem?

Szerintem 2-3 éves,igéretes bak./volt/
Naplózva

A sikeres ember az, aki reggel felkel, este lefekszik, és közben azt csinálja, amihez kedve van. (Bob Dylen)
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #595 Dátum: 2008. Szeptember 29. - 20:39:39 »

 
 Búcsú a bakoktól !
http://kepfeltoltes.pirateclub.hu/pics/_z+036.jpg
http://kepfeltoltes.pirateclub.hu/pics/_z+018.jpg 
http://kepfeltoltes.pirateclub.hu/pics/_z+015.jpg
Sajnos este 6-or ,az erdő szegély alól nem sikerültek eléggé. Wave
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #596 Dátum: 2008. Október 06. - 19:19:41 »

Hát, mi is búcsút vettünk a bakoktól.

Ő volt nekünk az utolsó.









 Wave
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
Viktor
Vendég
« Új üzenet #597 Dátum: 2008. Október 06. - 20:57:20 »

Méltó búcsú! Igen Igen Igen
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #598 Dátum: 2008. Október 06. - 21:49:57 »


 Ez igen  gyozo Tényleg méltó búcsú. Wave
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #599 Dátum: 2008. Október 06. - 21:54:33 »

Micsoda bak! Jó, hogy feltetted. Mi lehet az oka ennek a nagy ellentmondásnak a két szár között?
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Oldalak: 1 ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 [40] 41   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: