Oldalak: 1 ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Őzbak 2008  (Megtekintve 113663 alkalommal)
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #405 Dátum: 2008. Július 11. - 09:52:43 »



Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #406 Dátum: 2008. Július 11. - 10:01:27 »

Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
Steve
Vendég
« Új üzenet #407 Dátum: 2008. Július 11. - 10:41:33 »



Gratula! Igen Wave
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #408 Dátum: 2008. Július 11. - 12:27:28 »

Gratulálok az elejtőknek! Igen

Egy kis segitséget szeretnék kérni a hozzáértőktől. A képen egy gyenge élőhelyről származó erdei bak van, tegnap láttam először. Milyen korúnak gondoljátok?







Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #409 Dátum: 2008. Július 11. - 12:45:13 »

Szia Jan!
Egy kissé bizonytalankodom a képek miatt, de jobban megnézve én ezt egy 8 éves vagy még idősebb baknak nézem.
1. - nagyon rövid az agancstő,
2. - nagyon távol van az agancstő,
3. - nagyon vastag az agancstő,
4. - kifelé dől az agancstő és a rózsa,
5. - az agancs úgy tűnik, mint ha az öregség miatt is lenne ilyen lesimúlt, teljesen visszarakott,
6. - a fej formája nekem azt mutatja, hogy öreg,

Én, nyugodt szívvel lövetném vagy lőném.
Kíváncsi vagyok a többiek véleményére is.
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #410 Dátum: 2008. Július 11. - 13:35:13 »

3-4 éves, örökös semmilyen. Jó tagi bak. Wave
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #411 Dátum: 2008. Július 11. - 13:40:10 »

3-4 éves, örökös semmilyen. Jó tagi bak. Wave

Ez volt a másik tippem, de nem vagyok egyikbe sem biztos. Fejvakarás
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #412 Dátum: 2008. Július 11. - 13:40:43 »

Én is másodi-harmadik agancsnak gondolom. Ezt támasztja alá szerintem a testbeszéde, testalkata is. No meg az agancs szárhoz képest a végek is még "erősek". Tagi bakként én is meglö(ném)vetném.
Amúgy kívánatos trófea... Kacsint
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #413 Dátum: 2008. Július 11. - 13:49:06 »

Én is másodi-harmadik agancsnak gondolom. Ezt támasztja alá szerintem a testbeszéde, testalkata is. No meg az agancs szárhoz képest a végek is még "erősek". Tagi bakként én is meglö(ném)vetném.
Amúgy kívánatos trófea... Kacsint

A teste valóban a fiatalságát mutatja, de nekem az agancs és az agancstő mást mutat, tehát bizonytalan vagyok, de az biztos, hogy lőhető.
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #414 Dátum: 2008. Július 11. - 13:54:06 »

Én is másodi-harmadik agancsnak gondolom. Ezt támasztja alá szerintem a testbeszéde, testalkata is. No meg az agancs szárhoz képest a végek is még "erősek". Tagi bakként én is meglö(ném)vetném.
Amúgy kívánatos trófea... Kacsint

A teste valóban a fiatalságát mutatja, de nekem az agancs és az agancstő mást mutat, tehát bizonytalan vagyok, de az biztos, hogy lőhető.

Hát ja, lőhető... Aztán majd kiderűl, hogy visszarakott öreg vagy egy semilyenselesz 3-4 éves  Bion Igazi találós kérdés, de én inkább a fiatal felé hajlok
 Wave
Naplózva

Üdv End
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #415 Dátum: 2008. Július 11. - 18:35:12 »

Urak, köszönöm a válaszokat!

Én is ezt a két elméletet állitottam fel:
- agancs alapján: erősen visszarakott öreg bak, gyenge testtel
- test alapján: olyan gyenge képességű fiatal, hogy még szemágakra sem "képes"
Öregség mellett érv: nem vékonyak a szárak, nem áll összefelé az agancstő
Fiatal kor mellett: nincs kifenve, fent sem hegyes inkább tompa ágvégek...  szóval szerintem is akármelyik lehet. Fejvakarás Bion
De az biztos hogy selejtbak, kilövése nem hiba.

Tegnap amúgy sem lőttem volna meg, mert a disznóknak kihordott almán találkoztam vele. De nagyjából sejtem a tartózkodási helyét, és tagok amúgy is csak 250g-ig lőhetnek, meg tetszik is... szóval asszem megpróbálom.
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #416 Dátum: 2008. Július 12. - 10:37:55 »

Urak, köszönöm a válaszokat!

Én is ezt a két elméletet állitottam fel:
- agancs alapján: erősen visszarakott öreg bak, gyenge testtel
- test alapján: olyan gyenge képességű fiatal, hogy még szemágakra sem "képes"
Öregség mellett érv: nem vékonyak a szárak, nem áll összefelé az agancstő
Fiatal kor mellett: nincs kifenve, fent sem hegyes inkább tompa ágvégek...  szóval szerintem is akármelyik lehet. Fejvakarás Bion
De az biztos hogy selejtbak, kilövése nem hiba.

Tegnap amúgy sem lőttem volna meg, mert a disznóknak kihordott almán találkoztam vele. De nagyjából sejtem a tartózkodási helyét, és tagok amúgy is csak 250g-ig lőhetnek, meg tetszik is... szóval asszem megpróbálom.

Szia Jan!

Nagy kalappal a bakhoz.  Wave
Számomra is kívánatos trófea.
Nagyon kíváncsi vagyok, hogy ha összejönne az elejtése, kifőzés után mit mutat.
Naplózva
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #417 Dátum: 2008. Július 12. - 19:46:55 »

Sziasztok!
Tegnap este engem is kegyeibe fogadott Diána.Töszöri sikertelen próbálkozás után és egy tegnap esti hibázást követöen sikerüt teritékre hozni a képen látható bakot.Tegnap este kb hét óra magasságában foglaltuk el a leshelyüjket Lenygyel Józsi barátommal egy nagy lucerna föld szélén.Elöször csak suták jelentek meg kb távolságban ebben a rekenő melegben.Késöbb több bak is mutatkozott löhetetlen távolságban.Több ismert bakot vártunk mert már űltünkitt csak a tulaj csatlakozott a Natura 2000 programhoz igy akkora volt rajta a gaz ,hogy az őznek csak az agancsa látszot ki.Igy csak nézegettük a múltkor őket.Nyolc óra felé jobb oldalt kiváltott egy "unikornis" egy agancsu bakocska amit ugy gondultuk meg próbáljuk elejteni.De ahoz .hogy ez sikerúljön nekem lekellet menni a lesről mert a belógó ágak takarták a biztonságos lővést.Ez kb 10 perc volt mivel gyanus volt neki valami igy csak létra fókról létra fokra csúsztam le.Ez sikerűlt is de ennek rendje modja szerint elhidáztam a kb 60m lévő bakocskát.Még jó hogy hibáztam és nem sebeztem morfondirozok magamban szép bemutatkozás bérvadászton.Kb három negyed kilenc fele megjött egy komolyabb baknak itélt egyed amit hosszú birálgatás után úgy döntöttűnk ,hogy megpróbálom meglőni.Célzozgatás távolság becslés egy kis önbizalom hiány után (ne hogy hibázzak ismét)amikor teljesen lapra állt a végzetes lővést utjára engedve a céltávcsöben is nyúgtázva a pontos találatott.A bak tüzbe rogyott,utána egy pár perc beszélgetés követöen kb úgyan ott megjelent egy másik bak a semmiből vagy mi nem figyeltünk annyira bennem eluralkodott a pánik mi van hogyha gerinctüskét löttem és az én bakom téblábol ott a lucernán.Távcsövezés után megbeszéltük,hogy nem lehet az de rőgvest tett követte odamentünk és láss csóbát az én bakom ott pihent a lucerna ravatalán.
Szókásos ceremonia után (tőret,utólsófalatt)gondolom megörökitem a sikeres vadászatunk emlékét,de a technika megviccelt nem akart müködnia vaku.A képek már bent a faluban készültek ott már rá jöttem,hogy mi bibi.

A lőtáv kb 160m 30-06 11,7 Norma Vulkán.
Köszönett a vadásztatomnak.Üdv HSanyi
Naplózva
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #418 Dátum: 2008. Július 12. - 19:54:23 »

Gratulálok Sanyi, valóban rossz vicc lett volna, ha a Te bakod grasszált volna el!
Sajna, a képfeltöltéshez  Köcsög vagyok, de várom, hogy segítsen Neked valaki, mert kíváncsi vagyok a képekre!!
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #419 Dátum: 2008. Július 12. - 20:06:04 »

Remélem Sakac segit . Köszönöm a gratulát .Üdv HSanyi
Naplózva
Oldalak: 1 ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: