Oldalak: 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Őzbak 2008  (Megtekintve 113269 alkalommal)
Tardi Lajos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 194



« Új üzenet #360 Dátum: 2008. Május 27. - 20:28:17 »

Lajos! Van még őz Böszi környékén? Ördög
Gratulálok!!

Azokat békén hagytuk...
Felétek csaptunk közéjük. Szemöldök felhúzós Ezek a derék bakok a Vekeri tó mellet kerültek, Böszörményi puskacsö végére.
Naplózva

A szamárfül igenis, origami! Csak le van egyszerűsítve.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14839



« Új üzenet #361 Dátum: 2008. Május 29. - 17:02:59 »

Szervusz Lajos!
Gratulálok!!!
Igazi szép trófeák.

Az agancsok egy "kicsit színezve" lettek, vagy eredeti sötét a színük?
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Tardi Lajos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 194



« Új üzenet #362 Dátum: 2008. Május 29. - 17:07:55 »



Ma már a kezembe tarthattam a várva-várt bakok frissen birált trófeáit.  Türelmetlen
A trófeák súlya és életkora, balról-jobbra:
349g  7 éves
317g  3 éves
250g  3 éves
« Utoljára szerkesztve: 2008. Május 29. - 17:08:41 írta Erdőjáró (Molnár Attila) » Naplózva

A szamárfül igenis, origami! Csak le van egyszerűsítve.
Tardi Lajos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 194



« Új üzenet #363 Dátum: 2008. Május 29. - 17:17:40 »

Szervusz Lajos!
Gratulálok!!!
Igazi szép trófeák.

Az agancsok egy "kicsit színezve" lettek, vagy eredeti sötét a színük?

Köszönöm az elismerést!
Valamint, köszöntöm az erre járó, Erdőjárót. Légyszives töröld, a hibás képeket.

A természet szinezte ilyenre.
A 349-es Feketedión fényezte, a 317-es akácosban lakott, a 250-es galagonyásban hagyta a barkát.
Azért ilyen szép a szinük.
Naplózva

A szamárfül igenis, origami! Csak le van egyszerűsítve.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14839



« Új üzenet #364 Dátum: 2008. Május 29. - 17:30:56 »

Szia!
Az elsőket töröltem, ezek maradjanak!

Csak azért gondoltam a szinezésre, mert, hogy még a rózsák között is sötét.
De tényleg nagyon jók!
Mondhatnám irígylésre méltók! Kacsint
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Tardi Lajos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 194



« Új üzenet #365 Dátum: 2008. Május 29. - 17:38:06 »

Szia!
Az elsőket töröltem, ezek maradjanak!

Csak azért gondoltam a szinezésre, mert, hogy még a rózsák között is sötét.
De tényleg nagyon jók!
Mondhatnám irígylésre méltók! Kacsint

Jajj, mire megnéztem, már láttam, hogy törölted.. Egyenlőre elég!
Még igazán, meg sem lett tisztogatva. Olyan friss, hogy még majdnem meleg a koponya. Kacsint Az utolsó bak, hétfőn este esett.
Naplózva

A szamárfül igenis, origami! Csak le van egyszerűsítve.
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #366 Dátum: 2008. Május 29. - 22:03:02 »

Szia Lajos!
Gratulálok a bakokhoz!  Éljen
Egyáltalán nem bántó szándékkal kérdem, a három éves bakok milyen döntés miatt lettek meglőve?
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
Tardi Lajos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 194



« Új üzenet #367 Dátum: 2008. Május 30. - 18:08:36 »

Szia Lajos!
Gratulálok a bakokhoz!  Éljen
Egyáltalán nem bántó szándékkal kérdem, a három éves bakok milyen döntés miatt lettek meglőve?

Szia Tomek!
Gondolkodtam, mit is válaszolhatnék.. Kávé  Fejvakarás
Hát egyszerüen a tényt! Mikor a bakvadászatot lekötöttem, annyit kérdeztek, hányat szeretnénk lőni, és milyen súlyú trófeára gondolunk.
Mivel, találtunk egy nekünk szóló elfogadható árat, megegyeztünk 1db. 400g körüli, és 2 db. 300g. os bak kilövésében.  Az a helyzet, még egyikünk sem volt hasonló bérvadászaton, igy a mi feladatunk, a sok csodálatos szépség megélése mellett, egy-egy biztos lövés leadása volt. Aminek maximálisan, megfeleltünk. 
Megjegyzem; nagyon felkészült, precíz, magabiztos, higgadt, nyugodt erőt sugárzó, igazán profi kísérőink (hivatásos vadászok) voltak. Volt alkalom, hogy ketten is Igazán gondos gazda módra pallérkodtak a rájuk bízott természet eme értékeivel. Valamint tartalmas élményt biztosítva, minden egyes alkalommal, (5) mikor a területükön vadásztunk. Innen is köszönöm: Imre és Tibor!!
Vissza térve, az elejtéshez.
Ahányszor megpillantottak egy bakot, már az első pillanatban szóltak, hogy melyikünk készüljön. Megvárták mig a mi városi szemünk is megtalálja azt az elütő foltot az erdő szélben, amit csak ők képesek őznek látni....  Bizony mire a szálkereszt megtalálta a bak blattját, számtalanszor sóhajtottak, "ez nem a mi bakunk".. Majd azt is elmagyarázták miért nem! (szerintem ezekből lehet a legtöbbet tanulni)  A sokadik "Lajos készülj!!" felszólításra egyszer csak azt suttogták lőőheeteed...
Majd az izgalmam, minden feszültségem nyugtatása ként, egyszerűen, csak meg veregették a vállam, "ott fekszik" ... Természetesen, azt is elmondták miért azt lövették, amit.. Bizony ez igy volt mindhárom esetben.  Kb. ennyi távirati stílusban.. Ígérem, a részletes beszámolót is közzé fogom tenni...
Nagyon sok szép őzet láttunk
Naplózva

A szamárfül igenis, origami! Csak le van egyszerűsítve.
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #368 Dátum: 2008. Május 30. - 18:37:25 »

Szia Lajos!
Gratulálok a bakokhoz!  Éljen
Egyáltalán nem bántó szándékkal kérdem, a három éves bakok milyen döntés miatt lettek meglőve?

Szia Tomek!
Gondolkodtam, mit is válaszolhatnék.. Kávé  Fejvakarás
Hát egyszerüen a tényt! Mikor a bakvadászatot lekötöttem, annyit kérdeztek, hányat szeretnénk lőni, és milyen súlyú trófeára gondolunk.
Mivel, találtunk egy nekünk szóló elfogadható árat, megegyeztünk 1db. 400g körüli, és 2 db. 300g. os bak kilövésében.  Az a helyzet, még egyikünk sem volt hasonló bérvadászaton, igy a mi feladatunk, a sok csodálatos szépség megélése mellett, egy-egy biztos lövés leadása volt. Aminek maximálisan, megfeleltünk. 
Megjegyzem; nagyon felkészült, precíz, magabiztos, higgadt, nyugodt erőt sugárzó, igazán profi kísérőink (hivatásos vadászok) voltak. Volt alkalom, hogy ketten is Igazán gondos gazda módra pallérkodtak a rájuk bízott természet eme értékeivel. Valamint tartalmas élményt biztosítva, minden egyes alkalommal, (5) mikor a területükön vadásztunk. Innen is köszönöm: Imre és Tibor!!
Vissza térve, az elejtéshez.
Ahányszor megpillantottak egy bakot, már az első pillanatban szóltak, hogy melyikünk készüljön. Megvárták mig a mi városi szemünk is megtalálja azt az elütő foltot az erdő szélben, amit csak ők képesek őznek látni....  Bizony mire a szálkereszt megtalálta a bak blattját, számtalanszor sóhajtottak, "ez nem a mi bakunk".. Majd azt is elmagyarázták miért nem! (szerintem ezekből lehet a legtöbbet tanulni)  A sokadik "Lajos készülj!!" felszólításra egyszer csak azt suttogták lőőheeteed...
Majd az izgalmam, minden feszültségem nyugtatása ként, egyszerűen, csak meg veregették a vállam, "ott fekszik" ... Természetesen, azt is elmondták miért azt lövették, amit.. Bizony ez igy volt mindhárom esetben.  Kb. ennyi távirati stílusban.. Ígérem, a részletes beszámolót is közzé fogom tenni...
Nagyon sok szép őzet láttunk

Köszönöm Lajos, kíváncsian várom a történetet! Mosolyog
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #369 Dátum: 2008. Május 30. - 19:10:18 »

Szervusz Lajos!
Gratulálok!!!
Igazi szép trófeák.

Az agancsok egy "kicsit színezve" lettek, vagy eredeti sötét a színük?

Köszönöm az elismerést!
Valamint, köszöntöm az erre járó, Erdőjárót. Légyszives töröld, a hibás képeket.

A természet szinezte ilyenre.
A 349-es Feketedión fényezte, a 317-es akácosban lakott, a 250-es galagonyásban hagyta a barkát.
Azért ilyen szép a szinük.

Gratulálok Lajos!  Igen Igen Igen
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7942


Generalbakter


« Új üzenet #370 Dátum: 2008. Május 31. - 00:07:26 »

A középső sima ügy. A másik, 3 évesre bírált, kaphatott volna még egy-két évet, de elmegy így is.
Grat még 1x.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #371 Dátum: 2008. Május 31. - 08:50:45 »

A középső sima ügy. A másik, 3 évesre bírált, kaphatott volna még egy-két évet, de elmegy így is.
Grat még 1x.

Igen Igen
Naplózva

Üdv End
Huta
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 88


« Új üzenet #372 Dátum: 2008. Június 01. - 00:22:22 »

Szia Lajos!
Gratulálok a bakokhoz!  Éljen
Egyáltalán nem bántó szándékkal kérdem, a három éves bakok milyen döntés miatt lettek meglőve?

Szia Tomek!
Gondolkodtam, mit is válaszolhatnék.. Kávé  Fejvakarás
Hát egyszerüen a tényt! Mikor a bakvadászatot lekötöttem, annyit kérdeztek, hányat szeretnénk lőni, és milyen súlyú trófeára gondolunk.
Mivel, találtunk egy nekünk szóló elfogadható árat, megegyeztünk 1db. 400g körüli, és 2 db. 300g. os bak kilövésében.  Az a helyzet, még egyikünk sem volt hasonló bérvadászaton, igy a mi feladatunk, a sok csodálatos szépség megélése mellett, egy-egy biztos lövés leadása volt. Aminek maximálisan, megfeleltünk. 
Megjegyzem; nagyon felkészült, precíz, magabiztos, higgadt, nyugodt erőt sugárzó, igazán profi kísérőink (hivatásos vadászok) voltak. Volt alkalom, hogy ketten is Igazán gondos gazda módra pallérkodtak a rájuk bízott természet eme értékeivel. Valamint tartalmas élményt biztosítva, minden egyes alkalommal, (5) mikor a területükön vadásztunk. Innen is köszönöm: Imre és Tibor!!
Vissza térve, az elejtéshez.
Ahányszor megpillantottak egy bakot, már az első pillanatban szóltak, hogy melyikünk készüljön. Megvárták mig a mi városi szemünk is megtalálja azt az elütő foltot az erdő szélben, amit csak ők képesek őznek látni....  Bizony mire a szálkereszt megtalálta a bak blattját, számtalanszor sóhajtottak, "ez nem a mi bakunk".. Majd azt is elmagyarázták miért nem! (szerintem ezekből lehet a legtöbbet tanulni)  A sokadik "Lajos készülj!!" felszólításra egyszer csak azt suttogták lőőheeteed...
Majd az izgalmam, minden feszültségem nyugtatása ként, egyszerűen, csak meg veregették a vállam, "ott fekszik" ... Természetesen, azt is elmondták miért azt lövették, amit.. Bizony ez igy volt mindhárom esetben.  Kb. ennyi távirati stílusban.. Ígérem, a részletes beszámolót is közzé fogom tenni...
Nagyon sok szép őzet láttunk

Őszintén  mondom, kiváncsian várom a kisebb trófeáknál a szakszerű véleményt.
Naplózva

Üdv:
Huta
monos
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11


« Új üzenet #373 Dátum: 2008. Június 01. - 11:44:17 »

Sziasztok:

A hétvégén volt szerencsém elejteni egy igen derék bakot. Kiváncsi vagyok a véleményetekre.
Ugyan azon revíren esett ahhol a "82" hozzászolásban lévő bakok.
Köszönet érte vadőrömnek RÁCZ SÁNDORNAK.
Sziasztok!
« Utoljára szerkesztve: 2008. Június 01. - 13:18:48 írta Boar » Naplózva
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #374 Dátum: 2008. Június 01. - 13:38:53 »

Sziasztok:

A hétvégén volt szerencsém elejteni egy igen derék bakot. Kiváncsi vagyok a véleményetekre.
Ugyan azon revíren esett ahhol a "82" hozzászolásban lévő bakok.
Köszönet érte vadőrömnek RÁCZ SÁNDORNAK.
Sziasztok!

Szia monos!
Elöször had gratuláljak ehez a ritka trófeához. Taps
Most a birálat:Hűde fa..a bak.Igen klassz éret agancs jó,hogy megvártak veled és lett áldozata az áprilisi termelésnek.
A korát kb 8 év körülire a súlyt kb 350g saccolom a szár hossz  25-27 cm ez szerintem ténnleg vissza rakott bak,igazán irigykedem érte Piál
Ha kész lessz a trófea szivesen láttnám a képet róla és hivatalos birálatott is olvasnám .Egy ilyen ritka trófeához füszerezhetnél egy kis történetet.Üdv HSanyi
Naplózva
Oldalak: 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: