Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Őzbak 2008  (Megtekintve 113569 alkalommal)
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #285 Dátum: 2008. Május 17. - 11:19:36 »

Terítékre került a tavasszal általam említett bak. Sokat töprengtem, hogy vajon meg szabad-e lövetni, mert még viszonylag fiatal. Végül is mivel már elég hegyesek és hosszúak az ágai úgy tünt, hogy már nagyobb agancsot nem fog felrakni a kilövetés mellett döntöttem. Ebben az elhatározásomban az is megerősített, hogy a bak a melegre a búzából kiköltözött egy műút melletti erdősávba ami ráadásul a terület határa is. Itt szinte minden évben van őz baleset nem akartam, hogy ő is ide jusson.
Egy  fórumtársunk vette meg a bakot. Három napi küzdelmes vadászat után került terítékre. Ha akarja majd leírja az elejtés történetét. 5 évesre bírálták, a bizottság szerint sem kellett volna már több időt adni neki 403 gr. 27 cm szárhossz és ezüst érmes lett.




Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #286 Dátum: 2008. Május 17. - 11:24:11 »

Hú, de nagyon tetszik!
Gondolom, a kilövetés mellett az is dominált, hogy a másik területre ne menjen már át azon a fránya műúton... Kacsint Kacsint
Gratulálok az elejtőnek és a kísérőnek az éremhez!
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #287 Dátum: 2008. Május 17. - 11:28:00 »

Hú, de nagyon tetszik!
Gondolom, a kilövetés mellett az is dominált, hogy a másik területre ne menjen már át azon a fránya műúton... Kacsint Kacsint
Gratulálok az elejtőnek és a kísérőnek az éremhez!

Persze az is nyomott a latba. Szerencsére a túloldal kukorica ami most kelt ki és nincs még takarás, de később nálunk megy le a búza és akkor itt lesz minden kopasz.
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
Viktor
Vendég
« Új üzenet #288 Dátum: 2008. Május 17. - 11:30:30 »

Gyönyörű bak Szik, gratulálok Neked! Igen Igen Igen Ahogyan nézem: jó szűk állású bak, SPetivel élve nagy kár érte... (hogy nem az ÉN falamon van)... Mosolyog

Az elejtőnek is nagyon nagy örömmel gratulálok, remélem a szerencsés zsivány sem fog fukarkodni a részletekkel... Vigyorog Igen Igen Igen
Naplózva
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #289 Dátum: 2008. Május 17. - 11:31:40 »

Hajnalban mentem Karcagra, nagyon szép bakot láttam Szoboszlónál a Keleti mellett. Kb. 80 m-re elfeküdt, de az útig virított az agancsa a felkelő napban...
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #290 Dátum: 2008. Május 17. - 11:38:18 »

Szia Szik!
Igazán jó bak irigylésre méltó trófea.Mit tesz egy hónap eltérés az agancs szinében tiszta érett agancs,gratulálok az elejtönek és a vadásztatónak is.Üdv HSanyi
Naplózva
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #291 Dátum: 2008. Május 17. - 11:58:19 »

Szia Szik

Varhattatok volna amig hazamegyek  Bion Bion Bion
Gratulalok az elejtonek. ( a tortenettel viszont ne varja meg amig hazamegyek ) gyozo
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #292 Dátum: 2008. Május 17. - 12:15:11 »


Szika, gratulálok a sikeres és szép eredményt produkáló vadásztatáshoz! Nagyon jó, érett agancsú bak, szép színnel, látszik, hogy jó helyen tisztított. Annyi kérésem lenne, ha Te főzöd a trófeát, majd mutass egy képet a kész állapotról is!
Az elejtő remélem majd mesél...  Mosolyog
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #293 Dátum: 2008. Május 17. - 12:24:26 »

Szia Balázs!

A bak 5.-én esett és már az elejtőnél van. A trófeát lefőzve nem fotóztam le.
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #294 Dátum: 2008. Május 17. - 12:27:33 »

Szia Balázs!

A bak 5.-én esett és már az elejtőnél van. A trófeát lefőzve nem fotóztam le.

Értem, sebaj. Még egyszer gratulálok hozzá, csodálatos. És, hogy 3 napi vadászat hozta terítékre, még emel a fényén!  Igen
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
fabrigo
erdész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 313



« Új üzenet #295 Dátum: 2008. Május 17. - 13:38:44 »

Remélem, mert nagyon tetszik ez a formás bak.
Kiváncsi lennék rá kikészítve, hófehér koponyával!
Naplózva

Olyan a békéért harcolni, mint a szüzességért dugni.
égő
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 10


« Új üzenet #296 Dátum: 2008. Május 17. - 17:09:25 »

Udv Mindenkinek!

Először is gratulálok az elejtőknek!

Másodszor. Feltöltöttem a gyűjteménybe a nekem eddig átküldött bakok fotóit és adatait! Néhány trófeánál azonban jó lenne többet is tudni! Arra kérnélek benneteket, hogy - persze csak aki kompetens a dologban! - küldjétek el a többi adatot is a fotó sorszámának megjelölésével.
Ugyanakkor várom a friss fotókat is! Mostmár folyamatos lesz a feltöltés. (ha a Dunaweb is úgy akarja...hmmm)

Köszi mindenkinek!

Üdv:   Égő

ozbakok.uw.hu
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #297 Dátum: 2008. Május 17. - 18:53:10 »

Terítékre került a tavasszal általam említett bak. Sokat töprengtem, hogy vajon meg szabad-e lövetni, mert még viszonylag fiatal. Végül is mivel már elég hegyesek és hosszúak az ágai úgy tünt, hogy már nagyobb agancsot nem fog felrakni a kilövetés mellett döntöttem. Ebben az elhatározásomban az is megerősített, hogy a bak a melegre a búzából kiköltözött egy műút melletti erdősávba ami ráadásul a terület határa is. Itt szinte minden évben van őz baleset nem akartam, hogy ő is ide jusson.
Egy  fórumtársunk vette meg a bakot. Három napi küzdelmes vadászat után került terítékre. Ha akarja majd leírja az elejtés történetét. 5 évesre bírálták, a bizottság szerint sem kellett volna már több időt adni neki 403 gr. 27 cm szárhossz és ezüst érmes lett.






Szik!

Én egy bakra sohasem mondom, hogy szép, ellenben ha azt mondom DERÉK BAK, akkor mindent elmondtam róla!  Igen Igen Igen
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #298 Dátum: 2008. Május 19. - 08:31:45 »

Gratulálok neked Szik és az elejtőnek is!
Nagyon jó bakot sikerűlt elejtenetek. Jó döntés volt.
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #299 Dátum: 2008. Május 20. - 11:00:11 »

Terítékre került a tavasszal általam említett bak. Sokat töprengtem, hogy vajon meg szabad-e lövetni, mert még viszonylag fiatal. Végül is mivel már elég hegyesek és hosszúak az ágai úgy tünt, hogy már nagyobb agancsot nem fog felrakni a kilövetés mellett döntöttem. Ebben az elhatározásomban az is megerősített, hogy a bak a melegre a búzából kiköltözött egy műút melletti erdősávba ami ráadásul a terület határa is. Itt szinte minden évben van őz baleset nem akartam, hogy ő is ide jusson.
Egy  fórumtársunk vette meg a bakot. Három napi küzdelmes vadászat után került terítékre. Ha akarja majd leírja az elejtés történetét. 5 évesre bírálták, a bizottság szerint sem kellett volna már több időt adni neki 403 gr. 27 cm szárhossz és ezüst érmes lett.



Nagyon jó bak! Az elejtés és körülményei is igazolják, hogy valóban gazdálkodtok az őzállományotokkal.  Igen
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: