Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vígadjunk!  (Megtekintve 58342 alkalommal)
Viktor
Vendég
« Új üzenet #45 Dátum: 2008. Augusztus 21. - 17:58:40 »

lassan át kéne mennem dominába.  Korbács


WEB-KA-ME-RÁT! WEB-KA-ME-RÁT!!

 :ALC :ALC :ALC
Naplózva
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #46 Dátum: 2008. Augusztus 21. - 18:02:18 »

hajjaj, megint csikágó lesz... lassan át kéne mennem dominába.  Korbács
Girgesz, szerintem nem akarod te azt tudni.   Szemöldök felhúzós  Ördög

Áááá, kíváncsi természet vagyok... de hát az is biztos, hogy a kíváncsiság hajtja előre a világot(meg a lustaság). Bion

Szóval ha már ebéd nem is lehet belőle, de vacsora még csak-csak. Mindjárt felteszem a recepteket.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #47 Dátum: 2008. November 22. - 18:03:55 »

Forralt bor 1.

Nem tagadom, hogy az egyik kedvenc italom a forralt bor. Nem csak azért, mert finom és hasznos(hány életet mentett már meg a hideg, decemberi disznóöléseken! Bion), hanem mert ezt is mindenki a saját szájíze szerint variálhatja. Általában mindenféle borból szoktam csinálni, már ami a színt illet, de a leginkább a fehérborból készültet kedvelem(az igazat megvalva a testes vörösborból készült jobban ízlik, de attól kivörösödöm, így marad a fehér, mert ebből nagyobb mennyiséget is gond nélkül magamhoz tudok venni, megelőzendő a megfázást Piál Bion ).
Íme, az egyik forralt bor receptem:

Vegyél három liter könnyű, de magas alkoholtartalmú(13-14 vv% asztali fehérbort(a legjobb a házi bor). Egy nagyobb lábasban kezd el melegíteni úgy, hogy önts hozzá még fél liter vizet is(kicsit lassabban hat a felmelegített ital alkoholtartalma így). Mikor már kezd gőzölögni, de még nem forr, akkor reszeld bele egy közepes citrom héját, tegyél bele egy jó 3-5cm hosszú fahéj rudat(azért nem árt előtte egy kicsit összetörni), egy két dl mézet, egy kávéskanál egész borsot, ugyanennyi borókabogyót, 10 szem szegfűszeget, egy kis darab vaníliát(én a vanília terméséből egy 1cm-es darabot szoktam beletenni), és csipet ánizst és ugyanennyi zsályát. Ha van otthon valakinek szárított levendulája, akkor az is mehet bele egy kisebb kávéskanállal-kellemes illatot, ízt ad a kész italnak.
Ezek után fedjük le a bort és melegítsük forrásig, majd vegyük kisebb lángra és úgy főzzük még 5-10 percet. Ezután kóstoljuk meg és mézzel vagy cukorral ízesítsük az ízlésünk szerint.(Én még kb. egy dl mézet szoktam ekkor beletenni.)

Nem hiszem, hogy valaki ellent tudna mondani, ha ezzel kínálják! Bion Bion Bion Piál
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #48 Dátum: 2008. November 22. - 18:11:45 »

Forralt bor 1.


Nem hiszem, hogy valaki ellent tudna mondani, ha ezzel kínálják! Bion Bion Bion Piál


Részemről jöhet, szívesen megkóstolnám! Kacsint Nyami Piál
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #49 Dátum: 2008. November 23. - 22:34:38 »

Részemről jöhet, szívesen megkóstolnám! Kacsint Nyami Piál

Kérek én is...
Naplózva
mezőjáró
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 138


« Új üzenet #50 Dátum: 2008. November 26. - 10:26:45 »

Girgesz!
Szupernek tűnik, még ma elkészítem.
Üdv a Vadásznak: Marci
Naplózva
Szenka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 249



« Új üzenet #51 Dátum: 2009. Január 08. - 15:03:00 »


Üdvözlettel Szenka
Naplózva

Carpe Diem.
Szenka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 249



« Új üzenet #52 Dátum: 2009. Január 08. - 15:16:27 »

Útmutató a koktélokhoz





Üdvözlettel Szenka
Naplózva

Carpe Diem.
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #53 Dátum: 2009. Január 09. - 09:07:25 »

Szenka, ezek nagyon jók!-többször is megjelenhetnél itt a gasztro rovatban Bion
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Szenka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 249



« Új üzenet #54 Dátum: 2009. Január 09. - 11:25:56 »

Szenka, ezek nagyon jók!-többször is megjelenhetnél itt a gasztro rovatban Bion

Hát akkor egy klasszikus Neked és a többi drága férfiembernek...

Manhattan

tegyünk 4-5 jégkockát a keverőpohárba, öntsünk rá 2 cl édes vermutot és 5 cl Bourbon whiskey-t. Erőteljesen keverjük össze és szűrőn át töltsük ki az előhűtött koktélos pohárba 6általában olyanba, mint az első oldal harmadik képén látható pezsgőspohár. Díszítésként koktélcseresznye dukál hozzá.

És egy könnyed klasszikus a hölgyeknek...


Pina Colada /nem érdemes messzemenő következtetéseket levonni a nevéből Kacsint/

Öntsünk tört jeget, 3,5 cl fehér rumot és 2,5 cl kókuszlikőrt a shaker-ünkbe és 6 cl ananászlevet. Könnyedén rázzuk össze, majd szűrjük bele egy előhűtött nagy talapas fehérboros pohárba, vagy öblös pezsgősbe. Határozott illatát érdemet hagyni szétáramlani a ráhangolódás kedvéért, ezért használjunk öblös poharat. Narancskarikával, limekarikával, vagy koktélcseresznyével, ananászszelettel díszíthető.

Jó esti, közös lazítást kívánok hozzá.

üdv. Szenka
 
« Utoljára szerkesztve: 2009. Január 09. - 11:55:55 írta Girgesz » Naplózva

Carpe Diem.
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #55 Dátum: 2009. Január 09. - 12:28:49 »

Ha belebux a hivatásodba, elmehetsz bármixernek! Ördög
A Manhattan a kedvencem dupla Jacyvel.. gyozo gyozo
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Szenka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 249



« Új üzenet #56 Dátum: 2009. Január 09. - 12:57:22 »

Jó több lábon állni Vigyorog

Naplózva

Carpe Diem.
Szenka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 249



« Új üzenet #57 Dátum: 2009. Január 12. - 10:53:49 »

Találtam egy koktélt kimondottan íjjászoknak. Az írják róla,

"Az aranyíjj Istene, Apolló, a görög napisten újre felragyog ebben a koktélban" és nem utolsósorban szerelmi vágy serkentőként sem utolsó. Ezért íjjársz hölgyek és urak, talán inkább fesztelenítés után ajánlom.

Golden Shot
Öntsönk 3 cl whiskyt, 9 cl narancslevet és 1 tojás sárgáját egy shakerbe és jól rázzuk össze. Öntsük ki egy whiskys pohárba és díszítsük narancshéjspirállal. Az első meglepatést okoz, a második, oldást és jókedvet hoz. Az erősebb koktélok közé tartozik.

Na jó legyen egy vágyfokozó az antialkoholostáknak is.

Carrot Cream

Öntsünk 2,5 dl sárgarépalevet, 3, dl tejszínt, 4 tojás sárgáját és 1,5 dl narancslevet egy shakerbe. Jól rázzuk össsze. Négy longdinkes pohárbe törjünk bele 5-5 jégkockát és töltsük rá az italunkat. Narancsszeletekkel díszíthetük, és ha nem magunk isszuk meg az egészet, akkor még három barátunknak is jut belőle. Kacsint a vágyfokozás mellet, köhögéscsillapító hatása is van és jótékonyan ápolja a hangszálakat.

 Wave Szenka

   
Naplózva

Carpe Diem.
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #58 Dátum: 2009. Január 12. - 12:25:44 »

Szenka szakszerű bor alapismeretei után egy kis múzsás idézet ugyanerről a témáról.
Lehet, hogy volt már valamelyik rovaton, most nincs kedvem visszanézni. Az újaknak (pl. Viktor-rügy), mindenképpen új lesz. Szóval Hamvas.


"Példa rá a bor. A bor az egyenes vonalat nem szereti. Ezért, aki már jócskán ivott, örvénylő mozdulatokat tesz, és ha megindul, szép parabolákban és hiperbolákban jár. Azt mondják, egyensúlyát elvesztette és tántorog. Nem hiszem. A bor ezeket a lengő balanszokat kedveli. Figyeld csak meg a boros ember járását. Valóságos tánc ez, amit csinál. Öreg csavargó, fel se tételeznéd, hogy mozgásában ennyi báj van. És figyeld csak meg, milyen az, aki pálinkától részeg. A boros folyton kering, a pálinkás ki-kitör, aztán összecsuklik, amíg fejbesújtva leroskad. Az egyik parabolás örvénylő tánc, a másik a szögletes és szaggatott mozgás. Egész népeknél megfigyelhető. A bor-, és a pálinkanépek különbsége ez, amely mozgásban, gondolkozásban, érzésben és egész életmódban megnyilatkozik. Ez a múzsai és a barbár népek közt levő különbség."
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #59 Dátum: 2009. Január 12. - 12:38:05 »

"A bor-, és a pálinkanépek különbsége ez, amely mozgásban, gondolkozásban, érzésben és egész életmódban megnyilatkozik. Ez a múzsai és a barbár népek közt levő különbség."

Ez nagyon jó-tetszik! Csak azt nem tudom, hogy akkor most velem mi van, mikor én mindkettőt fogyasztom?   Piál
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: