Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vígadjunk!  (Megtekintve 58264 alkalommal)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #165 Dátum: 2012. Június 02. - 19:40:27 »

Az igaz, ha nem szeded össze ősszel, következő nyáron nem kell a füvet nyírnod fölötte! Vigyorog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Forma4
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 543


Szivacs


« Új üzenet #166 Dátum: 2012. Június 02. - 19:55:15 »

Az igaz, ha nem szeded össze ősszel, következő nyáron nem kell a füvet nyírnod fölötte! Vigyorog

2 éve négy hét után is a java fent volt a fán. Szombatról vasárnapra virradóra lehűlt a levegő és egyszerre lehullott az egész..lehetetlen volt összetakarítani...kupacokba hordtuk és a levágott fenyőágakkal letakartuk, hogy ne hordja szét a szél...aztán lezártuk a házat. Tavasszal mikor lementünk és elégettük, csak a friss tarack hajtások voltak a kupacok alatt...két évbe tellett míg a foltok valahogy regenerálódtak
Naplózva

A vadászvizsgám meg van,... nem azt jelenti, hogy vadász vagyok...csak a lehetőséget kaptam meg, hogy vadász...jó vadász válhassék belőlem !

...ha küzdesz, veszíthetsz...ha nem küzdesz, vesztettél !
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9985



« Új üzenet #167 Dátum: 2012. Június 03. - 07:21:13 »

Nem értek a botanikához, csak olvastam valahol, hogy valami jung...akármi nevű anyagot tartalmaz, ami toxikus.
Emberre nem hinném, de más növényekre igen. Így próbálja uralni az élőhelyét.
Még a saját fajtájára is, hiába keresel diófa alatt csemetét.
Oltása is ezért nehéz, mert amikor megvágod az alanyt, rögtön elkezdi felküldeni a törzs ezt a mérget és megöli az oltóágat.
Azt szokták csinálni, hogy egy héttel az oltás előtt megvágják, majd mikor a tényleges oltásra kerül sor pár centivel alább újra, ekkor állítólag már jóval kevesebb toxint küld fel az alany.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #168 Dátum: 2012. Június 05. - 21:41:09 »


Emberre nem hinném, de más növényekre igen. Így próbálja uralni az élőhelyét.


"...A kedvező és kedvezőtlen növényi társulások egymásra gyakorolt kémiai hatását szakmai nyelven allelopátiának nevezik, amely mint az ökológia egyik szakterülete egy bécsi egyetemi növényélettani kutató Molisch professzor 1937-es munkájával definiálta önmagát. Lényege, hogy a különböző növények talajba kijuttatott anyagcseretermékei (pl. aminosavak, glükozidok,terpének, fenolok, alkaloidok) bizonyos növényekre pozitív, másokra közömbös és megint másokra negatív allelopatikus hatást fejtenek ki. Ez alapján megfigyelhetjük, hogy egyes növénytársítások jól tűrik, védelmezik egymást, növekedésben serkentőleg hatnak a másik növényre, kiváló illatot, zamatot kölcsönözve a másiknak, és vannak olyan növénytársítások is amelyek egymásra gátló, sőt akár egymásra elsorvasztó hatást gyakorolnak. A kezdetek óta számos kézikönyv foglalkozik az allelopátiával, azonban az agráregyetemeken továbbra is folynak a kutatások ezzel kapcsolatban. Saját megfigyeléseinkre valamint a szakirodalomra támaszkodva tudatosan megtervezhetjük zöldséges és virágos kertünket valamint a gyümölcsösünket. Ez alapján megoldható, hogy egyes növények egymásnak elő vagy utóveteményei legyenek, illetve a vegyes kultúrában termesszük azokat. A negatív allelopátia a gyomok elleni védekezésben alkalmazható hatásosan..."

Számtalan növénynek van negatív alleopátiás tulajdonsága, a szedernek is.

(gazlap.hu)
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #169 Dátum: 2020. November 23. - 12:23:13 »

Mióta ez a fórum létezik, minden évben elkészítek Karácsonyra egy adag Kittenberger-féle diólikőrt. Idén annyi módosítást ejtettem, hogy került bele egy kis szegfűbors is, de ez nem vált hátrányára Bion

Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4583



« Új üzenet #170 Dátum: 2020. November 23. - 13:33:15 »

Mióta ez a fórum létezik, minden évben elkészítek Karácsonyra egy adag Kittenberger-féle diólikőrt. Idén annyi módosítást ejtettem, hogy került bele egy kis szegfűbors is, de ez nem vált hátrányára Bion


No, erről a Kittenberger-féle változatról nem hallottam.
Esetleg a receptet feltehetnéd.
(Ha titkos, akkor privátban is jó.  Ördög )

Köszi.
 Emelem
Naplózva
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #171 Dátum: 2020. November 23. - 14:03:46 »

Fent van a Koccintóban ez is és a Soma-féle is, de mivel jóból sohasem sok, így tessék, itt van újból  Piál



Én annyit módosítottam a Kittenberger-félén, hogy mézzel készítem és szőlőpálinkából(nem törkölyből).
« Utoljára szerkesztve: 2020. November 23. - 16:17:31 írta Voldi » Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #172 Dátum: 2020. November 23. - 14:37:11 »

Idén mézzel készült az enyém is,de valahogy erősebb lett mint a tavalyi. Még várok vele pár hetet,mert az is lehet,hogy nyers. Vállat von
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #173 Dátum: 2020. November 24. - 01:01:14 »

Idén mézzel készült az enyém is,de valahogy erősebb lett mint a tavalyi. Még várok vele pár hetet,mert az is lehet,hogy nyers. Vállat von
Erősebb??? Mivel hígítottad a pálinkát? Mert a méztől kap egy kis plusz ízt, de az erején nem növel Bion
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #174 Dátum: 2020. November 24. - 06:19:52 »

Erősebb??? Mivel hígítottad a pálinkát? Mert a méztől kap egy kis plusz ízt, de az erején nem növel Bion
Ugyanaz az almapálinka és a méz is. Mégis más az íze. Pálinkásabb,erősebb. Nem tudom... Vállat von
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #175 Dátum: 2020. November 24. - 06:36:58 »

Ugyanaz az almapálinka és a méz is. Mégis más az íze. Pálinkásabb,erősebb. Nem tudom... Vállat von
Nálam ez akkor fordult elő, mikor kevesebb/még nagyon apró, töld diót sikerült beletennem. A legdiósabbnízt akkor kaptam, amikor már kialakult egy kis vékony rész a csonthéjból. Gondolom azért, mert akkor már olajosabb volt a mag.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Soma
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1531


« Új üzenet #176 Dátum: 2020. November 24. - 17:39:51 »

Fent van a Koccintóban ez is és a Soma-féle is, de mivel jóból sohasem sok, így tessék, itt van újból  Piál


Én annyit módosítottam a Kittenberger-félén, hogy mézzel készítem és szőlőpálinkából(nem törkölyből).

Azt az elsőt kipróbálom!  Röhög
Naplózva

Ha fogalmad sincs, merre mész, minden út oda vezet.
Soma
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1531


« Új üzenet #177 Dátum: 2020. November 24. - 17:41:41 »

Érdemes pálinkát és mézet is olyat választani, amelyiknek nincs intenzív aromája.
Naplózva

Ha fogalmad sincs, merre mész, minden út oda vezet.
Topi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 475



« Új üzenet #178 Dátum: 2020. November 24. - 20:56:50 »

Ugyanaz az almapálinka és a méz is. Mégis más az íze. Pálinkásabb,erősebb. Nem tudom... Vállat von

Csörögj rám, ha otthon vagy! Átmegyek érte és elhozom! Mink szeressük erősebben, pálinkásabban is! Ördög Emelem
Naplózva

Szeretnék olyan jó ember lenni, mint amilyennek hisz a kutyám.........
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #179 Dátum: 2020. November 25. - 09:56:06 »

Csörögj rám, ha otthon vagy! Átmegyek érte és elhozom! Mink szeressük erősebben, pálinkásabban is! Ördög Emelem
Röhög
Csak a feleségem reklamál,nekem megfelel,de érzem én is amiről beszél. Mosolyog
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: