Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vígadjunk!  (Megtekintve 58332 alkalommal)
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #150 Dátum: 2010. április 06. - 19:53:58 »

Sziasztok!

Kicsit feldobtam a pálinkáimat.

1.) szilva és barack vegyespálinka, melyet felmelegítettem és kb 1 deci meleg virágmézet belekevertem, majd tettem bele aszalt kajszit, aszalt szilvát, narancshéjat, szegfűszeget, szegfűborsot, fahéjt
Most érlelem őket, aztán majd beszámolok az ízükről  Piál

Jól néznek ki!-kíváncsi lennék a végeredményre is  Piál

Azért a narancshéjjal tényleg óvatosan kell bánni, de én nem az olajtartalma miatt jártam pórul, hanem mert rajt hagytam a alsó, szivacsos részt, amitől keserű lett. Utána mondták, hogy csak a színes-olajos részét használjam a citrusféléknek és azóta nincs gond. Wave
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #151 Dátum: 2010. április 06. - 20:07:33 »

Ezek -a színük alapján- már romlásközeli állapotban vannak! Ha meg szeretnéd előzni, hogy ki kelljen önteni, gyorsan fogyasszátok el baráti körben! (Legyen beteg más is!)  Bion
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #152 Dátum: 2010. április 06. - 21:19:37 »

Ok, meggyőztetek! Délelőtt beleraktam a narancshéjat, délután meg kiszedtem belőle. Csak nem lesz baja. Addig is jó pár cent pálinkát magába szívott, nem győztem kifacsarni  Mosolyog.
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #153 Dátum: 2010. április 07. - 08:08:35 »

Elrágni! Ördög
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #154 Dátum: 2010. április 07. - 16:35:27 »

Elrágni! Ördög

 Igen Vigyorog
 Emelem
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #155 Dátum: 2010. április 08. - 12:45:41 »

Ok, meggyőztetek! Délelőtt beleraktam a narancshéjat, délután meg kiszedtem belőle. Csak nem lesz baja. Addig is jó pár cent pálinkát magába szívott, nem győztem kifacsarni  Mosolyog.

Nem azért mondtam, hogy ne tegyél bele egyáltalán. Csak ha teszel, akkor módjával ("csak az ízié' Bion) és a fehér rész nélkül. Wave

Én most olyan pálinkával kísérletezek, aminek egy darab lépesmézzel ágyaztam meg -kíváncsi vagyok rá, mennyire oldja az alkohol a méhviaszt. Bion
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #156 Dátum: 2010. április 08. - 12:51:29 »

Én most olyan pálinkával kísérletezek, aminek egy darab lépesmézzel ágyaztam meg -kíváncsi vagyok rá, mennyire oldja az alkohol a méhviaszt. Bion

Hát ha zümmögve kirohansz utána kankalint nyalogatni, akkor jól  Ördög
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #157 Dátum: 2010. április 08. - 13:54:29 »

Girgi!

Én úgy tudom, a méhviaszban vannak mérgező anyagok is (illetve allergén) !

 Vállat von Vállat von Vállat von
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Sziju
Vendég
« Új üzenet #158 Dátum: 2010. április 08. - 20:11:39 »

Csak ha valaki érzékeny rá, akkor veszélyes, de akkor nagyon... Okos
Ha valaki bírja, akkor nagyon jó a lépesméz tüdőgyulladásra, légúti fertőzésekre, mint természetes gyógyszer.
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #159 Dátum: 2010. április 10. - 18:56:19 »

Beugrott megint az a régi történet (bár biztosan meséltem már), amikor méhészkedő kollégámat felkérte egy idősödő munkatársunk, hogy hozzon neki propoliszt, mert azt hallotta, hogy jó hatással van a potenciára.
Pár hét elteltével rákérdezett:
- No, Gyuri bácsi, használt a propolisz?
- Hogyne, hogyne Pistikém, zümmögni már tudok!
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #160 Dátum: 2012. Június 02. - 15:24:58 »

Nem én találtam ki! Ha nem jó, ne szidjatok! Mosolyog




UNIKUM RECEPT

20g édeskömény
20g fehérüröm
20g kálmosgyökér
20g ezerjófű
20g angelikagyökér
20g izsópfű
20g koriandermag
20g cickafark
20g diólevél
20g édesgyökér

A fenti anyagokat kávédarálón meg kell őrölni, majd tegyétek 7dl alkohol és 3 dl víz keverékébe. Ezt a mixet hagyjátok 7-10 napig érni hűvös , de nem hideg helyen.
Az érési idő után ki kell préselni, majd nagyon finom filteren átszűrni.(türelem kell hozzá) Ezt az eszenciát sokáig el lehet tartani!

Az ital készítése a következő:
30 dkg cukorból sötét, de nem égett karamelt készítünk, majd 3 dl vízzel sziruppá olvasztjuk. A kihűlt szirupba 3,5 dl alkoholt és legalább 5cl eszenciát keverünk, ha nem találjátok elég töménynek, az eszenciával el lehet menni 8cl-ig.

A kész italt érdemes összeérlelni. A nagykönyv 1-2 hónapot javasol.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Forma4
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 543


Szivacs


« Új üzenet #161 Dátum: 2012. Június 02. - 16:53:31 »

Nem én találtam ki! Ha nem jó, ne szidjatok! Mosolyog




UNIKUM RECEPT

20g édeskömény
20g fehérüröm
20g kálmosgyökér
20g ezerjófű
20g angelikagyökér
20g izsópfű
20g koriandermag
20g cickafark
20g diólevél
20g édesgyökér

A fenti anyagokat kávédarálón meg kell őrölni, majd tegyétek 7dl alkohol és 3 dl víz keverékébe. Ezt a mixet hagyjátok 7-10 napig érni hűvös , de nem hideg helyen.
Az érési idő után ki kell préselni, majd nagyon finom filteren átszűrni.(türelem kell hozzá) Ezt az eszenciát sokáig el lehet tartani!

Az ital készítése a következő:
30 dkg cukorból sötét, de nem égett karamelt készítünk, majd 3 dl vízzel sziruppá olvasztjuk. A kihűlt szirupba 3,5 dl alkoholt és legalább 5cl eszenciát keverünk, ha nem találjátok elég töménynek, az eszenciával el lehet menni 8cl-ig.

A kész italt érdemes összeérlelni. A nagykönyv 1-2 hónapot javasol.


Attila...én ugy tudom, hogy a diólevél elég keményen mérgező...de lehet rosszul tudom  Stoel
Naplózva

A vadászvizsgám meg van,... nem azt jelenti, hogy vadász vagyok...csak a lehetőséget kaptam meg, hogy vadász...jó vadász válhassék belőlem !

...ha küzdesz, veszíthetsz...ha nem küzdesz, vesztettél !
hahnbarna
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 347



WWW
« Új üzenet #162 Dátum: 2012. Június 02. - 18:05:22 »

Attila...én ugy tudom, hogy a diólevél elég keményen mérgező...de lehet rosszul tudom  Stoel

http://www.apoteka.hu/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=2152&category_id=7&option=com_virtuemart&Itemid=1

Remélem nem reklám értékű.
 Emelem
Naplózva

Üdv,
Barna
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #163 Dátum: 2012. Június 02. - 18:45:51 »

http://www.szabadfold.hu/kertunk/gyogyit_a_diolevel_tea
Azt hiszem többet nem próbálom elégetni...
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Forma4
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 543


Szivacs


« Új üzenet #164 Dátum: 2012. Június 02. - 19:26:35 »

Röhög Igen

Nos évente 4 hétvégémbe kerül mire elégetem, összeszedem, mert mondta apukám, meg az öregek, hogy nem szabad beásni, mert fertőző...legyen okos az ember fia Mosolyog

Viszont mától fokozottabban fogom fogyasztani az Unicumot
Naplózva

A vadászvizsgám meg van,... nem azt jelenti, hogy vadász vagyok...csak a lehetőséget kaptam meg, hogy vadász...jó vadász válhassék belőlem !

...ha küzdesz, veszíthetsz...ha nem küzdesz, vesztettél !
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: