Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vígadjunk!  (Megtekintve 58311 alkalommal)
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #15 Dátum: 2008. Július 16. - 10:06:20 »

A hétvégén tartjuk az eljegyzést a b.nőmmel és bevállaltam, hogy malacot fogok sütni és őzet főzni. Van valakinek valami jó tippje mit csináljak-nem akarom a szokásos ételeket készíteni, de muszáj maradnom a tárcsánál(esetleg grill)és a bográcsnál. Várom az ötleteket! Wave

Nekem van tippem. Péntek délután mondd hogy leugrasz valamiért a boltba, aztán vasárnap totál másnaposan, borostásan és szakadtan vánszorogjál haza. Ártatlan arccal kérdezd meg, hogy csak nem lemaradtam valamiről?
Ha ezek után még hajlandó bármiféle kapcsolatra a lány, akkor sürgősen vedd feleségül, mert nyilván megfogtad az Isten lábát!
Kajára is van ötletem, de szerintem már így is sokat segitettem  Nyihi Ördög


Szóval bepácolod a malachúst de csak finoman, borsos de nem túl fűszeres pácban. Ráteszed a grillre, egyik felét megsütöd. Mikor megforditod, a sült felére teszel egy félbevágott barackot, (ez ne nyers hanem kompót legyen, dobozos), majd erre 1-2 nem túl vékony szelet sajtot, úgy hogy a barackot nagyjából befedje a sajt. Visszateszed a grillre, és mialatt a másik fele megsül, a sajt ráolvad a barackra, és teljesen befedi azt. Fontos hogy a sajt befedje a barackot, mert ha csak a tetején van akkor nem rögziti, és a barack csúszkál a húson.
A végeredmény: egy sült hús, aminek felső felén egy sajt burok van, abban pedig egy fél sült barack. Jól néz ki és ehető is. Bion

Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #16 Dátum: 2008. Július 16. - 10:26:33 »

A hétvégén tartjuk az eljegyzést a b.nőmmel. Van valakinek valami jó tippje mit csináljak?
Menekülj, öcsém, ahogy a lábad bírja... Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #17 Dátum: 2008. Július 16. - 10:29:49 »

A hétvégén tartjuk az eljegyzést a b.nőmmel és bevállaltam, hogy malacot fogok sütni és őzet főzni. Van valakinek valami jó tippje mit csináljak-nem akarom a szokásos ételeket készíteni, de muszáj maradnom a tárcsánál(esetleg grill)és a bográcsnál. Várom az ötleteket! Wave

Nekem van tippem. Péntek délután mondd hogy leugrasz valamiért a boltba, aztán vasárnap totál másnaposan, borostásan és szakadtan vánszorogjál haza. Ártatlan arccal kérdezd meg, hogy csak nem lemaradtam valamiről?
Ha ezek után még hajlandó bármiféle kapcsolatra a lány, akkor sürgősen vedd feleségül, mert nyilván megfogtad az Isten lábát!
Kajára is van ötletem, de szerintem már így is sokat segitettem  Nyihi Ördög


Szóval bepácolod a malachúst de csak finoman, borsos de nem túl fűszeres pácban. Ráteszed a grillre, egyik felét megsütöd. Mikor megforditod, a sült felére teszel egy félbevágott barackot, (ez ne nyers hanem kompót legyen, dobozos), majd erre 1-2 nem túl vékony szelet sajtot, úgy hogy a barackot nagyjából befedje a sajt. Visszateszed a grillre, és mialatt a másik fele megsül, a sajt ráolvad a barackra, és teljesen befedi azt. Fontos hogy a sajt befedje a barackot, mert ha csak a tetején van akkor nem rögziti, és a barack csúszkál a húson.
A végeredmény: egy sült hús, aminek felső felén egy sajt burok van, abban pedig egy fél sült barack. Jól néz ki és ehető is. Bion



Megtörtént már hasonló, még tavalyősszel. Hát nem mondom, hogy meg lettem dicsérve. De azért másnap megkérdezte, hogy mit keresett nálam egy félig megpucolt kacsa mikor hazaértem...Hát vannak megmagyarázhatatlan dolgok...

Ez a barackos ötlet jó-azt hiszem kipróbálom, bár az őzre még mindig várok tippeket.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #18 Dátum: 2008. Július 16. - 10:31:43 »

A hétvégén tartjuk az eljegyzést a b.nőmmel. Van valakinek valami jó tippje mit csináljak?
Menekülj, öcsém, ahogy a lábad bírja... Ördög

Ááá-az orvos 3 bokaszalag szakadás után azt mondta, hogy kíméljem a lábam. Ráadásul a Duna és a Tisza is messze van, hogy a vízen meneküljek... Bion
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #19 Dátum: 2008. Július 21. - 17:43:16 »

Nos, a hétvégi menü a következő lett:

Tyúkhúsleves(igazi 4 éves paraszttyúkból) fürjtojással
Őzpörkölt(ezt könnyedre, gyümölcsösre vettem-került bele finom aszútörköly pálinka, könnyű zweigelt, áfonyalekvár és egy kevés őszibarackdzsem is a megbolondítását szolgálta. Nem gondoltam volna, hogy ennyire kapós lesz, de elfogyott mind)
Malacsült tárcsán, ráolvasztva sajtot, mellé barack kompót(az egyszerűség kedvéért).
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #20 Dátum: 2008. Július 21. - 18:07:40 »

Nos, a hétvégi menü a következő lett:

Tyúkhúsleves(igazi 4 éves paraszttyúkból) fürjtojással
Őzpörkölt(ezt könnyedre, gyümölcsösre vettem-került bele finom aszútörköly pálinka, könnyű zweigelt, áfonyalekvár és egy kevés őszibarackdzsem is a megbolondítását szolgálta. Nem gondoltam volna, hogy ennyire kapós lesz, de elfogyott mind)
Malacsült tárcsán, ráolvasztva sajtot, mellé barack kompót(az egyszerűség kedvéért).

És az eljegyzés is sikerült, vagy csak befaltatok mindent és viszlát?
Naplózva
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #21 Dátum: 2008. Július 21. - 19:54:32 »

Nos, a hétvégi menü a következő lett:

Tyúkhúsleves(igazi 4 éves paraszttyúkból) fürjtojással
Őzpörkölt(ezt könnyedre, gyümölcsösre vettem-került bele finom aszútörköly pálinka, könnyű zweigelt, áfonyalekvár és egy kevés őszibarackdzsem is a megbolondítását szolgálta. Nem gondoltam volna, hogy ennyire kapós lesz, de elfogyott mind)
Malacsült tárcsán, ráolvasztva sajtot, mellé barack kompót(az egyszerűség kedvéért).

És az eljegyzés is sikerült, vagy csak befaltatok mindent és viszlát?

Minden sikerült. Nem sok minden maradt, a gyűrűk is a helyükre kerültek és ital is fogyott. Mondjuk a pálmát az őz és a pácolt fürjtojás vitte.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #22 Dátum: 2008. Július 22. - 13:07:31 »

Girgesz! Girgesz!

Te nem okulsz tapasztaltabb vadásztársaid példájából? Dühös
Maradj inkább a főzésnél!!! Vigyorog


Gratulálok!  Taps  Koccint
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #23 Dátum: 2008. Július 22. - 15:27:55 »

Girgesz! Girgesz!

Te nem okulsz tapasztaltabb vadásztársaid példájából? Dühös
Maradj inkább a főzésnél!!! Vigyorog


Gratulálok!  Taps  Koccint

Okulok én, okulok... hát nem jó kifogás, hogy azért megyek vadászni,mert összevesztem az asszonnyal? Aztán meg ha kibékülünk, együtt megyünk ki a lesre, de ott akkor már inkább az egylövetű duplagolyós szól. Bion

Amúgy örül neki, hogy vadászni járok Vadász és nem kocsmázni. Kell ennél jobb? Piál

Amúgy köszönjük! Wave
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9915



« Új üzenet #24 Dátum: 2008. Július 22. - 17:09:42 »

Te Girgesz a magaslabdát adogatod rendesen!



Án a Te korodban nem dicskednék hacsak egylövetüm volna Bion Fejvakarás
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #25 Dátum: 2008. Július 23. - 12:56:09 »

Te Girgesz a magaslabdát adogatod rendesen!



Án a Te korodban nem dicskednék hacsak egylövetüm volna Bion Fejvakarás

Hát akármennyire is ragozom, egyszerre csak egyet tudok vele lőni Mosolyog Na, de nem mindegy, hogy egymás után hányszor!  Bion
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #26 Dátum: 2008. Július 25. - 12:07:58 »

A hétvégén falunap lesz Ladánybenén és a családunk(+pár barátunk) is állít sátrat, süt-főz, vendégeket lát.
Ami biztos, hogy lesz: kakaspörkölt bográcsban, tárcsán sült csirkecomb, pásztortarhonya, pácolt fürjtojás, csapolt sör és jó kedv-ha esetleg valaki erre jár a társaságból,akkor szívesen látom egy tányér ételre és egy pofa sörre(bort és pálinkát nem garantálok, mert a haverokkal már ma este kiköltözünk vigyázni a sátrakat  Bion )
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #27 Dátum: 2008. Augusztus 21. - 09:35:47 »

A mai hármasnak itt a helye:

Vegyes nyárs sajtbundában
Sült húsos gombócok
Grill saláta fetával.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #28 Dátum: 2008. Augusztus 21. - 09:42:45 »

Vegyes nyárs sajtbundában és mellé grill saláta fetával! Igen Bion
Naplózva
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #29 Dátum: 2008. Augusztus 21. - 09:53:09 »

Vegyes nyárs sajtbundában és mellé grill saláta fetával! Igen Bion

Akkor ezt most úgy veszem, hogy a nyársra szavaztál. Bion
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: