Oldalak: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vígadjunk!  (Megtekintve 58263 alkalommal)
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Dátum: 2008. április 16. - 11:54:06 »

Ezt a rovatot azért nyitottam meg, hogy legyen hely megírni, ki mivel várja a haverokat, rokonságot, barátokat, milyen meglepetéssel, étellel, itallal kínálja őket... és hátha közben egy-két új fogásra, receptre, "nagymama titkára" is fény derül.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #1 Dátum: 2008. április 26. - 15:25:55 »

Igaz nem vigasság lesz a holnapi galambozás, deazért készülök rá egy kis finomsággal...
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #2 Dátum: 2008. április 27. - 18:44:25 »

Mivel már túl vagyunk a galambvadászaton Vadász , ezért elárulom a kis összeállítást:
Mangalica kolbász, fokhagymás- és borsos pácban érlelt füstölt sonka és -hasaaljaszalonna, főtt fürj- és fácántojással meg újhagymával. Remélem mindenkinek tetszett,aki megkóstolta!
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #3 Dátum: 2008. április 27. - 19:34:14 »

Szia Girgesz!
Nagyon kösszönjűk a figyelmességet és a sokk finomságot.És egyben nagyon szégyelem magam mert nem tudtam,hogy te hoztad.A csonakos képen nincs szemüveged.Üdv HSanyi
Naplózva
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #4 Dátum: 2008. április 27. - 22:32:24 »

Szia Girgesz!
Nagyon kösszönjűk a figyelmességet és a sokk finomságot.És egyben nagyon szégyelem magam mert nem tudtam,hogy te hoztad.A csonakos képen nincs szemüveged.Üdv HSanyi

Egészségetekre!-csak azt sajnálom, hogy volt mit hazahoznom... igaz nem sokat(de azért is vittem).
Azért nincs szemüveg azon a képen,mert ált. kontaktlencsét hordok, csak mostanában nem vagyok a legjobb állapotban,az meg lassítja a gyógyulást. De a siralmas lőeredményem nem ezen múlott Nyihi Vadász Vadász Vadász Vadász Vadász Vadász Vadász Vadász Bion 
 Wave
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #5 Dátum: 2008. Május 29. - 12:22:18 »

Hegyi koktél:

Shakerbe(vagy befőttesüvegbe Bion ) öntsünk 1,5dl 3 puttonyos tokaji aszút-vagy badacsonyi édes muskotályost-, hozzá 2cl körtepálinkát,1dl mustot(vagy szőlőlevet és 3cl konyakot.Alaposan rázzuk össze, majd töltsük ki előhűtött, nagy méretű, öblös boros pohárba. Szőlőszemekkel, és lime karikákkal díszítsük.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #6 Dátum: 2008. Június 08. - 18:51:32 »

Hegyi koktél:

Shakerbe(vagy befőttesüvegbe Bion ) öntsünk 1,5dl 3 puttonyos tokaji aszút-vagy badacsonyi édes muskotályost-, hozzá 2cl körtepálinkát,1dl mustot(vagy szőlőlevet és 3cl konyakot.Alaposan rázzuk össze, majd töltsük ki előhűtött, nagy méretű, öblös boros pohárba. Szőlőszemekkel, és lime karikákkal díszítsük.

A harmadik poharat, már felesleges díszíteni! Piál Fejbever
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #7 Dátum: 2008. Június 08. - 19:02:43 »


A harmadik poharat, már felesleges díszíteni! Piál Fejbever

Én előre szoktam díszíteni a poharakat. Az elsőnél még mindenkinek tetszik, a másodiknál már zavarja az embert a dísz, a harmadiknál már senkit nem érdekel a pohár, csak ami benne van Bion Bion Bion
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #8 Dátum: 2008. Június 30. - 08:22:26 »

A hétvégi László-nap menüje:

Pacal füstölt bőrrel, pikánsan


Majd magyaros fűszerezésű sült malac oldalas



És végül olaszos malac lapocka és hasa-alja hagymás sült krumplival
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #9 Dátum: 2008. Június 30. - 08:58:55 »


 Ez igen Girgesz! : gyozo A börös pacal ,hogy készül? Wave
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #10 Dátum: 2008. Június 30. - 09:28:06 »


 Ez igen Girgesz! : gyozo A börös pacal ,hogy készül? Wave

Nem hagyományosan készítettem, hanem úgy kezdtem, mintha pörkölt lenne. Füstölt szalonnán hagymát piriítottam, majd hozzákevertem a lebőrözött paradicsomot és a vékony karikákra vágott zöldpaprikát, majd addig pirítottam, amíg a paradicsom el nem kezd kicsit barnulni(így intenzívebben kiadja az ízét). Ezután mehet bele a felcsíkozott pacal és a szintén csíkokra vágott füstölt bőr. 1Kg pacalhoz egy bő tenyérnyi bőrdarabot mértem.Felöntöttem annyi vízzel, hogy a húst bőven ellepje, majd beletettem a a pirospaprikát, kevés sót, majoránnát bőven és egy kevés kakukkfüvet, meg őrölt köményt és borsot.Mikor már elkezdett puhulni,akkor hozzáöntöttem fél liter bikavért meg bepaprikáztam rendesen,majd beletettem az egész csípős paprikát és a maradék fél liter bort és roppanósra főztem a pacalt. 10kg-ot főztem, de nem sok maradt belőle(pedig én nem is eszem meg)
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #11 Dátum: 2008. Június 30. - 10:19:52 »

 Köszönm Girgesz.Ezt én is elkészitem. Wave
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #12 Dátum: 2008. Június 30. - 10:37:02 »

Köszönm Girgesz.Ezt én is elkészitem. Wave

Jó étvágyat hozzá!
 Wave
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #13 Dátum: 2008. Július 03. - 08:29:33 »

Tegnap átjött az egyik jóbarátom és csak úgy spontán felavattuk a múlt héten elkészül diófa asztalom egy kis sörözéssel, és chillis bab főzéssel. Kicsit fáj még a fejem.

Fő az étek:


A kukta:


Látkép:
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #14 Dátum: 2008. Július 16. - 08:58:25 »

A hétvégén tartjuk az eljegyzést a b.nőmmel és bevállaltam, hogy malacot fogok sütni és őzet főzni. Van valakinek valami jó tippje mit csináljak-nem akarom a szokásos ételeket készíteni, de muszáj maradnom a tárcsánál(esetleg grill)és a bográcsnál. Várom az ötleteket! Wave
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Oldalak: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: