Oldalak: 1 2 3 [4]   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Állatról emberre terjedő betegségek.  (Megtekintve 20322 alkalommal)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
Nem elérhető Nem elérhető

« Új üzenet #45 Dátum: 2017. Május 05. - 19:07:14 »

Most kaptam a hírt, hogy keleten több katona megbetegedett tularémiában. Állítólag patkányok-egerek okozták a bajt a lövészárkokban meg a fedezékekben. Azt szeretném kérdezni a hozzáértőktől, hogy megtörténhet-e olyan, hogy pl a fertőzött ember "behozza" a bajt mert azt azért nem hiszem, hogy valaki döglött patkányt hozna haza donyecki emlékként. Emberről embere terjed? Mennyi lehet a lappangási ideje? Plusz mezei nyúlnál milyen tünetei lehetnek ennek a nyúlpestisnek?

A betegséget okozhatja rovarcsípés (kullancs) és a fertőzött állatok harapása, fogdosása is. Maga a vírus terjedhet a levegőben is, de ez nem gyakori. Emberről emberre nem hiszem, hogy terjed. De nem ritkán a fertőzött állat (főleg nyúl, vaddisznó) nem megfelelő sütése, főzése okozza! 
Naplózva

Mindenütt jó, de legjobb vadászni!
puffadtpocok
Vadász

« Új üzenet #46 Dátum: 2017. Május 07. - 16:06:08 »

Köszönöm szépen a segítséget fórumtársak! Nevet
Naplózva
puffadtpocok
Vadász

« Új üzenet #47 Dátum: 2017. Június 21. - 18:07:23 »

Mikor múltkor kérdeztem olvastam a szerről, de a tesztelès konkrétumairól nem írtak:

http://erdeiprogramok.hu/2017/06/21/megkezdodhet-a-kullancsok-elleni-kuzdelem-mar-iden-a-boltok-polcaira-kerulhet-kullancsgomba/
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 [4]   Fel
  Nyomtatás  

Ugrás: