Oldalak: 1 2 3 [4]   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Állatról emberre terjedő betegségek.  (Megtekintve 41872 alkalommal)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14839



« Új üzenet #45 Dátum: 2017. Május 05. - 19:07:14 »

Most kaptam a hírt, hogy keleten több katona megbetegedett tularémiában. Állítólag patkányok-egerek okozták a bajt a lövészárkokban meg a fedezékekben. Azt szeretném kérdezni a hozzáértőktől, hogy megtörténhet-e olyan, hogy pl a fertőzött ember "behozza" a bajt mert azt azért nem hiszem, hogy valaki döglött patkányt hozna haza donyecki emlékként. Emberről embere terjed? Mennyi lehet a lappangási ideje? Plusz mezei nyúlnál milyen tünetei lehetnek ennek a nyúlpestisnek?

A betegséget okozhatja rovarcsípés (kullancs) és a fertőzött állatok harapása, fogdosása is. Maga a vírus terjedhet a levegőben is, de ez nem gyakori. Emberről emberre nem hiszem, hogy terjed. De nem ritkán a fertőzött állat (főleg nyúl, vaddisznó) nem megfelelő sütése, főzése okozza! 
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #46 Dátum: 2017. Május 07. - 16:06:08 »

Köszönöm szépen a segítséget fórumtársak! Nevet
Naplózva
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #47 Dátum: 2017. Június 21. - 18:07:23 »

Mikor múltkor kérdeztem olvastam a szerről, de a tesztelès konkrétumairól nem írtak:

http://erdeiprogramok.hu/2017/06/21/megkezdodhet-a-kullancsok-elleni-kuzdelem-mar-iden-a-boltok-polcaira-kerulhet-kullancsgomba/
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14839



« Új üzenet #48 Dátum: 2018. április 05. - 18:14:27 »

http://palyazatfigyelo.org/2018/04/03/vigyazat-vadonatuj-virust-terjesztenek-a-magyar-kullancsok-a-megbetegedettek-60-szazaleka-belehal-a-fertozesbe-ha-ezeket-a-tuneteket-tapasztalja-azonnal-induljon-a-korhazba-nagyon-veszel/
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #49 Dátum: 2018. április 05. - 21:39:23 »

Szerencse,hogy nem nálunk.
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14839



« Új üzenet #50 Dátum: 2020. Január 27. - 16:10:31 »

https://magasles.reblog.hu/post-034?fbclid=IwAR2nrCaCanN8uDar77WKVPHdg9ik3sshd93naWytMnWTanNzk03MQB3kH6k
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16574



« Új üzenet #51 Dátum: 2020. Január 30. - 13:47:35 »

https://index.hu/techtud/2020/01/30/miert_terjesztenek_ilyen_sok_halalos_virust_a_deneverek/
Eddig se nagyon csorgott a nyálam a nyárson sült denevérért...
Az amerikai kontinensen a veszettség fő terjesztői(Cujo  Vigyorog )
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #52 Dátum: 2020. Január 30. - 17:54:37 »

https://index.hu/techtud/2020/01/30/miert_terjesztenek_ilyen_sok_halalos_virust_a_deneverek/
Eddig se nagyon csorgott a nyálam a nyárson sült denevérért...
Az amerikai kontinensen a veszettség fő terjesztői(Cujo  Vigyorog )
Szóval horror rajongó vagy( Vigyorog).
Csak nehogy testközelből keljen átélni.
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16574



« Új üzenet #53 Dátum: 2020. Január 30. - 18:56:08 »

Szóval horror rajongó vagy( Vigyorog).
Amikor még nem bomlott meg Stephen King elméje(szerintem a Tortúra környékén történt vele valami amiről nem beszélnek), szerettem a könyveit.

Csak nehogy testközelből keljen átélni.
A veszettséget?
Kétszer oltottak...
Az utolsó áldozatnál aki hazánkban veszettségben hunyt el, Édesanyám diagnosztizálta a kórt. (Legalábbis azóta nem hallottam róla, hogy lett volna halálos kimenetelű fertőzés)
(Felnőtt beteg volt, Édesanyám pedig gyermekorvos de a fickó nem mondta el az igazat a körzeti orvosának aztán amikor kezdett szarul lenni, Édesanyámnak árulta el, hogy nem kutya harapta meg hanem egy róka. Sajnos már késő volt.) Akkoriban tehenek is vesztek meg a környéken, volt, hogy fél Répáspusztát beoltották.
Egyik moderátort is oltották tavaly, a mellékhatásokkal nap mint nap szembesülünk... Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #54 Dátum: 2020. Január 30. - 21:10:02 »

Amikor még nem bomlott meg Stephen King elméje(szerintem a Tortúra környékén történt vele valami amiről nem beszélnek), szerettem a könyveit.
Egyik moderátort is oltották tavaly, a mellékhatásokkal nap mint nap szembesülünk... Ördög
Stephen Kingről mindenki csak horror szinten gondolkozik,pedig több olyan -nem horror-regénye is van,amiben erős a társadalomkritika. (Mr. Mercedes,Elátkozott út) A Csipkerózsikákban vagy a Végítéletben sem a félelem adja a fő szálat,hanem az emberiség reakciója egy adott helyzetre. Ezeket kifejezetten szeretem. A Végítélet például alapműnek tekinthető a műfajában.
Az ominózus oltássorozatról pedig csak annyit,hogy : Hrrrrrrrrr-hörrrrrrrrrrr-hrahravvahrrrrrrrrrr Nyálcsorog Nyálcsorog Nyálcsorog
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #55 Dátum: 2020. Január 30. - 21:29:45 »


A veszettséget?
Kétszer oltottak...

Hasfalba kaptad? Gyerekkoromba apámat még hasfalba szúrták. Úgy gondolta, hogy egy agonizáló rókának gumicsizmába rálép a torkára  Rííí. A róka a csizma sarkánál elkapta fater bokáját, úgy hogy átharapta a gumicsizmát.
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16574



« Új üzenet #56 Dátum: 2020. Január 31. - 11:26:12 »

Hasfalba kaptad? Gyerekkoromba apámat még hasfalba szúrták. Úgy gondolta, hogy egy agonizáló rókának gumicsizmába rálép a torkára  Rííí. A róka a csizma sarkánál elkapta fater bokáját, úgy hogy átharapta a gumicsizmát.
Én már vállba kaptam mindkét sorozatot. Szegény Apám még hasfalba, a hetvenes években. Úgy tudom, kibírta röhögés nélkül...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Oldalak: 1 2 3 [4]   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: