Oldalak: 1 [2] 3 4   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Állatról emberre terjedő betegségek.  (Megtekintve 41862 alkalommal)
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #15 Dátum: 2008. április 24. - 15:29:52 »

Szervusz Gergő!

Én nem vagyok doki, de szerintem keményen dolgozik az immunrendszered, erre utal a nyirokcsomóduzzanat. Lehet valamiféle allergia. Nem kerültél kapcsolatba olyan anyaggal, amivel korábban nem?

Tudod, így nem is szabad ebédelni, úgyhogy a mai remekművedet postázd légyszi' a megadott e-mail címre!  Bion Bion Bion :KAJA

Allergiás voltam már korábban is, de olyannal nem találkoztam mostanság,ami korábban már ne lett volna-csak a kullancs, mert azt még soha nem találtam magamban... Na, mindegy. Majd elmúlik.

A kaját meg postáznám,de egyenlőre a diéta miatt igencsak nem örülnél,ha elküldeném neked-a káposztás tészta érdekes szagot tud kiadni,ha kicsit megsüti a nap....
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Troja
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 906



« Új üzenet #16 Dátum: 2008. április 24. - 17:57:45 »

Nekem állandóan a kicsike rovarokkal van problémám!

Tegnap délután megszúrt egy méh. Ez nem olyan nagy dolog,de sajnos allergiás vagyok a méh méregre.Tizenöt évvel ezelőtt nem sokon múlott,hogy megúsztam.
A tegnapi nem volt olyan veszélyes,mert a tenyerembe kaptam,meg azonnal kihúztam a fullánkot,igy teljes egészében nem kaptam meg a méregzacsi tartalmát.
Azonnal feloldottam három kalcium pezsgőtablettát,és vártam.Husz perc múlva már tudtam,hogy nem kell orvoshoz menni.
Az a problémám,hogy a szomszéd méhészkedik és nem érti meg,hogy rám ez veszélyes! Kalapal

Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #17 Dátum: 2008. április 24. - 20:59:04 »

Nekem állandóan a kicsike rovarokkal van problémám!

Tegnap délután megszúrt egy méh. Ez nem olyan nagy dolog,de sajnos allergiás vagyok a méh méregre.Tizenöt évvel ezelőtt nem sokon múlott,hogy megúsztam.
A tegnapi nem volt olyan veszélyes,mert a tenyerembe kaptam,meg azonnal kihúztam a fullánkot,igy teljes egészében nem kaptam meg a méregzacsi tartalmát.
Azonnal feloldottam három kalcium pezsgőtablettát,és vártam.Husz perc múlva már tudtam,hogy nem kell orvoshoz menni.
Az a problémám,hogy a szomszéd méhészkedik és nem érti meg,hogy rám ez veszélyes! Kalapal



Én a darázzsal vagyok így... azonnal feldagadok ha megcsíp egy.
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #18 Dátum: 2008. április 25. - 07:49:54 »

Én a darázzsal vagyok így... azonnal feldagadok ha megcsíp egy.

A darázsról azt mesélte nekem egy rovarfanatikus, hogy vigyázni kell vele, mert vannak olyanok,amelyek mérge erősebb a megszokottnál, valamint -mivel húsevő is- dögökről fertőzéseket is képes terjeszteni.

Én immunis vagyok ezekre: még kiscsoportban beleléptem egy darázsfészekbe és vagy 60 csípést számoltak össze a lábamon. Akkor majdnem megfulladtam,de azóta abszolút semmi bajom a csípésekkel.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #19 Dátum: 2008. április 25. - 10:12:35 »

Anyámat egyszer megcsípte egy darázs és elindúlt a csípéstől a lila csík. Orvos, injekció. Vérmérgezést kapott a csípéstől, ill. a darázstól.
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #20 Dátum: 2008. április 25. - 10:42:02 »

Anyámat egyszer megcsípte egy darázs és elindúlt a csípéstől a lila csík. Orvos, injekció. Vérmérgezést kapott a csípéstől, ill. a darázstól.

Szép... akkor csak iagaz volt az insectfannak, mikor ezt mondta.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #21 Dátum: 2008. április 25. - 10:43:30 »

Anyámat egyszer megcsípte egy darázs és elindúlt a csípéstől a lila csík. Orvos, injekció. Vérmérgezést kapott a csípéstől, ill. a darázstól.

Szép... akkor csak iagaz volt az insectfannak, mikor ezt mondta.

Bizony!
Naplózva
Szikura Ádám
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 46



« Új üzenet #22 Dátum: 2008. Május 27. - 21:52:48 »

Sziasztok.Tudnátok segíteni nekem?
Ha a kullancsot időbe/kb2óra után/ előírásosan kivesszük, kialakulhat valamilyen betegség?
Naplózva

Üdvözlettel:Szikura Ádám
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #23 Dátum: 2008. Május 27. - 22:47:54 »

Sziasztok.Tudnátok segíteni nekem?
Ha a kullancsot időbe/kb2óra után/ előírásosan kivesszük, kialakulhat valamilyen betegség?

Nekem azt mondta a MEFA Zrt üzemorvosa, hogy a fertőzött kullancs sem betegiti meg az embert, ha 6-8 órán belül kiveszik. Mert ennyi idő után kezd visszafelé üriteni, és úgy kerül a szervezetbe a kórokozó.
Ha pedig 24 óránál többet bent van, akkor szinte 100% a betegség. De persze nem is mindegyik kullancs fertőzött.
Naplózva
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #24 Dátum: 2010. Február 04. - 17:23:02 »

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni. Össze kell dobnom egy előadást a vadról emberre történő megbetegedésekről.
Gondoltam beleírni a rókák veszettségét, ez echinococcosisát, a rühösségét, vaddisznónál a gümőkórt, nyúlnál a tularaemiát.
Van még valami más betegség, amit esetleg fontos, de most kifelejtettem?
Köszönöm!  Emelem
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4144


TSP


« Új üzenet #25 Dátum: 2010. Február 04. - 17:59:18 »

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni. Össze kell dobnom egy előadást a vadról emberre történő megbetegedésekről.
Gondoltam beleírni a rókák veszettségét, ez echinococcosisát, a rühösségét, vaddisznónál a gümőkórt, nyúlnál a tularaemiát.
Van még valami más betegség, amit esetleg fontos, de most kifelejtettem?
Köszönöm!  Emelem

Trichinella?  Fejvakarás
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #26 Dátum: 2010. Február 04. - 18:15:15 »

Trichinella?  Fejvakarás
Ja, igen, az kimaradt.  Stoel Köszi, hogy szóltál.
Esetleg valaki képet tudna feltenni zsigereléskor talált elváltozásról?
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #27 Dátum: 2010. április 30. - 16:58:30 »

Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #28 Dátum: 2010. április 30. - 17:01:10 »

Lyme
Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #29 Dátum: 2010. április 30. - 17:03:25 »

Naplózva
Oldalak: 1 [2] 3 4   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: