Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Felületkezelés  (Megtekintve 100806 alkalommal)
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #225 Dátum: 2016. április 05. - 10:46:06 »

Őszintén, ha kissé "márványos" lesz a cső az hidegen hagy, csak álljon ellen a korróziónak és legyen tartós. Ezt a kis felületet meg abszolúte nem értem. Nekem folyton a jobb cső első harmada kopik le, mert a bal vállon hordott szolgálatinak az a része dörgölődzik a kabátomhoz. a Merkel meg úgy randa ahogy van, de a belseje azért fényes mint Salamon töke. Ha 15 centin megadja a felületet, akkor a cső teljes 73 cm-s hosszán nem? A Merkelnél tust amúgy átdolgoztam lenolajban oldott méhviasszal (szuper lett), de a fém részekkel nem tudok mit kezdeni. A Remmington hidegbarnító három vadászat után eltűnik a felületről, noha féktárcsa-tisztítótól a macskasza....ig szinte mindent kipróbáltam zsírtalanítás szempontjából.
Naplózva
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #226 Dátum: 2016. április 08. - 09:56:29 »

Megjött a háromkomponenses perma blue! Őszintén mondom, a komplett igen tisztességesnek néz ki, mert azok a derék jenkik még szivacsot meg kenegető pálcikát, meg felületcsiszoló-szövetet, meg hülye és analfabéta számára is érthető piktogramos használati-utasítást is mellékeltek. Vasárnap erőt veszek magamon és neki látok.
Naplózva
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #227 Dátum: 2016. április 08. - 12:58:19 »

Megjött a háromkomponenses perma blue! Őszintén mondom, a komplett igen tisztességesnek néz ki, mert azok a derék jenkik még szivacsot meg kenegető pálcikát, meg felületcsiszoló-szövetet, meg hülye és analfabéta számára is érthető piktogramos használati-utasítást is mellékeltek. Vasárnap erőt veszek magamon és neki látok.
Teljes fegyvert barnítasz? Én kíváncsian várom, hogy sikerül ,mert az enyémre is ráférne.  Csinálhatnál majd képeket.
Sok sikert hozzá. Emelem
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Math91
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 89


« Új üzenet #228 Dátum: 2017. November 07. - 08:34:09 »

Sziasztok!

Az idei apróvadas idény után szeretném kicsit rendbe rakatni öreg izs 58-as duplámat. A farészeket egy ismerősöm felújítja, a fémrészeket barnítás okán majd fegyvermesterhez viszem. A fémrészekkel kapcsolatban, mivel orosz puskához képest egészen szépek a vésetek rajta, az az ötletem támadt, hogy csak a csöveket barnítanánk, a baszkül, sátorvas, a billentyűk pedig fémszínűek maradnának, a merkelekhez hasonlóan. A kérdésem az lenne, hogy egyrészt igényel e ez bármilyen felületkezelést, ha igen, milyet? Fog e rozsdásodni? Tudomásom szerint barnítás előtt felpolírozzák fémtisztára a felületeket, lesz e annak bármilyen költsége esetleg, ha így szeretném megcsináltatni a puskát? Előre is köszönöm a válaszokat! Mosolyog
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #229 Dátum: 2017. November 07. - 10:11:41 »

 Emelem

Budapest környékén és/vagy a Dunántúl északi részén keresnék igényes mestert, aki a ceracoat/cerakote vagy ezeknek megfelelő/hasonló bevonatolást végez.
Barnítás nem jöhet szóba sajnos, vagy nem.
Köszönöm!

 Wave

Naplózva
mematyi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 258


« Új üzenet #230 Dátum: 2017. November 09. - 18:08:07 »

Emelem

Budapest környékén és/vagy a Dunántúl északi részén keresnék igényes mestert, aki a ceracoat/cerakote vagy ezeknek megfelelő/hasonló bevonatolást végez.
Barnítás nem jöhet szóba sajnos, vagy nem.
Köszönöm!

 Wave

Wtpskin Csukás Péter?

Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #231 Dátum: 2017. November 09. - 19:04:41 »



Szerintem ez = cerakote.hu, ahova viszem holnap  :Mosolyog Igen
Naplózva
BigFishHunter
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22


« Új üzenet #232 Dátum: 2017. December 11. - 17:50:48 »

Sziasztok!

Az idei apróvadas idény után szeretném kicsit rendbe rakatni öreg izs 58-as duplámat. A farészeket egy ismerősöm felújítja, a fémrészeket barnítás okán majd fegyvermesterhez viszem. A fémrészekkel kapcsolatban, mivel orosz puskához képest egészen szépek a vésetek rajta, az az ötletem támadt, hogy csak a csöveket barnítanánk, a baszkül, sátorvas, a billentyűk pedig fémszínűek maradnának, a merkelekhez hasonlóan. A kérdésem az lenne, hogy egyrészt igényel e ez bármilyen felületkezelést, ha igen, milyet? Fog e rozsdásodni? Tudomásom szerint barnítás előtt felpolírozzák fémtisztára a felületeket, lesz e annak bármilyen költsége esetleg, ha így szeretném megcsináltatni a puskát? Előre is köszönöm a válaszokat! Mosolyog

Ez engem is érdekelne....  Vadász
Naplózva
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #233 Dátum: 2017. December 12. - 07:30:37 »

Sziasztok!

Az idei apróvadas idény után szeretném kicsit rendbe rakatni öreg izs 58-as duplámat. A farészeket egy ismerősöm felújítja, a fémrészeket barnítás okán majd fegyvermesterhez viszem. A fémrészekkel kapcsolatban, mivel orosz puskához képest egészen szépek a vésetek rajta, az az ötletem támadt, hogy csak a csöveket barnítanánk, a baszkül, sátorvas, a billentyűk pedig fémszínűek maradnának, a merkelekhez hasonlóan. A kérdésem az lenne, hogy egyrészt igényel e ez bármilyen felületkezelést, ha igen, milyet? Fog e rozsdásodni? Tudomásom szerint barnítás előtt felpolírozzák fémtisztára a felületeket, lesz e annak bármilyen költsége esetleg, ha így szeretném megcsináltatni a puskát? Előre is köszönöm a válaszokat! Mosolyog
Hát ha felpolírozzák, márpedig, akkor lesz igazán szép, akkor rozsdásodni fog. Valamilyen felületkezelés mindenképpen kell rá.
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
serg
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 384



« Új üzenet #234 Dátum: 2017. December 12. - 16:52:42 »

Van valami felületkezelés a polírozott felületre,nekem is így van megcsinálva a Sauerem,lassan 1
Naplózva
serg
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 384



« Új üzenet #235 Dátum: 2017. December 12. - 16:58:46 »

Szóval van rá felületkezelés,nekem is így csinálták meg a Sauerem Ásványrárón,lassan 10 éve,de még most sem csökkent a felület fénye. A rozsda csak ott kapta meg a felületet,ahol izzadt kézzel tapogattam össze (nyári gerlézés),most épp 2 esős-havasesős vadászaton vagyok túl vele,csak 2 nap elteltével olajoztam le a puskát,de rozsda nem jelent meg rajta sehol. Költsége biztos lesz,a mostani árakkal nem vagyok tisztában,de az én puskám anno 30 ezerért szépült meg,amiben benne volt a cső barnítása,a többi rész felpolírozása-felületkezelése,illetve a tus is átesett egy kis frissítésen. Szerintem ez így most sem kerül többe 50 ezer forintnál.
Naplózva
Trealin
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


« Új üzenet #236 Dátum: 2019. Február 15. - 21:51:39 »

Üdv!
Azzal a kérdéssel fordulok hozzátok, hogy egy zkk 600-as rendbehozatala előtt állok, és ismerős ajánlotta a cerakote "céget" ahol kerámia bevonatokat csinálnak. A barnítás 30e. lenne míg a kerámia bevonat max 50e. Szerintetek jobban megéri a kerámia bevonat?  Valóban olyan ellenálló mint amilyennek mondják?
Előre is köszi a válaszokat!
Naplózva
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1670


Koma


« Új üzenet #237 Dátum: 2019. Február 16. - 08:27:16 »

Jo kerdes.
Nekem cerakotty van.  Nagyon szép de nem egy bölcsek köve.
Az is sérülhet. Bár én kifejezetten mattot szerettem volna.


Ha van valaki(?) aki tud igazán szép hagyományos barnítást azert azt is erdemes megnézni.
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Trealin
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


« Új üzenet #238 Dátum: 2019. Február 16. - 11:58:46 »

Köszönöm szépen a választ!
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #239 Dátum: 2019. Február 16. - 15:18:00 »

Jo kerdes.
Nekem cerakotty van.  Nagyon szép de nem egy bölcsek köve.
Az is sérülhet. Bár én kifejezetten mattot szerettem volna.


Ha van valaki(?) aki tud igazán szép hagyományos barnítást azert azt is erdemes megnézni.

Tolna városában van egy fegyvermester , nekem szépen megcsinálta a vegyesemet ( nem a pálinkát  :Mosolyog  ) . 
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: