Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Felületkezelés  (Megtekintve 101814 alkalommal)
zest
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 32


« Új üzenet #210 Dátum: 2015. Február 05. - 13:41:12 »



    Üdvözlettel.

Kérdezni szeretném , hogy barnítás közben a vegyi folyamatok hatására a felület veszít e a méretéből. Itt inkább a huzagolásra gondolok ,esetleg van e külömbség a hideg ill meleg barnítás között . Itt  az érdekelne melyik a kíméletesebb a felülethez.



     Köszönettel: Zest
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #211 Dátum: 2015. Február 05. - 16:45:35 »


    Üdvözlettel.

Kérdezni szeretném , hogy barnítás közben a vegyi folyamatok hatására a felület veszít e a méretéből. Itt inkább a huzagolásra gondolok ,esetleg van e külömbség a hideg ill meleg barnítás között . Itt  az érdekelne melyik a kíméletesebb a felülethez.



     Köszönettel: Zest

Nem,nem veszít.
De, javasolt a csövet bedugózni.

Két barnítás merőben más, és bármelyik is legyen, nagyon javasolt áttanulmányozni és betartani pontosan a munkafolyamatokat. Emelem
Naplózva
zest
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 32


« Új üzenet #212 Dátum: 2015. Február 05. - 20:09:33 »




   Üdvözlettel.

  A kérdésem pont arra irányult ,hogy a  használt  fegyver csövét károsan nem befolyásolja e  a barnítás vegyi folyamata. Köszönöm a választ.


 Köszönettel:Zest
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #213 Dátum: 2015. Február 05. - 20:27:29 »



   Üdvözlettel.

  A kérdésem pont arra irányult ,hogy a  használt  fegyver csövét károsan nem befolyásolja e  a barnítás vegyi folyamata. Köszönöm a választ.


 Köszönettel:Zest

Írtam, hogy ha megfelelően le van dugózva a fegyvercső mind a két vége, akkor nem, és nem is kell kitakarítani a folyadékot, mert ugye le lett dugózva.

Huzagolást, avagy huzagolatlan cső esetében minek is kéne belsőleg is barnítani a csövet ?. Emelem
Naplózva
w.simmons
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 329


« Új üzenet #214 Dátum: 2015. Március 10. - 15:59:10 »

Sziasztok! Egyik fegyveremem kifehéredett egy kicsit a fa az előagynál, világosabb lett egy folton, mivel tudnám ezt eltűntetni?
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #215 Dátum: 2015. Március 10. - 17:42:01 »

Sziasztok! Egyik fegyveremem kifehéredett egy kicsit a fa az előagynál, világosabb lett egy folton, mivel tudnám ezt eltűntetni?
Ha nem lakkozott, akkor pl. Scherell tus olajjal, vagy amilyet találsz a vadászboltban. Egy üveg egy életre elég kb., nem botrányos az ára. Háromféle színben létezik általában, sötét, világos, meg színtelen v "natúr", 1-2 ezer Ft 1 dl kb.
Naplózva
ptibike
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 85



« Új üzenet #216 Dátum: 2015. Október 05. - 22:00:39 »

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata IZS 58 dupla tusafelújítása terén? A tusa váll felőli része megkopott, már már a tiszta fa kezd látszani.

Szerintetek a régi lakkréteg lekaparása, denaturált szeszes lemosása után, a csiszolásokat követően egy selyemfényű vastaglazúrral lehet szép eredményt elérni? Ha nem, milyen módszer lenne a legjobb, amivel kezdők is boldogulnak?

A markolat részen a halszálkát milyen eszközzel célszerű a legkíméletesebben tisztítani a lakktól?

Köszönöm a segítségeteket. 
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #217 Dátum: 2015. Október 05. - 22:33:58 »

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata IZS 58 dupla tusafelújítása terén? A tusa váll felőli része megkopott, már már a tiszta fa kezd látszani.

Szerintetek a régi lakkréteg lekaparása, denaturált szeszes lemosása után, a csiszolásokat követően egy selyemfényű vastaglazúrral lehet szép eredményt elérni? Ha nem, milyen módszer lenne a legjobb, amivel kezdők is boldogulnak?

A markolat részen a halszálkát milyen eszközzel célszerű a legkíméletesebben tisztítani a lakktól?

Köszönöm a segítségeteket. 
Rá ne kend a vastaglazúrt!!!!!!! Nekem is így adták át annakidején a CZ-t,szépen felújítva... Tasli Feloldódott a kezem alatt,ragacsos,dzsuvás lett...Aztán a fórumos tapasztalatokat felhasználva,szódabikarbónás mosás,sokszoros finomcsiszolás,denaturált szeszes-pácolás és némi paraffinolaj segítségével lett is egy kézből kiadható puskám. Emelem
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #218 Dátum: 2015. Október 06. - 09:29:13 »

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata IZS 58 dupla tusafelújítása terén? A tusa váll felőli része megkopott, már már a tiszta fa kezd látszani.

Szerintetek a régi lakkréteg lekaparása, denaturált szeszes lemosása után, a csiszolásokat követően egy selyemfényű vastaglazúrral lehet szép eredményt elérni? Ha nem, milyen módszer lenne a legjobb, amivel kezdők is boldogulnak?

A markolat részen a halszálkát milyen eszközzel célszerű a legkíméletesebben tisztítani a lakktól?

Köszönöm a segítségeteket. 
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
ptibike
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 85



« Új üzenet #219 Dátum: 2015. Október 06. - 09:55:23 »

Köszönöm a segítséget.  Emelem
Az általad említett módszerrel lehet a legszebb eredményt elérni, ugyanis már láttam a leírt technikával felújított fát.
Mi a helyzet a csiszolást követően a lakk spray-vel történő fújással, vagy csónaklakk ecseteléssel? A gyári is ilyesmi módszerrel készült vagy 35 éve.
Naplózva
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #220 Dátum: 2015. Október 06. - 12:24:56 »

Köszönöm a segítséget.  Emelem
Az általad említett módszerrel lehet a legszebb eredményt elérni, ugyanis már láttam a leírt technikával felújított fát.
Mi a helyzet a csiszolást követően a lakk spray-vel történő fújással, vagy csónaklakk ecseteléssel? A gyári is ilyesmi módszerrel készült vagy 35 éve.
Azzal az a helyzet szerintem, hogy bebújsz vele a kökénybe, jól megkarcolod, aztán vagy az egészet újracsiszolod, vagy megmarad a nyoma. (engem mondjuk nem zavar egy kis használati karcosság, vadászni van a puska, nem mutogatni.) Minden esetre nekem ez a viaszos megoldás a szinpatikus (természetes anyagok, és az illatukat is szeretem Kacsint
Vannak még keményolajak, meg keményviasz stb. ezekről nem sokat tudok.
 Emelem
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #221 Dátum: 2015. Október 06. - 12:30:34 »

Azzal az a helyzet szerintem, hogy bebújsz vele a kökénybe, jól megkarcolod, aztán vagy az egészet újracsiszolod, vagy megmarad a nyoma. (engem mondjuk nem zavar egy kis használati karcosság, vadászni van a puska, nem mutogatni.) Minden esetre nekem ez a viaszos megoldás a szinpatikus (természetes anyagok, és az illatukat is szeretem Kacsint
Vannak még keményolajak, meg keményviasz stb. ezekről nem sokat tudok.
 Emelem
No most látom nem is nekem szólt, mert a telefonom nem küldte el az ezelőtti hozzászólás szövegét.

Szóval ahogy én csináltam eddig 3 tust:
Régi lakk lepucol (van, ami könnyen jön, van ami kromofággal sem nagyon (oroszok).
Ha foltos marad a fa, akkor meleg szódabikarbónás vízzel ,,kimos"
Csiszolás, karcosságtól függően mondjuk 150-től ezres papírig. Ha sima bevizez (nem bevizel Ördög) megszárad, ismét csissz, ismét víz, amég száradás után sima nem marad. Aztán pác a kívánt színre (én vizespácot használtam) Ezután lenolaj, amég beveszi, aztán méhviasz...
 Emelem
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Zoli2
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 107


« Új üzenet #222 Dátum: 2016. Február 26. - 03:23:03 »

Sziasztok!

Mauser fegyverem fémrészeit (cső, tok, zárdugattyú) szertném meleg eljárással fekete-matt állagúra barníttatni. Telefonon érdeklődtem eddig két helyen, de mindenhol csak fényes barnítást tudnak vállalni.
Tud valaki olyan fegyvermestert ajánlani, aki matt barnírást is készít? Eger, Salgótarján esetleg Budapest környékén.
Naplózva
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #223 Dátum: 2016. április 05. - 09:45:44 »

Szükségem lenne egy kis infóra, tisztelt Urak. Mint írtam, birtokomba került egy öreg Merkel, aminek barnítani kell a csövét, hiszen tudjátok, hogy a háromkarikás krupp acél mennyire szeret vakrozsdát kapni. Műhelybe odaadni nincs kedvem, 200 km-t kellene utazni, marad hát a csináld magad megoldás, és ezért elkezdtem kacérkodni a Perma Blue nevezetű háromkomponensű hideg barnítóval. Drága kollegák, mire lehet ettől számítani? Főképp a tartóssága érdekelne, mert ha OK a dolog akkor az arzenál többi tagját is lekezelném (elég kopottak lettek szegények).
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #224 Dátum: 2016. április 05. - 10:09:08 »

Szükségem lenne egy kis infóra, tisztelt Urak. Mint írtam, birtokomba került egy öreg Merkel, aminek barnítani kell a csövét, hiszen tudjátok, hogy a háromkarikás krupp acél mennyire szeret vakrozsdát kapni. Műhelybe odaadni nincs kedvem, 200 km-t kellene utazni, marad hát a csináld magad megoldás, és ezért elkezdtem kacérkodni a Perma Blue nevezetű háromkomponensű hideg barnítóval. Drága kollegák, mire lehet ettől számítani? Főképp a tartóssága érdekelne, mert ha OK a dolog akkor az arzenál többi tagját is lekezelném (elég kopottak lettek szegények).

A hideg barnítást inkább kis felületekre ajánlják, nagy felületen kevéssé garantált az egyenletes felület minőség.
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: