Oldalak: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Felületkezelés  (Megtekintve 101800 alkalommal)
RDani
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 54



« Új üzenet #75 Dátum: 2009. Február 20. - 22:27:54 »

Hali!
Már kész van,megkapta a viaszt.
teljesen le lett csiszolva,tapintásra is mint az üveg!!Mindenhol!
Néztem gyári tusokat is, azoknál is előfordul ilyen,de majd most csinálok mégegyet,kíváncsi leszek, hogy az is ilyen lesz e.
Naplózva
Szalai Róbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 286



« Új üzenet #76 Dátum: 2009. Február 22. - 17:20:28 »

Sziasztok!!

Elkészült a puska tus,ahogy Tamás ajánlotta,úgy készítettem el egy dolog kivételével,az pedig a pác típusa.Nem alkohol,hanem vizes páccal kezeltem.
Nem tudom,hogy nem e volt ez hiba,vagy pedig nem én rontottam el,hanem a fa volt "más" azokon a helyeken,de az biztos hogy 1-2 helyen sötétebb lett a fa felülete,pedig én egyenletesen kentem be mindenhol Mosolyog
mutatom is miről beszélek:
http://www.kepfeltoltes.hu/view/090220/DSC00608_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://www.kepfeltoltes.hu/view/090220/DSC00610_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
A 2. képen jobban látható,hogy mi a problémám.A tus végén a belső íven,a markolat néhány részén ,és a tus elején  az aljánál sötétebb!!
A másik kínom,hogy a lenolaj után szinte egyáltalán nem lett sötétebb a tus
És arra is rájöttem,hogy a viaszozást legközelebb nem hajszárítóval végzem Ördög kicsit lassan ment úgy...

Üdv: Dani
Szia Dani!
Lehet,hogy a vizes pác miatt lett ilyen, de valószínűbb,hogy az előkészítés nem volt megfelelő. Én ugyanis mikor úgy gondolom,hogy végeztem az 1000-es papírral, akkor átkenem tiszta vízzel,hogy felhozza a szálakat.Ezután megszárítom és újra kezdem 1000-es papírral. Ezt a műveletet addig folytatom míg szárítás után nem érzek érdességet.A sötétebb részek pedig azért is lehetnek, mert ahol teljesen szálirányra dolgozol ott a fa nem issza ugy a pácot mint ahol a szálirány meg van szakítva (kialakított íveknél,bemunkálásoknál). Itt mélyebbre szivódik a festékanyag, és sötétebbnek is látszik , de ez természetes, és nem is tehetsz ellene.
A további kezelőanyagoktól már ne várd,hogy sötétítsen a színen, mert azok csak a matt(szürkés) pácolás utáni felületet teszik bársonyosan selymesfényűvé.
További jó szórakozást!
Üdv.r.
Naplózva

.30-06 semmire nem a legoptimálisabb,de mindenre jó!
Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 255



« Új üzenet #77 Dátum: 2009. Február 22. - 17:49:45 »

A sötétebb részek pedig azért is lehetnek, mert ahol teljesen szálirányra dolgozol ott a fa nem issza ugy a pácot mint ahol a szálirány meg van szakítva (kialakított íveknél,bemunkálásoknál). Itt mélyebbre szivódik a festékanyag, és sötétebbnek is látszik , de ez természetes, és nem is tehetsz ellene.


Úgy ám!  Igen
Naplózva

„ A vadászat alázatos szolgálat voltaképpen! A természet egyensúlyának szolgálata.”
Tamás
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 830



« Új üzenet #78 Dátum: 2009. Február 22. - 17:59:44 »

A sötétebb részek pedig azért is lehetnek, mert ahol teljesen szálirányra dolgozol ott a fa nem issza ugy a pácot mint ahol a szálirány meg van szakítva (kialakított íveknél,bemunkálásoknál). Itt mélyebbre szivódik a festékanyag, és sötétebbnek is látszik , de ez természetes, és nem is tehetsz ellene.

Ez főként a világosabb faanyagoknál feltünő. Először Én is vakartam a fejem.  Fejvakarás
Naplózva

"Nem az a lényeg, hogy hol vadászik az ember, hanem hogy kivel."
Szalai Róbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 286



« Új üzenet #79 Dátum: 2009. Február 22. - 18:21:01 »

Ez főként a világosabb faanyagoknál feltünő. Először Én is vakartam a fejem.  Fejvakarás
Anno egy Toz .022 agyazását alakítottam át teljesen.Ennek az agyazását(nekem így áll a számra) kétszer kellett csinálnom,mert az mindenhogy kinézett,csak szép nem volt.Valami nyírfa vagy mi lehetett az Istenadta.
Naplózva

.30-06 semmire nem a legoptimálisabb,de mindenre jó!
Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 255



« Új üzenet #80 Dátum: 2009. Február 22. - 18:28:04 »

Anno egy Toz .022 agyazását alakítottam át teljesen.Ennek az agyazását(nekem így áll a számra) kétszer kellett csinálnom,mert az mindenhogy kinézett,csak szép nem volt.Valami nyírfa vagy mi lehetett az Istenadta.


Szia Robi!

Általában a Toz tusák nyír vagy bükkfából készülnek. Amennyiben nem sötét tónusúra pácolod, akkor borzalmasan néz ki. Ráadásul a durva csiszolást, főleg ha már eleve tocsog az olajtól, nem egy leányálom kiszedni belőle.  Szomorú
Naplózva

„ A vadászat alázatos szolgálat voltaképpen! A természet egyensúlyának szolgálata.”
Szalai Róbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 286



« Új üzenet #81 Dátum: 2009. Február 22. - 18:58:10 »


Szia Robi!

Általában a Toz tusák nyír vagy bükkfából készülnek. Amennyiben nem sötét tónusúra pácolod, akkor borzalmasan néz ki. Ráadásul a durva csiszolást, főleg ha már eleve tocsog az olajtól, nem egy leányálom kiszedni belőle.  Szomorú
Szia Csaba !
Mivel nem volt éppen mai gyerek, kapott már szegény hideget, meleget.Mivel az egészet "karcsúsítottam" , tehát sok anyagot el kellett távolítani, igy az olaj már nem volt a fában. Viszont,valami irtózatos büdös anyaggal impregnálva volt,ami még a kezembe is beitta magát,de a pácolásba nem zavart.
És ahogy mondod csak "sötét dió" színben lett elfogadható.
Naplózva

.30-06 semmire nem a legoptimálisabb,de mindenre jó!
Tamás
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 830



« Új üzenet #82 Dátum: 2009. Február 22. - 20:05:05 »

Mivel pácoljátok sötét színűre ezeket a nyír vagy bükk anyagokat?

Én dió színű szeszes páccal próbálkoztam, de nem igazán lett sötét!
Naplózva

"Nem az a lényeg, hogy hol vadászik az ember, hanem hogy kivel."
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #83 Dátum: 2009. Február 22. - 22:00:32 »

Mivel pácoljátok sötét színűre ezeket a nyír vagy bükk anyagokat?

Én dió színű szeszes páccal próbálkoztam, de nem igazán lett sötét!
A pácot hígithatod tetszés szerint, nem kell feltétlenül annyi szesz hozzá, amennyit a zacskón írnak. A mahagóni még sötétebb, az ében meg még annál is...oszt ezeket keverni is lehet.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Tamás
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 830



« Új üzenet #84 Dátum: 2009. Február 22. - 23:12:01 »

A pácot hígithatod tetszés szerint, nem kell feltétlenül annyi szesz hozzá, amennyit a zacskón írnak. A mahagóni még sötétebb, az ében meg még annál is...oszt ezeket keverni is lehet.

 Igen Táncol
Naplózva

"Nem az a lényeg, hogy hol vadászik az ember, hanem hogy kivel."
RDani
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 54



« Új üzenet #85 Dátum: 2009. Február 22. - 23:12:47 »

Az biztos,hogy mást vártam ettől a dologtól!!Most készül a 2. toz tus ugyanannak a barátomnak,mindkét tus bükkből  készült eredetileg és mindkettő érdekes szagú így a csiszolásnál,leginkább az előzőnél volt jelen az a dolog, hogy irtózatosan le volt "kezelve" vastagon,ott lehetett szórakozni a csiszolással.
Szia Dani!
Lehet,hogy a vizes pác miatt lett ilyen, de valószínűbb,hogy az előkészítés nem volt megfelelő. Én ugyanis mikor úgy gondolom,hogy végeztem az 1000-es papírral, akkor átkenem tiszta vízzel,hogy felhozza a szálakat.Ezután megszárítom és újra kezdem 1000-es papírral. Ezt a műveletet addig folytatom míg szárítás után nem érzek érdességet.

Isten az atyám,addig políroztam amíg már nem szálkásodott fel víz hatására sem!!

A további kezelőanyagoktól már ne várd,hogy sötétítsen a színen, mert azok csak a matt(szürkés) pácolás utáni felületet teszik bársonyosan selymesfényűvé.
További jó szórakozást!
Üdv.r.

Ezt onnan bátorkodtam venni hogy Tamás mondta.
Na de nem baj, minnél többet csinálok annál jobb lesz a végeredmény!Már csak egy olyat próbálnék ki,amin nem mm-es vastagságokban található a lakk,festék vagy más felületkezelő.

Másik kérdésem lenne, hogy a tusba a cső,agy,tár és az eslütő szerkezet marják vagy vésik,de ez már egy másik téma

üdv: Dani

Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #86 Dátum: 2009. Február 23. - 16:27:49 »

Az biztos,hogy mást vártam ettől a dologtól!!Most készül a 2. toz tus ugyanannak a barátomnak,mindkét tus bükkből  készült eredetileg és mindkettő érdekes szagú így a csiszolásnál,leginkább az előzőnél volt jelen az a dolog, hogy irtózatosan le volt "kezelve" vastagon,ott lehetett szórakozni a csiszolással.
Isten az atyám,addig políroztam amíg már nem szálkásodott fel víz hatására sem!!

Ezt onnan bátorkodtam venni hogy Tamás mondta.
Na de nem baj, minnél többet csinálok annál jobb lesz a végeredmény!Már csak egy olyat próbálnék ki,amin nem mm-es vastagságokban található a lakk,festék vagy más felületkezelő.

Másik kérdésem lenne, hogy a tusba a cső,agy,tár és az eslütő szerkezet marják vagy vésik,de ez már egy másik téma

üdv: Dani


A toz tusa csiszolásakor olyan bűzös füstszagot érezni, rosseb tudja, mivel kezelték le.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Szalai Róbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 286



« Új üzenet #87 Dátum: 2009. Február 23. - 17:42:05 »

Mivel pácoljátok sötét színűre ezeket a nyír vagy bükk anyagokat?

Én dió színű szeszes páccal próbálkoztam, de nem igazán lett sötét!
Szia Tamás !
Én még szeszes páccal nem dolgoztam, így nem tudom hogyan működik. A vizes pácot viszont olyan sűrüre keverem,hogy egyszeri kenéssel nagyon jól takarjon.Arra viszont nagyon figyelek,hogy a fa mintáját ne takarja ki.Legjobb,ha próba színezést csinálsz hasonló színü faanyagon.
Ha esetleg mégis túl sötétre sikeredik akkor vízzel nedvesített szivaccsal finoman áttörlöm.
Mindezt azért csak úgy fogadd,hogy én csak műkedvelő vagyok.
Üdv.r.
Naplózva

.30-06 semmire nem a legoptimálisabb,de mindenre jó!
Tamás
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 830



« Új üzenet #88 Dátum: 2009. Február 23. - 19:02:07 »

Ezt onnan bátorkodtam venni hogy Tamás mondta.

Én csak azt mondtam, hogy a lenolajtól lesz sötétebb!  Wave
Naplózva

"Nem az a lényeg, hogy hol vadászik az ember, hanem hogy kivel."
RDani
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 54



« Új üzenet #89 Dátum: 2009. Február 23. - 20:21:13 »

Én csak azt mondtam, hogy a lenolajtól lesz sötétebb!  Wave

Én hiszek neked Tamás Bibíí,de nekem nem lett sötétebb Rííí

A toz tusa csiszolásakor olyan bűzös füstszagot érezni, rosseb tudja, mivel kezelték le.
Igen,olyan füst szagú,teljesen mint a füstölt húsok!
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: