Oldalak: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Felületkezelés  (Megtekintve 101820 alkalommal)
Szasza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 60


WWW
« Új üzenet #30 Dátum: 2008. Június 24. - 14:36:08 »

Aki nem szereti az aranyszínt:

Anti! Ez nekem nagyon tetszik! Jobban, mint az arany, bár szolidan az is nagyon tetszetős a szememnek... Ez olyan kicsit bronzos-krómos-aranyos beütés így a kép alapján...?  ??? Egyszer lehet, hogy számítani fogok Rád  :Mosolyog Ördög Csak már ott tartanánk...

Üdv!
Nekem is nagyon tetszik,ezért kértem ilyet Kacsint Vigyorog
Szasza
Naplózva

www.szasza.net
Facebookon:Szasza Knives
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #31 Dátum: 2008. Június 24. - 18:09:14 »

Üdv!
Nekem is nagyon tetszik,ezért kértem ilyet Kacsint Vigyorog
Szasza

 Meglepődött Vigyorog Igen Jó egészséget hozzá! Milyen fegyver ha szabad tudni? A Remingtonoknak is ilyen bordázott billentyűjük van ha jól rémlik...
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Szasza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 60


WWW
« Új üzenet #32 Dátum: 2008. Június 24. - 20:07:17 »

Üdv!
Nem,nem,nem Remington,nagyon mellé löttél.
Ha kész lesz az új pusek felteszem ide a képét.
Szasza
Naplózva

www.szasza.net
Facebookon:Szasza Knives
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #33 Dátum: 2008. Június 24. - 20:41:24 »

Üdv!
Nem,nem,nem Remington,nagyon mellé löttél.
Ha kész lesz az új pusek felteszem ide a képét.
Szasza

Oké, várom!

Más: írtam mauilt, hogy egy élezést mennyiért vállalnál a másik topicban látható Gerber kést illetően, de nem nagyon kaptam választ  :'( Ördög
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Szasza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 60


WWW
« Új üzenet #34 Dátum: 2008. Június 24. - 20:49:50 »

Üdv!
Mert nem kaptam semmilyen mailt Zavarodott
Szasza
Naplózva

www.szasza.net
Facebookon:Szasza Knives
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #35 Dátum: 2008. Június 24. - 21:01:46 »

Üdv!
Mert nem kaptam semmilyen mailt Zavarodott
Szasza

Itt küldtem privát üzenetet. Ezek szerint nem ért oda... Akkor nem szóltam, bocsi...  :Mosolyog Szóval biztosan emlékszel a Gerber taktikai késre, azt szeretném megéleztetni, mert a gépész fejemet idegesíti, hogy egy kés életlen Mosolyog Légyszi írd meg privátban, mibe kerülne (minimális éle van, de szinte használhatatlan...)

Köszi szépen!  Mosolyog Wave
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
fabrigo
erdész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 313



« Új üzenet #36 Dátum: 2008. Július 14. - 20:10:40 »

Üdv Mindenkinek!

Lenne egy fontos kérdésem hozzátok! Hozzámkerült egy Izs billenőcsövű golyós fegyver! Szegyény tusilag és fém szerkezetileg is meg volt kopva már! Ezelőttt a saját puskáimat sikeresen "felújjítottam", gondoltam ez is menni fog! Vettem barnító folyadékot, sajna a nevét nem tudom, mert a fegyver tulaja elvitte magával az üres dobozt! A cső főleg a közép tályon a kisagy felett és a csővégen volt megkopva, hogy már fénylett szinte! Kezelés előtt lezsírtalanítottam tiszta szesszel, aztán hagytam megszáradni majd szivaccsal felvittem többször is a barnító folyadékot! Az elején szépen befogta a csövet, de ahol kopottabb volt ott nem teljesen lett fekete! Világosabb színű maradt, a végére az egész doboz elkopott! De ott világosabb maradt! Azután többször átkentem fegyverolajjal, majd száradni hagytam! Másnap meglepődve láttam, hogy a világosabb foltokon megjelent egy kis vakrozsda mit kézzel el lehetett távolítani! Átkentem fegyverolajjal már ma többször és várom a holnapot!  Szeretném még egyszer átkenni barnítóval, hogy a világos foltok eltünjenek!


Az lenne a kérdésem, hogy megéri e még átkenni többször, hogy lesz-e eredménye?
Valamint, mi lehet az oka a vakrozsda megjelenésének?

Segítségeteket előre is köszönöm

Üdvözlettel:Fabrigo
Naplózva

Olyan a békéért harcolni, mint a szüzességért dugni.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16590



« Új üzenet #37 Dátum: 2008. Július 14. - 20:52:02 »

Üdv Mindenkinek!

Lenne egy fontos kérdésem hozzátok! Hozzámkerült egy Izs billenőcsövű golyós fegyver! Szegyény tusilag és fém szerkezetileg is meg volt kopva már! Ezelőttt a saját puskáimat sikeresen "felújjítottam", gondoltam ez is menni fog! Vettem barnító folyadékot, sajna a nevét nem tudom, mert a fegyver tulaja elvitte magával az üres dobozt! A cső főleg a közép tályon a kisagy felett és a csővégen volt megkopva, hogy már fénylett szinte! Kezelés előtt lezsírtalanítottam tiszta szesszel, aztán hagytam megszáradni majd szivaccsal felvittem többször is a barnító folyadékot! Az elején szépen befogta a csövet, de ahol kopottabb volt ott nem teljesen lett fekete! Világosabb színű maradt, a végére az egész doboz elkopott! De ott világosabb maradt! Azután többször átkentem fegyverolajjal, majd száradni hagytam! Másnap meglepődve láttam, hogy a világosabb foltokon megjelent egy kis vakrozsda mit kézzel el lehetett távolítani! Átkentem fegyverolajjal már ma többször és várom a holnapot!  Szeretném még egyszer átkenni barnítóval, hogy a világos foltok eltünjenek!


Az lenne a kérdésem, hogy megéri e még átkenni többször, hogy lesz-e eredménye?
Valamint, mi lehet az oka a vakrozsda megjelenésének?

Segítségeteket előre is köszönöm

Üdvözlettel:Fabrigo

Hát, a tisztaszeszes zsírtalanítás édeskevés a barnításhoz. Másrészt a barnítófolyadékot le kell mosni a felületről és valamilyen savmentes olajjal azonnal lekenni. Ha nem mostad le, az szépen tovább dolgozott.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #38 Dátum: 2008. Július 14. - 20:58:14 »

Barnítás előtt - ha tényleg jó felületet akarsz - célszerű az egész csövet felpucolni fémtisztára...sőt ha tényleg szépet akarsz akkor érdemes felpolírozni.
Ha mindezt megtetted, akkor vagy a folyadék volt fáradt, vagy szar, avagy lokálisan volt a felülettel gond.

Hol van a vakrozsda? (ha valóban az)
Naplózva
fabrigo
erdész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 313



« Új üzenet #39 Dátum: 2008. Július 14. - 21:23:26 »

A csövön volt foltokba  a vakrozsa egyaránt a világosabb és a sötétebb foltokon!
Naplózva

Olyan a békéért harcolni, mint a szüzességért dugni.
fabrigo
erdész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 313



« Új üzenet #40 Dátum: 2008. Július 14. - 21:29:08 »

Üdv mindekinek!

Szerintetek érdemes lenne még egyszer megpróbálni a barnitást? Igaz, bevallom a barnító folyadék már egy fél éve a szekrénybe állt! Nem láttam rajta szavtosságot! Lehet, hogy már elfáradt! HA érdemes lekenni mégegyszer mit ajánlanátok zsirtalanításnak, és mivel kell lemosni a barnítás után mielőtt leknném olyajjal?
 HA valaki tudna nekem küldnei egy szakszerű elírást nagyom megköszönném és remélem, hogy tanulnék a hibáimból!

Előre is köszönöm  a válaszokat!

Üdvözlettel: Fabrigo
Naplózva

Olyan a békéért harcolni, mint a szüzességért dugni.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16590



« Új üzenet #41 Dátum: 2008. Július 14. - 21:49:32 »

Üdv mindekinek!

Szerintetek érdemes lenne még egyszer megpróbálni a barnitást? Igaz, bevallom a barnító folyadék már egy fél éve a szekrénybe állt! Nem láttam rajta szavtosságot! Lehet, hogy már elfáradt! HA érdemes lekenni mégegyszer mit ajánlanátok zsirtalanításnak, és mivel kell lemosni a barnítás után mielőtt leknném olyajjal?
 HA valaki tudna nekem küldnei egy szakszerű elírást nagyom megköszönném és remélem, hogy tanulnék a hibáimból!

Előre is köszönöm  a válaszokat!

Üdvözlettel: Fabrigo
Zsírtalanítani forrásban lévő trisós vízzel érdemes "Öcsi" szerint. Amit a vadászboltokban árult hidegbarnítóhoz adnak, az nem az igazi.
Lezsírtalanítod-vízzel lemosod, lebarnítod-megint lemosod bő vízzel. Nagyjából ennyi a bolti zsírtalanítóhoz adott leírás is...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
fabrigo
erdész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 313



« Új üzenet #42 Dátum: 2008. Július 14. - 21:58:43 »

Üdv mindekinek!

Szerintetek érdemes lenne még egyszer megpróbálni a barnitást? Igaz, bevallom a barnító folyadék már egy fél éve a szekrénybe állt! Nem láttam rajta szavtosságot! Lehet, hogy már elfáradt! HA érdemes lekenni mégegyszer mit ajánlanátok zsirtalanításnak, és mivel kell lemosni a barnítás után mielőtt leknném olyajjal?
 HA valaki tudna nekem küldnei egy szakszerű elírást nagyom megköszönném és remélem, hogy tanulnék a hibáimból!

Előre is köszönöm  a válaszokat!

Üdvözlettel: Fabrigo

De ha lemosom vízzel, akkor jobban előjön a roszda rajta!! Nem???
A forrásban lévő vizzel, hogy lehet lemosni?

Zsírtalanítani forrásban lévő trisós vízzel érdemes "Öcsi" szerint. Amit a vadászboltokban árult hidegbarnítóhoz adnak, az nem az igazi.
Lezsírtalanítod-vízzel lemosod, lebarnítod-megint lemosod bő vízzel. Nagyjából ennyi a bolti zsírtalanítóhoz adott leírás is...
Naplózva

Olyan a békéért harcolni, mint a szüzességért dugni.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #43 Dátum: 2008. Július 22. - 13:26:23 »

Én ha barnítok (kékítek)ilyen folyadékkal, azt így csinálom:

Csövek bedugózása!!! Fémtisztára csiszolás, polírozás, ronggyal áttörlés (a por miatt), bő folyadékkal gyors kenés, ha kell többször, mosószeres vizzel lemosás, szárítás, és mindenütt! többszöri bő olajozás.
Eddig bevált.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #44 Dátum: 2008. Július 24. - 23:08:39 »

Sziasztok!

A mai termés:
(Barna Fórumtársunk fegyvere, Tikka)
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Oldalak: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: