Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Felületkezelés  (Megtekintve 101809 alkalommal)
Bobakos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Új üzenet #195 Dátum: 2013. November 22. - 12:21:12 »

Nem is lett előkészítve fém tisztára a felület ?

Van kép róla ?

Ez jó.
Más meg políroz, nyolcszor zsírtalanít, azután meg mégis foltos lesz.
Ha hízelegni akarunk a próbálkozásunknak akkor csak márványos.  Fejvakarás

Naplózva

Itt van egy süldő.....   ...  jó lesz ez kannak is!
sab
Vendég
« Új üzenet #196 Dátum: 2013. November 22. - 12:49:16 »

Ez jó.
Más meg políroz, nyolcszor zsírtalanít, azután meg mégis foltos lesz.
Ha hízelegni akarunk a próbálkozásunknak akkor csak márványos.  Fejvakarás



Varászszer lehet. Kacsint Vigyorog

Mindegy, hogy hideg, avagy meleg barnítás, az első mozzanat a fémtisztaság elérése. Emelem
Naplózva
Topi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 475



« Új üzenet #197 Dátum: 2013. November 22. - 12:59:06 »

Varászszer lehet. Kacsint Vigyorog

Mindegy, hogy hideg, avagy meleg barnítás, az első mozzanat a fémtisztaság elérése. Emelem

Nálad Attila! Te a gyári szerelékkel is mókolsz, ahelyett, hogy simán felpattintanád!!! Röhög Ördög
Naplózva

Szeretnék olyan jó ember lenni, mint amilyennek hisz a kutyám.........
Bobakos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Új üzenet #198 Dátum: 2013. November 22. - 13:02:28 »

Varászszer lehet. Kacsint Vigyorog

Mindegy, hogy hideg, avagy meleg barnítás, az első mozzanat a fémtisztaság elérése. Emelem

És ha újra kellett barnítani, valószínűleg kopott volt.
Namármost: ha egy kopott foltos felületet lebarnítasz, mitől nem lesz "mintás"?

Hacsak nem valami festék volt abban az üvegben?  Fejvakarás Vállat von Nyihi
Naplózva

Itt van egy süldő.....   ...  jó lesz ez kannak is!
BDenes
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 156


« Új üzenet #199 Dátum: 2013. November 22. - 13:28:30 »

Na majd legközelebb fémtisztára vakarom, mondjuk nem tudom az mit takar? Le kellett volna szemcse fúvóztatnom az egészet?
 Kicsi kis pöttyök lettek rajta,(nem olyan feltűnő mintha márványos lenne) de ez csak lámpa alatt látszik ,mert gondolom ahol az eredeti barnítás volt azt nem barnította olyan hatásfokkal (vagy azt a részt sehogyan, ezt is el tudom képzelni ). Így sikerült, akkor ne így csináljátok. Tal biztos sokat csinált már ilyet, én először ez ilyen lett sajnos fotót nem csináltam.
üdv D.
Naplózva
BDenes
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 156


« Új üzenet #200 Dátum: 2013. November 22. - 13:36:36 »

Sajnos fotót nem tudok mellékelni a végtermékről , mert nem elég jó a fényképezőm (a készített képeken nem látszanak a pöttyök...)
üdvD.
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #201 Dátum: 2013. November 22. - 14:00:27 »

Sziasztok! Anti írta, hogy ide írjam meg a történetet miszerint barnítottam le a sörétesem csövét...


üdv D.   

 Emelem
Köszi, hogy megosztottad.  Igen
Azt kell mondjam, szerencséd volt, hogy elfogadható lett a végeredmény... Kacsint
Régebben amikor én is a Ballistol barnító löttyével próbáltam kisebb hibákat javítani, nem volt ilyen mázlim. A meglévő barnítást is befogta nem csak a hibás részt, és ott sötétebb, foltos, ronda lett.
Sajnos be kell látni, ezek a kis kiszerelésű "barkács" barnítók nem csőhöz valók.
 Wave
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
sab
Vendég
« Új üzenet #202 Dátum: 2013. November 22. - 15:28:29 »

Nálad Attila! Te a gyári szerelékkel is mókolsz, ahelyett, hogy simán felpattintanád!!! Röhög Ördög

Való igaz.

Ez az állandó tökölés, mikor van CO hegesztő is ! Kacsint Vigyorog

Ja és ez nem vicc !

Egyik valaki flexel igazította meg a Steyr szereléket, mert szoros volt, majd kotyogós lett és a Stey-re CO-val körbehegesztette.

Kétségtelen, hogy már nem kotyog. Vigyorog Emelem
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #203 Dátum: 2013. November 22. - 15:29:45 »

És ha újra kellett barnítani, valószínűleg kopott volt.
Namármost: ha egy kopott foltos felületet lebarnítasz, mitől nem lesz "mintás"?

Hacsak nem valami festék volt abban az üvegben?  Fejvakarás Vállat von Nyihi

Nos, erre vagyok én is kívánvcsi, azért is kérdeztem. Meglepődött
Naplózva
tilia77
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 39


« Új üzenet #204 Dátum: 2013. November 23. - 09:42:03 »

Ha már szoros Steyr szerelékről van szó Attila: nekem sikeresen úgy összegyógyult (de nem én gyógyítottam össze mondjuk hegesztővel  Meglepődött), hogy megmozdítani sem tudom. Agyon nem fogom feszegetni, mit tanácsolsz, mit tehetnék vele? Olajat mindenhol kapott ahol csak lehet, de csak nem akar engedeni.
Vagy  az a legegyszerűbb, ha beviszem hozzád?

Köszi a választ.

Való igaz.

Ez az állandó tökölés, mikor van CO hegesztő is ! Kacsint Vigyorog

Ja és ez nem vicc !

Egyik valaki flexel igazította meg a Steyr szereléket, mert szoros volt, majd kotyogós lett és a Stey-re CO-val körbehegesztette.

Kétségtelen, hogy már nem kotyog. Vigyorog Emelem
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #205 Dátum: 2013. November 23. - 16:10:22 »

Ha már szoros Steyr szerelékről van szó Attila: nekem sikeresen úgy összegyógyult (de nem én gyógyítottam össze mondjuk hegesztővel  Meglepődött), hogy megmozdítani sem tudom. Agyon nem fogom feszegetni, mit tanácsolsz, mit tehetnék vele? Olajat mindenhol kapott ahol csak lehet, de csak nem akar engedeni.
Vagy  az a legegyszerűbb, ha beviszem hozzád?

Köszi a választ.


Steyr esetében (is), nagyon javasolt a kétkezes oldás és egyben a forgózsámolyon való fordítás.

Ennek kivitelezése a következő.

Szemlencserendszer alatt az oldható rész meghúzása, majd annak tartása és egyben a szemlencsét és egyben a másik kézzel az objektív csövet is fordítjuk, tehát két kézzel segítünk a lefordításnál, hogy nem történjen gond a céltávcsővel.

Ha ez nem megy, akkor sajnos "begyógyult" és le kell bontani és esetleg az első részt polirozni, vagy olajozni a forgáspontnál.

Ebben az esetben ki kell emelni a céltávcsövet a gyűrűkből és az első gyűrűt visszahelyezve egy mü.ag. vagy fa megfelelő keresztmetszetű idomszerrel forgásra kell kényszeríteni, de ha nagy a "gyógyulás" lehet, hogy kis szúrólángos melegítés is kell hozzá.

Mivel nagy értéket képvisel, jobb ha hozzáértő fog neki a mutatványnak. Emelem
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #206 Dátum: 2013. November 23. - 19:16:19 »

Én közbe-közbe mikor eszembe jut meg szoktam járatni picit olajozni.
De még így is sokszor begyógyul annyira, hogy a hátsó körömnél a két fület csak ronggyal tudom hátrahúzni.

Gondolom az nem árthat neki, ha párszor leveszi-visszateszi az ember, még ha éppen akkor nem is szükséges.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
sab
Vendég
« Új üzenet #207 Dátum: 2013. November 23. - 19:25:50 »

Én közbe-közbe mikor eszembe jut meg szoktam járatni picit olajozni.
De még így is sokszor begyógyul annyira, hogy a hátsó körömnél a két fület csak ronggyal tudom hátrahúzni.

Gondolom az nem árthat neki, ha párszor leveszi-visszateszi az ember, még ha éppen akkor nem is szükséges.

Minden oldható szerelék annyit is ér, amennyi gondozást áldozunk rá.

Valóban, néha le kell venni, megpucolni és a forgás, zárolódó pontoknál olajozni szükséges.

Olajnak az a szerepe, hogy ne közvetlen fém a fémen kopjon, rágódjon be, ha nem kenőanyag segítségével egy kis filmrétegen dolgozzon a két felület.

Tisztítás nagyon lényeges, mert ha van egy kis kosz a záródó felületeknél, akkor az a pár 100-ad mm-er pár cm-er eltérést is jelenthet 100m-en. Emelem
Naplózva
tilia77
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 39


« Új üzenet #208 Dátum: 2013. November 23. - 19:50:32 »

Köszönöm szépen a válaszokat Uraim, nem hiszem hogy bírok vele egyedül. Majd rápróbálok még egyszer, de ha az sem megy, irány a Mester Úr  Emelem
Naplózva
Regius
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 205


« Új üzenet #209 Dátum: 2013. November 24. - 12:43:35 »

Az elforduló felületre célszerű a pici tégelyben kapható savmentes zsírt kenni, nagyon vékonyan. A "hátrahúzandó" (rögzítő) rész csúszó felületére pedig pici olaj a praktikus. Ajánlom a Break free teflon tartalmú olajat. Elforduló felület alatt a schwenk szerelékek (pl.: EAW, Steyr....) leemeléshez elfordítandó részét értem. Én ezt a két szert  használom évtizedek óta. Nagyon bevált.
Üdv: Regius
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: