Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Felületkezelés  (Megtekintve 101815 alkalommal)
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #180 Dátum: 2013. Szeptember 26. - 16:00:20 »

Hoppá...
Akkor én is kiírom:
HÁRI TIBOR
Pápa Szabó Dezső u. 8.

 Emelem

Őróla van valakinek referenciája?
(Most kizárólag barnítás szempontjából. Mert véseteit láttam - na az nagyon durva!  Nyálcsorog )

Lassacskán aktuális lenne a golyóson, meg a sörétesé se az igazi, de nem akarom akárkihez csak úgy odavinni.
A sörétesét anno pl. egy nagyon-nagyon nagynevű fegyvermester b.szta el...
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #181 Dátum: 2013. Szeptember 26. - 22:32:41 »

Bár én a fegyvereimet magam barnítottam, merem ajánlani a Tibort, biztosan nem b@szsza, rendesen meg fogja csinálni.

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #182 Dátum: 2013. Október 04. - 12:21:08 »

Ha valaki árakra kíváncsi: hivatalos műhelyben 9000 Ft-ért barnítják a CZ-t. 14 000 Ft egy tusafelújítás. (Szabolcs megye)
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #183 Dátum: 2013. Október 04. - 13:52:04 »

Ha valaki árakra kíváncsi: hivatalos műhelyben 9000 Ft-ért barnítják a CZ-t. 14 000 Ft egy tusafelújítás. (Szabolcs megye)

 Meglepődött
9ezer?
És ebben mi van benne? Szétszedés, polírozás, barnítás, összerakás? Nagyon olcsónak tűnik...
Egy tussal - szerintem - nincs annyi dolog, és az többe kerül?  Vállat von
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #184 Dátum: 2013. Október 04. - 20:35:51 »

Meglepődött
9ezer?
És ebben mi van benne? Szétszedés, polírozás, barnítás, összerakás? Nagyon olcsónak tűnik...
Egy tussal - szerintem - nincs annyi dolog, és az többe kerül?  Vállat von
Jövő héten már többet fogok tudni a munka minőségéről. A tusafelújítást a halszálkázással együtt mondta ennyire...(Magam készítettem el,a sajátomat,de a halszálkázás meghaladja a tudományom.Amit megcsináltam, azzal elégedett vagyok,de a rovátkázott részeket és a tusa megtoldását-valószínűleg jövőre-  a referencia-barnítás függvényében rá fogom bízni...) 
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #185 Dátum: 2013. Október 09. - 22:53:38 »

Meglepődött
9ezer?
És ebben mi van benne? Szétszedés, polírozás, barnítás, összerakás? Nagyon olcsónak tűnik...
Egy tussal - szerintem - nincs annyi dolog, és az többe kerül?  Vállat von
Elkészült a barnítás.Szerintem rendben van. (Ami, az én tudományomat figyelembe véve egy biztosat jelent,hogy nem kalapácslakk. Stoel) Melegen barnított,3 komponensű sóoldattal. Vállat von
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #186 Dátum: 2013. Október 10. - 07:25:27 »

Elkészült a barnítás.Szerintem rendben van. (Ami, az én tudományomat figyelembe véve egy biztosat jelent,hogy nem kalapácslakk. Stoel) Melegen barnított,3 komponensű sóoldattal. Vállat von

Szia!
Nem foltos?
Jó fekete,vagy barnás?
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #187 Dátum: 2013. Október 10. - 08:01:39 »

Szia!
Nem foltos?
Jó fekete,vagy barnás?
Szuper fekete,egységes a felület.Foltok nincsenek,a puska új benyomást kelt.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #188 Dátum: 2013. Október 10. - 09:21:40 »

Szuper fekete,egységes a felület.Foltok nincsenek,a puska új benyomást kelt.

Képet esetleg? Mosolyog

Mit barnítottak? Csak a csövet a tokkal, vagy sátorvasat is, tárfeneket, zárdugattyút a biszbaszokkal, stb?
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #189 Dátum: 2013. Október 10. - 09:36:55 »

Képet esetleg? Mosolyog

Mit barnítottak? Csak a csövet a tokkal, vagy sátorvasat is, tárfeneket, zárdugattyút a biszbaszokkal, stb?
Mindent barnított.Képet akkor,ha majd a tusa is végleges lesz. Valamikor télen. Stoel (Amúgy ezt az én operatőri tudásommal lehetetlen fényképezni.) Azért majd megpróbálom.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #190 Dátum: 2013. November 04. - 17:30:39 »

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata a HBP (Vegaforg) hideg-barnító páccal?
Használta már valaki?
Nagyobb felületek kezelésére alkalmas, ha csak ecseteléssel viszem fel? (Nem nehéz kitalálni, puskacsőre gondoltam.)
 Wave

Most már van tapasztalatom. Rííí  Woest Fej a falba Nem
Csőre semmiképpen nem ajánlom, nagyobb felületekre se. Pedig betartottam minden előírást, a tisztítással és az előkezeléssel kapcsolatban (van némi tapasztalatom is ez ügyben :Mosolyog). A cső (sokkal) rosszabb lett mint volt.  Rííí

Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Shinas
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


« Új üzenet #191 Dátum: 2013. November 10. - 23:54:34 »

Üdv Urak!
Úgí döntöttem, hogy 10 év után újból felújítom a kakasos Tulámat.
Szegénykémen nyomot hagyott a sok utánkeresés, ázás-fagyás.
Olyan eretnek gondolatom támadott, hogy ha már neki állok, akkor valami egyedi legyen a végtermék.
A fa részeket magam csinálom, de barníttatni a szexárdi fegyvemesterhez viszem a fémrészeket.
És itt jutott eszembe, hogy ha a barnítást a lehető legsötétebbre kérem, akkor néhány alkatrésze a fegyvernek lehetne arany, vagy ezüst színű.
Gondolok itt a sárkányokra, elsütő billentyűkre, előagy nyitókulcsára, csavarokra.
Milyen eljárással lehet pl. tartós aranyszínű felületet nyerni? Mennyire lehet ez költséges mutatvány?
 Emelem
Naplózva
Shinas
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


« Új üzenet #192 Dátum: 2013. November 11. - 00:03:39 »

Üdv mindenkinek!

Nagyon sok jó dolgot lehet itt olvasni. Én is újítottam fel egy kakasos Tula sörétesemet egy-két barát segítségével. Új barnítás a cső kivételével és új tus. Eléggé leharcolt volt szegényem amikor hozám került. Tusokat már újítottam de csak a lenolajkencével (firnisz).
Naplózva
BDenes
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 156


« Új üzenet #193 Dátum: 2013. November 22. - 11:31:02 »

Sziasztok! Anti írta, hogy ide írjam meg a történetet miszerint barnítottam le a sörétesem csövét...

Hát nem tudom, hogy mindent jól csináltam e tehát ér szapulni, de felesleges.... max majd legközelebb úgy csinálom ahogyan tanácsoljátok, ha így nem volt megfelelő.

Az egyik haverom vett nekem egy üveg Ballistol schnell brünierung 50ml -es zöld színű barnító löttyöt. a műveletet úgy kezdtük, hogy zsírtalanítás céljából hígítóval meg egy vattával átdörzsöltem a csövet (na ezt nem tudom, hogy jól tettem e...) utána a következő vattát (amit a csajomtól loptam) megitattuk a ballistolos folyadékkal és rákentük, ezt utána áttöröltük egy fehér ronggyal de nem történt semmi nem fogott a rongyon, aztán még kenegettük egy kicsit a szerrel. Kicsit matt színt adott, de mindent szépen befogott. Másnap ballistol olajjal átkentem, törölgettem és szerintem szép lett. Ennyit csináltunk vele a végeredmény jó lett.
üdv D.

   
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #194 Dátum: 2013. November 22. - 12:16:01 »

Sziasztok! Anti írta, hogy ide írjam meg a történetet miszerint barnítottam le a sörétesem csövét...

Hát nem tudom, hogy mindent jól csináltam e tehát ér szapulni, de felesleges.... max majd legközelebb úgy csinálom ahogyan tanácsoljátok, ha így nem volt megfelelő.

Az egyik haverom vett nekem egy üveg Ballistol schnell brünierung 50ml -es zöld színű barnító löttyöt. a műveletet úgy kezdtük, hogy zsírtalanítás céljából hígítóval meg egy vattával átdörzsöltem a csövet (na ezt nem tudom, hogy jól tettem e...) utána a következő vattát (amit a csajomtól loptam) megitattuk a ballistolos folyadékkal és rákentük, ezt utána áttöröltük egy fehér ronggyal de nem történt semmi nem fogott a rongyon, aztán még kenegettük egy kicsit a szerrel. Kicsit matt színt adott, de mindent szépen befogott. Másnap ballistol olajjal átkentem, törölgettem és szerintem szép lett. Ennyit csináltunk vele a végeredmény jó lett.
üdv D.

   

Nem is lett előkészítve fém tisztára a felület ?

Van kép róla ?
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: