Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Felületkezelés  (Megtekintve 101802 alkalommal)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #165 Dátum: 2013. Szeptember 23. - 14:54:58 »

Mosolyog


A tiéd volt az is amit találtam.A Csaba féle munkára mondjuk libafosződ is mehetne,akkor is gyönyörű lenne...Neked mi a finis?
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #166 Dátum: 2013. Szeptember 23. - 22:37:35 »

A tiéd volt az is amit találtam.A Csaba féle munkára mondjuk libafosződ is mehetne,akkor is gyönyörű lenne...Neked mi a finis?

Perla paliszander szeszes pác + paraffinolaj. A világon semmi más Mosolyog A sörétesem is így készült.
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #167 Dátum: 2013. Szeptember 25. - 08:40:16 »

Sziasztok!

Van egy új mauser m12 fegyverem ,amivel az a gondom,hogy normális barnítás helyett inkább olyan jó sötétszürkés bevonat van rajta.
A legkisebb mechanikai hatásra megkarcolódik,és azonnal rozsdás a párás levegő miatt,magyarul egy határ szar az egész(régen egy Zastavát különbül felületkezeltek,s talán azt most is).
Valaki  Győr környékén  fegyvermestert nem ismer,aki lebarnítaná normálisan ?

Naplózva
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4584



« Új üzenet #168 Dátum: 2013. Szeptember 25. - 10:52:51 »


Valaki  Győr környékén  fegyvermestert nem ismer,aki lebarnítaná normálisan ?



BIEDER LÁSZLÓ
ÁSVÁNYRÁRÓ
Kiss János u. 1.
Tel.: (96)-216-991, (70)-369-1513
Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #169 Dátum: 2013. Szeptember 25. - 13:46:50 »

Sziasztok!

Van egy új mauser m12 fegyverem ,amivel az a gondom,hogy normális barnítás helyett inkább olyan jó sötétszürkés bevonat van rajta.
A legkisebb mechanikai hatásra megkarcolódik,és azonnal rozsdás a párás levegő miatt,magyarul egy határ szar az egész(régen egy Zastavát különbül felületkezeltek,s talán azt most is).
Valaki  Győr környékén  fegyvermestert nem ismer,aki lebarnítaná normálisan ?


Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #170 Dátum: 2013. Szeptember 25. - 13:50:51 »

Telefonom szívat. Szóval mi szedte le a barnítást? Lámpaszerelék esetleg? Több helyen is van bibis? Érdekel mi történt. Garancia ilyenkor nem jön szóba?
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #171 Dátum: 2013. Szeptember 25. - 14:12:16 »

Hoppá...
Akkor én is kiírom:
HÁRI TIBOR
Pápa Szabó Dezső u. 8.

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #172 Dátum: 2013. Szeptember 25. - 14:15:18 »

Hári Tibor telefonja: 70-702-5575

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
serg
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 384



« Új üzenet #173 Dátum: 2013. Szeptember 25. - 15:35:25 »

Győr közelében Szőlőhegyen (kb. 20 km) Győrkös Kolos.
(a neten fent van minden adat)
 Emelem
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #174 Dátum: 2013. Szeptember 25. - 20:02:09 »

Telefonom szívat. Szóval mi szedte le a barnítást? Lámpaszerelék esetleg? Több helyen is van bibis? Érdekel mi történt. Garancia ilyenkor nem jön szóba?

Helló!

A lesre felkapaszkodva a tetejének nekiért (fedett les) egy hangyányit,de a tető az időjárás által kikezdett osb lap,mely ki volt szálkásodva,kezdett foszlani.
A cső vége  4-5 cm hosszan ahogy végighúzódott rajta,mert nem ütödött,(szó szerint nulla mechanikai igénybevételnek volt kitéve)végigkarcolódott,lement róla a felületkezelés.
Pár nap múlva megyek vadászni,akkor látom,hogy már a karcok rozsdásak.
A másik puskámon ugyanez a fos bevonat van,az egy suhli billenő,átnéztem,hát azon is van több helyen rozsdapötty.
Volt régen,mikor másra nem tellett Zastava puskám,van cz puskám is ,de azok nem ilyen határ szarok,úgy látszik most már sokszorosa áron is csak a silány minőséget kapni.
Mindegyiken díszeleg a Germany felirat,az maradt a régi,a minőség meg nem annyira.
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #175 Dátum: 2013. Szeptember 25. - 20:15:51 »

Sziasztok!

Mindenkinek köszönöm.
Találtam egy emberkét.A  billenő 10-15.000.- -ért kap kezelést.
Az M12 20.000.- -ért.
Mindkettőt leharcolom még jobban,azután elviszem neki egyszerre mindkettőt.

Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #176 Dátum: 2013. Szeptember 25. - 22:26:26 »

Utánanéztem külföldi oldalakon.
A bevonat a fegyveremen  mannox bevonat,ami:"atombiztos korrózióvédelem a fémnek". Röhög Röhög Röhög
A steyr pro huntert ugyanezzel a világklasszis anyaggal kezelik.
Igaz a Haenel is a steyr tulajdonában van,miért ne adna egy kis mannoxot a puskáikra. Röhög
Könyörgöm csinálják meg inkább sz.rabbul,isten bizony jobb lesz Röhög.
A fegyverszekrényben a szekrény hátuljának támasztva lejött az isteni mannox a cső végéről.A lesdeszkához hozzáér,reggelre elrohad a cső. Röhög
Nyirkos időben vadászol,másnap végighúzod rajta a fehér rongyot,és rikít a vörös rozsda rajta. Röhög .Speciál bevonat. Röhög
Nem használ a brunnox,a special one.
Gyerekek ez már tényleg nevetséges,saját kínomon röhögök,hogy ekkora kalap sz.rt el lehet ennyi pénzért adni,és látod megveszik Röhög Röhög
Olcsóbb lesz a benzin meggyújtom.
Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #177 Dátum: 2013. Szeptember 26. - 05:07:46 »

Ez így elég szarul hangzik!  Nem gondoltál arra,  hogy visszaviszed a forgalmazóhoz megrekamálni? Vagy a gyártónak írni.... stb. Ha ez ilyen, akkor lesznek még ilyen gondok másnál is.
Egyébként milyen a tapasztalatod más tekintetben a puskával?
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #178 Dátum: 2013. Szeptember 26. - 08:11:53 »

Ez így elég szarul hangzik!  Nem gondoltál arra,  hogy visszaviszed a forgalmazóhoz megrekamálni? Vagy a gyártónak írni.... stb. Ha ez ilyen, akkor lesznek még ilyen gondok másnál is.
Egyébként milyen a tapasztalatod más tekintetben a puskával?

A billenő haenel jager kitűnő,kézre áll.
A cső hossza 60cm.
Minden úgy illeszkedik,mint a tus,mint az összes fém alkatrész egymáson,mint az álom
Tömege 2.5 kg
Az agyazása végett,vagy a kis kaliber miatt (.243)semmit nem rúg.
Az enyémet szép, sötétebb tussal hozták meg.
Patentul csukódik,de a kulcsra rá kell segíteni picit.
Az elsütés 700 g,vagy schneller( pihekönnyű)
Már azonnal ,értsd 1 naposan gond volt ,mert 3 db. műanyag alkatrészből (jól olvasod műanyagból van a lakatszerkezetben ez-az) egy villás műanyag is rossz volt benne.2 hét alatt küldtek a németek 2 db. pótalkatrészt,ha akarod befényképezem(mert aztán az is egy vicc alkatrész).
Azonban mindent összevetve szerethető fegyver.

A Mauser M12 kitűnő súlyelosztású,az eleje nehezebb,ezért könnyű célontartani szabadkézből is.
A csöve 56 cm-es.
A hangja szerintem nagyobb,mint a 30-06 -osnak.
A zárdugattyú úgy siklik,mint az álom,mentes minden kotyogástól,még teljesen hátrahúzott állapotban is 1-2 mm holtjátéka van max.
A zárdugattyú már a csőben reteszel.
Úgy adogat a tár,mint a mese.
A tár műanyag,de masszívnak tűnik.
Felülről is tölthető a tár ,nem csak ha kiveszed belőle(mert persze kivehető táras).
A sütése kiváló,nem volt jobb sütésű puskám eddig.
Rövid a ravasz útja,a sütési erőt 860 grammnak mértem,egy elég pontos műszerrel.
A tus nagyon szép,formás.
A fegyver 3.3 kg
Mindent összevetve mindkét puskám nagyon jó,csak ennyi pénzért legalább egy Zastava,vagy Remington,vagy Marlin szintű barnítást kaphatott volna,mert ez kritikán aluli.
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #179 Dátum: 2013. Szeptember 26. - 08:20:36 »

Ez így elég szarul hangzik!  Nem gondoltál arra,  hogy visszaviszed a forgalmazóhoz megrekamálni? Vagy a gyártónak írni.... stb. Ha ez ilyen, akkor lesznek még ilyen gondok másnál is.
Egyébként milyen a tapasztalatod más tekintetben a puskával?
Szia !
Azóta olvastam,hogy többeknek gond ez a barnítás.
Pl a másik fórumon Labs Land írja,hogy a haverja steyr mancija is mannox ,és rozsdás a rongy,ha végighúzza rajta.
Nem vág földhöz a barnítás költsége,csak az aggaszt,hogy milyen lesz,hogy sikerül majd.
Remélem azért ez a srác profi akit találtam,nem lesz csúnya a cső,tok,mert azért 2 db. zsír új puskáról beszélünk.
Reklamálni nem reklamáltam,látva,hogy ugyanilyenre cserélnék(sohanapján kiskedden,azt azért tegyük hozzá),amelyik puskán mannox díszeleg,az ilyen mind.
Már ha amerikai oldalakon olvasol utána,és az amerikait is zavarja,aki azért putribb puskát szokott a pick up platóján pattogtatni,akkor már gáz van.
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: