Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Felületkezelés  (Megtekintve 101810 alkalommal)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #150 Dátum: 2013. Február 25. - 08:27:14 »

Üdv.
 Tus felújításba kezdtem. A kisagy és a tus már le van csiszolva, most vizezgetem, szárítom,  de a kisagy nagyon be van ivódva olajjal,vagy páccal, mert mikor bevizezem, olyan sötét lesz, mintha már lefestettem volna. De a tus sokkal világosabb. A tus már nem eredeti, nem azonos fából lehet. Mit lehet ilyenkor tenni? Nem szeretném, hogy a két fa rész különböző színű legyen. Kromofággal szabad a lecsiszolt fát esetleg kezelni? Vagy kárt tesz benne?  

Ha jól emlékszem mi denaturált szesszel távolítottuk el a sötét beivódott olajat . Ha kétféle fából van a tus akkor szerintem az segít (meg a beivódott foltoknál is) hogy jó sötétre kell pácolni az egészet.            Emelem
Naplózva
davidde
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 244



« Új üzenet #151 Dátum: 2013. Február 25. - 17:49:02 »

Igen,ez egy megoldás lenne,a sötét szín,tetszik is,csak van egy gyönyörű szép faragás a tuson,ami akkor nem látszódna. És ha már rajta van....
Naplózva

davidde
Oerdescu
Vendég
« Új üzenet #152 Dátum: 2013. Február 26. - 10:07:26 »

Sziasztok

Végig olvastam a topikot és látom, hogy ugyan azt a feladatot, többféle módon is szokás megoldani. Én is felújítottam egy 60 éves FÉG GV tusát. Csiszolás több soron, zsírtalanítás samponnal, megint csiszolás után csak Balsin olajjal kezeltem a fát. 600-as papírt használtam a legvégén és magam sem gondoltam, hogy ennyire sima felületet lehet vele elérni. Szinte üveg simaságú. Az a tervem, hogy párszor még átolajozom és megpróbálkozom keményviasszal a végén.

Itt vannak fotók is: http://vadaszforum.net/forum/index.php?topic=219.msg204363#msg204363


 Emelem


Üdv;
Dani
Naplózva
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #153 Dátum: 2013. Június 03. - 12:35:27 »

Sziasztok!

Továbbítanám egyik ismerősöm kérdését:
Légfegyvert érdemes újrabarníttatni?
Csak a fejemet tudtam vakarni. Egy régi Slaviáról van szó, azt mondtam neki, hogy valószínűleg többe kerülne a barnítás, mint amennyit ér a puska.
Vagy van valami "tesco gazdaságos" barntás ilyen esetre? A dugattyú házat kikezdte a rozsda, azt szeretné javítani/szebbé varázsolni. Vagy álljon neki egy ecsettel meg egy kis hidegbarnítóval?  Vigyorog

 Emelem
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #154 Dátum: 2013. Június 03. - 19:31:49 »

Sziasztok!

Továbbítanám egyik ismerősöm kérdését:
Légfegyvert érdemes újrabarníttatni?
Csak a fejemet tudtam vakarni. Egy régi Slaviáról van szó, azt mondtam neki, hogy valószínűleg többe kerülne a barnítás, mint amennyit ér a puska.
Vagy van valami "tesco gazdaságos" barntás ilyen esetre? A dugattyú házat kikezdte a rozsda, azt szeretné javítani/szebbé varázsolni. Vagy álljon neki egy ecsettel meg egy kis hidegbarnítóval?  Vigyorog

 Emelem

" Vagy álljon neki egy ecsettel meg egy kis hidegbarnítóval? "

Vagy, igen. Mosolyog

De az is igényel szakértelmet, mert nagyon el tudja rontani. Emelem
Naplózva
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #155 Dátum: 2013. Június 04. - 10:40:30 »

" Vagy álljon neki egy ecsettel meg egy kis hidegbarnítóval? "

Vagy, igen. Mosolyog

De az is igényel szakértelmet, mert nagyon el tudja rontani. Emelem

Sejtettem. Köszi!  Mosolyog
Naplózva
danoca
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 181


« Új üzenet #156 Dátum: 2013. Augusztus 24. - 13:09:11 »

Szép napokat! Olyan kérdésem lenne a kedves mesterekhez és kevésbé mesterekhez, hogy a zárdugattyút mivel szoktál felpolírozni? Esetleg mivel szokták csinosítani? Nem akarok semmi bevonatot vagy ilyesmit rá, csak kicsit gyári állapotára vissza állítani ! Köszönöm előre is! Emelem
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #157 Dátum: 2013. Augusztus 30. - 10:09:54 »

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata a HBP (Vegaforg) hideg-barnító páccal?
Használta már valaki?
Nagyobb felületek kezelésére alkalmas, ha csak ecseteléssel viszem fel? (Nem nehéz kitalálni, puskacsőre gondoltam.)
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #158 Dátum: 2013. Szeptember 15. - 23:21:45 »

Ha a szódabikarbónás víz+dörzsiszivacs leviszi a fáig az előző felületkezelést,akkor is kell csiszolni??Csak olajozni szeretném a tust,mert ami most van rajta az nem tetszik. Vállat von
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #159 Dátum: 2013. Szeptember 16. - 06:40:20 »

Ha a szódabikarbónás víz+dörzsiszivacs leviszi a fáig az előző felületkezelést,akkor is kell csiszolni??

Bátya!

Miután lelkiismeretesen ledörzsized, és megszárad.., látni fogod, hogy kell-e csiszolni..
Szerintem kell.., mivel kb. úgy fog kinézni, mint a szakállam.  Ördög ..



Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #160 Dátum: 2013. Szeptember 16. - 08:02:16 »

Bátya!

Miután lelkiismeretesen ledörzsized, és megszárad.., látni fogod, hogy kell-e csiszolni..
Szerintem kell.., mivel kb. úgy fog kinézni, mint a szakállam.  Ördög ..




Ahol látszik a fa ott sima.Szerintem szépen le volt csiszolva,de a pác,vagy mi (?) nem fogta be jól...Ezért szedem le róla,mivel az elejétől ragadt.Főleg a markolatrésznél,amihez a kezem izzadása is hozzájárulhatott.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #161 Dátum: 2013. Szeptember 16. - 22:28:08 »

Egy ujjam már lekopott,de a felület is elfelejti lassan az előző,s helyenként (gyanítom) a gyári kencéket. A fa sima-szó szerint,nagyon sima dió. Már a szódásdörzsi lehozta a 80 %-ot,A maradékon 120-as papírral kezdtem dolgozni,elég eredményesen. A pofadék kissé kiakaszt,azzal nehezen haladok.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #162 Dátum: 2013. Szeptember 22. - 20:46:30 »

Bár még van vagy 5 fokozat csiszolás,meg egyéb odáig,-de érdekelne,hogy Perla szeszes pácból paliszander színűt használt-e már valaki tusafelújítás során?? Jó lenne látni legalább képen,hogy ez a szín hogyan mutat. Megköszönöm segítségeteket!
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #163 Dátum: 2013. Szeptember 22. - 21:09:23 »

Bár még van vagy 5 fokozat csiszolás,meg egyéb odáig,-de érdekelne,hogy Perla szeszes pácból paliszander színűt használt-e már valaki tusafelújítás során?? Jó lenne látni legalább képen,hogy ez a szín hogyan mutat. Megköszönöm segítségeteket!
Egy képet már találtam a fórumon,de jöhet még.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #164 Dátum: 2013. Szeptember 22. - 22:44:57 »

Egy képet már találtam a fórumon,de jöhet még.

Mosolyog

Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: