Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadföld, takarmányozás  (Megtekintve 123912 alkalommal)
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #315 Dátum: 2010. Február 08. - 20:55:38 »

Jóféle!  Wave Kicsit nehezebben tartja bent a föstéket, de jó lesz! (De ez már itt off.) Nem szól szám
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
kolias
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12


« Új üzenet #316 Dátum: 2010. Március 14. - 23:33:41 »

Múlt héten így nézett ki  a rozs, kezd felállni  a levele, egy részén el is kezdtem jártatni a birkákat, jó étvággyal nekiestek csipegetni.
Naplózva
Virágkoszorú
Erdőkerülő
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 477



WWW
« Új üzenet #317 Dátum: 2010. április 07. - 09:31:25 »

 Na, végre megtaláltam a helyes topikot - jó rávezetéssel. Okos

 A kérdésem: mennyire szoktatok gumós növényeket telepíteni a vadföldekre ?
Naplózva

"Az emberek többsége beszél az állatokhoz, de csak kevesen értik, mit is mondanak."
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #318 Dátum: 2010. április 07. - 11:54:20 »

Na, végre megtaláltam a helyes topikot - jó rávezetéssel. Okos

 A kérdésem: mennyire szoktatok gumós növényeket telepíteni a vadföldekre ?

Csicsókát nagyon, burgonyát semennyire.
Naplózva
Virágkoszorú
Erdőkerülő
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 477



WWW
« Új üzenet #319 Dátum: 2010. április 07. - 12:05:16 »

 ÁÁá remek!
Épp erre akartam kilyukadni! Örülök, hogy termesztetek csicsókát, mert remek takarmány minden vadnak, de még nem sikerült olyan helyet találnom, ahol ténylegesen termesztik!
DE jó! Mosolyog
Naplózva

"Az emberek többsége beszél az állatokhoz, de csak kevesen értik, mit is mondanak."
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #320 Dátum: 2010. április 07. - 13:00:15 »

Szervusz Virágkoszorú!

Kérdezd bizalommal Németh Lajos, vagy Soma fórumtársunkat! Kacsint

Egyébként Szlovákiában Tótmegyeren a fácántelep nagy része ezzel van bevetve. A két-három méter magas szár között a fácánok megtalálnak minden bogarat, és kiváló védelmet nyújt a ragadozó madarak ellen is!

 Wave Wave Wave
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #321 Dátum: 2010. április 07. - 13:13:29 »

Örülök, hogy termesztetek csicsókát, mert remek takarmány minden vadnak...

Én nem ájultam el tőle annyira, mint amennyire a szakirodalom beharangozza.
A szárát a rőtvad teljesen békén hagyta, a gumóra is csak a tél legvégén fanyalodott rá a disznó.
A disznó tapasztalatom szerint a kukoricát bizony többre becsüli.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #322 Dátum: 2010. április 07. - 15:01:33 »

Nálam se jött be. A tarlórépát jobban járták, de azon sem volt nagy tobzódás. Végül maradt a zab, búza, rozs, kukorica, napraforgó, borsó, tritikálé, meg ezek keverékei.A mélyebb helyeken egyszer játszogattam perkóval, meg tifonnal, de a Vértes éghajlata túl száraz ezeknek.
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #323 Dátum: 2010. április 07. - 21:44:40 »

ÁÁá remek!
Épp erre akartam kilyukadni! Örülök, hogy termesztetek csicsókát, mert remek takarmány minden vadnak, de még nem sikerült olyan helyet találnom, ahol ténylegesen termesztik!
DE jó! Mosolyog


Az túlzás hogy termesztjük, de van a területen egy régi csicsókaföld, azt rendben tarjuk. Igen jó helyen van, megéri a ráfordítást. De tény, hogy a kukoricát jobban szeretik.
Naplózva
Virágkoszorú
Erdőkerülő
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 477



WWW
« Új üzenet #324 Dátum: 2010. április 07. - 22:55:32 »

 Naná, majd lüke lenne a csicsóka levelet választani, ha ott a fini többszörös energiájú kukorica! Én sem gondolkodnék sokat, de mivel a csicsóka egész évben a rendelkezésükre áll, én mellette vagyok! De ha oda kerülök, kipróbálom, és meglátjuk!
 Köszi a válaszokat!
Naplózva

"Az emberek többsége beszél az állatokhoz, de csak kevesen értik, mit is mondanak."
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #325 Dátum: 2010. április 07. - 23:35:55 »


  " De ha oda kerülök, kipróbálom, és meglátjuk!"
Szépséges, karcsú szarvasünő alakjában? Ümkögve és szökellve? Ördög Ördög Ördög

Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #326 Dátum: 2010. április 08. - 08:14:28 »

A tarlórépáról nekem nagyon kedvezőek a tapasztalataim. A szarvasok sűrűn járják.
Igaz, akkorra talán ez a legfrissebb csemege. Olcsó és igénytelen. Ha két-három esőt kap vetés után, nagy tömegű gyökeret képes nevelni.

A lucernát sem díjazták úgy a szarvasok, ahogy vártam. Őz, az szinte folyamatosan van rajta, de a szarvas már csak akkor kap rá, amikor az akácsarj megtüskésedik (a nyár vége felé). Ugyanezt tapasztaltam a borsóval is. Kis túlzással azt is mondhatnám, hogy ahol folyamatos akáckitermelés van és mindig van zsenge sarj, ott a szarvas szinte ki sem mozdul abból.

Gabonafélék közül a kopasz búza volt az, amit úgy eltakarítottak, hogy csak az álló szalma maradt. A zabot csak tejes állapotában szeretik, amikor megérik rá sem néztek. A maradékot a nyáron lekombájnoltattam, télen próbáltam szórón, ott rohadt érintetlenül.

A kukorica, az minden formában bejön szarvasnak, disznónak egyaránt.


Károly: mi az a perkó, meg a tifon?
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #327 Dátum: 2010. április 08. - 09:29:01 »

A tarlórépáról nekem nagyon kedvezőek a tapasztalataim. A szarvasok sűrűn járják.
Igaz, akkorra talán ez a legfrissebb csemege. Olcsó és igénytelen. Ha két-három esőt kap vetés után, nagy tömegű gyökeret képes nevelni.

A lucernát sem díjazták úgy a szarvasok, ahogy vártam. Őz, az szinte folyamatosan van rajta, de a szarvas már csak akkor kap rá, amikor az akácsarj megtüskésedik (a nyár vége felé). Ugyanezt tapasztaltam a borsóval is. Kis túlzással azt is mondhatnám, hogy ahol folyamatos akáckitermelés van és mindig van zsenge sarj, ott a szarvas szinte ki sem mozdul abból.

Gabonafélék közül a kopasz búza volt az, amit úgy eltakarítottak, hogy csak az álló szalma maradt. A zabot csak tejes állapotában szeretik, amikor megérik rá sem néztek. A maradékot a nyáron lekombájnoltattam, télen próbáltam szórón, ott rohadt érintetlenül.

A kukorica, az minden formában bejön szarvasnak, disznónak egyaránt.


Károly: mi az a perkó, meg a tifon?

A tarlórépának nálunk nem igazán kedvez a talaj. A lucernával ugyanaz a tapasztalat mint nálad. Nyár végén kapnak rá, bőgéskor pont jó. Szinte minden évben van lövetve bika lucernán.
A kopaszbúzát, zabot általában a disznók rendezik, szarvas nemigen jár bele.

A kukorica természetesen mindig sláger, a vetéstől kezdve a betakarításig, meg persze szórón is.
Naplózva
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #328 Dátum: 2010. április 08. - 10:01:25 »

A lucernát sem díjazták úgy a szarvasok, ahogy vártam. Őz, az szinte folyamatosan van rajta, de a szarvas már csak akkor kap rá, amikor az akácsarj megtüskésedik (a nyár vége felé). Ugyanezt tapasztaltam a borsóval is.

Érdekes, nekünk kellett őriznünk tejesedő borsót, persze csak lámpával, de nem győztük hessegetni a szarvasokat. Az igaz, hogy ez egy rövid időszak volt, utána már rá se néztek.
Naplózva
Virágkoszorú
Erdőkerülő
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 477



WWW
« Új üzenet #329 Dátum: 2010. április 08. - 10:09:22 »

  " De ha oda kerülök, kipróbálom, és meglátjuk!"
Szépséges, karcsú szarvasünő alakjában? Ümkögve és szökellve? Ördög Ördög Ördög



 Kac-kac-kac!  Bion Aztán belobognék a csicsókába, karcsú, szexis ünő-alakomat bevetve, és a terület minden bikája a csicsókában hemperegne! Nyihi  Röhög 'Girl Persze így lenne a legegyszerűbb, de mivel képtelen vagyok más lény alakját felölteni, inkább megvárom, míg vadász leszek, utána a földjeim széleit bevetem ezzel-azzal és kiderül, hogy ezen a környéken az örök győztes kukorica mellett mi a kedvenc Nevet 
Naplózva

"Az emberek többsége beszél az állatokhoz, de csak kevesen értik, mit is mondanak."
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: