Oldalak: 1 ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 [36]   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadföld, takarmányozás  (Megtekintve 123365 alkalommal)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9979



« Új üzenet #525 Dátum: 2013. Március 27. - 21:20:09 »

Írtam már, de megírom újra.
Nekem a csicsóka nagy csalódás volt.
Olvastam sokfelé, hogy így mágnes, meg úgy fröcsög a disznó.
Vetettem egy fél hektárt, egy erdei tisztáson.
Kikelt, borított is elég jól. Kockásra ültem rajta a fenekemet télen, a disznó rá sem bagózott. Kiszedtünk pár zsákkal, kitettem szóróra. Immel-ámmal megették, de csak akkor, ha kukorica már nem volt a szórón.
Tavasz felé elkezdték túrni, de erre sem mondanám, hogy valami rettenetes tülekedés lett volna rajta.
Pár évig még kihajtott, de nagyjából ugyanaz a forgatókönyv. Február-március előtt nem jártak rá, azután is csak módjával, rapszodikusan.
Idén kiveszett teljesen a csicsóka. Kinyomta a jágerkender.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #526 Dátum: 2013. Március 28. - 08:32:37 »

Én fehérherés rétlegelőt telepítenék az őzeknek télre - nyárra .  Legelni is és az etetőkbe is !  Kasza , nitrogén , könnyű fogas .

Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9979



« Új üzenet #527 Dátum: 2013. Március 28. - 08:40:01 »

Írtam már, de megírom újra.
Nekem a csicsóka nagy csalódás volt.
Olvastam sokfelé, hogy így mágnes, meg úgy fröcsög a disznó.
Vetettem egy fél hektárt, egy erdei tisztáson.
Kikelt, borított is elég jól. Kockásra ültem rajta a fenekemet télen, a disznó rá sem bagózott. Kiszedtünk pár zsákkal, kitettem szóróra. Immel-ámmal megették, de csak akkor, ha kukorica már nem volt a szórón.
Tavasz felé elkezdték túrni, de erre sem mondanám, hogy valami rettenetes tülekedés lett volna rajta.
Pár évig még kihajtott, de nagyjából ugyanaz a forgatókönyv. Február-március előtt nem jártak rá, azután is csak módjával, rapszodikusan.
Idén kiveszett teljesen a csicsóka. Kinyomta a jágerkender.

Így nézett ki a második év tavaszán:


Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #528 Dátum: 2013. Március 28. - 12:17:42 »

 A csicsóka klassz dolog ott ahol nem kell vetésforgóban gondolkodni, rengeteg a disznó és laza a talaj. Ám egy intenzív mezőgazdasági területen, alig 18O-egynehány hektárnyi erdővel nem biztos, hogy megéri. Végtére őznek, nyúlnak, fácánnak takaráson kívül nem sok mindent ad. Ha az őz kikaparja télen a gumóját, na ott akkor már nagy az ínség. A lábán hagyott kukorica, cukorcirok sokkal többet ad. Takarást is meg kalóriadús kaját.
 A Lajos tapasztalatait is megértem a csicsókával, hiszen a vad nem bolond, hogy az inulinos "diétás" gumókkal vacakoljon, ha a szórókon ott a fincsi, nagy tápértékű kukorica. Olyan koldusb@xta vadásznak mint nekem, viszont jó segítség, mert minimális üzemanyag és gépköltség mellett át tudom segíteni a disznaimat a legkeményebb hónapokon.
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16574



« Új üzenet #529 Dátum: 2013. Március 31. - 15:33:44 »

Lóránd! Én tennék bele egy kis csicsókát is!

Te mindenbe raksz csicsókát, még a dobostortába is... Fejvakarás
 Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Soma
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1531


« Új üzenet #530 Dátum: 2013. Március 31. - 15:44:09 »

Te mindenbe raksz csicsókát, még a dobostortába is... Fejvakarás
 Ördög

Agyadra ment a sok koleszterin a húsvéti sonkából, meg a főtt tojásból?
Összekevered a dobostortát a madártejjel!  Tasli
No megyek iszok egy kis csicsóka pálinkát!  Piál
Naplózva

Ha fogalmad sincs, merre mész, minden út oda vezet.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16574



« Új üzenet #531 Dátum: 2013. Március 31. - 17:54:39 »


Összekevered a dobostortát a madártejjel!  Tasli


Össze hát. Olyan jól sikerült, hogy a sarki cukrászdában azóta árulják... Vigyorog
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
kornis lorand
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 68


WWW
« Új üzenet #532 Dátum: 2013. április 02. - 20:49:44 »

Ez a vadászterület goggletérképe:



piros szin: területhatár
kék : főút (nem annyira forgalmas)
zöld: erdő (akác)
sárga: valamikor vizvezető árkak lehettek.
narancssárga: vadföldek helye

Ha már nagy harc van a csicsóka miatt akkor én is elmondanám hogy mit csinálnák a csicsókával. A területen az erdőn kivül nincsen semmi sövény, védelmi növényzet ami védene a szél ellen, és búvóhelyet adna. Erre lenne jó a csicsóka, amelyet az árkak két oldalán ültetném el. Ez gondolom hogy védene a szél ellen még télen is. A disznó nem érdekel, de nem is fog nagyon itt zavarni. Nyaranta pár darabb fordul meg a kukoricásokban, de télen egyálltalán nincsenek.
Most már az egész területen van só elhelyezve, őszire, télire azokat a speciális sókat is beszerezem. Kukorica be lessz szerezve mint takarmány. Mivel nem volt felszántva ezért most nem teszünk a vadföldekbe kukoricát, inkább őszire raknánk bele valamit ami télen jó lenne. Ezzen még vitatkozzunk hogy mi lenne a legjobb. Mosolyog

Köszönök minden hozzászólást, még Boar-nak is a gasztronómiai beköpéseit  Nyihi

Üdv,
Loránd
Naplózva
Győző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 301


« Új üzenet #533 Dátum: 2013. április 02. - 21:18:15 »

Néztem a Google térképén, ránagyítottam. Jó központos terület, széle hossza egyforma. Viszonylag tagolt és csak 70 db őz 7000 ha-on!? Jól leélték, ell..ták a vadat. Lehet rajta alkotni. Azt hiszem az orvvadászokkal is gond lesz.
Naplózva

A róka, sakál és a farkas az erdész és mezőgazdász legjobb barátja.
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #534 Dátum: 2013. április 02. - 21:30:18 »

Ez a vadászterület goggletérképe:
piros szin: területhatár
kék : főút (nem annyira forgalmas)
zöld: erdő (akác)
sárga: valamikor vizvezető árkak lehettek.
narancssárga: vadföldek helye

Ha már nagy harc van a csicsóka miatt akkor én is elmondanám hogy mit csinálnák a csicsókával. A területen az erdőn kivül nincsen semmi sövény, védelmi növényzet ami védene a szél ellen, és búvóhelyet adna. Erre lenne jó a csicsóka, amelyet az árkak két oldalán ültetném el. Ez gondolom hogy védene a szél ellen még télen is. A disznó nem érdekel, de nem is fog nagyon itt zavarni. Nyaranta pár darabb fordul meg a kukoricásokban, de télen egyálltalán nincsenek.
Most már az egész területen van só elhelyezve, őszire, télire azokat a speciális sókat is beszerezem. Kukorica be lessz szerezve mint takarmány. Mivel nem volt felszántva ezért most nem teszünk a vadföldekbe kukoricát, inkább őszire raknánk bele valamit ami télen jó lenne. Ezzen még vitatkozzunk hogy mi lenne a legjobb. Mosolyog

Köszönök minden hozzászólást, még Boar-nak is a gasztronómiai beköpéseit  Nyihi

Üdv,
Loránd

Lóránd!

Ha elég hosszú időre számíthatsz a területre, jó lenne pár ligetet, kisebb fasort csinálni. Fejvakarás

 S.Peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3604


« Új üzenet #535 Dátum: 2013. április 03. - 08:20:12 »

Én csicsókában nem gondolkodnék itt. (árokpartokon meg pláne nem)

Inkább az árkokat kellene kicsit "fejleszteni". Felengedni a nádat, aranyvesszőt, stb.-stb.
Meg emellett ha a helyi gazdákkal lehet szót érteni, vagy egy-egy darab földet bérelni, akkor oda cirkot, kukoricát, napraforgót vetni, ami télire is fönnmarad.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9979



« Új üzenet #536 Dátum: 2017. Június 12. - 10:31:55 »

Keleti kecskerutát akár vadföldön, akár takarmánynövényként látott már valaki?

Tudom, hogy van ezerféle bevált pillangós, de olyat keresek, ami vad és méhlegelőként egyaránt alkalmas.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #537 Dátum: 2017. Október 19. - 18:17:01 »

Nem tudom kérdeztem e már,de kicsit túlsikerült a feketeretek...Elég sok a túlméretes kukacos. Jó lehet ez takarmánynak? Stoel
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #538 Dátum: 2017. Október 20. - 16:27:15 »

Nem tudom kérdeztem e már,de kicsit túlsikerült a feketeretek...Elég sok a túlméretes kukacos. Jó lehet ez takarmánynak? Stoel

Szerintem takarmánynak nem használható.
Biztos meg rágják néha, a szórón, de nem lesz egy menyei manna...

 Emelem Wave
Naplózva

Üdv End
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #539 Dátum: 2017. Október 20. - 19:15:32 »

Szerintem takarmánynak nem használható.
Biztos meg rágják néha, a szórón, de nem lesz egy menyei manna...

 Emelem Wave
Egy mázsa körül lesz az egész,csak igazából arra voltam kiváncsi,hogy vajon eszi e valami. Gálos Csaba szerint az őzek szerették. Nincs almánk idén,így ez is megy lédús pótlóba. Emelem
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Oldalak: 1 ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 [36]   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: