Oldalak: 1 ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 [36]   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadföld, takarmányozás  (Megtekintve 76521 alkalommal)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

« Új üzenet #525 Dátum: 2013. Március 27. - 21:20:09 »

Írtam már, de megírom újra.
Nekem a csicsóka nagy csalódás volt.
Olvastam sokfelé, hogy így mágnes, meg úgy fröcsög a disznó.
Vetettem egy fél hektárt, egy erdei tisztáson.
Kikelt, borított is elég jól. Kockásra ültem rajta a fenekemet télen, a disznó rá sem bagózott. Kiszedtünk pár zsákkal, kitettem szóróra. Immel-ámmal megették, de csak akkor, ha kukorica már nem volt a szórón.
Tavasz felé elkezdték túrni, de erre sem mondanám, hogy valami rettenetes tülekedés lett volna rajta.
Pár évig még kihajtott, de nagyjából ugyanaz a forgatókönyv. Február-március előtt nem jártak rá, azután is csak módjával, rapszodikusan.
Idén kiveszett teljesen a csicsóka. Kinyomta a jágerkender.
Naplózva

Magyar ütőérre magyar vámpírt!   /Bödőcs Tibor/
Karácsony Károly
Vadász

« Új üzenet #526 Dátum: 2013. Március 28. - 08:32:37 »

Én fehérherés rétlegelőt telepítenék az őzeknek télre - nyárra .  Legelni is és az etetőkbe is !  Kasza , nitrogén , könnyű fogas .

Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*

« Új üzenet #527 Dátum: 2013. Március 28. - 08:40:01 »

Írtam már, de megírom újra.
Nekem a csicsóka nagy csalódás volt.
Olvastam sokfelé, hogy így mágnes, meg úgy fröcsög a disznó.
Vetettem egy fél hektárt, egy erdei tisztáson.
Kikelt, borított is elég jól. Kockásra ültem rajta a fenekemet télen, a disznó rá sem bagózott. Kiszedtünk pár zsákkal, kitettem szóróra. Immel-ámmal megették, de csak akkor, ha kukorica már nem volt a szórón.
Tavasz felé elkezdték túrni, de erre sem mondanám, hogy valami rettenetes tülekedés lett volna rajta.
Pár évig még kihajtott, de nagyjából ugyanaz a forgatókönyv. Február-március előtt nem jártak rá, azután is csak módjával, rapszodikusan.
Idén kiveszett teljesen a csicsóka. Kinyomta a jágerkender.

Így nézett ki a második év tavaszán:

Naplózva

mr.Hucul
Vadász

« Új üzenet #528 Dátum: 2013. Március 28. - 12:17:42 »

A csicsóka klassz dolog ott ahol nem kell vetésforgóban gondolkodni, rengeteg a disznó és laza a talaj. Ám egy intenzív mezőgazdasági területen, alig 18O-egynehány hektárnyi erdővel nem biztos, hogy megéri. Végtére őznek, nyúlnak, fácánnak takaráson kívül nem sok mindent ad. Ha az őz kikaparja télen a gumóját, na ott akkor már nagy az ínség. A lábán hagyott kukorica, cukorcirok sokkal többet ad. Takarást is meg kalóriadús kaját.
 A Lajos tapasztalatait is megértem a csicsókával, hiszen a vad nem bolond, hogy az inulinos "diétás" gumókkal vacakoljon, ha a szórókon ott a fincsi, nagy tápértékű kukorica. Olyan koldusb@xta vadásznak mint nekem, viszont jó segítség, mert minimális üzemanyag és gépköltség mellett át tudom segíteni a disznaimat a legkeményebb hónapokon.
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*

« Új üzenet #529 Dátum: 2013. Március 31. - 15:33:44 »

Lóránd! Én tennék bele egy kis csicsókát is!

Te mindenbe raksz csicsókát, még a dobostortába is... Fejvakarás
 Ördög
Naplózva

-Az Úr találna köztünk tíz erényes embert?
-Néha be kell érnie azzal, amit kap...
Soma
Vadász

« Új üzenet #530 Dátum: 2013. Március 31. - 15:44:09 »

Te mindenbe raksz csicsókát, még a dobostortába is... Fejvakarás
 Ördög

Agyadra ment a sok koleszterin a húsvéti sonkából, meg a főtt tojásból?
Összekevered a dobostortát a madártejjel!  Tasli
No megyek iszok egy kis csicsóka pálinkát!  Piál
Naplózva

Ha fogalmad sincs, merre mész, minden út oda vezet.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*

« Új üzenet #531 Dátum: 2013. Március 31. - 17:54:39 »

Összekevered a dobostortát a madártejjel!  Tasli

Össze hát. Olyan jól sikerült, hogy a sarki cukrászdában azóta árulják... Vigyorog
Naplózva

-Az Úr találna köztünk tíz erényes embert?
-Néha be kell érnie azzal, amit kap...
kornis lorand
Vadász

« Új üzenet #532 Dátum: 2013. április 02. - 20:49:44 »

Ez a vadászterület goggletérképe:

piros szin: területhatár
kék : főút (nem annyira forgalmas)
zöld: erdő (akác)
sárga: valamikor vizvezető árkak lehettek.
narancssárga: vadföldek helye

Ha már nagy harc van a csicsóka miatt akkor én is elmondanám hogy mit csinálnák a csicsókával. A területen az erdőn kivül nincsen semmi sövény, védelmi növényzet ami védene a szél ellen, és búvóhelyet adna. Erre lenne jó a csicsóka, amelyet az árkak két oldalán ültetném el. Ez gondolom hogy védene a szél ellen még télen is. A disznó nem érdekel, de nem is fog nagyon itt zavarni. Nyaranta pár darabb fordul meg a kukoricásokban, de télen egyálltalán nincsenek.
Most már az egész területen van só elhelyezve, őszire, télire azokat a speciális sókat is beszerezem. Kukorica be lessz szerezve mint takarmány. Mivel nem volt felszántva ezért most nem teszünk a vadföldekbe kukoricát, inkább őszire raknánk bele valamit ami télen jó lenne. Ezzen még vitatkozzunk hogy mi lenne a legjobb. Mosolyog

Köszönök minden hozzászólást, még Boar-nak is a gasztronómiai beköpéseit  Nyihi

Üdv,
Loránd
Naplózva
Győző
Vadász

« Új üzenet #533 Dátum: 2013. április 02. - 21:18:15 »

Néztem a Google térképén, ránagyítottam. Jó központos terület, széle hossza egyforma. Viszonylag tagolt és csak 70 db őz 7000 ha-on!? Jól leélték, ell..ták a vadat. Lehet rajta alkotni. Azt hiszem az orvvadászokkal is gond lesz.
Naplózva

A róka, sakál és a farkas az erdész és mezőgazdász legjobb barátja.
S.Peti
Vadász

« Új üzenet #534 Dátum: 2013. április 02. - 21:30:18 »

Ez a vadászterület goggletérképe:
piros szin: területhatár
kék : főút (nem annyira forgalmas)
zöld: erdő (akác)
sárga: valamikor vizvezető árkak lehettek.
narancssárga: vadföldek helye

Ha már nagy harc van a csicsóka miatt akkor én is elmondanám hogy mit csinálnák a csicsókával. A területen az erdőn kivül nincsen semmi sövény, védelmi növényzet ami védene a szél ellen, és búvóhelyet adna. Erre lenne jó a csicsóka, amelyet az árkak két oldalán ültetném el. Ez gondolom hogy védene a szél ellen még télen is. A disznó nem érdekel, de nem is fog nagyon itt zavarni. Nyaranta pár darabb fordul meg a kukoricásokban, de télen egyálltalán nincsenek.
Most már az egész területen van só elhelyezve, őszire, télire azokat a speciális sókat is beszerezem. Kukorica be lessz szerezve mint takarmány. Mivel nem volt felszántva ezért most nem teszünk a vadföldekbe kukoricát, inkább őszire raknánk bele valamit ami télen jó lenne. Ezzen még vitatkozzunk hogy mi lenne a legjobb. Mosolyog

Köszönök minden hozzászólást, még Boar-nak is a gasztronómiai beköpéseit  Nyihi

Üdv,
Loránd

Lóránd!

Ha elég hosszú időre számíthatsz a területre, jó lenne pár ligetet, kisebb fasort csinálni. Fejvakarás

S.Peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Kama
Vadász

« Új üzenet #535 Dátum: 2013. április 03. - 08:20:12 »

Én csicsókában nem gondolkodnék itt. (árokpartokon meg pláne nem)

Inkább az árkokat kellene kicsit "fejleszteni". Felengedni a nádat, aranyvesszőt, stb.-stb.
Meg emellett ha a helyi gazdákkal lehet szót érteni, vagy egy-egy darab földet bérelni, akkor oda cirkot, kukoricát, napraforgót vetni, ami télire is fönnmarad.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*

« Új üzenet #536 Dátum: 2017. Június 12. - 10:31:55 »

Keleti kecskerutát akár vadföldön, akár takarmánynövényként látott már valaki?

Tudom, hogy van ezerféle bevált pillangós, de olyat keresek, ami vad és méhlegelőként egyaránt alkalmas.
Naplózva

Oldalak: 1 ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 [36]   Fel
  Nyomtatás  

Ugrás: