Oldalak: 1 ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 [34] 35 36   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadföld, takarmányozás  (Megtekintve 123819 alkalommal)
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #495 Dátum: 2012. Szeptember 21. - 22:28:25 »

Azon törpülök', hogy ki kéne próbálni a kukoricaszár takarmányozást szarvaséknál.
Van egy darab kukoricám, amit kézzel kell leszednünk, mert nem találtam senkit, aki levágná, vagy lecsőtörőzné. (Ennyit a fogyasztói társadalomról, a válságról, meg a nehéz megélhetésről.) A palánkos lesnél lévő földön van.
Kell vágnom bele néhány nyiladékot, hogy könnyebb legyen kizsákolni.
Arra gondoltam, hogy a levágott kukoricaszárat kis átmérőjű kévékbe összeszedem, aztán a télen átküldöm az ágaprítón.
Elvileg kapok 1-2 centi átmérőjű szecskát.
Namost, ha ezt beáztatom némi cukros vízbe, dobok rá pár marék sót, meg egy vödörnyi kukoricadarát (ami talán a cukortól ráragad) és betonkeverőben néhányszor átforgatom, elvileg adhat egy jó kis szarvastakarmányt. Úgy etetem a kukoricát, hogy nem okozhat bezabálást, hiszen inkább csak fűszerként van ott az abrak, jó sok ballasztanyaggal.
Emlékszem, gyerekkoromban a szomszédék a tehenekkel télen át etették a kukoricaszárat, miután szecskavágón felaprították. Azt gondolom, hogy kárt nem okozhat, legfeljebb nem eszik meg a szarvasok. Majd beszámolok a tapasztalatokról.


Nagyszülők ma is szecskázzák a tehénnek a kukoricaszárat különösebb gond nélkül. Kévében száraz helyen gond nélkül eláll.  Igen
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #496 Dátum: 2012. Szeptember 21. - 22:42:23 »

Szerintem sűrűre főzött cukorsziruppal jobban boldogulsz, mint a cukros vízzel.
Sőt, ha előtte karamellizálod a cukrot, akkor ragacsosabb lesz.

 Effendi Emelem
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
schpeter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 854



« Új üzenet #497 Dátum: 2012. Szeptember 21. - 22:51:01 »

Nálunk a kévébe kötött kukoricaszárat "ízik kóré" néven etetik (etették  Rííí , talán tíz tehén ha van még a faluban...) a tehenekkel. A maradék "leízikelt" szár pedig ment a kemencébe.

Én évek óta a karácsonyfás kisiparostól kölcsönkért hálóba-húzó szerkezeten húzom át a kévéket (így nem lesz szemetes az udvar) és ezzel fűtöm a kemencét. Kiválóan bevált!
Naplózva

"Azt mondják, az igazi vadásznak nagyobb és jobb szíve van, mint annak az embernek, akinek a vad csak hús, az erdő csak fa, a mező csak széna, és az erdőn-mezőn való bolyongás egyszerűen: naplopás.” (F. I.)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #498 Dátum: 2012. Szeptember 22. - 06:30:38 »

Szerintem sűrűre főzött cukorsziruppal jobban boldogulsz, mint a cukros vízzel.
Sőt, ha előtte karamellizálod a cukrot, akkor ragacsosabb lesz.

 Effendi Emelem

Ok, de kéne nekem ehhez a karamellizáláshoz egy szakképzett mesterszakács.
Rád gondoltam. Természetesen társadalmi munkában. Vigyorog

Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Soma
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1531


« Új üzenet #499 Dátum: 2012. Szeptember 22. - 10:20:57 »

Ok, de kéne nekem ehhez a karamellizáláshoz egy szakképzett mesterszakács.
Rád gondoltam. Természetesen társadalmi munkában. Vigyorog



Lajos! Azért, karamelizálgatás közben, néha engedd meg Sábának, hogy egy-egy pocok bikát kilőjön, mert szebben fog úgy karamelizálni, meg Te is jól jársz,
mert a kukorica szárban a pockok nagy vadkárt fognak csinálni, gyérítés nélkül.
Naplózva

Ha fogalmad sincs, merre mész, minden út oda vezet.
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #500 Dátum: 2012. Szeptember 22. - 15:12:46 »

Azon törpülök', hogy ki kéne próbálni a kukoricaszár takarmányozást szarvaséknál.
Van egy darab kukoricám, amit kézzel kell leszednünk, mert nem találtam senkit, aki levágná, vagy lecsőtörőzné. (Ennyit a fogyasztói társadalomról, a válságról, meg a nehéz megélhetésről.) A palánkos lesnél lévő földön van.
Kell vágnom bele néhány nyiladékot, hogy könnyebb legyen kizsákolni.
Arra gondoltam, hogy a levágott kukoricaszárat kis átmérőjű kévékbe összeszedem, aztán a télen átküldöm az ágaprítón.
Elvileg kapok 1-2 centi átmérőjű szecskát.
Namost, ha ezt beáztatom némi cukros vízbe, dobok rá pár marék sót, meg egy vödörnyi kukoricadarát (ami talán a cukortól ráragad) és betonkeverőben néhányszor átforgatom, elvileg adhat egy jó kis szarvastakarmányt. Úgy etetem a kukoricát, hogy nem okozhat bezabálást, hiszen inkább csak fűszerként van ott az abrak, jó sok ballasztanyaggal.
Emlékszem, gyerekkoromban a szomszédék a tehenekkel télen át etették a kukoricaszárat, miután szecskavágón felaprították. Azt gondolom, hogy kárt nem okozhat, legfeljebb nem eszik meg a szarvasok. Majd beszámolok a tapasztalatokról.

Szia Lajos!

Nálunk pedig úgy működött, hogy a szárat egyben eléjük tették, aztán ami megmaradt belőle, azt pedig a kemence felmelegítésére használták.
Naplózva
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #501 Dátum: 2012. Szeptember 23. - 19:28:39 »

Ok, de kéne nekem ehhez a karamellizáláshoz egy szakképzett mesterszakács.
Rád gondoltam. Természetesen társadalmi munkában. Vigyorog



Bármikor, tudod. Mosolyog

Különben, amióta ezt az eszmefuttatást leírtad, benne van a dongó a fejemben.
És meggyőződésem, hogy a karamell beválna.
Az meg külön extrém, ahogy elképzelem, amint a betonkeverőben barkácsolod össze... Ördög

 Emelem Effendi
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #502 Dátum: 2012. Szeptember 23. - 19:30:33 »

Lajos! Azért, karamelizálgatás közben, néha engedd meg Sábának, hogy egy-egy pocok bikát kilőjön, mert szebben fog úgy karamelizálni, meg Te is jól jársz,
mert a kukorica szárban a pockok nagy vadkárt fognak csinálni, gyérítés nélkül.

Kéred a máját? Kacsint Röhög
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Soma
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1531


« Új üzenet #503 Dátum: 2012. Szeptember 23. - 19:59:49 »

Kéred a máját? Kacsint Röhög
Meg a velőt!!
Naplózva

Ha fogalmad sincs, merre mész, minden út oda vezet.
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #504 Dátum: 2012. Szeptember 26. - 16:25:35 »

Azon törpülök', hogy ki kéne próbálni a kukoricaszár takarmányozást szarvaséknál.
Van egy darab kukoricám, amit kézzel kell leszednünk, mert nem találtam senkit, aki levágná, vagy lecsőtörőzné. (Ennyit a fogyasztói társadalomról, a válságról, meg a nehéz megélhetésről.) A palánkos lesnél lévő földön van.
Kell vágnom bele néhány nyiladékot, hogy könnyebb legyen kizsákolni.
Arra gondoltam, hogy a levágott kukoricaszárat kis átmérőjű kévékbe összeszedem, aztán a télen átküldöm az ágaprítón.
Elvileg kapok 1-2 centi átmérőjű szecskát.
Namost, ha ezt beáztatom némi cukros vízbe, dobok rá pár marék sót, meg egy vödörnyi kukoricadarát (ami talán a cukortól ráragad) és betonkeverőben néhányszor átforgatom, elvileg adhat egy jó kis szarvastakarmányt. Úgy etetem a kukoricát, hogy nem okozhat bezabálást, hiszen inkább csak fűszerként van ott az abrak, jó sok ballasztanyaggal.
Emlékszem, gyerekkoromban a szomszédék a tehenekkel télen át etették a kukoricaszárat, miután szecskavágón felaprították. Azt gondolom, hogy kárt nem okozhat, legfeljebb nem eszik meg a szarvasok. Majd beszámolok a tapasztalatokról.


Ez teljesen működőképes dolog,  aztatta nem tudom, hogy a szarvas szereti-e, de disznó szereti az biztos. Bár a technológia kicsit más... 2 hl tartályba bele a darálék, és sós vízzel locsolgatni, akár ellepje. Télen meg kimerni és szinte mágnes tud lenni.
Amúgy nálunk több olyan kukorica is szokott leni, (most meg lesz is rendesen), ahol nem érdemes nekiengedni a gépet levágni. Ezeket a kukoricákat is szépen járja a szarvas és a disznó is mikor már szorítja őket az idő, többször láttam ahogy szinte kardoznak a kukorica szárral, mert cső meg mag már nincs ilyenkor rajta. Sőt többször csináltunk már azt is hogy szórtunk bele egy kis kukoricát, de szinte fölösleges, mert nappal megeszik a fácánok. Bár most az sincs nagyon... Fejvakarás Nem szól szám

 Emelem Wave
Naplózva

Üdv End
Győző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 301


« Új üzenet #505 Dátum: 2012. Október 10. - 20:06:58 »

Szerintem sűrűre főzött cukorsziruppal jobban boldogulsz, mint a cukros vízzel.
Sőt, ha előtte karamellizálod a cukrot, akkor ragacsosabb lesz.

 Effendi Emelem

Egy idős vadászismerősöm  elmondása alapján a cukorrépát szokta szarvaséknak karamellizálni.
Naplózva

A róka, sakál és a farkas az erdész és mezőgazdász legjobb barátja.
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #506 Dátum: 2012. Október 14. - 23:08:55 »

Egy idős vadászismerősöm  elmondása alapján a cukorrépát szokta szarvaséknak karamellizálni.


Akkor csak nem mondtam hülyeséget... Vállat von

 Effendi Emelem
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #507 Dátum: 2013. Február 11. - 06:57:36 »

Használt valaki szabad virágzású kukoricafajtát vadföldön? Vagy ha nem vadföldön, másutt.
Ha igen, tapasztalatait megosztaná velem?
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
emerik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 344


« Új üzenet #508 Dátum: 2013. Február 13. - 12:02:17 »

 Emelem






A tegnapi etetés nem volt akadálymentes !
Sárga szörnyeteg jött segítségünkre.
Naplózva
kornis lorand
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 68


WWW
« Új üzenet #509 Dátum: 2013. Március 25. - 09:52:37 »

Sziasztok!

Egy mezőségi terület tulajdonosa kért meg hogy segítsek neki. Októberben  szerzett egy alföldi (oláhalföld) vadászterületet 7200 hektárt és akkor megkért hogy mondjak valamit mit lehetne csinálni. Akkor 23 darabb őzet számoltak meg a területen. A terület teljesen mezőgazdasági terület (repce, napraforgó, kukorica, lucerna), és van egy 185 hektáros akácerdő a közepén. A télen annyit mondtam neki hogy az erdőt nyomja meg takarmánnyal és sóval. A múlthéten lementem én is mert azt mondta hogy foglalkozzak komolyabban mert amit mondtam a télen annak meglett az eredménye Mosolyog . Mondtam neki hogy a fenébe ne lett volna meg mikor eddig egyálltalán nem kaptak semmi takarmányt és sót. Szóval a múlthéten lementem és végeztem egy kis becslést. A területet teljesen bejártuk és megszámoltam 71 őzet. Spektível megnéztem az egészet, hogy tudjam a nem, kor összetételét. Mivel nekem nincsenek az alföldi őzekről tapasztalatom ezért itt kérném az olyan vadászoknak, vadöröknek a tapasztalatait akik tudnának segíteni. Most az erdőben felszántattam  2 darabb 1 hektáros területet vadföldnek. És akkor jönnének a kérdések hogy miket tegyünk bele. Mivel sok a mezőgazdasági terület nyártól őszig van táplálék inkább télen van a baj. Eddig pár darabb sózót készítettek de sokkal többet akarok. Szóval várnám hogy mik a tapasztalatok alföldön, mi az ami megfogja az őzet, stb stb. A rókákkal is baj van, azt is rendbe kellene rakni. Aki arra tud megoldást ( privátban várnám azokat a válaszokat amiket ide nem lehet leirni). Ez is nagyon fontos lenne hogy rókáékat rendberakjuk május végéig. Szóval a takarmány, só, takarmány-tápok stb stb. Köszönöm
Naplózva
Oldalak: 1 ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 [34] 35 36   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: