Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... 36   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadföld, takarmányozás  (Megtekintve 123890 alkalommal)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #45 Dátum: 2008. Június 06. - 10:00:13 »

1-2 hektáron jövőre kipróbálom.
Ha nálunk is hasonlóképpen muzsikál, nyáron lehet egy jó disznóleses terület és szarvasmegtartó növény, őszre pedig a sarjon bőgőhely.
Mikor vetitek, mennyi vetőmaggal?
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #46 Dátum: 2008. Június 06. - 10:31:50 »

A jó vetőmag ára elég húzós-mi tavaly Farmosról(Füzesabony mellett) vettünk nem fémzárolt, de megbízható helyről 35eFt-ért 75kg-ot(50Ft/kg).
45-55kg/ha az igénye és mivel kiválóan bokrosodik, ezért ritkábbra kell vetni, mint a kúltúrrozst. Mi a homokon gabona sorköz+5cm-t, 10-13cm-es tőtávra vetettük,de ahol jól kelt, ott már ki is töltötte a szabad teret(ált. 15-25 kalászt hozott/tő!) Vetési ideje aug. vége-szeptember vége között van. A neten található adatok szerint kevés magot hoz(1tonna/ha), de ilyen kis  termésátlagról én még nem hallottam, pedig körbeinformálódtam rendesen, mikor elkezdtük termeszteni. Én javasolni tudom csak-kis területen egy próbát megér. Ha vetőmagot akarsz belőle fogni, akkor olyan helyre vesd,ahol min 1000m-re nincs kultúrrozs az uralkodó szélirányból, mert visszakereszteződik és nem lesz évelő az F1-es kereszteződés!
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #47 Dátum: 2008. Június 06. - 10:52:14 »

Gergő!
Farmos az Nagykáta mellett van. Ott voltam tag és Farmosra is járok még mindíg vadászni, nem Füzesabony mellett van.
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #48 Dátum: 2008. Június 06. - 18:36:14 »

Gergő!
Farmos az Nagykáta mellett van. Ott voltam tag és Farmosra is járok még mindíg vadászni, nem Füzesabony mellett van.

Igazad van- Egerfarmos volt.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #49 Dátum: 2008. Június 09. - 09:38:16 »

Kikalászolt a zab a vadföldön.

Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #50 Dátum: 2008. Június 09. - 10:14:21 »

Kikalászolt a zab a vadföldön.


Szép!-úgy látom, most mindenfelé szép a zab, ahol még időben megtörtént a növényvédelem.(A mi földünktől nem messze van egy tábla, amit nem kezeltek semmivel. Az eredmény magáért beszél: tiszta pipacs az egész,amelyik zabtő pedig ezt túlélte, azt szépen meglepte a gabonafehérítő. Az ilyen tábla potenciális fertőzésgóca közeli gabonaföldekre nézve. Én simán büntetném...)
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Kalmár
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 51


Vadász


« Új üzenet #51 Dátum: 2008. Június 09. - 11:40:23 »

Na végül jöjjön a vaddisznócsaló csodaszer:
Íme.

Itt jobban látszik:


Már a szaga is olyan mint a búgó kané, mégis 100millióan rakják a levesbe. >Nevet Disznó nem tud elenállni.
Mind simán a szóróra, egy fatörzsre kilocsálva, mind maggis vizbe áztatot kukoricaként tökéletes.
Főleg új szóró kialakításnál.
Magam a váltóra, ahol leskelődök szoktam kicsepegtetni, bármi sietős a konda dolga, megállnak és lehet válogatni, vagy bírálni az egyedüli darabot.
Nagyobb hiperélelmiszerben nálunk is lehet kapni, párszázért; használjátok egészséggel...

Horrido!

Ki akartam próbálni, de ilyen fűszert felénk (Miskolc) egyik hiper sem árul, de a minap jártam Kecskeméten ott sem...
Egy pesti rokon évekkel ezelőtt használt ilyet, azt mondta próbál venni nekem. De lehet, hogy megszünt?

Szegény szörnyen megijedt, azt hitte levesbe akarom ezt a förmedvényt... Vigyorog
Naplózva

C30, szamorodni, Mannana, 30-06 és az életed nem fog unalmasan eltelni...
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #52 Dátum: 2008. Június 09. - 16:45:09 »

Maggi Würze ügyben levelezésben voltam a cég magyarországi képviselőjével néhány éve. Sajnos a kis kereslet miatt Mo-n nem forgalmazzák. Ezért aztán kénytelen az ember a Bécsi út másik végén beszerezni.
Bár, ha jól emlékszem Szlovákiában is kapható hasonló szer.

Voldi
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #53 Dátum: 2008. Június 10. - 07:57:15 »

Már a szaga is olyan mint a búgó kané, mégis 100millióan rakják a levesbe. >Nevet Disznó nem tud elenállni.
Mind simán a szóróra, egy fatörzsre kilocsálva, mind maggis vizbe áztatot kukoricaként tökéletes.
Főleg új szóró kialakításnál.
Magam a váltóra, ahol leskelődök szoktam kicsepegtetni, bármi sietős a konda dolga, megállnak és lehet válogatni, vagy bírálni az egyedüli darabot.
Nagyobb hiperélelmiszerben nálunk is lehet kapni, párszázért; használjátok egészséggel...

Horrido!

Ki akartam próbálni, de ilyen fűszert felénk (Miskolc) egyik hiper sem árul, de a minap jártam Kecskeméten ott sem...
Egy pesti rokon évekkel ezelőtt használt ilyet, azt mondta próbál venni nekem. De lehet, hogy megszünt?

Szegény szörnyen megijedt, azt hitte levesbe akarom ezt a förmedvényt... Vigyorog
[/quote]

Arra azért kíváncsi lennék, hogy hogyna jöttek rá a vadászok, hogy ez az ételízesítő jó vaddisznócsalinak Fejvakarás Fejvakarás Bion Bion Bion Bion
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #54 Dátum: 2008. Június 10. - 08:59:56 »

Horrido!

Ki akartam próbálni, de ilyen fűszert felénk (Miskolc) egyik hiper sem árul, de a minap jártam Kecskeméten ott sem...
Egy pesti rokon évekkel ezelőtt használt ilyet, azt mondta próbál venni nekem. De lehet, hogy megszünt?

Szegény szörnyen megijedt, azt hitte levesbe akarom ezt a förmedvényt... Vigyorog

Hát akkor vszeg rossz infót adtam az itthoni hiperekkel kapcsolatban. Valójában én a sógoroknál szoktam venni. Idehaza nem kerestem még. Wave
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #55 Dátum: 2008. Június 10. - 09:03:42 »

Horrido!

Ki akartam próbálni, de ilyen fűszert felénk (Miskolc) egyik hiper sem árul, de a minap jártam Kecskeméten ott sem...
Egy pesti rokon évekkel ezelőtt használt ilyet, azt mondta próbál venni nekem. De lehet, hogy megszünt?

Szegény szörnyen megijedt, azt hitte levesbe akarom ezt a förmedvényt... Vigyorog

Hát akkor vszeg rossz infót adtam az itthoni hiperekkel kapcsolatban. Valójában én a sógoroknál szoktam venni. Idehaza nem kerestem még. Wave
Németországban 1,5 EUR fél liter, gondolom Ausztriában is hasonló az ára, de szlovákiában is kapható teljesen hasonló izű szer. Otthon elképzelhetetlen zöldségleves Maggi Würze nélkül  gyozo

Voldi
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #56 Dátum: 2008. Június 10. - 09:05:03 »


Arra azért kíváncsi lennék, hogy hogyna jöttek rá a vadászok, hogy ez az ételízesítő jó vaddisznócsalinak Fejvakarás Fejvakarás Bion Bion Bion Bion

Mivel, nyilván ez sem terem üvegben a polcon.... Bion Bion
úgy jöttek rá, hogy ennek az alapanyagára, ami a maggi növény (nagy bokorban terem, ugyanolyan büdös, nekem is van a kertben) kezdtek rájárni a disznók a kiskertekben. Néha, látványos kerítésszaggatós stílusban....

Üdv,H
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #57 Dátum: 2008. Június 10. - 10:18:43 »


Arra azért kíváncsi lennék, hogy hogyna jöttek rá a vadászok, hogy ez az ételízesítő jó vaddisznócsalinak Fejvakarás Fejvakarás Bion Bion Bion Bion

Mivel, nyilván ez sem terem üvegben a polcon.... Bion Bion
úgy jöttek rá, hogy ennek az alapanyagára, ami a maggi növény (nagy bokorban terem, ugyanolyan büdös, nekem is van a kertben) kezdtek rájárni a disznók a kiskertekben. Néha, látványos kerítésszaggatós stílusban....

Üdv,H

Maggi növény?????-ilyennel nem találkoztam. Te most vagy engem etetsz, vagy valami új fűszernövényt tudsz, amiről még nem hallottam... Melyik az igazság? Fejvakarás Fejvakarás Fejvakarás
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #58 Dátum: 2008. Június 10. - 10:43:04 »


 A lestyánt nevezik Maggi növénynek
Wave
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #59 Dátum: 2008. Június 10. - 10:48:29 »


 A lestyánt nevezik Maggi növénynek Wave

 Nevet Nevet Nevet Nevet De hiszen ezt ismerem és használom is, csak ezt a nevét még nem hallottam. Na, ennyivel is okosabb lettem Bion

Köszi! Wave
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... 36   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: