Oldalak: 1 ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 [29] 30 31 32 33 34 35 36   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadföld, takarmányozás  (Megtekintve 123813 alkalommal)
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #420 Dátum: 2011. Augusztus 05. - 12:40:00 »

Ha jól tudom, a génszennyezett növényeket meg kell semmisíteni, nem szabad semmire sem felhasználni.(Még etanolgyártásra sem, pedig arra azért tényleg jó lenne!)

Arra tényleg, valószínűleg nem környezetszennyezőbb, mint a 7-es busz által kipuffogtatott gázolajkorom  Kacsint
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #421 Dátum: 2011. Augusztus 05. - 12:55:37 »

Arra tényleg, valószínűleg nem környezetszennyezőbb, mint a 7-es busz által kipuffogtatott gázolajkorom  Kacsint
Csak nincs rajta annyi jövedéki adó Tasli
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #422 Dátum: 2011. Augusztus 05. - 13:07:39 »

Csak nincs rajta annyi jövedéki adó Tasli

Nyugi, ha engedélyeznék, lenne  Kacsint
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #423 Dátum: 2011. Augusztus 05. - 13:28:01 »

Nyugi, ha engedélyeznék, lenne  Kacsint
Ja, én nyugodt vagyok... csak azok közé az emberek közé tartozom, akik a lefoglalt csempészárukat sem semmisítenék meg, mert az is érték. Wave
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Koltai Pál
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 44


« Új üzenet #424 Dátum: 2011. Augusztus 05. - 16:47:22 »

Gyerekek éppen ezért írtam le az eljárást is míel ezután szabadon felhasználható,mível a fermentáció során  hőkezelésen esik át az anyag  és igy már nem zavar senkit Kacsint...Vagyis rendelet is van már róla ,hogy ezt ellehet végezni azért is írtam le ide gyorsan mert míre a vadászmesterekhez ér a hír addig már minden mindefelé a földre lesz szecskázva a vadászoknak meg csak annyi lenne a dolga,hogy pótkocst toljanak alá és kész...Tudom ,hogy hihetetlen ,de így van ,idén aki most nem az Adrián napozik annak renget takarmány hullhat az ölébe ingyen és bérmentve,ne hagyjátok ki ,mert mindenfelé van ilyen terület ,ragadjátok meg az alkamat...Bár nekem tök mindegy én különösebben nem vagyok érintet ,csak szóltam...Olvasátok vissza az elöbbi hózászolásomat valamint a szarvas topikba is beírtam és aszerint cselekedjetek amíg lehet... S.Peti
Naplózva
Dzsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 517


« Új üzenet #425 Dátum: 2011. Augusztus 12. - 09:42:33 »

Sziasztok!

Teoretikus a kérdés: Őszibarack paszírhulladékot (törkölyt) használt-e valaki takarmányozásra?

 Emelem
Naplózva
Koltai Pál
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 44


« Új üzenet #426 Dátum: 2011. Augusztus 14. - 23:17:11 »

Azt nem, de az almatörköly az tuti Kacsint...Kalocsa környékén láttam már kukoricatábla közepén egy vízfoltba borítva Meglepődött,hatásos volt Kacsint
« Utoljára szerkesztve: 2011. Augusztus 14. - 23:47:26 írta Németh Lajos » Naplózva
Dzsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 517


« Új üzenet #427 Dátum: 2011. Augusztus 15. - 08:47:16 »

Azt nem, de az almatörköly az tuti Kacsint...Kalocsa környékén láttam már kukoricatábla közepén egy vízfoltba borítva Meglepődött,hatásos volt Kacsint

Köszi, az almatörkölyt azt én is tudom, de pillanatnyilag ez áll rendelkezésre.
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #428 Dátum: 2011. Augusztus 17. - 11:54:44 »

Sziasztok!

Milyen termesztett növény lehet az, ami kb. két arasz magasságú első ránézésre "sima fűnek" kinéző valami. A termése hasonló a cirokhoz, 2-3mm átmérőjű sárga golyók. Most érhet a magja, mert a szarvas és a disznó úgy megy rá, mintha muszáj lenne. Tegnap este vagy ötven szarvast és több konda disznót láttam rajta (Na meg két turkácsot helyben is marasztottam Vigyorog)
Nem tudom ez alapján felismerhető-e (nem vagyok egy őstermelő  :Mosolyog), de érdekelne, mi lehet ez.
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #429 Dátum: 2011. Augusztus 17. - 12:51:51 »

Sziasztok!

Milyen termesztett növény lehet az, ami kb. két arasz magasságú első ránézésre "sima fűnek" kinéző valami. A termése hasonló a cirokhoz, 2-3mm átmérőjű sárga golyók. Most érhet a magja, mert a szarvas és a disznó úgy megy rá, mintha muszáj lenne. Tegnap este vagy ötven szarvast és több konda disznót láttam rajta (Na meg két turkácsot helyben is marasztottam Vigyorog)
Nem tudom ez alapján felismerhető-e (nem vagyok egy őstermelő  :Mosolyog), de érdekelne, mi lehet ez.
 Wave
Lehet, hogy tényleg csökevényes cirok(esetleg cukorcirok), vagy köles. Utolsó tippem valamilyen nemesített muhar lenne, de ez kétséges. Inkább köles lesz az. Wave
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #430 Dátum: 2011. Augusztus 17. - 13:46:42 »

Lehet, hogy tényleg csökevényes cirok(esetleg cukorcirok), vagy köles. Utolsó tippem valamilyen nemesített muhar lenne, de ez kétséges. Inkább köles lesz az. Wave

Köszi a választ! Képet esetleg tudsz mutatni?
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
RWS
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1124



« Új üzenet #431 Dátum: 2011. Augusztus 17. - 13:48:31 »

Köszi a választ! Képet esetleg tudsz mutatni?
 Wave

Szia Anti!
Inkább mutass Te képeket! Kacsint Ördög

Gratulálok a disznókhoz! Emelem
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #432 Dátum: 2011. Augusztus 17. - 14:02:52 »

Szia Anti!
Inkább mutass Te képeket! Kacsint Ördög

Gratulálok a disznókhoz! Emelem
Emelem
Köszönöm!
Sajnos nem vittem magammal fényképezőt. Stoel Ha lesz időm megírom a történetet.
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #433 Dátum: 2011. Augusztus 17. - 14:07:01 »

Köszi a választ! Képet esetleg tudsz mutatni?
 Wave

Köles:

http://www.mindmegette.hu/koles-liszterzekenyeknek-es-gabonaimadoknak-47019
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #434 Dátum: 2011. Augusztus 17. - 14:11:16 »


Nálunk egyszer volt vetve, hemzsegett rajta a szarvas (a szomszédos kukoricában laktak, és onnét jártak ki esténként a kölesre  Rííí).
Disznót viszont egyszer sem láttam benne - pedig ültem rajta párszor...
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Oldalak: 1 ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 [29] 30 31 32 33 34 35 36   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: