Oldalak: 1 ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 34 35 36   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadföld, takarmányozás  (Megtekintve 123387 alkalommal)
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3604


« Új üzenet #405 Dátum: 2010. Augusztus 29. - 20:09:25 »

A felpéci borókásban levő természetes állapotú gyepekbe érdekes módon a S. canadensis még nem tudott bemenni, pedig körben mindenütt ott van 100 méteren belül.

Természetes gyepekben nem tud megmaradni.
A parlagterületből is - feltéve ha nem bolygatják, csak esetleg kaszálják - 3-4 év alatt kiszorul.

Szerintem ha van egy kialakult vegetáció egy területen, ami többé-kevésbé fedi a felületet egész évben, akkor - mivel elég későn indul - már nem tud előjönni.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
kalcsob
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 667



« Új üzenet #406 Dátum: 2010. Augusztus 30. - 07:47:46 »

És mi a heyzet a napraforgótáblákkal? Ha jól tudom nincs is rá technológia amivel ki lehetne szedni belőle a parlagfüvet! Pedig van benne, annyi, hogy majdnem túlnő a tányérokon! És a napraforgótáblák gazdáit nem is büntetik! Akkor hogy is van ez?
Minket tavaly bsztk meg nagyon nagy bírságra, mert határidőn túl 2 nappal még parlagfüves volt a tarló! És nem érdekelte őket, hogy éppen szétszakadt a tárcsa és javítottuk, meg amúgy se lehetett rámenni a földre, mert a gép önmagában elsüllyedt! És még közel sem volt a virágzáshoz parlagfű!
Naplózva

Üdv: Bence
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9979



« Új üzenet #407 Dátum: 2010. Augusztus 30. - 08:43:31 »

És mi a heyzet a napraforgótáblákkal? Ha jól tudom nincs is rá technológia amivel ki lehetne szedni belőle a parlagfüvet! Pedig van benne, annyi, hogy majdnem túlnő a tányérokon! És a napraforgótáblák gazdáit nem is büntetik! Akkor hogy is van ez?
Minket tavaly bsztk meg nagyon nagy bírságra, mert határidőn túl 2 nappal még parlagfüves volt a tarló! És nem érdekelte őket, hogy éppen szétszakadt a tárcsa és javítottuk, meg amúgy se lehetett rámenni a földre, mert a gép önmagában elsüllyedt! És még közel sem volt a virágzáshoz parlagfű!


Van rá technológia Bence, csak (mint alább írtam) az idei rendkívüli időjárás felborította a megszokott menetrendet.
A gyomirtás sok helyen nem úgy sikerült, ahogy kellett volna.
Ha észreveszik a Földhivatal munkatársai a fertőzött táblát, megbüntetik a használót és lezúzatják a rajta lévő állományt földig, napraforgóstul. Ha még áll az azt jelenti, hogy eddig nem vették észre.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
kalcsob
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 667



« Új üzenet #408 Dátum: 2010. Augusztus 30. - 09:14:48 »

Valahogy nálunk nem így működik! Ha a búzatarlón van akár csak 5-10 cm-es parlagfű, akkor már jön is a büntetés és felszólítás a mentesítésre!
Ezzel szemben a napraforgótáblákban embermagasságúra nő és még nem hallottam, hogy büntettek volna! Kényszerkaszálást meg pláne nem!
Naplózva

Üdv: Bence
hlajos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 571


« Új üzenet #409 Dátum: 2010. Augusztus 30. - 09:16:32 »

Van rá technológia Bence, csak (mint alább írtam) az idei rendkívüli időjárás felborította a megszokott menetrendet.
A gyomirtás sok helyen nem úgy sikerült, ahogy kellett volna.
Ha észreveszik a Földhivatal munkatársai a fertőzött táblát, megbüntetik a használót és lezúzatják a rajta lévő állományt földig, napraforgóstul. Ha még áll az azt jelenti, hogy eddig nem vették észre.

Hamvas egyik helyen azt írja, hogy életterünkben az egyik infernális betörési pont a "Hivatal".  
Ez mellesleg így is lehet, mert a hivatal emberei nem mérlegelik sem azt, hogy logikus-e amit tesznek, sem azt, hogy ténylegesen szükséges-e, hanem csak azt, hogy mit ír elő a jogszabály. És az apját parancsra lepuffantja - írja szintén Hamvas. (Az idézet nem teljesen pontos).
Az "ügyfél" meg szív. Woest

És ezt az egészet - higyjétek el, a média szította. Ezért nem volt régen ekkora parlagfű mizéria. Mert manapság a csapból is a halálos fenyegetések sora folyik, parlagfű, H1N1, stb. Aztán, ha utánanézel, mindez humbug. Egyik ismerősöm beoltatta magát, és két héten belül meghalt. A másik majdnem lebénult. Persze olyan is volt, akinek nem lett semmi baja. Pl nekem sem, és kis családomnak se. Persze mi nem ültünk föl, és nem is oltattunk.
Minden gerlézés alkalmával megkérdez bennünket a nyakig érő parlagfű. Tavaly - kutyám sajnos nem lévén - magam apportíroztam magamnak a lelőtt madarat, és volt olyan eset, hogy tényleg nem kaptam levegőt, mert a légtérben több volt a szilárd anyag, mint a légnemű. Azért túléltem, ami szegény balkániakről és örvösről már nem volt elmondható.
Mindez persze nem jelenti azt, hogy nem jelent semmiféle fenyegetést ez a növény, de ez semmiképpen sem akkora, mint a média-hiszti mutatja. Ezrede sem.

L.
L.
Naplózva
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #410 Dátum: 2010. Augusztus 30. - 18:18:47 »

Teljesen egyet értek Lajossal (hlajos), hogy a pollenallergia első sorban civilizációs betegség. Stressz, életmód, egyéb, nem természeti eredetű mérgezések alapozzák meg.
Ugyanakkor nagyon kívánatosnak tartanám, ha minden idegen fajt (a termesztettek kivételével persze) vissza lehetne szorítani amennyire csak lehet, a fauna- és flórahamisításnak eddig mindenütt igen negatív következményei lettek.
Érdekességként még néhány pollenallergiát okozó faj: jegenyefenyő, juhar, éger, gyertyán, szelídgesztenye, mogyoró, bükk, kőrisek, boróka, vörösfenyő, fagyal, luc, Pinusok, nyárak, tölgyek, akác, füzek, tiszafa, hársak, szilek... - ezeket, Magyarország állomány alkotó főfajait, gondolom, nem szeretné a hivatal sem kiirtatni a földtulajdonossal.  Ördög
Mindezek mellett teljes mértékben együtt érzek minden pollenallergiában szenvedővel!!
A parlagfűvel, fekete ürömmel kapcsolatban pedig én is azt tapasztalom, hogy minél többet bolygatják a talajt, annál rosszabb a helyzet. A hosszú ideig magára hagyott területeket a természetesebb társulások visszahódítják.
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #411 Dátum: 2010. Augusztus 30. - 18:49:42 »

H1N1, stb. Aztán, ha utánanézel, mindez humbug. Egyik ismerősöm beoltatta magát, és két héten belül meghalt. A másik majdnem lebénult. Persze olyan is volt, akinek nem lett semmi baja.

Nem tudom,az oltás miatt vagy véletlen volt, de tavaly ősszel a falunkban egy 60 év körüli férfi délelőtt felvette a H1N1 elleni oltást, aznap este agyvérzést kapott és pár napon belül meghalt...
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #412 Dátum: 2010. Augusztus 30. - 22:19:20 »

Teljesen egyet értek Lajossal (hlajos), hogy a pollenallergia első sorban civilizációs betegség. Stressz, életmód, egyéb, nem természeti eredetű mérgezések alapozzák meg.

Nem vagyok stresszes, természeti eredetű mérgezésről sem tudok, életmód alatt nem tudom mit értesz jelen esetben.
Viszont a parlagfűre meg a feketeürömre allergiás vagyok rendesen.
Minden évben beoltatom magam és kész.
Nagyon sokan -itt is- megvetik az allergiásokat. Puhányoknak tartják őket, és olyan értelmes magyarázatokat adnak az allergia kialakulására hogy, nem voltál mezítláb kint a határba egész napokat gyerekkorodban stb.
Az ilyen emberek különösen közel állnak a szívemhez...
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #413 Dátum: 2010. Augusztus 30. - 22:32:27 »


Nagyon sokan -itt is- megvetik az allergiásokat. Puhányoknak tartják őket,

Erről szó sincs! Az allergia titokzatos okairól beszélgetünk, (az tény, hogy nem a legmegfelelőbb topikban). Senki nem veti meg az allergiásokat, legfeljebb a gumicsont nélkül létezni nem tudó egyesüléseket és a szemellenzős, mihaszna hivatalokat.
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9979



« Új üzenet #414 Dátum: 2010. Augusztus 31. - 07:55:17 »

(az tény, hogy nem a legmegfelelőbb topikban)


Tényleg, úgyhogy "allergiailag" folytassuk a Csevegőben.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Győző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 301


« Új üzenet #415 Dátum: 2010. Szeptember 12. - 20:23:19 »

Mi felénk a szójatábla is inkább parlagfűtábla,  ugyan is egyáltalán nem látszik már a fűtől.
« Utoljára szerkesztve: 2010. Szeptember 12. - 21:23:35 írta Erdojaro (Molnár Attila) » Naplózva

A róka, sakál és a farkas az erdész és mezőgazdász legjobb barátja.
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9979



« Új üzenet #416 Dátum: 2010. Szeptember 12. - 21:26:35 »

Mi felénk is a szójatábla is inkább parlagfűtábla már ugyan is már egyáltalán nem látszik a fűtől.

A szója gyomirtása "normális" években is komoly szakértelmet, nagy odafigyelést és még nagyobb szerencsét kíván.
Az idei év meg teljesen "nemnormális".
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9979



« Új üzenet #417 Dátum: 2010. Szeptember 13. - 13:16:35 »

Cukorcirok kérdéskörben van-e valakinek tapasztalata?
Termesztéstechnológiai, vaddisznós, szarvasos tapasztalatok egyaránt érdekelnének.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Koltai Pál
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 44


« Új üzenet #418 Dátum: 2011. Augusztus 03. - 11:38:53 »

Ébresztő "stüszikéim" ,itt egy kis ingyen pénz mindenkinek   egész évre meglehet szerezni a téli takarmány szükségletet sőt ha fólia tömlöben tárolod akkor több évre is ÉS EZT CSAK MOST...Mindehol nyomják le a GMO(nem kell beszarni mert hektáronként maximum 60 mag van a legrosszabb mintában is ...)-s kukoricákat és ezt úgye Jaguárral is meg lehett etettni(nem, neeem az Afrikaival,mert itthon is van ...) ,de  ez is GMO -os Jaguár lehet mert ha "megrágja" a kukoricát és kiköpi abból egyből egy új faj lesz a "si ló"  ...Csak alá kell tolni a pótkocsikat, kamionokat,uazokat ,"pikapokat"  és már lehet szállítani az erdőbe ,erdőszélbe nagy halmokba folyamatos taposásás mellett(!)...Ha meg befizettek egy "Jaguárra" annak meg egyenesen örülnek majd mindenhol,hogy nem nekik a gazdáknak(persze ebben van "kisgazda",nagy gazda és" bank gazda"    is,de az egy más történet...) kell kifizetni és tárt "karokkal"(nem ,nem  ilyennel  ) várnak bennetek...Ha nem tudjátok véletlenül mi történik a határban    akkor ki sem kell mennetek elég ha fel hívjátok a falugazdászokat és már mondják is  kinél van ilyen kí"végzésre" váró tábla,biztos mindegyik  régi kedves ismerősötök( ) lesz akikkel eddig nehezen lehettet "kukoricázni" ...Egyedül egy papírt kell kérni(személyesen  és gyorsan,két mondatban leírva...)az MGSZH-tól ,hogy ingyenesen vadtakarmányozásra, fermentáció után,kívánjátok ill kéritek felhasználni...Ha véletlenül nem tudnak ilyenről mondjátok ,hogy én mondtam  hivatkozatok rám  nyugodtan  ...és hogy a topikhoz is stílszerű legyek aki ezt nem használja ki az egy igen nagy "szarvas hibát" vét ,peddig még nincs is bőgés (csak sok kukorica közt ill bent  sok jó mesterségesen kialakított "bőgőhely"  ezt se felejsétek  ...A vasat is addig kell ütni amig meleg ...Érdekel ez valakit vagy megint a nagy közöny utána utána meg a mende mondák háát nem is tudom-nem lenne rossz ,nincs erre időnk itt a bakozás ,ja meg nyaralunk stb Tasli
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #419 Dátum: 2011. Augusztus 05. - 11:47:13 »

Ébresztő "stüszikéim" ,itt egy kis ingyen pénz mindenkinek   egész évre meglehet szerezni a téli takarmány szükségletet sőt ha fólia tömlöben tárolod akkor több évre is ÉS EZT CSAK MOST...Mindehol nyomják le a GMO(nem kell beszarni mert hektáronként maximum 60 mag van a legrosszabb mintában is ...)-s kukoricákat és ezt úgye Jaguárral is meg lehett etettni(nem, neeem az Afrikaival,mert itthon is van ...) ,de  ez is GMO -os Jaguár lehet mert ha "megrágja" a kukoricát és kiköpi abból egyből egy új faj lesz a "si ló"  ...Csak alá kell tolni a pótkocsikat, kamionokat,uazokat ,"pikapokat"  és már lehet szállítani az erdőbe ,erdőszélbe nagy halmokba folyamatos taposásás mellett(!)...Ha meg befizettek egy "Jaguárra" annak meg egyenesen örülnek majd mindenhol,hogy nem nekik a gazdáknak(persze ebben van "kisgazda",nagy gazda és" bank gazda"    is,de az egy más történet...) kell kifizetni és tárt "karokkal"(nem ,nem  ilyennel  ) várnak bennetek...Ha nem tudjátok véletlenül mi történik a határban    akkor ki sem kell mennetek elég ha fel hívjátok a falugazdászokat és már mondják is  kinél van ilyen kí"végzésre" váró tábla,biztos mindegyik  régi kedves ismerősötök( ) lesz akikkel eddig nehezen lehettet "kukoricázni" ...Egyedül egy papírt kell kérni(személyesen  és gyorsan,két mondatban leírva...)az MGSZH-tól ,hogy ingyenesen vadtakarmányozásra, fermentáció után,kívánjátok ill kéritek felhasználni...Ha véletlenül nem tudnak ilyenről mondjátok ,hogy én mondtam  hivatkozatok rám  nyugodtan  ...és hogy a topikhoz is stílszerű legyek aki ezt nem használja ki az egy igen nagy "szarvas hibát" vét ,peddig még nincs is bőgés (csak sok kukorica közt ill bent  sok jó mesterségesen kialakított "bőgőhely"  ezt se felejsétek  ...A vasat is addig kell ütni amig meleg ...Érdekel ez valakit vagy megint a nagy közöny utána utána meg a mende mondák háát nem is tudom-nem lenne rossz ,nincs erre időnk itt a bakozás ,ja meg nyaralunk stb Tasli


Ha jól tudom, a génszennyezett növényeket meg kell semmisíteni, nem szabad semmire sem felhasználni.(Még etanolgyártásra sem, pedig arra azért tényleg jó lenne!)
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Oldalak: 1 ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 34 35 36   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: