Oldalak: 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadföld, takarmányozás  (Megtekintve 123731 alkalommal)
Sziju
Vendég
« Új üzenet #345 Dátum: 2010. április 11. - 09:27:35 »

A coca tudja, milyen az egészséges táplálkozás.  Ördög Táncol

A csírázó magban( búza, kukorica), vagy gumóból kihajtó növényben sok élő enzim keletkezik, ami a száraz magvakban, téli gumóban még nincs meg. A víztartalma is megnő, mert vizet vesz fel a talajból. A keményebb részek megpuhulnak megédesednek. A hajtások is zsenge sejtekből állnak, és amíg el nem használják a tartalék tápanyagot a növekedéshez, és nem lesznek tele méreganyagokkal, addig szívesen fogyasztják az állatok. Sok olyan növény van, amit akkor szívesebben esznek, ha megfagy ( a krumpli pl a megfagyástól lesz édes) vagy ha kihajt tavasszal.
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #346 Dátum: 2010. április 11. - 10:41:48 »

Én úgy tudom, a csírázó krumplit nem etetik meg az állatokkal, mert mérgező. Vállat von
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Sziju
Vendég
« Új üzenet #347 Dátum: 2010. április 11. - 10:51:06 »

Igazad van, nem fogalmaztam pontosan. Az éretlen, zöld, vagy öreg, kicsírázott burgonya gumója solanin nevű mérgező anyagot tartalmaz. Az disznók sokszor csak kerülgetik nem bántják. Aztán mikor szétfagy, és édes lesz, akkor eltűnik. A csicsókának más a cukor összetétele, mint a krumplinak.

Érdekes, hogy a nálunk termesztett burgonya nyersen mérgező, de Peruban legalább kétszáz fajta van, amit nyersen is lehet enni, pl. salátának.
Naplózva
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #348 Dátum: 2010. április 11. - 10:55:13 »

Én úgy tudom, a csírázó krumplit nem etetik meg az állatokkal, mert mérgező. Vállat von

Érdekes dolgok ezek.  Szolanin nevű alkaloida van a zöld részekben, vagy a csírázó krumpliban.

De szerintem ez korántse olyan veszélyes, mint beharangozzák.
 
Naplózva
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4583



« Új üzenet #349 Dátum: 2010. április 11. - 11:22:14 »


De szerintem ez korántse olyan veszélyes, mint beharangozzák.
 

Nálunk a tengeri malac szereti a nyers krumplit. És már 4 éves...  Vigyorog
Naplózva
Sziju
Vendég
« Új üzenet #350 Dátum: 2010. április 11. - 11:45:37 »

Akkor hiába eteted vele! Kacsint

Mivel a krumpli hazájából származik a tengeri malac, biztos bírja a mérget. Ha csak krumplit adsz neki, akkor lehet reményed :Mosolyog
Különben meg ehető a tengeri malac is.  Kacsint Odaát azért tartják.

Az újburgonyát meg azért szokták krumplis tésztának enni, hogy ne fogyasszanak annyi mérget, mert abban is sok van. A petrezselyem meg vízhajtó, ami méregtelenít.

Az állat annyit eszik belőle, hogy ne legyen baja. Tudja, hol a határ. Némelyik ember is szeret egy-két szelet nyers krumplit megenni. Annyi még nem árt.
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #351 Dátum: 2010. április 11. - 12:11:44 »

Én a csírázó burgonyáról beszéltem!
A nyers krumplinak csak a héja, és a héja alatti zöld része nem ajánlott fogyasztásra.
A róka a dögöt is megeszi, mégis ehető! Mosolyog
« Utoljára szerkesztve: 2010. április 11. - 13:27:27 írta Erdojaro (Molnár Attila) » Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #352 Dátum: 2010. április 11. - 13:11:13 »

 OOO Most mi van?? A krumpli megeszi a héját, a héja alatti rókadög zöld részeit, mi meg a krumplit---tengerimalaccal?? Ördög
Horrido! Jó lesz odafigyelni! Bion Vigyorog Vigyorog
Naplózva
Sziju
Vendég
« Új üzenet #353 Dátum: 2010. április 11. - 13:34:24 »

Sült tengerimalac krumplival. Ördög



A vaddisznókról sok tanulmányt készítettek, hogy melyik krumplifajtát eszi, vagy nem eszi, és azokat vetik, ha nem akarnak garázdálkodó sertéseket a krumpliföldön. ( A "Vaddisznó riport" is említi.) Vadföldre meg biztos lehetne olyat vetni, amit eszik, bár még nem találkoztam vadföldre vetett krumplival., mert elég munkaigényes növény. A csicsóka biztos nem olyan kényes. Nem is tartozik egy családba a burgonyával.  Hiába a neve édesburgonya, köze nem sok van a krumplihoz. A csicsóka a fészkes virágzatúakhoz tartozik, és nyersen is fogyasztható. A cukorbetegek ha evés után elfogyasztanak egy fél gumót, csökkenti a vércukorszintjüket, ezzel lehet helyettesíteni enyhébb esetekben az inzulint. Van olyan VT, ahová szoktunk járni vadászni, ahol vetettek csicsókát a disznóknak, de annyira nem voltak elájulva tőle ők sem.
Naplózva
Virágkoszorú
Erdőkerülő
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 477



WWW
« Új üzenet #354 Dátum: 2010. április 11. - 13:57:46 »

 Ízlések és pofonok az ország minden táján! Hl ez, hol az a nyerő!

Az biztos, hogy a krumpli érett normál állapotában veszélytelen mennyiségben tartalmaz szolanint, így mind állat mind ember fogyaszthatja, de jobb, ha előtte megfőzik, mert az érett fogalom mindig relatív és megítélés kérdése. Ahogy már előbb olvashattuk az éretlen (zöld), öreg vagy kicsírázott gumók viszont sokkal nagyobb koncentrációban tartalmazzák a mérget, ami komoly veszélyforrás: nyálkahártya izgató, felszívódás után görcsöket, kómát és agyödémát is okozhat (régen az epilepszia kezelésére is használták). A növény természetes védelmének része, minden növényi részben megtalálható.
 Az állat azonban az ilyen gumót, termést szinte mindig elkerüli, mivel annak kesernyés, enyhén csípős íze van a méregtől.
Néhány szolanin tartalmú növény:
     - fekete ebszőlő (Solanum nigrum),
    - krumpli (Solanum tuberosum),
    - keserű csucsor (Solanum dulcamara),
    - paradicsom (Solanum lycopersicum).
Naplózva

"Az emberek többsége beszél az állatokhoz, de csak kevesen értik, mit is mondanak."
Sziju
Vendég
« Új üzenet #355 Dátum: 2010. április 11. - 14:22:42 »

Jobb, ha a gyermekeinek hamar megtanítjuk, hogy a szép piros ebszőlő, a nadragulya, az angyaltrombita, vagy a krumpli termése súlyosan mérgező, és ne egyék meg.
A vadat nem kell félteni, mert szabadban ösztönösen kerüli a veszélyes növényeket, és a mértéket is tudja.

A vadföld növényeinek ültetését a ráfordított munka és az anyagi vonzat is befolyásolja, mert pl nehéz lenne kizárólag fenyő csúcsrügyet termeszteni, pedig azt nagyon szereti a szarvas... Ördög
Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #356 Dátum: 2010. április 11. - 15:23:09 »

Huh! Ügyesek vagytok Lányok!
A csiribí-csirbát mire használjátok?  Ördög Vold
Bocs!! Smitten
Naplózva
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #357 Dátum: 2010. április 11. - 15:58:26 »

OOO Most mi van?? A krumpli megeszi a héját, a héja alatti rókadög zöld részeit, mi meg a krumplit---tengerimalaccal?? Ördög

Kaczifántos, az biztos, de talán egy modern svédlagzit össze lehetne kalapálni az alapanyagokból. Nyihi
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #358 Dátum: 2010. április 15. - 11:03:39 »

Nálam 5500ha-on, nagy tuskósózókban, 15-17q durva őrlésű só fogyott. Emelem
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #359 Dátum: 2010. április 15. - 19:42:28 »

Nálam 5500ha-on, nagy tuskósózókban, 15-17q durva őrlésű só fogyott. Emelem

Azt ne mond, hogy mindet a szajkók hordták el Ördög
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Oldalak: 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: