Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadföld, takarmányozás  (Megtekintve 123840 alkalommal)
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #255 Dátum: 2009. Július 29. - 15:21:52 »

Jó a "Champion" ia csak kontakt szer, magyarúl nem szívódik fel, és egy kicsit ez késlelteti a hatást, mondá meg az aembernek adjon valami felszívódót, mert az jobban megállítja...

"sárga tigriscsíkos" így már rendben vagyon, mert csak a magnézium hiány is hasonló "szivárványoságot"+ okoz.

 Wave

Te Endre!Te nem kocsikat adsz el? Csak mert egy átlagos autókereskedő nem ért ennyit a növényekhez Nyihi Emelem
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #256 Dátum: 2009. Július 30. - 10:20:52 »

Te Endre!Te nem kocsikat adsz el? Csak mert egy átlagos autókereskedő nem ért ennyit a növényekhez Nyihi Emelem

Jó a meglátás... Bion Bion, csak van otthon 5000 tő paradicsom, már vagy 15 éve közös ismerősök vagyunk, mármint  a paradicsommal. Nyihi, igaz egy ideje már csak "külső munkatárs" vagyok..., de olyan mint a biciklizés, meg emelett a szokásos: szőllő, barack, szilva, cseresznye stb....
Naplózva

Üdv End
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9915



« Új üzenet #257 Dátum: 2009. Július 30. - 12:09:57 »

barack, szilva, cseresznye stb....

pályinka  Ördög Ördög
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #258 Dátum: 2009. Július 30. - 13:21:36 »

pályinka  Ördög Ördög

Olan is van   Bion Bion Bion
Naplózva

Üdv End
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #259 Dátum: 2009. Augusztus 03. - 08:40:35 »

Azt gondoltam, keverni fogom a terményeket, mert ha kukorica is van közötte, akkor a gabonát is szívesebben eszi a disznó.

Na, megkevertem az első adagot. Aztán másnapra az történt, hogy a kukoricát az utolsó szemig kimazsolázták belőle ezek a zsivány ínyencek, a gabonát meg otthagyták, mint eb a szaharát. De kiszúrok velük! Amíg a gabona is el nem fogy, nem kapnak új mixet.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #260 Dátum: 2009. Augusztus 04. - 16:12:32 »

Na, megkevertem az első adagot. Aztán másnapra az történt, hogy a kukoricát az utolsó szemig kimazsolázták belőle ezek a zsivány ínyencek, a gabonát meg otthagyták, mint eb a szaharát. De kiszúrok velük! Amíg a gabona is el nem fogy, nem kapnak új mixet.

Igen, ez így szokott lenni. És ne csodálkozz, ha a gabona még sokáig ott lesz.
Én a helyedben tovább szórogatnék, nehogy elszokjanak, aztán majd kopik közben a gabona is lassan.

De kíváncsi vagyok a további tapasztalatokra.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #261 Dátum: 2009. Augusztus 04. - 21:47:42 »

Szia Kálmán!

A tavasszal is kevertem már, akkor csak búzát kukoricával. Mindig a kukorica fogyott el először, de harmadnapra, negyednapra a búzára is ráfanyalodtak.
Bezzeg (ahogy írtam is) a fácánetetőből rendszeresen kiették a malacok a tiszta búzát, ott nem finnyáskodtak.
Talán kéne valami akadály építenem köréje, lehet hogy a disznós is érzik a tiltott gyömölcs ízét.  Bion
Az is ezt támasztja alá, hogy három éve, amikor a makkvetésem körül megkéstem a kerítéssel, túrtak mint a veszedelem, miközben a szomszédos tölgyes alja terítve volt makkal.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
kolias
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12


« Új üzenet #262 Dátum: 2009. Szeptember 03. - 21:46:31 »

Levágtuk ma az évelő rozsot, meg a többi vadföldi gabonát is.
A rozson olyan 20 mázsa/ha átlagtermés lett. Jövő tavasszal egy kicsit gazdagabban fejtrágyázom majd.
A zabról is lejött kb. ugyanennyi, pedig azt hittem semmi nem maradt belőle, úgy nézett ki, mint a csatatér.
Szóval van téli etetésre kb. 100 mázsa gabonám+a kukorica. Azt gondoltam, keverni fogom a terményeket, mert ha kukorica is van közötte, akkor a gabonát is szívesebben eszi a disznó.

Ipi apacs, kell valakinek némi évelő rozs vetőmagnak?  Kombájntiszta, száraz anyag, mivel közel-távol nincs kultúrrozs, talán el sem kereszteződött.

Mint  a bemutatkozásban írtam az évelő rozs miatt regeltem be ide,  a Németh Lajossal  így tudtam felvenni  a kapcsolatot.
A kapcsolatfelvétel sikerült, adott magot a Lajos bő egy hektárra valót, ma voltam nála, sikerült elhozni, Boár ha minden igaz Veled beszéltem telefonon sikeresen rám találtál Taps.
Láttam a rozsot a területen is, az amit vártam, szépen kisarjadt. Láttam a tarlórépát is, tényleg nem rossz növény. Meg a készülő vadászházat is láttam, nagy vadászatok helye lehet,a terület adott hozzá, ahogy hallottam páran fogjátok látni nemsoká.
Lajosnak megígértem, hogy bár a rozs nem vadföld lesz (birkalegelőnek szánom) és én sem vadászok, de itt a fórumon beszámolok  a tapasztalatokról, hátha másokat segítünk vele.
Lajos köszönöm az önzetlenségedet mégegyszrer!
Csuka Zoltán
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #263 Dátum: 2009. Szeptember 15. - 19:21:15 »

Ma az első adag alma kikerült az egyik szórómra. (kb. 6 mázsa)
Holnap a másikra is jut szerintem 4 mázsa.

Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #264 Dátum: 2009. Szeptember 16. - 15:38:19 »

Ma az első adag alma kikerült az egyik szórómra. (kb. 6 mázsa)
Holnap a másikra is jut szerintem 4 mázsa.

Milyen gyorsan fogy el ennyi alma? Nem megy sok kárba?-vagy feleszik mind?
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #265 Dátum: 2009. Szeptember 16. - 15:58:38 »

Milyen gyorsan fogy el ennyi alma? Nem megy sok kárba?-vagy feleszik mind?

Hátha a szarvasok is rátalának, és van étvágy nem tart ki egy hónapig se  Bion Bion
Amúgy nálam almából a rekord amit még én is sokaltam egy kb 1q / 3 nap, pedig csak dámok vették fel, igaz volt vagy 40-en egy rudliban... OOO
amit én láttam, sajna nagyon messze voltam már a napnyugtától, így a lövés elmaradtt, de nagyon nagy élmény volt...
Naplózva

Üdv End
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #266 Dátum: 2009. Szeptember 16. - 15:59:56 »

"Ma az első adag alma kikerült az egyik szórómra. (kb. 6 mázsa)"

Mennyi Magyar forintba kerül most mázsája???
Esetleg tudsz-e eladót???
Naplózva

Üdv End
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #267 Dátum: 2009. Szeptember 16. - 16:07:27 »

"Ma az első adag alma kikerült az egyik szórómra. (kb. 6 mázsa)"

Mennyi Magyar forintba kerül most mázsája???
Esetleg tudsz-e eladót???

A léalma kilója most 20-23Ft/kg körül alakul, így egy q ára 2000-2300.- körül mozog.(De hallottam már 17.-/kg-os árról is.)
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #268 Dátum: 2009. Szeptember 16. - 18:12:30 »

Nos a másik szórómra is kijutott ma egy adag alma.
A beszerzésről.
Mivel felénk a léalma kilója 10Ft, (hallottam már 4 ft-ról is!!!) így a legtöbb gazda fel sem szedi, ott eszi a fene a földön, majd betárcsázzák.
Én minden évben egy almásba megyek, egy idős pesti néni a tulaja, de ennyiért nem szedeti fel ő sem.
(nagyon szépen sikerült ezt az ágazatot is lenullázni...)
Szóval kérem szépen fogom a kis kezeimet, kimegyek a futóval viszek 2 diszperzites vödröt oszt "szedd magad!"
Hát ennyibe kerül.

Éppen ma szólt a szomszéd gyümölcsös gazdája is, hogy tőle is vihetem az almát ahová csak akarom.
Szerintem ott is van a fa alatt vagy 7-8 mázsa.
Jövő héten ki is megyek és felszedem.

A fogyásról.

Folyamatosan hordtam ki 1-1 zsákkal, mert van egy csomó elhagyatott, vad gyümölcsös.
Eleinte fogyogatott, aztán egyszer megállt, vagy 4-5 napig semmi mozgás.
Na akkor felpakoltam vagy 6 zsákkal és gondoltam ez elég lesz jódarabig.
2 nap múlva kimentem, mintha porszívózva lett volna, tele szarvasnyommal, meg dagonyázással.
Most kint van az egyiken olyan 8-9 mázsa, a másikon olyan 2-3 mázsa, ez remélem kitart egy darabig, de mint mondtam jövő héten megyek a másik gyümölcsösbe.
Olyan, hogy az alma "tönkre menne" a szórón nálam még nem volt.
Sőt jópár éve hozzájutottam egy hűtőházi maradékhoz is, vagy 10 mázsához.
Ekkor október végét november elejét írtunk.
Gyakorlatilag egymásnak adták a kilincset a különböző vadfajok a szórón, még a csípős novemberi hidegben is.
Persze azért sertés kartársat nem hagytam szó nélkül elmenni.
1 hét alatt 2 disznót lőttem, úgy hogy közben szarvasok őzek jártak oda, függetlenül attól, hogy aznap, vagy előző este lövés dörrent.

Endre!

Gyere el egy, hozzál futót és szedjél amennyi felfér a futóra. Kacsint
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #269 Dátum: 2009. Szeptember 16. - 18:24:25 »

Ilyen alma  cora-ban akciósan 99 Ft/kg.  A 2. legolcsóbb meg 179 Ft/kg! A termelő meg kap 20 Ft-ot? Szomorú((
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: