Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadföld, takarmányozás  (Megtekintve 123721 alkalommal)
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #240 Dátum: 2009. Július 16. - 10:45:42 »

Nálam kívánatos a szolidágó.. Bion Bion de mi az a verbecs? Valami hosszúnyelű sarló?
Szerintem berbecs(berbécs) akart lenni, ami sok helyen a birkát, ürüt, juhokat jelenti.
De lehet, hogy valami zalai célszerszám a gyomok ellen. Bion
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9985



« Új üzenet #241 Dátum: 2009. Július 16. - 10:49:38 »

Nálam kívánatos a szolidágó.. Bion Bion de mi az a verbecs? Valami hosszúnyelű sarló?

A verbecs az a külcsin ellentéte.  Bion
Egyébként a nagyob bozótvágók (Stihl FS 350-450) modernkori nyelvújítás során nyert elnevezése.
Az ennél kisebbek, azok a pöcsköszörük.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #242 Dátum: 2009. Július 16. - 10:51:39 »

Üdv !
 
Eladó verbecs /burgonya forgató/ ezt találtam Ördög
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #243 Dátum: 2009. Július 16. - 11:02:45 »

A verbecs az a külcsin ellentéte.  Bion
Egyébként a nagyob bozótvágók (Stihl FS 350-450) modernkori nyelvújítás során nyert elnevezése.
Az ennél kisebbek, azok a pöcsköszörük.


 Akkor értem.  Bion Bion FS-450 már fegyver....
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9985



« Új üzenet #244 Dátum: 2009. Július 19. - 21:26:36 »

Na, talán idén szerencsém lesz a tarlórépával.
Az indulás legalábbis biztató.
Feltörtem két hektárnyi gyepet, ebbe jövő ősszel makkvetéssel tölgyerdőt tervezek telepíteni.
Mivel a szűz gyepfeltörés elég nehezen munkálható, azt gondoltam most nyáron megszántom, elvetem tarlórépával, a tavasszal újra szántom, ekkor zab lesz benne, majd beletárcsázom a maradék termést, és szeptember végén szántom alá az árvakelést és munkálom el a makkvetéshez.
Így a vad is jól jár, én is könnyebben boldogulok jövőre a magágykészítéssel, mert bizony az elmúlt években nagyokat szenvedtem a frissen feltört gyep elmunkálásával.
No szóval a szántás, tárcsázás megtörtént, a kombinátorozás elhúzódott kissé, mert megadta magát a munkagép, de tegnap elvégeztem mindennel.
Ahogy letettem a traktort, beborult az ég, esett 8 mm csendes, áztató eső, ezzel talán ki is kel a répa.
 
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9985



« Új üzenet #245 Dátum: 2009. Július 24. - 22:17:25 »

Levágtuk ma az évelő rozsot, meg a többi vadföldi gabonát is.
A rozson olyan 20 mázsa/ha átlagtermés lett. Jövő tavasszal egy kicsit gazdagabban fejtrágyázom majd.
A zabról is lejött kb. ugyanennyi, pedig azt hittem semmi nem maradt belőle, úgy nézett ki, mint a csatatér.
Szóval van téli etetésre kb. 100 mázsa gabonám+a kukorica. Azt gondoltam, keverni fogom a terményeket, mert ha kukorica is van közötte, akkor a gabonát is szívesebben eszi a disznó.

Ipi apacs, kell valakinek némi évelő rozs vetőmagnak?  Kombájntiszta, száraz anyag, mivel közel-távol nincs kultúrrozs, talán el sem kereszteződött.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #246 Dátum: 2009. Július 26. - 11:36:35 »

Sziasztok!

Ma is vittem egy közeli szóróra egy kis "lédúst" (sárgadinnye maradék, barackmaradék ill. -mag, na meg egy kis krumpli. A múltkorában vittem ki meggyet, rohadt almát és krumplit, érdekes, hogy a krumpli és egy kevés meggy ott maradt, de a meggy nagy részét és az almát befalták az erdőlakók. Kíváncsi leszek, a mostani burgonya sorsa mi lesz, de gyanítom, megmarad Szomorú

 Wave
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Bukovszky Róbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 151


« Új üzenet #247 Dátum: 2009. Július 26. - 12:19:38 »

Balázs! Kár a krumplival próbálkoznod, én még nem halottam, hogy bárhol is felvette volna a disznó. Itt ott hallani néha kártételről a krumpli földekben, de egyértelműen mindenki azt állítja, hogy az a rovarok, lárvák stb utáni turkálás eredménye. Mi tapasztaltunk olyat is, hogy míg az első szállítmány dinnyéhez hozzá sem nyúlt sem a szarvas, sem a disznó, addig a másodikat ami több mázsa volt egy éjszaka alatt feltakarították. A sárgabarack mag ugye ami nálunk /Gönc környéke/ tonna számra található produkálta a legérdekesebb mutatványt. Ugyanabból a hordóból öntöttem 1-1 egymás melletti szóróra az elsőn egy éjszakát sem bírt a másodikon a tavasz is ott találta, pedig ott is megfordult minden vadfajta aki fogyaszthatta volna.
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #248 Dátum: 2009. Július 26. - 13:09:14 »

Balázs! Kár a krumplival próbálkoznod, én még nem halottam, hogy bárhol is felvette volna a disznó. Itt ott hallani néha kártételről a krumpli földekben, de egyértelműen mindenki azt állítja, hogy az a rovarok, lárvák stb utáni turkálás eredménye. Mi tapasztaltunk olyat is, hogy míg az első szállítmány dinnyéhez hozzá sem nyúlt sem a szarvas, sem a disznó, addig a másodikat ami több mázsa volt egy éjszaka alatt feltakarították. A sárgabarack mag ugye ami nálunk /Gönc környéke/ tonna számra található produkálta a legérdekesebb mutatványt. Ugyanabból a hordóból öntöttem 1-1 egymás melletti szóróra az elsőn egy éjszakát sem bírt a másodikon a tavasz is ott találta, pedig ott is megfordult minden vadfajta aki fogyaszthatta volna.

Szia Robi!

Régebben innen nem messze volt hogy kivitünk kruplit, hogy micsoda azt nem tudom (ott is járt több vadfaj) de megette. Most nem kapós. De a lédús, erjedt gyümölcs kapós  Bion

 Wave
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Bukovszky Róbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 151


« Új üzenet #249 Dátum: 2009. Július 26. - 13:12:59 »

Lehet "kapós", de meglepődnél, ha meglátnád napközben mennyi madár csipeget belőle.
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #250 Dátum: 2009. Július 28. - 23:33:52 »

Gond van a paradicsomjaimmal a ház mellett. Éretlenül rohadnak, minden ok nélkül. Íme:






Mit javasoltok kertészetben jártas fórumozók?
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #251 Dátum: 2009. Július 29. - 08:00:25 »

Gond van a paradicsomjaimmal a ház mellett. Éretlenül rohadnak, minden ok nélkül. Íme:






Mit javasoltok kertészetben jártas fórumozók?

Mindenképp fertőzés. Valószínű, hogy gombás elhalás lesz, de az is lehet, hogy vírus.Az első esetben gombaölővel permetezz(amit egy levéltrágyázás is követhet a regeneráció miatt), a második esetben érdemes leszedni a rothadásnak indult termést és az elhalást mutató szárakat-a későbbiekben pedig amint észreveszel egy ilyen foltot, szintén távolítsd el. A vírusos fertőzés ugyanis növények esetében nem/nagyon nehezen kezelhető.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #252 Dátum: 2009. Július 29. - 11:48:40 »

Eztet Úgy hívják, hogy paradicsomvész, és nagyon nem szereti senki, mert az egyik nap egy-két tő a, a második nap egy sor harmadik pedig egy ágy is megfertőződik, főleg ha van eső... Jól benne van már, így nehéz lesz vele, de mindenféleképpen réz+réz  Bion

(Van egy recept: Mikál + Kasumin + Sumilex = 40/35/10 dkg/100 l
Sumilexet ne keresd már nem fogsz kapni, évek óta fogja a fóliába)

Ha bemész egy "normális Mg." boltba, esetleg megmutatod a fényképeket, egyből ajálanak jó pár szert, bár érdemes elgondolkodni az árakon, hogy menyibe kerül egy kg pari Bion Bion Bion
Tudom, hogy az nem olan... Bion
Gergő meg a többit szépen leírta. Igen

Mi neve a pardicsomnak, mert elég érdekesek a bogyók???

 Wave
Naplózva

Üdv End
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #253 Dátum: 2009. Július 29. - 11:55:46 »

Köszi a válaszokat és a segítséget. Kertészetünk is azt ajánlja amit Ti, Champion nevű rezes cuccot. Adtak is két csomaggal, azzal este lekezelem.
Meglátjuk mi lesz.
Többfélét ültettem, neveket én nem tudok, ennek a magját, speckó "sárga tigriscsíkos"ként vettem a sógoroknál.

Köszi mégegyszer!

Üdv,H
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #254 Dátum: 2009. Július 29. - 14:25:44 »

Köszi a válaszokat és a segítséget. Kertészetünk is azt ajánlja amit Ti, Champion nevű rezes cuccot. Adtak is két csomaggal, azzal este lekezelem.
Meglátjuk mi lesz.
Többfélét ültettem, neveket én nem tudok, ennek a magját, speckó "sárga tigriscsíkos"ként vettem a sógoroknál.

Köszi mégegyszer!

Üdv,H

Jó a "Champion" ia csak kontakt szer, magyarúl nem szívódik fel, és egy kicsit ez késlelteti a hatást, mondá meg az aembernek adjon valami felszívódót, mert az jobban megállítja...

"sárga tigriscsíkos" így már rendben vagyon, mert csak a magnézium hiány is hasonló "szivárványoságot"+ okoz.

 Wave
Naplózva

Üdv End
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: