Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... 36   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadföld, takarmányozás  (Megtekintve 123864 alkalommal)
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #195 Dátum: 2009. Június 02. - 13:15:14 »

Szia Horridó! Ha érdekel, csinálok  képeket és küldök. Szemzést most is lehet csinálni. Én például az almásomban már 2 hete csináltam, épp ma néztem meg őket.

Szia! Wave

Igaz,nem nekem írtad, de engem érdekelne ez a szemzés dolog. Oltani tudok és szoktam is,de pl. az őszibarack jobban megfogja szemzéssel, mint oltással, és felénk most ez a fa jön be nagyon.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #196 Dátum: 2009. Június 02. - 13:37:26 »

Szia Horridó! Ha érdekel, csinálok  képeket és küldök. Szemzést most is lehet csinálni. Én például az almásomban már 2 hete csináltam, épp ma néztem meg őket.

Szia!
Naná, hogy érdekel!
Képeket felrakhatod ide is, szerintem sokan vagyunk akit érdekel. Persze küldheted is.
Üdv,H
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #197 Dátum: 2009. Június 04. - 09:27:58 »

Szöveget hakell ,írok hozzá. Csak annyit jegyeznék meg, hogy a szigetelő szalag helyett, ami itt csak szemléltetés helyett szerepel, teflon szalag, vagy papír ragasztószalag is tökéletes.
Naplózva
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #198 Dátum: 2009. Június 04. - 09:54:14 »

Még annyit esetleg, hogy az úgy nevezett szempajzs csupán a"fa héjából"áll, fás rész nélkül. Jótanács: ne érintsétek meg a "T" bemetszés és a "szempajzs" belső részét. Az egész levél helyett csak egy kb. 1 centis levélnyelet hagyjatok rajta, kisebb a párolgó felület. Kettő hét után, ha könnyedén leválik a szemzésről a kis csonk, akkor él a szemzés, ha rászáradt, tehát erősen tapad hozzá, akkor meg kell ismételni a procedúrát.
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #199 Dátum: 2009. Június 04. - 10:13:15 »

Ez jó! Köszönjük!
Azon az alanyon amit szemzel, hagysz levelet- hajtást vagy csak a szemzést?
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #200 Dátum: 2009. Június 04. - 11:04:02 »

Ez jó! Köszönjük!
Azon az alanyon amit szemzel, hagysz levelet- hajtást vagy csak a szemzést?

Én úgy tudom,hogy szoktak hagyni egy-két hajtást/levelet, hogy ne haljon el a vessző, amire szemeztél, ellentétben az oltással.



Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #201 Dátum: 2009. Június 04. - 11:04:32 »

Szöveget hakell ,írok hozzá. Csak annyit jegyeznék meg, hogy a szigetelő szalag helyett, ami itt csak szemléltetés helyett szerepel, teflon szalag, vagy papír ragasztószalag is tökéletes.

Mikor érdemes szemezni? Tavasszal, ősszel, vagy akár ilyenkor nyáron is?
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #202 Dátum: 2009. Június 04. - 12:08:12 »

Mikor érdemes szemezni? Tavasszal, ősszel, vagy akár ilyenkor nyáron is?

A szemzés ugytuom bármikor lehet.Nálam a rózsák bármikor megeredtek..
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #203 Dátum: 2009. Június 04. - 12:35:57 »

Ez jó! Köszönjük!
Azon az alanyon amit szemzel, hagysz levelet- hajtást vagy csak a szemzést?
Jogos a két pont! Csak most látom, hogy a  fényképeken szándékom ellenére nem látszik az "alany" felső része, amin ott vannak a levelek. Alatta viszont fel kell pucolni, azaz a leveleket, hajtásokat, rügyeket el kell távolítani. Viszont 2 hét után, ha sikerült a szemzés, és nem augusztus végén, szeptember elején történt-alvószemzés-, akkor a szemzés felett cirka fél centivel el kell távolítani a konkurenciát.
Bármikor lehet szemzést csinálni, amikor találsz megfelelő szemzőügyet.
Naplózva
monticola
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #204 Dátum: 2009. Június 18. - 11:05:31 »

Sziasztok!
Láttam többször értekeztetek az évelő rozsról. Nekem is megragadta a fantáziámat, de nem találtam minden kérdésemre kielégítő választ. Nálunk a talaj valószínűleg nem a legjobb, mert a Fertő-partról van szó. A legnagyobb problémám az vele, hogy nem tudom mennyire eszi a disznó? Felénk kultúrozs sem nagyon talható,  így tapasztalaton sem nagyon van ezzel kapcsolatban. Az amit hallottam az nem túl biztató, mert a zab, kopaszbúza biztosan jobb. Ti mit tapasztaltatok a disznó - évelő rozs kérdésben?
Naplózva

"S kezedben érzed azt a remegést, mely egyidős az emberrel, az ölés készségét, ezt a tilalmas vonzást, ezt a mindennél erősebb szenvedélyt, ezt az ingert, mely nem jó és nem rossz, hanem minden élet egyik titkos ingere: erősebbnek lenni, mint a másik, ügyesebbnek lenni, mester maradni, nem hibázni."
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #205 Dátum: 2009. Június 18. - 13:05:33 »

Apropó évelő rozs!

Hol lehet vetőmagot beszerezni?
Mennyit kell kalkulálni hektáronként?
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #206 Dátum: 2009. Június 18. - 13:28:08 »

Közben visszaolvastam a #47-ig.

Lajos, Girgesz!
Tudnátok-e vetőmagot adni aratás után? Egyelőre még nem tudom mennyi kellene, de addigra kigondoljuk a kollégákkal.

Vetéssel kapcsolatban: Lehet-e úgy vetni, hogy bőgésre már adjon zöld legelőt? Magyarán gondolom július vége - augusztus eleje tájon.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #207 Dátum: 2009. Június 19. - 12:05:55 »

Közben visszaolvastam a #47-ig.

Lajos, Girgesz!
Tudnátok-e vetőmagot adni aratás után? Egyelőre még nem tudom mennyi kellene, de addigra kigondoljuk a kollégákkal.

Vetéssel kapcsolatban: Lehet-e úgy vetni, hogy bőgésre már adjon zöld legelőt? Magyarán gondolom július vége - augusztus eleje tájon.

Szia!

Nekünk van még kb. 35kg első aratású magunk, de nincs tisztítva. Ugyanannyiért oda tudom adni, mint Lajosnak.
Nem tudom, hogy számít-e neki,hogy mikor veted-én spec. most vetettem a kertem hátuljába, igaz, ott locsolni is tudom.

Jó csapadék mellett nagy zöldtömeget ad, de csapadék hiányában inkább csak kielégítő az eredmény, vagy annál egy hajszállal kevesebb.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #208 Dátum: 2009. Június 21. - 20:29:36 »

Tapasztalatokról:

Tavaly ősszel vetettem. Visszafogott alapműtrágya adaggal, nagyon jó magágyba került, egész ősszel ázott, enyhe volt a koratél.
Ennek ellenére nem fejlődött valami robbanásszerűen, elég ritka is volt (az én búzához szokott szememnek), de bíztam a bokrosodásban.
A tavasszal megkéstem a fejtrágyával, ezért viszonylag későn indult fejlődésnek. Bokrosodott szépen, ami furcsa volt, az a (még egy tövön belül is) heterogén fejlettségi állapot, most is van, amelyik kalászban már tejes érésben van a szem, a mellette lévő fej pedig még virágzik.
A disznó viselkedését még nem tudom megítélni.  Szarvas most is rendszeresen van benne, a télen is legelgették, bár mondom, elég szellős volt.
Egy biztos, hogy vadászni most nem kell benne, hacsak zsiráfra nem, mert két méter magas. A sarjú zöldtömegét majd csak ősszel látom meg.
Aratni sem kell július vége előtt, remélem oda tudok majd imádkozni egy kombájnt. Következésképpen ebből bőgésre kizöldült, megerősödött vetést nem nagyon lehet produkálni, Gergőére kéne hagyatkoznod. Azért is célszerűbb, mert az egy fokkal előbbi, kisebb az elfajzás veszélye.
35 kiló mondjuk elég kevés. Ha Gergő nem tud adni idei termésű magot ( írta, hogy a Sivatagi Show II-t idén Ladánybenén forgatták) és ősszel szeretnétek többet vetni, szívesen adok pár zsákkal, feltéve persze, ha találok bérkombánost, aki hajlandó kijönni a világ végére.



Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Soma
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1531


« Új üzenet #209 Dátum: 2009. Június 21. - 21:33:06 »

l, feltéve persze, ha találok bérkombánost, aki hajlandó kijönni a világ végére.
Szia Lajos!
A kaszát meg a cséphadarót már nem ismerik felétek?
Naplózva

Ha fogalmad sincs, merre mész, minden út oda vezet.
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... 36   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: