Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... 36   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadföld, takarmányozás  (Megtekintve 123861 alkalommal)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #105 Dátum: 2008. Július 28. - 15:03:23 »


Most már csak azt nem tudom, mihez kezdjek vele...

Merre is laksz, Gergő?
3 hektárra való vetőmag engem érdekelne, ha össze tudjuk hangolni az elszállítását.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #106 Dátum: 2008. Július 30. - 20:48:36 »


Most már csak azt nem tudom, mihez kezdjek vele...
Ladánybene-Lajosmizsétől 10km. A többit meg beszéljük meg pü-ben, vagy telefonon.

Merre is laksz, Gergő?
3 hektárra való vetőmag engem érdekelne, ha össze tudjuk hangolni az elszállítását.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #107 Dátum: 2008. Július 31. - 14:04:54 »

Üdv!

Olyasmit hallottam, hogy vadföldek létesitésére-művelésére igényelhető EU-s támogatás. Valaki tud erről részletesebb infót?
Naplózva
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4584



« Új üzenet #108 Dátum: 2008. Július 31. - 14:27:36 »


Jan!
Erre gondoltál?

http://www.fvm.hu/main.php?folderID=957&articleID=12288&ctag=articlelist&iid=1

Ez volt idén, de már lejárt a határidő!
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #109 Dátum: 2008. Július 31. - 20:14:32 »


Jan!
Erre gondoltál?

http://www.fvm.hu/main.php?folderID=957&articleID=12288&ctag=articlelist&iid=1

Ez volt idén, de már lejárt a határidő!

Igen, ilyesmire gondoltam köszönöm!
Naplózva
Apeter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 40



WWW
« Új üzenet #110 Dátum: 2008. Augusztus 04. - 18:11:22 »

Sziasztok,
Hozzáértő segítségetekre lenne szükségem:
adva van egy cirka 1 hektáros elhanyagolt gazos - ámde igen jó minőségű - földterület, amely a kertemmel szomszédos.
A jelenlegi gazda nem tart rá igényt, bennem meg fel kigyúlt az isteni szikra, miszerint termeszteni kellene rajta valamit.
A terményt (amely vad etetésére, illetve szóróra lenne szánva) pedig a helyi, vagy valamelyik közeli vadásztársaságnak adnám oda, valamiféle vadászatért cserébe (kibővítendő ezzel a majdhogynem 0-hoz kvadráló vadászati lehetőségeim számát).
Úgy gondolom, hogy először gyomírtó, majd szántás kellene. Na de utána hogyan tovább?
Mit vessek bele? Marharépát? Kukoricát?
Olyan kultúra kellene, ami nem igényel sok munkát, vegyszerezést, ellenálló, termesztése sikerrel kecsegtető.

Szívesen venném javaslataitokat, ötleteiket!

köszönöm!
Naplózva

Kalappal,
Péter
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #111 Dátum: 2008. Augusztus 05. - 07:13:13 »

Sziasztok,
Hozzáértő segítségetekre lenne szükségem:
adva van egy cirka 1 hektáros elhanyagolt gazos - ámde igen jó minőségű - földterület, amely a kertemmel szomszédos.
A jelenlegi gazda nem tart rá igényt, bennem meg fel kigyúlt az isteni szikra, miszerint termeszteni kellene rajta valamit.
A terményt (amely vad etetésére, illetve szóróra lenne szánva) pedig a helyi, vagy valamelyik közeli vadásztársaságnak adnám oda, valamiféle vadászatért cserébe (kibővítendő ezzel a majdhogynem 0-hoz kvadráló vadászati lehetőségeim számát).
Úgy gondolom, hogy először gyomírtó, majd szántás kellene. Na de utána hogyan tovább?
Mit vessek bele? Marharépát? Kukoricát?
Olyan kultúra kellene, ami nem igényel sok munkát, vegyszerezést, ellenálló, termesztése sikerrel kecsegtető.

Szívesen venném javaslataitokat, ötleteiket!

köszönöm!
Ha nagyvadas terület van a környéken, akkor jó a lucerna vagy a muhar, esetleg a csalamádé kukorica is. Apróvadas területen meg... nem nagyon van olyan, ami ne igényelne munkát-talán csak a gabonafélék. Ezekhez elég a gépi munka.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #112 Dátum: 2008. Augusztus 05. - 08:43:31 »

[quote author=Apeter link=topic=103.msg15338#msg15338 date=1217866282
Olyan kultúra kellene, ami nem igényel sok munkát, vegyszerezést, ellenálló, termesztése sikerrel kecsegtető.

Szívesen venném javaslataitokat, ötleteiket!

köszönöm!
[/quote]

Szia Péter!
A marharépát felejtsd el, ha nem szeretnéd egész nyaradat kapálással,egyeléssel tölteni. A takarmányrépa szinte cukorrépa szintű gondoskodást kér, nagyon igényes növény, nincs tökéletesen kiforrott gyomirtási technológiája, ami van, az nagy odafigyelést és szerencsét igényel. A kiszedése sem kis kaland.
Ha gyökeret akarsz, csakis tarlórépa, másodvetésben.

Én a következőt tenném. Most kapna a terület egy szárzúzást. Ősszel, szántás előtt egy totális gyomirtást, hatástartam nélküli szerrel. A gyomirtás után egy héttel nehéztárcsával meg kéne futni a területet, az összefüggő gyökerek megszaggatására, mert enélkül olyan összefüggő hantokat fog átfordítani az eke, mint egy kétajtós szekrény. Ezután egy őszi mélyszántás, április közepén magágy és kukorica.
Ha vadkár nem fenyeget benne ( feltételezem, hogy lakott terület) nem nagyon van jobb a kukoricánál vadtakarmány céljára. Termése nagyjából másfél-kétszerese a kalászosoknak, kiforrott növényvédelme van, eldöntheted, mennyi kézi munkát fektetsz bele (kapálás, szedés), és betakarítása sem annyira kampányjellegű, mint a kalászosoké, magyarul lényeges minőségromlás nélkül képes heteket átvészelni a száron az érett fej. Minden vad szereti.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #113 Dátum: 2008. Augusztus 05. - 17:37:07 »

Sziasztok,
Hozzáértő segítségetekre lenne szükségem:
adva van egy cirka 1 hektáros elhanyagolt gazos - ámde igen jó minőségű - földterület, amely a kertemmel szomszédos.
A jelenlegi gazda nem tart rá igényt, bennem meg fel kigyúlt az isteni szikra, miszerint termeszteni kellene rajta valamit.
A terményt (amely vad etetésére, illetve szóróra lenne szánva) pedig a helyi, vagy valamelyik közeli vadásztársaságnak adnám oda, valamiféle vadászatért cserébe (kibővítendő ezzel a majdhogynem 0-hoz kvadráló vadászati lehetőségeim számát).
Úgy gondolom, hogy először gyomírtó, majd szántás kellene. Na de utána hogyan tovább?
Mit vessek bele? Marharépát? Kukoricát?
Olyan kultúra kellene, ami nem igényel sok munkát, vegyszerezést, ellenálló, termesztése sikerrel kecsegtető.

Szívesen venném javaslataitokat, ötleteiket!

köszönöm!

Szia Péter!

Kérdés, hogy az a gaz mekkora és "mintaszerű" talajművelést akarsz rajta folytatni, avagy minimális pénzzel kihozni belőle amit lehet.
Ha nincs rá nagy keret, akkor nyár végén szerintem egy nehéztárcsa, aztán őszre meg leszántatod, de mélyen.
Mindez persze a gaz függvénye, ha sok van és magas szárú is, akkor nem árt egy gyomirtás a tárcsázás előtt.
Tavasszal szántás elmunkálás vetőágykészítés, manapság ez már megy egy menetben is, persze ez megint attól függ, hogy ki fogja elvállalni és milyen géppel.
Vetőágyat hagyod ülepedni, aztán mehet bele a kukorica.
Ennél minimálisabb költséggel nem nagyon tudod megoldani.
Persze egy fotó a területről jól jönne...

Kukoricát mindig el lehet adni, akár nagyvadas akár apróvadas területen.
Véleményem szerint szénaféléval ne próbálkozz, azért nem fognak a nagyvadas vt-ok kapkodni, vagy legalábbis nem fognak olyan nagy lehetőséget biztosítani vadászat ügyben.
Naplózva
Apeter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 40



WWW
« Új üzenet #114 Dátum: 2008. Augusztus 05. - 21:08:59 »

Uraim,
Köszönöm a jótanácsokat!

No, gaz az van benne, legalább vállmagasságú.
Műveléssel talán nem lesz gond, szembeszomszédom traktoros (ezek szerint már nem csak a kisfiam örömére: tjakiiii - tjakiii - tjakiiiiiiiii  Nevet )

Ha minden jól megy, akkor tengerit vetünk bele, az tűnik a jollyjokernek.

Köszönöm még egyszer Mindahányotoknak!


Naplózva

Kalappal,
Péter
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #115 Dátum: 2008. Augusztus 05. - 22:07:12 »

Uraim,
Köszönöm a jótanácsokat!

No, gaz az van benne, legalább vállmagasságú.
Műveléssel talán nem lesz gond, szembeszomszédom traktoros (ezek szerint már nem csak a kisfiam örömére: tjakiiii - tjakiii - tjakiiiiiiiii  Nevet )

Ha minden jól megy, akkor tengerit vetünk bele, az tűnik a jollyjokernek.

Köszönöm még egyszer Mindahányotoknak!




No ha ekkora a gaz, akkor aztán tényleg neki kell menni a szárzúzóval.
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #116 Dátum: 2008. Augusztus 06. - 09:36:53 »

Üdv!

Múltkor szó volt a vadgazdálkodáshoz kérhető EU támogatásról.
Van valakinek konkrét tapasztalata ebben az ügyben, vagy tud valaki olyan vt-ről ahol pályáztak ilyenre?
(50%-os vissza nem téritendő támogatásról van szó)
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #117 Dátum: 2008. Augusztus 06. - 12:46:36 »

Üdv!

Múltkor szó volt a vadgazdálkodáshoz kérhető EU támogatásról.
Van valakinek konkrét tapasztalata ebben az ügyben, vagy tud valaki olyan vt-ről ahol pályáztak ilyenre?
(50%-os vissza nem téritendő támogatásról van szó)

Szevasz Jan!

Utána néztem, de sajnos jelentős az önerő és a pénz is ugye csak utólag érkezik.
Idén gépvásárlásra nem is volt pályázat, nekünk meg arra kellett volna.
...hogy egyéb dologban ez a kérdés hogy áll nem tudom, mert én ezt a szegmenset jártam körül.
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #118 Dátum: 2008. Augusztus 07. - 08:46:33 »

Idén gépvásárlásra nem is volt pályázat, nekünk meg arra kellett volna.

Azt csicsergik a verebek, hogy 2009-ben újra megnyitják a gépberuházási támogatást. Állítólag azon még megy a vita, hogy csak munkagépre, vagy erőgépre is, utóbbiból ugyanis (legalábbis nagyjaink szerint) elegendő van az országban.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #119 Dátum: 2008. Augusztus 07. - 09:44:07 »

Üdv!

Múltkor szó volt a vadgazdálkodáshoz kérhető EU támogatásról.
Van valakinek konkrét tapasztalata ebben az ügyben, vagy tud valaki olyan vt-ről ahol pályáztak ilyenre?
(50%-os vissza nem téritendő támogatásról van szó)

Szevasz Jan!

Utána néztem, de sajnos jelentős az önerő és a pénz is ugye csak utólag érkezik.
Idén gépvásárlásra nem is volt pályázat, nekünk meg arra kellett volna.
...hogy egyéb dologban ez a kérdés hogy áll nem tudom, mert én ezt a szegmenset jártam körül.

Én úgy okoskodtam, hogy a kukoricát ígyis- úgyis meg kell venni, a vadföldeket szintén mindenképp megműveljük, villanypásztort is épitünk, ha a költség 50%-át visszacsorgatják már sokkal jobban állunk. Akkor meg miért ne? Ha csak ezekre sikerülne támogatást szerezni, kb 30%-al csökkene a teljes éves kiadása a vt-nek, nem kéne annyi trófeás vadat eladni.
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... 36   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: