Oldalak: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... 36   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadföld, takarmányozás  (Megtekintve 123838 alkalommal)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Dátum: 2008. április 16. - 08:13:44 »

Tegnap este határszemlét tartottam a vadföldek fölött.
Hát, hogy borsón nem kell disznót lőni a nyáron, az már most látszik, ezek a nyavalyások majd az utolsó szemig kitúrták a vetőmagot.
Szórva vetettem pedig, ahogy szoktam. de négyzetméterenként jó, ha egy-két növény árválkodik.
Szörnyű, hogy semmi előrelátás nincs bennük!  Vigyorog
Szerencsére a zab elég szép, a lucerna is kel, hajt az akác, ami talán elvonja a szarvasok figyelmét a zabtól meg a kopaszbúzától, mert ha ezeket is letarolják idő előtt, akkor teljesen feleslegesen dolgoztam.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
ifjzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 57



« Új üzenet #1 Dátum: 2008. április 16. - 09:36:00 »

Üdv!
Előrelátás bennük? Ha az a feneketlen gyomor elkezd korogni, nincs ami visszatartsa őket!
Naplózva

A vadászatról könyvtárnyi irodalom van, de az állatokkal még senki sem beszélt!
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #2 Dátum: 2008. április 16. - 12:37:39 »

Tavaly az egyik jó nagyvadas részünkre direkt a bőgésre vetettünk kukorica és napraforgó csalamádét.
A nagyon-nagyon gyenge homokon csodásan kikelt, örültünk is a vadőrrel, hogy a jó bőgőhelyen majd kedvére lakmározhat a tarvadrudli és jöhet mellé egy derék - akár kettő - bika is.
Nos a számításainkat teljesen keretül húzták a nyulak, ugyanis a kb. 2-4 levélben lévő napraforgót mind egy szálig eltakarították.
AMikor kezdett kopni a takarmány kiültünk a vadőrrel a 2 sarki lesre, hogy megnézzük mi járja.
Én láttam egyszerre 11 nyulat, ő pedig hetet.
Falatoztak szépen a kukoricából is, emellé társult a nagyvad taposása is.
Ez egy echte nagyvadas részünk az erdőben, sosem volt apróvad vadászat, meghát kevés is volt a nyúl errefelé...de tavaly gondoskodtak a bőgésre szánt zöldtakarmányról.
Naplózva
DS
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9


« Új üzenet #3 Dátum: 2008. április 16. - 14:11:10 »

Tegnap este határszemlét tartottam a vadföldek fölött.
Hát, hogy borsón nem kell disznót lőni a nyáron, az már most látszik, ezek a nyavalyások majd az utolsó szemig kitúrták a vetőmagot.
Szórva vetettem pedig, ahogy szoktam. de négyzetméterenként jó, ha egy-két növény árválkodik.
Szörnyű, hogy semmi előrelátás nincs bennük!  Vigyorog
Szerencsére a zab elég szép, a lucerna is kel, hajt az akác, ami talán elvonja a szarvasok figyelmét a zabtól meg a kopaszbúzától, mert ha ezeket is letarolják idő előtt, akkor teljesen feleslegesen dolgoztam.

Már vártam a megnyitását ennek a topiknak, nálam favorit lesz, remélem rengeteget fogok itt tanulni! Wave
Naplózva
Barna
Erdőmérnök hallgató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 238


Erdőmérnök hallgató


« Új üzenet #4 Dátum: 2008. április 21. - 18:21:33 »

Nekünk van 1 hektár borsó, takarmányrépa(pénteken vagy szombaton vetjük), de a borsó már el van vetve még nem nyúltak hozzá a disznók, de tavaly a szarvasok lelegelték mikor már szép zöld volt. A mostani répahelyén tavaly krumpli volt azt viszont kiturták elég rendesen. Wave
Naplózva

Üdv az erdésznek egy kalappal a vadásznak.Az új számom: 06-30-984-99-86-ezen hívjatok.
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #5 Dátum: 2008. április 24. - 14:41:55 »

Na mi a helyzet? Semmi újabb disznócsali?
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #6 Dátum: 2008. április 24. - 14:57:37 »

Na mi a helyzet? Semmi újabb disznócsali?
Erről jut eszembe: De igen van, én a multkor vettem valami szarvasgomba ízű sót, ami kis vödörbe van és olyan kenhető az állaga színe zöld. Ki kellene már próbálni.
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #7 Dátum: 2008. április 24. - 14:59:22 »

Na mi a helyzet? Semmi újabb disznócsali?
Német gyártmány, volt még valami kátrányízű meg még egy ha jól emlékszem. Mindet nem vettem meg, majd sorba fogom kipróbálni.
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #8 Dátum: 2008. április 24. - 15:04:58 »

Na mi a helyzet? Semmi újabb disznócsali?
Erről jut eszembe: De igen van, én a multkor vettem valami szarvasgomba ízű sót, ami kis vödörbe van és olyan kenhető az állaga színe zöld. Ki kellene már próbálni.
Azt írták róla egyszer, hogy régi sózónál nem szabad kikenni, mert akár hónapokig se járja semmi, csak új helyen. Viszont egy kérdésem lenne, mégpedig a következő állítólag a disznók nagyon szeretik a kávé zaccot, vagy az illatát, mert állítólag nagyon túrnak miatta, tud erről valaki valamit?
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #9 Dátum: 2008. április 24. - 15:11:40 »

Egy kis okosság, szerintem sokan ismerik:

A kukoricát össze kell keverni sóval.
A hal mindenféle formában-álagban: Nagyon jó a belsőség elásva, de úgy  hogy kilógjon. Nekem mindig van otthon olajoshal konzerv, szardinia, vagy mi fene, ha váltón ülök és egy bizonyos disznót akarok megnézni egy kicsit jobban (nem csak oldalba lőni), és persze nincs időm, akkor gyorsan jól kezelhető, szinte mindig megáll a disznó, érdemes lukat fúrni és a levét szétlocsólni, többet időzik.

Én a Horrido féle hagymás módszert, úgy ismerem, hogy (vöröshagyma+káposzta vagy karalábé) a technika ugyanaz és bozasztóan büdös ez is.

Van egy érdekeségem még, bár rókára let kitalálva a disznó is megkeresi.
Ez pedig a jó kis avas szalonna, drótra kötve, lecsölöpölve. egyik alkalommal, regeli ellenőrzés során disznónyomok és felfordúlás fogadott a rókacsalinál, utánna megnéztem szórón és működik, ez főleg akkor jó mikor az ember szelektálni szeretné a szóró látogatóit, ha disznó jár rajta a szalonnát megkeresi álltalába, és ha tiszta helyre van rakva a nyomokból lehet azonosítani, hogy nem őz v. szarvas. Télen hidegbe működik inkább.
Naplózva

Üdv End
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #10 Dátum: 2008. április 24. - 15:11:58 »

Na mi a helyzet? Semmi újabb disznócsali?
Német gyártmány, volt még valami kátrányízű meg még egy ha jól emlékszem. Mindet nem vettem meg, majd sorba fogom kipróbálni.

Az Akah árul ilyen csodaszereket. Szokott működni. A kátrányos az a bükkfakátrány (Buchenholzteer), az is jó. Hasonló, mint a régi fa villanyoszlopok impregnáló máza, azt is imádják.
Ennyire szeretik:
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Steve
Vendég
« Új üzenet #11 Dátum: 2008. április 24. - 16:24:28 »

Na mi a helyzet? Semmi újabb disznócsali?
Német gyártmány, volt még valami kátrányízű meg még egy ha jól emlékszem. Mindet nem vettem meg, majd sorba fogom kipróbálni.

Az Akah árul ilyen csodaszereket. Szokott működni. A kátrányos az a bükkfakátrány (Buchenholzteer), az is jó. Hasonló, mint a régi fa villanyoszlopok impregnáló máza, azt is imádják.
Ennyire szeretik:


Micsudi?!!

Méghogy szeretik?

Jó pár éve már, éppen a Tisza-töltésen jártam, disznó nyomait keresve(lentebb az illusztráció mutatja) mikor az egyik telefon pózna betomgyámját rögzítő csavar alatt valami fehérre lettem figyelmes. No mi volt az???
Egy külső szélén mért 13 cm-es nagy agyar darab!!! Meglepődött

Természetesen még a betongyám is tiszta sár meg disznó szőr volt.... Igen Wave
Naplózva
Barna
Erdőmérnök hallgató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 238


Erdőmérnök hallgató


« Új üzenet #12 Dátum: 2008. április 24. - 22:03:41 »

Mint a vaddisznós topikban is irtuk/irták a savanyított kukorica nálunk bevált az utóbbi napokban feletettünk apuval egy kis 50 literes hordóval. A milyénk úgy néz ki hogy a kukorica szemek meg vannak törve és úgy ahogy más irta savanyítva van. Azóta apu minden reggel friss nyomokat lát a szórón.
Naplózva

Üdv az erdésznek egy kalappal a vadásznak.Az új számom: 06-30-984-99-86-ezen hívjatok.
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #13 Dátum: 2008. április 24. - 22:22:18 »

A kávé zaccról senkinek sincsen tapasztalata?
Naplózva
Barna
Erdőmérnök hallgató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 238


Erdőmérnök hallgató


« Új üzenet #14 Dátum: 2008. április 25. - 08:34:43 »

Idézet
A kávé zaccról senkinek sincsen tapasztalata?

Ősszel kipróbáltuk de semmi nem járt rá, mondjuk nem is vólt minek, most hogy a répce, rába visszahuzódott a medrébe most van szarvas, disznó is szép számmal télen pár lézengőn kívül nem volt nálunk nagyvad.
Naplózva

Üdv az erdésznek egy kalappal a vadásznak.Az új számom: 06-30-984-99-86-ezen hívjatok.
Oldalak: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... 36   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: