Oldalak: 1 ... 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 [121] 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 ... 150   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászkések  (Megtekintve 436184 alkalommal)
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #1800 Dátum: 2016. Február 22. - 12:33:32 »

Röhög
Jó lesz ám privátban is az infó. A kis balta érdekel jobban, milyen viszonyban van az ára egy készen kapható boltival szemben. 

 Mail Send Mail
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1801 Dátum: 2016. Február 22. - 12:34:50 »

Emelem
Egyébként nem mondtam valótlant, tényleg nem történt készpènz mozgàs a jehován. Kacsint
 Angyal

Szombaton amúgy is tilos!  Röhög
Naplózva
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #1802 Dátum: 2016. Február 22. - 22:59:05 »

A Magyar balták sem rosszak!
Nekem van egy már vagy 30 éve. Időközben volt más is, egyik sem tetszett különösebben. Egyiknék pl. ugyan olyan szögecsekkel kivert tartója volt. Alkalmasint jól elázott, ami még nem let volna baj de, én meg jol elfelejtettem. A legközelebb mikor elővettem már rendesen benne volt a vakrozsda a szögecsek mentén - csak miheztartás képen mondom.
Amagyart minden használat után szépen lekezelem Break-free puskaápolóval, nagyon hálás érte. A nyele még békebeli akác ami nem rozsdásodik  Vigyorog

   

 
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
szabi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 119



« Új üzenet #1803 Dátum: 2016. Február 26. - 13:04:44 »

Sziasztok,  Emelem

van egy (magyar kézműves) skandináv élezésű késem, amit nagyon szeretek, gondoltam befogom vadászati alkalmazásba is. Azt kérdezném a nagyérdeműtől, hogy használ-e valaki skandináv élezésű kést zsigereléshez. Elvileg a Morák is azok, amit nyilván sokan használnak, de az a gyanúm, hogy azt az első alkalommal - tudtán kívül - mindenki átélezi élszalagosra...

Az én szubjektív tapasztalatom szerint pl. famunkáknál  a táskáját nem viheti egy skandináv élezésű pengének a többi éltípussal rendelkező penge (anyagminőségtől függetlenül), de ebből persze nem következik egyenesen, hogy más jellegű munkákra is ugyan úgy beválik.

Szóval akinek van tapasztalata skandi éllel, attól kérdezném, hogy zsigerelésnél mennyire válik be, értem ez alatt pl hogy nem szorul-e meg könnyebben szegycsont/medencecsont átvágásánál, nem csorbul-e könnyebben stb.

 Emelem
Sz
Naplózva

„Bár az ősember ösztönös hajlamát a civilizáció megfékezte bennem, vadászszenvedélyemmel nem bír!”
(Guy de Maupassant)
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1804 Dátum: 2016. Február 26. - 13:13:33 »

Sziasztok,  Emelem
skandináv élezésű késem, amit nagyon szeretek, gondoltam befogom vadászati alkalmazásba is. Azt kérdezném a nagyérdeműtől, hogy használ-e valaki skandináv élezésű kést zsigereléshez. Elvileg a Morák is azok, amit nyilván sokan használnak, de az a gyanúm, hogy azt az első alkalommal - tudtán kívül - mindenki átélezi élszalagosra...

Idézet egy késes fórumból:  "A skandináv él tulajdonképpen egy széles, egyenes élszalag"

Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
szabi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 119



« Új üzenet #1805 Dátum: 2016. Február 27. - 10:26:35 »

Idézet egy késes fórumból:  "A skandináv él tulajdonképpen egy széles, egyenes élszalag"



bárki is írta ezt, feltalálta vele a melegvizet... OOO
Naplózva

„Bár az ősember ösztönös hajlamát a civilizáció megfékezte bennem, vadászszenvedélyemmel nem bír!”
(Guy de Maupassant)
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1806 Dátum: 2016. Február 27. - 10:31:53 »

bárki is írta ezt, feltalálta vele a melegvizet... OOO

Pont annyira, mint skandináv élből élszalagosat csinálni. Durván...
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
szabi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 119



« Új üzenet #1807 Dátum: 2016. Február 27. - 16:03:57 »

Ezt az utóbbi üzeneted nem tudtam egyértelműen értelmezni, de annyit mindenesetre leszögezhetünk, hogy a skandináv él az nem élszalagos él, és fordítva. Mint ahogy nem is konvex, pedig közben az, mivel konvex keresztmetszetű a penge, de a konvex él az mást jelent: a domborút.  Máshogy néznek ki, mások a tulajdonságaik, és teljesen máshogy is kell élezni a kettőt (vagyis mind a hármat, de a konvex élbe most ne menjünk bele). (Sajnos nem tudom hogy kell képet feltölteni, de akit érdekel a dolog, írja be keresőbe hogy éltípusok, ki fog dobni épp elég keresztmetszeti ábrát...)

A skandi élt így kell élezni:  Figyelmes olvasás


Az élszalagosat pedig így:  Figyelmes olvasás


Ha a skandi pengét úgy élezi az ember, mintha élszalagos volna, akkor szépen csinál rá egy vékony (és az addigi skandi élnél tompább élszögű) élszalagot, az addigi  skandi "élszalag" ezzel bevezető éllé avanzsál. És ha az elkövetőre rátör a vágy, hogy megint skandináv éle legyen a késnek (ez nagy valószínűséggel akkor következik be, amikor először találkozik a skandináv él fogalmával OOO), akkor bizony nem kell estére programot szerveznie, mert mire "visszacsinálja" a dolgot, az életét is elunja  Rííí (erről is van videó a megosztón, de hirtelen nem találtam.)

És mivel a forgalomban lévő kések 99%-a élszalagos, bizony a fentiekkel a kedves felhasználók túlnyomó többsége nincs tisztában, ezért megveszik szépen a morájukat, mert a szomszéd, meg a fórumtársak, meg a Náncsinéni azt mondták neki, hogy az ár érték arányban verhetetlen (ami igaz is!). Aztán mikor kimegy az éle, akkor az alany szépen nekiveselkedik, és gyönyörűen megélezi/feni/köszörüli ugyan úgy, mint az összes addigi kését: élszalagosra.

Errőlvanittenszókérem!  S.Peti

Naplózva

„Bár az ősember ösztönös hajlamát a civilizáció megfékezte bennem, vadászszenvedélyemmel nem bír!”
(Guy de Maupassant)
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #1808 Dátum: 2016. Február 29. - 15:54:47 »

ezért megveszik szépen a morájukat, mert a szomszéd, meg a fórumtársak, meg a Náncsinéni azt mondták neki, hogy az ár érték arányban verhetetlen (ami igaz is!). Aztán mikor kimegy az éle, akkor az alany szépen nekiveselkedik, és gyönyörűen megélezi/feni/köszörüli ugyan úgy, mint az összes addigi kését: élszalagosra.

És a kés teszi a dolgát továbbra is, senki észere se veszi, hogy most már nem teljesen skandi él. (Egyébként még a profi készítők véleménye is megoszlik arról, hogy milyen is az "eredeti skandináv" éltípus)

A Mora (nem kisebbítve az érdemeit) pont nem az a kategória amivel érdemes órákat küszködni, hogy pontos gyönyörű skandi élt rakjunk vissza rá. Ha valaki végleg elbaxa az élét, vesz egy másikat 2800 Ft.-ért.  Kacsint
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Ts@bi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 91


« Új üzenet #1809 Dátum: 2016. Március 02. - 09:09:08 »

Az enyém is mostanában készült el, felavatva még nem volt, csak megjárattam. Mosolyog

Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #1810 Dátum: 2016. Március 02. - 10:52:35 »

Az enyém is mostanában készült el, felavatva még nem volt, csak megjárattam. Mosolyog



Jól néz ki. Erősen Fallkniven PHK hasonlat. Anyaga?
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Ts@bi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 91


« Új üzenet #1811 Dátum: 2016. Március 02. - 10:58:18 »

Jól néz ki. Erősen Fallkniven PHK hasonlat. Anyaga?

Hát nem erősen, pontosan. Nevet Csak a markolat lett teljesen átalakítva.
Anyaga 4mm Sleipner.
Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #1812 Dátum: 2016. Március 02. - 12:14:16 »

Hát nem erősen, pontosan. Nevet Csak a markolat lett teljesen átalakítva.
Anyaga 4mm Sleipner.

 Vigyorog  Ördög Árát, meg a beszerzés helyét megoszthatnád. Fórumelvek alapján ha nem nagy kérés, akkor pls. privátban.

Köszi, d.  Wave
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #1813 Dátum: 2016. Március 02. - 12:36:32 »

Vigyorog  Ördög Árát, meg a beszerzés helyét megoszthatnád. Fórumelvek alapján ha nem nagy kérés, akkor pls. privátban.

Köszi, d.  Wave

A pengetükrön látható "Lovász" logó egyértelműen megadja a beszerzés forrását. Herr Lovásztól tudsz árat is kérni. Kacsint

http://www.keses.hu/

Ha jól tudom, ez egyedi kés, a Fällkniven PH másolata. Ennyi...  Bow

http://www.fallkniven.com/en/component/virtuemart/details/425/23/fixed-blades/hunting-knives/phkz

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Ts@bi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 91


« Új üzenet #1814 Dátum: 2016. Március 02. - 13:09:40 »

Így van, Gyula szívesen segít egyedi elképzelésekben is. Maga a penge forma tetszett, de a markolat nem, így rajzolgattam, egyeztettünk, ez lett belőle.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 [121] 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 ... 150   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: