Oldalak: 1 ... 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 [64] 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 ... 150   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászkések  (Megtekintve 435860 alkalommal)
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #945 Dátum: 2012. Május 16. - 21:07:04 »

Vagy egy ilyen, minden benne van ami kellhet.  Emelem

http://victorinoxaruhaz.hu/victorinox-zsebkes-hunter-od-vadasz-zold-svajci-bicska-p-30.html
Naplózva
Forma4
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 543


Szivacs


« Új üzenet #946 Dátum: 2012. Május 16. - 21:19:27 »


Ilyenem van..köszönöm...nem erre gondoltam Mosolyog... Emelem
Naplózva

A vadászvizsgám meg van,... nem azt jelenti, hogy vadász vagyok...csak a lehetőséget kaptam meg, hogy vadász...jó vadász válhassék belőlem !

...ha küzdesz, veszíthetsz...ha nem küzdesz, vesztettél !
Forma4
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 543


Szivacs


« Új üzenet #947 Dátum: 2012. Május 16. - 21:21:05 »

MORA

 Fejvakarás..az mi? Mosolyog... gyártó?...
Naplózva

A vadászvizsgám meg van,... nem azt jelenti, hogy vadász vagyok...csak a lehetőséget kaptam meg, hogy vadász...jó vadász válhassék belőlem !

...ha küzdesz, veszíthetsz...ha nem küzdesz, vesztettél !
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #948 Dátum: 2012. Május 16. - 21:21:20 »


Gaben! Emelem

Én ezt használom 22 éve, és soha nem volt vele gond! Acélon egy pillanat alatt meghúzható, és valóban mindenre használható! Igen
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #949 Dátum: 2012. Május 16. - 21:29:23 »

Fejvakarás..az mi? Mosolyog... gyártó?...
A MORA svéd cég és Ny-Európában az egyik legismertebb késgyártó.
http://www.frosts.se/hem-1.0.115.1
Vannak csicsásabb, drágább kések, de ár/érték arányban nem sok múlja felül Igen
Párat sikerült már belőle "elkoptatnom" képletesen és szó szerint is Ördög
Személy szerint a rozsdásodó pengével készített késeit szeretem jobban, de a rozsdamentesek sem rosszak.
Ha jól körülnézek itthon, 3-4 db-ot szerintem össze tudnék belőle kapkodni Vigyorog

Első késnek (már használatra) nem javaslok bicskát.
Csak tőrt, de abból sem valami buzi nagy cukornádvágó szörnyeteget!
Bőven elég a 10-12 cm körüli penge.
És ne legyen rajta semmiféle haszontalan biszbasz, kampó, recés fok, meg hasonló buziságok, mert az nem való rá, csak arra jó, hogy ha elakad, akkor az miatt vágja szét a beutalt a kezét.
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
hahnbarna
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 347



WWW
« Új üzenet #950 Dátum: 2012. Május 16. - 21:31:51 »

MORA

 Igen
Nemrégiben vettem mindenesnek, túrákra, vízpartra, kerti-háztáji gyapálásra egy leg-leg-legolcsóbb Mora kést. Rozsdamentes pengével, hogy tényleg "igénytelen" legyen, pedig szeretem a szénacél pengét-nekem az az igazi, "a kés". Háromezerpárszázé' kaptam egy kést-postaköltséggel együtt- ami igen kényelmes fogású, fűtől fáig mindent visz és két hónap után, sok használat mellett még mindig tip-top a gyári éle. Nem hiszem, hogy egy akármilyen késnek ennél többet kell tudnia. 
Naplózva

Üdv,
Barna
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #951 Dátum: 2012. Május 16. - 21:38:05 »

A belinkelt kések némelyike inkább kocsmai verekedésre alkalmas. Szerintem jobb ha elmész valami szakboltba és kézbe véve választasz. Előtte meg olvass utána a különböző acélfajtáknak ha ez érdekes lehet. A Mora kés jó választás lehet,mert nem túl drága,de a zsigereléssel üzemszerűen foglalkozók is dicsérik. Nagy internetguru létedre tájékozódhatnál jobban is ha valami érdekel,nem kell mindent itt megkérdezni,mert sokkal hamarabb választ kapsz bizonyos kérdésekre akár a neten, de szaklapokban is. Ez most nem kioktatás akar lenni,csak sok felesleges időpazarlást lehet vele elintézni... Emelem
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #952 Dátum: 2012. Május 16. - 21:40:08 »

Attila!  Wave
 Én is imádtam egészen addig míg el nem hagytam az övemről. Rííí Woest      Most a Mora van helyette, de az élét nem tartja úgy, mint a svájci.
Csaba, érdekes ez a bicska dolog. Először én sem hittem, hogy ez a kés tényleg jó zsigerelésre, aztán nagyon pozitív lett a tapasztalat.  Igen
Na persze nem ipari mennyiségről beszélek. Viszont amellett, hogy praktikusan minden megtalálható rajta az élét is kiválóan lehet újra húzni. Számomra tökéletes volt, persze nem vagyunk egyformák és nem véletlenül gyártanak millió félét.
Készül már a vadászkésem, csak győzzem kivárni a végét.  Ördög
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #953 Dátum: 2012. Május 16. - 21:51:53 »

Most a Mora van helyette, de az élét nem tartja úgy, mint a svájci.
Csaba, érdekes ez a bicska dolog. Először én sem hittem, hogy ez a kés tényleg jó zsigerelésre, aztán nagyon pozitív lett a tapasztalat.  Igen
A szénacél Morát nagyon könnyű élezni, pár húzás egy kerámia vagy gyémántos fenőn munka közben akár és már lehet is vele borotválkozni Vigyorog
Wenger/Victorinox bicskám is van vagy 4-5 db, szoktam is használni őket Kacsint
De amit írtam, hogy kezdő zsigerelő kezébe nem ajánlok mást, mint egy jó tőrt, azt tartom.
Aztán ha megtanult azzal bánni és mondjuk két perc alatt kivág egy ünőt, vagy süldőt szegycsonttal, medencével és a szarvasnál fej-láb levágással úgy, hogy:
1. minden ujja még a helyén van
2. nem néz ki úgy, mint aki most fürdött meg sz@ros vérben és még a ruhája is olyan állapotban van, hogy nem dobnák ki a boltból, ha bemennne egy kiló kenyérért,
na akkor elkezdheti cifrázni  Ördög
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Forma4
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 543


Szivacs


« Új üzenet #954 Dátum: 2012. Május 16. - 21:55:31 »

A belinkelt kések némelyike inkább kocsmai verekedésre alkalmas. Szerintem jobb ha elmész valami szakboltba és kézbe véve választasz. Előtte meg olvass utána a különböző acélfajtáknak ha ez érdekes lehet. A Mora kés jó választás lehet,mert nem túl drága,de a zsigereléssel üzemszerűen foglalkozók is dicsérik. Nagy internetguru létedre tájékozódhatnál jobban is ha valami érdekel,nem kell mindent itt megkérdezni,mert sokkal hamarabb választ kapsz bizonyos kérdésekre akár a neten, de szaklapokban is. Ez most nem kioktatás akar lenni,csak sok felesleges időpazarlást lehet vele elintézni... Emelem

Itt "első kézből", és házzártő, több éves tapasztalatból eredő válaszok születnek, az interneten, meg max reklámoznak ajánlanak, eladni szándékozó cégek.
Gondoltam más is kérdez, aztán jól megbeszélitek, hát azt hittem beleférek...

Nem vettem kioktatásnak, köszönöm, hogy véleményt alkottál a késekről... Emelem
Naplózva

A vadászvizsgám meg van,... nem azt jelenti, hogy vadász vagyok...csak a lehetőséget kaptam meg, hogy vadász...jó vadász válhassék belőlem !

...ha küzdesz, veszíthetsz...ha nem küzdesz, vesztettél !
Kun Gábor (Gaben85)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 806


« Új üzenet #955 Dátum: 2012. Május 16. - 21:57:26 »

A szénacél Morát nagyon könnyű élezni, pár húzás egy kerámia vagy gyémántos fenőn munka közben akár és már lehet is vele borotválkozni Vigyorog
Wenger/Victorinox bicskám is van vagy 4-5 db, szoktam is használni őket Kacsint
De amit írtam, hogy kezdő zsigerelő kezébe nem ajánlok mást, mint egy jó tőrt, azt tartom.
Aztán ha megtanult azzal bánni és mondjuk két perc alatt kivág egy ünőt, vagy süldőt szegycsonttal, medencével és a szarvasnál fej-láb levágással úgy, hogy:
1. minden ujja még a helyén van
2. nem néz ki úgy, mint aki most fürdött meg sz@ros vérben és még a ruhája is olyan állapotban van, hogy nem dobnák ki a boltból, ha bemennne egy kiló kenyérért,
na akkor elkezdheti cifrázni  Ördög
 Emelem

Galbavi Józsi mesélte, hogy anno úgy tanultak zsigerelni gyakornokokként, hogy mindenkin fehér ing. Hogy mennyi költői túlzás van benne, nem tudom, minden esetre ha ügyes az ember akkor a csuklónál nyugodtan lent maradhat az ing. Mosolyog
Naplózva
Forma4
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 543


Szivacs


« Új üzenet #956 Dátum: 2012. Május 16. - 22:01:31 »


De amit írtam, hogy kezdő zsigerelő kezébe nem ajánlok mást, mint egy jó tőrt, azt tartom.
Aztán ha megtanult azzal bánni és mondjuk két perc alatt kivág egy ünőt, vagy süldőt szegycsonttal, medencével és a szarvasnál fej-láb levágással úgy, hogy:
1. minden ujja még a helyén van
2. nem néz ki úgy, mint aki most fürdött meg sz@ros vérben és még a ruhája is olyan állapotban van, hogy nem dobnák ki a boltból, ha bemennne egy kiló kenyérért,
na akkor elkezdheti cifrázni  Ördög
 Emelem

Mosolyog  Emelem, valami ilyen dologra gondoltam én is, hogy nem a cifrázás lenne a lényeg, hanem tudjak is vele kezdeni valamit (ami nem "csak" a késen múlik nyilván)....köszönöm
Naplózva

A vadászvizsgám meg van,... nem azt jelenti, hogy vadász vagyok...csak a lehetőséget kaptam meg, hogy vadász...jó vadász válhassék belőlem !

...ha küzdesz, veszíthetsz...ha nem küzdesz, vesztettél !
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #957 Dátum: 2012. Május 16. - 22:08:38 »

Itt "első kézből", és házzártő, több éves tapasztalatból eredő válaszok születnek, az interneten, meg max reklámoznak ajánlanak, eladni szándékozó cégek.
Gondoltam más is kérdez, aztán jól megbeszélitek, hát azt hittem beleférek...

Nem vettem kioktatásnak, köszönöm, hogy véleményt alkottál a késekről... Emelem
Van igazad abban amit írtál,de ha most hallottál először a Moráról,akkor nem sokat foglalkoztál még a dologgal. Erre értettem,hogy egy kicsit tájékozódj,mielőtt kérdezel.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
hahnbarna
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 347



WWW
« Új üzenet #958 Dátum: 2012. Május 16. - 22:13:50 »

Galbavi Józsi mesélte, hogy anno úgy tanultak zsigerelni gyakornokokként, hogy mindenkin fehér ing. Hogy mennyi költői túlzás van benne, nem tudom, minden esetre ha ügyes az ember akkor a csuklónál nyugodtan lent maradhat az ing. Mosolyog
Igen
Láttam a barátomat zsigerelni, a tenyere is csak a kés fokától lett véres mikor a szegycsontot vágta. Szeretnék egyszer ilyen precíz lenni, minden tiszteletem az ilyen Vadászembereknek.
 Emelem
Naplózva

Üdv,
Barna
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #959 Dátum: 2012. Május 16. - 22:24:27 »

Galbavi Józsi mesélte, hogy anno úgy tanultak zsigerelni gyakornokokként, hogy mindenkin fehér ing. Hogy mennyi költői túlzás van benne, nem tudom, minden esetre ha ügyes az ember akkor a csuklónál nyugodtan lent maradhat az ing. Mosolyog
Nem tűrhettem fel az ing mandzsettáját, mert azonnal rám szólt a "Mentorom", hogy
- Mi akarsz lenni?! Vadász, vagy nőgyógyász??
 Ördög
Néha ezt gondolom, hogy az utóbbival jobban jártam volna..... Stoel

Tartottunk zsigerelő háziversenyeket, gyakornokok, vadgondozók, hivatásos vadászok, csak úgy egymás között tét nélkül.
Dám tarvad, komplett kipakolva, átvágott szegycsonttal és medencével, fej-láb levágva.
De nem volt szabad csúnya munkát végezni, a fő szempont az I.o. minőség volt a tempó mellett.
Egy perc feletti idővel nem igen lehetett "dobogóra" kerülni Nyihi
A legügyesebb vadgondozó srác 45-48 másodperces időkkel rendre levert mindenkit Igen
A jó kés elengedhetetlen volt hozzá.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Oldalak: 1 ... 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 [64] 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 ... 150   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: