Oldalak: 1 ... 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 [59] 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 ... 150   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászkések  (Megtekintve 435874 alkalommal)
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #870 Dátum: 2012. Január 23. - 13:06:50 »

A Foresterben nincs hullámos penge, vagy ha az van, nem vettem észre  Ördög

Naplózva
magesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 215



« Új üzenet #871 Dátum: 2012. Január 23. - 13:56:35 »

Hol lesz az a nem messze ?  Ha tud élezni minden kant kizsigerelhet !    Ördög
Előszállás.
Naplózva

-"Nagyon bölcs az emberi természetnek az a tulajdonsága, hogy a kínzó emlékeket idővel elhalványítja, de a kedves élményeket megőrzi, sőt esetleg még meg is színesíti."-Kittenberger
Stefi
Vendég
« Új üzenet #872 Dátum: 2012. Január 23. - 14:08:53 »

Még egy kérdés a késgurukhoz !  Több éve kaptam a munkatársaimtól egy Muela Kodiak 440 tőrt és egy Herbtz 161109 szintén 440 C acélból készült tőrt.
Szerintetek melyiket fogjam munkára és mit takar az 440 ill 440C jelölés.
Naplózva
magesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 215



« Új üzenet #873 Dátum: 2012. Január 23. - 14:15:01 »

Még egy kérdés a késgurukhoz !  Több éve kaptam a munkatársaimtól egy Muela Kodiak 440 tőrt és egy Herbtz 161109 szintén 440 C acélból készült tőrt.
Szerintetek melyiket fogjam munkára és mit takar az 440 ill 440C jelölés.
Szia Stefi!
Én most egy 440c-s acélú kést használok,nem egy éltartó valami.Tehát ha szeretsz fenni,vasárnap délutánonként egy pohár fröccs mellett,akkor bármelyiket! Vigyorog
Üdv:magesz  Emelem
Naplózva

-"Nagyon bölcs az emberi természetnek az a tulajdonsága, hogy a kínzó emlékeket idővel elhalványítja, de a kedves élményeket megőrzi, sőt esetleg még meg is színesíti."-Kittenberger
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #874 Dátum: 2012. Január 23. - 14:15:06 »

Még egy kérdés a késgurukhoz !  Több éve kaptam a munkatársaimtól egy Muela Kodiak 440 tőrt és egy Herbtz 161109 szintén 440 C acélból készült tőrt.
Szerintetek melyiket fogjam munkára és mit takar az 440 ill 440C jelölés.
A "440" általában a 440A acélt jelöli.
Mindkettő belépő szintű acél, az anyagminőségnél talán többet számít, hogy miként edzették őket. Csodát várni egyiktől sem kell, használd azt amelyik jobban kézreáll.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #875 Dátum: 2012. Január 23. - 14:23:37 »

A spyderco "V" élezőjéhez is kapsz külön rudat a "serrated" pengékhez, ha jó emlékszem.
Egy ilyen Spyderco "V" alakban álló köves élezőbe bele ugrottam, aztán ott tartok, hogy egyetlen kést nem tudtam még vele normálisan megélezni Stoel.
Nem állítom, hogy nem bennem van a hiba, de egyelőre felesleges pénzszórásnak bizonyult.
Talán a gyárilag hozzáadott két kövön kívül valami mással kellene próbálkoznom?
Aki eredményesen használja tegye már meg, hogy mond pár bíztató szót Vigyorog
(a Hajrá Kovács nénin kívül Nyihi)
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
magesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 215



« Új üzenet #876 Dátum: 2012. Január 23. - 14:31:21 »

Egy ilyen Spyderco "V" alakban álló köves élezőbe bele ugrottam, aztán ott tartok, hogy egyetlen kést nem tudtam még vele normálisan megélezni Stoel.
Nem állítom, hogy nem bennem van a hiba, de egyelőre felesleges pénzszórásnak bizonyult.
Talán a gyárilag hozzáadott két kövön kívül valami mással kellene próbálkoznom?
Aki eredményesen használja tegye már meg, hogy mond pár bíztató szót Vigyorog
(a Hajrá Kovács nénin kívül Nyihi)
 Emelem
Gyerünk Csaba ne add fel,már csak néhány húzás a kövön és jó lesz! Vigyorog Röhög
Erre gondoltál? Stoel
Üdv:magesz Emelem
Naplózva

-"Nagyon bölcs az emberi természetnek az a tulajdonsága, hogy a kínzó emlékeket idővel elhalványítja, de a kedves élményeket megőrzi, sőt esetleg még meg is színesíti."-Kittenberger
Stefi
Vendég
« Új üzenet #877 Dátum: 2012. Január 23. - 14:35:04 »

Nem a fenéssel van bajom hanem nem szeretem ha egy jó kan herélésekor már érzem hogy nem harap úgy a kés és akkor még vissza van a zsigerelés ! Rííí
Tudom hogy a disznószőr megmutatja hogy melyik a jó kés és ha még az jó sáros vagy nálunk homokos is akkor kellene az éltartó acél . Egyszóval milyen keménységű Vikkers ,HRC  stb. jelölésűt ajánlotok amit még én is meg tudnék élezni és legalább két disznót ki lehet vele zsigerelni élezés nélkül.
Naplózva
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #878 Dátum: 2012. Január 23. - 14:48:37 »

Nem a fenéssel van bajom hanem nem szeretem ha egy jó kan herélésekor már érzem hogy nem harap úgy a kés és akkor még vissza van a zsigerelés ! Rííí
Tudom hogy a disznószőr megmutatja hogy melyik a jó kés és ha még az jó sáros vagy nálunk homokos is akkor kellene az éltartó acél . Egyszóval milyen keménységű Vikkers ,HRC  stb. jelölésűt ajánlotok amit még én is meg tudnék élezni és legalább két disznót ki lehet vele zsigerelni élezés nélkül.

Nem nagyon értek a vashoz. Mosolyog De talán a szénacél pengék a legjobbak.
Éltartóak és könnyebb őket fenni is. Viszont rozsdásodnak.
Naplózva
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #879 Dátum: 2012. Január 23. - 14:59:34 »

Nem a fenéssel van bajom hanem nem szeretem ha egy jó kan herélésekor már érzem hogy nem harap úgy a kés és akkor még vissza van a zsigerelés ! Rííí
Tudom hogy a disznószőr megmutatja hogy melyik a jó kés és ha még az jó sáros vagy nálunk homokos is akkor kellene az éltartó acél . Egyszóval milyen keménységű Vikkers ,HRC  stb. jelölésűt ajánlotok amit még én is meg tudnék élezni és legalább két disznót ki lehet vele zsigerelni élezés nélkül.

Merném ajánlani a T10 szerszámacél pengét 60 HRC keménységen.
Az nem fog cserben hagyni.

 Emelem
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #880 Dátum: 2012. Január 23. - 15:21:14 »

Nem a fenéssel van bajom hanem nem szeretem ha egy jó kan herélésekor már érzem hogy nem harap úgy a kés és akkor még vissza van a zsigerelés ! Rííí
Tudom hogy a disznószőr megmutatja hogy melyik a jó kés és ha még az jó sáros vagy nálunk homokos is akkor kellene az éltartó acél . Egyszóval milyen keménységű Vikkers ,HRC  stb. jelölésűt ajánlotok amit még én is meg tudnék élezni és legalább két disznót ki lehet vele zsigerelni élezés nélkül.

Én láttam Espetya Vaddisznóját, azt nem nagyon kell fenni
Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #881 Dátum: 2012. Január 23. - 17:07:28 »

Stefi, Obiban vettem talán 5000 Ft körül vizes köszörűt. Kis kézügyességgel és türelemmel jó. Acéllal húztam utána egy párat, elfogadható eredményt produkál.  Emelem

Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
harkazoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 284


« Új üzenet #882 Dátum: 2012. Január 23. - 18:13:29 »

Egy ilyen Spyderco "V" alakban álló köves élezőbe bele ugrottam, aztán ott tartok, hogy egyetlen kést nem tudtam még vele normálisan megélezni Stoel.
Nem állítom, hogy nem bennem van a hiba, de egyelőre felesleges pénzszórásnak bizonyult.
Talán a gyárilag hozzáadott két kövön kívül valami mással kellene próbálkoznom?

Több dolog is okozhatja.

Lehet az élezési szög kérdése.
Ha van leírásod, vagy videód hozzá, akkor ez gyorsan ellenőrizhető.
A műanyag talapzaton van is valami jelölés erre vonatkozóan (legalábbis a régi modelleken volt).

Az is lehet, hogy a kezelésbe vett kés már nagyon életlen volt, és nagyobb anyagmennyiséget kellett volna eltávolítani. Erre jobb a durva felületű gyémántporos felület.

A fentivel részben összefüggésben az is lehet, hogy a sok használat miatt kissé eltömődött.
Ez a fehéren szürkés, a szürkén pedig fényes-zsíros jellegű elszíneződésként jelenik meg.
Erre a legjobban bevált gyógyszer a CIF, mint szemcsementes súrolószer.
Ezzel alaposan végigsúrolod, majd leöblíted.
Langyos, vagy kéz-meleg vízzel a legjobb használni.

Általában az az élezés menete, hogy a durvább, szürke rudakon kezded az élezést, a rudak élein.
Ha javult a helyzet, akkor még mindig a szürke rúd lapján folytatod, itt finomítva az eredményt.

Ha elérted a kellő finomságot, válthatsz a fehérre.
Előbb itt is az éleken, majd később a lapját használva adsz finomabb kidolgozást az élnek.

Remélem, segített egy kicsit.

Itt egy videó róla:
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #883 Dátum: 2012. Január 23. - 18:32:43 »

Rosszul csináljátok!  :Mosolyog
Úgy kell ezt, ahogy Édesanyám csinálta a hetvenes években. A lakótelepen megjelent egy köszörűs cigányember, és becsengetett minden lakásba, ollókért, késekért.
 Anyukám örömet akart okozni Édesapámnak, és odaadta a féltve őrzött vadászkéseit is a f@szinak köszörülésre! Vágni ugyan nem igazán, de reszelni jól lehetett velük!  Röhög  Apám mikor hazaért és meglátta a durva kővel összekaristolt, szétbarmolt késeit majdnem agyvérzést kapott. A feje egyre vörösebb lett, de nem balhézott Anyámmal! (soha nem hallottam őket veszekedni) Csak annyit mondott, ha legközelebb megy a piacra vigye el mindet az Amperszámhoz (legjobb köszörűs cég volt Pesten) és hozassa rendbe! Attól kezdve a kések is a fegyverszekrénybe voltak elzárva!
Röhög
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #884 Dátum: 2012. Január 23. - 18:33:59 »

Én láttam Espetya Vaddisznóját, azt nem nagyon kell fenni

Ugyanazt az anyagot választottam a Hiúzomhoz. A lépcsőház vas lábtörlőjét simán faragja élcsorbulás nélkül  :Mosolyog Stoel Mosolyog
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Oldalak: 1 ... 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 [59] 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 ... 150   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: