Oldalak: 1 ... 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 [58] 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 ... 150   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászkések  (Megtekintve 435839 alkalommal)
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #855 Dátum: 2012. Január 15. - 18:23:48 »

Persze. Azért írtam a "hatezertől"-t...
Én zwillinget használok.

A spárospontost? Az enyém már kopik....  Fejvakarás
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #856 Dátum: 2012. Január 15. - 18:26:19 »

A spárospontost? Az enyém már kopik....  Fejvakarás
Nem tudom, milyen a spaar pontos, én ezt ausztriában vettem cirka húsz éve. Még bírja.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Petibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 615


« Új üzenet #857 Dátum: 2012. Január 15. - 18:29:10 »


Erre gondoltam csak nem tudtam leírni rendesen...
Naplózva
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2659


« Új üzenet #858 Dátum: 2012. Január 15. - 18:39:42 »

Szuper, de az ára is 63 000HFt Igen Emelem
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #859 Dátum: 2012. Január 15. - 18:45:07 »

Ehhez is lottóötös kell, de érdekességképpen sem rossz

Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2659


« Új üzenet #860 Dátum: 2012. Január 15. - 18:53:02 »

Azért ez se kutya! Ügyes szerkezet! Igen
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #861 Dátum: 2012. Január 23. - 09:11:02 »

Ez a két svájci bicskám van. A bal oldalit inkább csak horgászatra és túrázáshoz használom mert egy zsigerelés után fél napot kell tisztogatni. A bal oldalit hosszas utánjárásra szerezték be és nem értették miért nem jó nekem a hárompengés (+zsigerelő penge) változat. Volt olyanom is de elajándékoztam mert a zsigerelőnek mondott tompított penge is felesleges nekem.
Az utóbbi időben hiába húzom meg a Dick acélon és olyan lesz mint a borotva a zsigerelés felénél elmegy az éle . Nyílván valami komoly fenés és élezés kellene neki az már korábban is segített de mostanában nem megyek az élezésben profi barátom felé meg jó lenne ha én is meg tudnám csinálni . Milyen olcsó (olcsóbb) és használható eszközt javasoltok. Úgy tudom valamilyen fok mértékegységben meg is van adva az optimális élszög - na azt hogyan tudom elérni vagy tartani.
A késguruk segítségét előre is köszönöm.    Stefi   Emelem

Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9519


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #862 Dátum: 2012. Január 23. - 09:15:09 »

Ez a két svájci bicskám van. A bal oldalit inkább csak horgászatra és túrázáshoz használom mert egy zsigerelés után fél napot kell tisztogatni. A bal oldalit hosszas utánjárásra szerezték be és nem értették miért nem jó nekem a hárompengés (+zsigerelő penge) változat. Volt olyanom is de elajándékoztam mert a zsigerelőnek mondott tompított penge is felesleges nekem.
Az utóbbi időben hiába húzom meg a Dick acélon és olyan lesz mint a borotva a zsigerelés felénél elmegy az éle . Nyílván valami komoly fenés és élezés kellene neki az már korábban is segített de mostanában nem megyek az élezésben profi barátom felé meg jó lenne ha én is meg tudnám csinálni . Milyen olcsó (olcsóbb) és használható eszközt javasoltok. Úgy tudom valamilyen fok mértékegységben meg is van adva az optimális élszög - na azt hogyan tudom elérni vagy tartani.
A késguruk segítségét előre is köszönöm.    Stefi   Emelem

Én a Lansky élező rendszert tudnám ajánlani: http://www.hidegfem.eu/index.php?m=3&p=keres&gyarto=26&oszam=0
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
magesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 215



« Új üzenet #863 Dátum: 2012. Január 23. - 09:27:49 »

Ez a két svájci bicskám van. A bal oldalit inkább csak horgászatra és túrázáshoz használom mert egy zsigerelés után fél napot kell tisztogatni. A bal oldalit hosszas utánjárásra szerezték be és nem értették miért nem jó nekem a hárompengés (+zsigerelő penge) változat. Volt olyanom is de elajándékoztam mert a zsigerelőnek mondott tompított penge is felesleges nekem.
Az utóbbi időben hiába húzom meg a Dick acélon és olyan lesz mint a borotva a zsigerelés felénél elmegy az éle . Nyílván valami komoly fenés és élezés kellene neki az már korábban is segített de mostanában nem megyek az élezésben profi barátom felé meg jó lenne ha én is meg tudnám csinálni . Milyen olcsó (olcsóbb) és használható eszközt javasoltok. Úgy tudom valamilyen fok mértékegységben meg is van adva az optimális élszög - na azt hogyan tudom elérni vagy tartani.
A késguruk segítségét előre is köszönöm.    Stefi   Emelem

Szia Stefi!
Most nagyon fog engem szeretni a Feri(Gewehr),de nemsokára ott fog lakni nem messze tőled.Nekem is készít egy kést és talán a tiedet is megcsinálja egy szép kanért Vigyorog !De legalább tanácsot tud adni!
Üdv:magesz  Emelem
Naplózva

-"Nagyon bölcs az emberi természetnek az a tulajdonsága, hogy a kínzó emlékeket idővel elhalványítja, de a kedves élményeket megőrzi, sőt esetleg még meg is színesíti."-Kittenberger
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #864 Dátum: 2012. Január 23. - 09:29:42 »

Én a Lansky élező rendszert tudnám ajánlani: http://www.hidegfem.eu/index.php?m=3&p=keres&gyarto=26&oszam=0

Nekem két svájci bicskám van, egy Victorinox Forest és egy Wenger New Ranger, hiába élesek mint a beretva, de egy zsigerelést nem bírnak ki. Bár lehet bénán fenem őket.  Fejvakarás  A fűrészük viszont szenzációs, magasles felújításnál jó szolgálatot tesznek, igazi fűrész hiányában
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #865 Dátum: 2012. Január 23. - 12:47:20 »

Szia Stefi!
Most nagyon fog engem szeretni a Feri(Gewehr),de nemsokára ott fog lakni nem messze tőled.Nekem is készít egy kést és talán a tiedet is megcsinálja egy szép kanért Vigyorog !De legalább tanácsot tud adni!
Üdv:magesz  Emelem

Hol lesz az a nem messze ?  Ha tud élezni minden kant kizsigerelhet !    Ördög
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #866 Dátum: 2012. Január 23. - 12:56:43 »

Nekem két svájci bicskám van, egy Victorinox Forest és egy Wenger New Ranger, hiába élesek mint a beretva, de egy zsigerelést nem bírnak ki. Bár lehet bénán fenem őket.  Fejvakarás  A fűrészük viszont szenzációs, magasles felújításnál jó szolgálatot tesznek, igazi fűrész hiányában

A Victorinox szupersárgatúlélőhegyimentő kést vettem még anno a benzinkutas "akcióban".
Nekem nagyon bevált, bár kicsit talán sok rajta a cullang.

Az éléhez még nem nyúltam, bár már túl van két gímbika, három-négy gímtarvad, kettő-három disznó meg egy-két őz zsigerelésén.
Én azt mondom éltartó.
Gondolom ugyanez a penge lehet a Forestben is, nem?

Viszont azóta is gondolkodok, hogy majd ha egyszer odajut, akkor ezt a hullámos élkiképzésű pengét hogyan fogom fenni?
Acélon ugyanúgy, mint a simaélűeket?
Vagy kell valami speckó módszer/felszerelés?
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9519


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #867 Dátum: 2012. Január 23. - 12:59:47 »

Viszont azóta is gondolkodok, hogy majd ha egyszer odajut, akkor ezt a hullámos élkiképzésű pengét hogyan fogom fenni?
Acélon ugyanúgy, mint a simaélűeket?
Vagy kell valami speckó módszer/felszerelés?

A korábban linkelt Lansky-nek van köve a hullámos élkiképzéshez is, azt olvastam. Aztán, hogy az hogyan működik, az még nem volt a kezemben.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #868 Dátum: 2012. Január 23. - 13:03:16 »

Gondolom egy olyan duplaköves élező, mint az alábbi Dick filmben van, jó lehet ehhez is, hisz a hullámokat "tudja kezelni".
Csak mondjuk akkora dologba nem biztos, hogy beruháznék...
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #869 Dátum: 2012. Január 23. - 13:04:41 »

A Victorinox szupersárgatúlélőhegyimentő kést vettem még anno a benzinkutas "akcióban".
Nekem nagyon bevált, bár kicsit talán sok rajta a cullang.

Az éléhez még nem nyúltam, bár már túl van két gímbika, három-négy gímtarvad, kettő-három disznó meg egy-két őz zsigerelésén.
Én azt mondom éltartó.
Gondolom ugyanez a penge lehet a Forestben is, nem?

Viszont azóta is gondolkodok, hogy majd ha egyszer odajut, akkor ezt a hullámos élkiképzésű pengét hogyan fogom fenni?
Acélon ugyanúgy, mint a simaélűeket?
Vagy kell valami speckó módszer/felszerelés?
A spyderco "V" élezőjéhez is kapsz külön rudat a "serrated" pengékhez, ha jó emlékszem.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Oldalak: 1 ... 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 [58] 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 ... 150   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: