Oldalak: 1 ... 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 [53] 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 ... 150   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászkések  (Megtekintve 435143 alkalommal)
Szüri
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 90


WWW
« Új üzenet #780 Dátum: 2011. Augusztus 31. - 21:24:02 »

Átmérő 8mm. és van ott jóféle ragasztó is. Nem lehet probléma.
Naplózva
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1402



« Új üzenet #781 Dátum: 2011. Augusztus 31. - 21:37:53 »

Átmérő 8mm. és van ott jóféle ragasztó is. Nem lehet probléma.

Általában én is 8mm-es stiftet használok, vagy füstölt kőbambuszból 4mm-est. Megpróbálkozom az ébenfával is, nagyon jól mutat a világosabb fafelületen.
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
Szüri
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 90


WWW
« Új üzenet #782 Dátum: 2011. Szeptember 03. - 14:03:15 »

Kicsit exkluzívabb új tipusok.
A felső kettő ATS-34, az alsó RWL-34.



Naplózva
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #783 Dátum: 2011. Szeptember 03. - 14:55:23 »

Attila gratula a gyönyörű késekhez!  Igen
Különösen a fehér markolatos.  Emelem
Valami agyar, vagy csont?  Vállat von
Naplózva
Szüri
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 90


WWW
« Új üzenet #784 Dátum: 2011. Szeptember 04. - 19:27:13 »

Gaben 76, köszönöm.
Igen, agyar.
De csont is  Vigyorog  Piál
Acélja: RWL-34
Naplózva
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #785 Dátum: 2011. Szeptember 04. - 20:08:26 »

Szia Attila.
Megint kiemelkedő db-kat alkottál már művészi szinten.Ez RWL-34 acél porkohászati acél? Egy kicsit írhatnál róla vagy ugy általában az kés alapanyagokról.Ez az acél nem túl kemény már és ez által nehéz az élezése?
Üdv:HSanyi
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14839



« Új üzenet #786 Dátum: 2011. Szeptember 04. - 20:12:33 »


Kicsit exkluzívabb új tipusok.
A felső kettő ATS-34, az alsó RWL-34.


Szervusz Druszám!

Ezek kések igazán vadász szívet dobogtatóak! Emelem Igen Taps
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1402



« Új üzenet #787 Dátum: 2011. Szeptember 04. - 20:18:26 »

Szüri!  Emelem
Művész vagy, ez nem is kérdés! Gratulálok a munkáidhoz, bár ha megengeded nekem: számomra ezek a kések idézőjelesen "használhatatlanok", mert nem volna szívem Őket magammal vinni, annyira olyanok, mint egy ékszer  Mosolyog

Sándor!  Emelem

Ha szabad: az én egyik favoritjaim például a VG 10 és a T10... nem épp azok a kifejezett puha acélok.
Rá kell szánni az időt vagy keresni egy jó Togishit, aki felélezi, egy kiváló pege ennyit igazán megérdemel!  Igen
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
Szüri
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 90


WWW
« Új üzenet #788 Dátum: 2011. Szeptember 04. - 21:25:33 »

Köszönöm-köszönöm.
Ezt a művész dolgot azért túlzásnak érzem, de jól esik, köszönöm.

Az RWL-34et a Svédek csinálják.
Az ATS-34et veszik alapul és ebből készül porkohászati eljárással.
Az ATS-34 szinte megegyező tulajdonságokkal bír, mint a VG-10. (véleményem szerint ez a kettő a legjobb a hengerelt acélok közül)
Az RWL még jobb (de még fenhető), mivel ott már nincsenek szennyezők az acélban.
Vannak porkohászati acélok, amik extrém éltartóak, Pl. CPM420V, Vanadis10, de iszonyú nehezen fenhetőek a magas Vanádium tartalomnak köszönhetően.
Az RWL ezekhez képest könnyen fenhető, viszont nagyon tiszta, jó porkohászati acél, jó éltartóssággal.
Naplózva
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1402



« Új üzenet #789 Dátum: 2011. Szeptember 04. - 21:32:39 »

Köszönöm-köszönöm.
Ezt a művész dolgot azért túlzásnak érzem, de jól esik, köszönöm.

Az RWL-34et a Svédek csinálják.
Az ATS-34et veszik alapul és ebből készül porkohászati eljárással.
Az ATS-34 szinte megegyező tulajdonságokkal bír, mint a VG-10. (véleményem szerint ez a kettő a legjobb a hengerelt acélok közül)
Az RWL még jobb (de még fenhető), mivel ott már nincsenek szennyezők az acélban.
Vannak porkohászati acélok, amik extrém éltartóak, Pl. CPM420V, Vanadis10, de iszonyú nehezen fenhetőek a magas Vanádium tartalomnak köszönhetően.
Az RWL ezekhez képest könnyen fenhető, viszont nagyon tiszta, jó porkohászati acél, jó éltartóssággal.

És szerény is! Na ezért is merem azt mondani: művész!  Kacsint Igen
Akkor acélban is egyetértünk! Nem hiába: lehet, hogy nincsenek eszközeim olyan ékszerek elkészítéséhez, mint a Te műveid, de amiket csinálok, azokat vagy én vagy akinek készítem bizony használja és a visszajelzések, valamint saját tapasztalat alapján is masszív, jó acélok ezek a VG10-ék  Igen
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
Szüri
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 90


WWW
« Új üzenet #790 Dátum: 2011. Szeptember 05. - 18:23:39 »

Megint valami új.
Nem annyira kés, de érdekes lehet.
Eljegyzési gyűrűk rozsdamentes damaszk acélból.

Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #791 Dátum: 2011. Szeptember 05. - 18:34:19 »

Maga mit nem tud, hát ez is nagyon ott van Attila!
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #792 Dátum: 2011. Szeptember 05. - 19:10:22 »

Szia Attila.
Hát ez nem semmi,ez tényleg egyedi ritkásság.Nagyon szép db.
De azért más fajta gyűrűt ne csinálj  Nyihi
Üdv:HSanyi
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14839



« Új üzenet #793 Dátum: 2011. Szeptember 05. - 19:57:52 »

Szüri!  Emelem
Művész vagy, ez nem is kérdés! Gratulálok a munkáidhoz, bár ha megengeded nekem: számomra ezek a kések idézőjelesen "használhatatlanok", mert nem volna szívem Őket magammal vinni, annyira olyanok, mint egy ékszer  Mosolyog


Szia Gewehr! Emelem

Ez tényleg egy érdekes dolog! Több tíz-százezret kiadunk egy puskáért, egy távcsőért, és szemrebbenés nélkül használjuk esőben, sárban!  Egy ilyen kést pedig tízszer meggondoljuk, hogy egyáltalán kivigyük e magunkkal!
Én azt mondom mindenkinek, hogy igen. Ugyan olyan használati tárgy, és azzal több örömet okoz ha használjuk, mint ha nézegetjük a vitrinben.
Nekem is volt egy pár olyan felszerelésem amit sokáig nem vittem magammal, mert féltettem (el is veszítettem egy párat) de aztán rájöttem, hogy milyen öröm jó és szép késsel zsigerelni! Örömmel veszem kézbe!  Szerintem tehát használd nyugodtan, és sok örömmel!

 Wave

Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1402



« Új üzenet #794 Dátum: 2011. Szeptember 06. - 09:11:47 »

Szia Gewehr! Emelem

Ez tényleg egy érdekes dolog! Több tíz-százezret kiadunk egy puskáért, egy távcsőért, és szemrebbenés nélkül használjuk esőben, sárban!  Egy ilyen kést pedig tízszer meggondoljuk, hogy egyáltalán kivigyük e magunkkal!
Én azt mondom mindenkinek, hogy igen. Ugyan olyan használati tárgy, és azzal több örömet okoz ha használjuk, mint ha nézegetjük a vitrinben.
Nekem is volt egy pár olyan felszerelésem amit sokáig nem vittem magammal, mert féltettem (el is veszítettem egy párat) de aztán rájöttem, hogy milyen öröm jó és szép késsel zsigerelni! Örömmel veszem kézbe!  Szerintem tehát használd nyugodtan, és sok örömmel!

 Wave



Szia Attila!  Emelem

Mint sok másban, ebben is úgy érzem, hogy igazad van! Valójában, szerintem csak én írtam le picit nyakatekerten, de hasonlóra gondoltam én is  Mosolyog
Egyébként azok a kések, amiket magamnak készítek, általában szándékosan nem érik el azt a külcsínyt, mint amit mondjuk másnak készítek, Szüri késeitől pedig pláne távol állnak ebben. De! Számomra mégis szépek, hisz bár óvom Őket is, de kimondottan "munkakések" és vonzódom is az ilyen késekhez, ez a tulajdonságuk számomra a világ legszebb késeivé teszik Őket. Plusz a tudat, hogy ugyan azokat az anyagokat használom, mint "ékszer" társaiknál más, viszont a saját kezem munkái. Ez nekem mindennél többet ér!  Mosolyog
Szüri késeit nem győzöm dícsérni, viszont tudom, ha egyszer kezem ügyébe akadna valamelyikük, én is örömmel használnám, még ha félteném is!  Mosolyog  Igen
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
Oldalak: 1 ... 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 [53] 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 ... 150   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: