Oldalak: 1 ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 [43] 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 ... 150   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászkések  (Megtekintve 435936 alkalommal)
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #630 Dátum: 2011. Március 06. - 10:54:59 »

Köszi Lacus!  Wave
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #631 Dátum: 2011. Március 06. - 11:35:54 »

Pati videója ! Talán most jó lesz  Fejvakarás   Wave 

 http://indavideo.hu/video/Kagemusha__zsigereles
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #632 Dátum: 2011. Március 07. - 10:16:48 »

Szóval a némi tapasztalat, amit egy zsigerelés alkalmával szereztünk:
A hasfalat gyorsan és könnyen lehet vele vágni, a gyomor és a belek kibökésének veszélye nélkül (nem kell a kés alá tenni a kezet), a medencével is könnyen megbírkózott a "konzervnyitó" része, a bordák felett a bőrt is könnyedén vitte, egészen az álkapocsig. A bordákat, szegycsontot megpróbáltuk a "konzervnyitó" résszel elvágni, lehet, hogy a gyakorlatlanság miatt, de lassan ment volna, viszont a kés része simán vitte, igaz a porcot találtuk el. A kisebb problémák ezután jöttek, mivel kicsit órmótlan, ezért a belsőrészek kiszedésénél kicsit vacakoltunk vele, a csánkot átbökni a krotáliának, na az nem volt egyszerű feladat. E nem túl sok tapasztalat alapján nem tűnik rossznak, a problémák jelentős része szerintem kis "gyakorlással" kiküszöbölhetők. Az éltartósságának kiderítéséhez pedig többet kéne használni. A tisztántartása viszonylag egyszerű. A bőr tokjával a nadrágszíjon is hordható.

Szia!  Emelem

A videókat megnézve nem rossz a szerkezet Igen, de szerintem egy "sima" kés + egy csontfűrész jobb párosítás.
Szerintem Te egy üres gyufásdobozzal is gyorsabban zsigerelnél mint a tag a videón a multikéssel. Kacsint Ördög
Késként használva ormótlan. Ráadásul ronda... Nyihi
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #633 Dátum: 2011. Március 07. - 10:17:59 »

Szia!  Emelem

A videókat megnézve nem rossz a szerkezet Igen, de szerintem egy "sima" kés + egy csontfűrész jobb párosítás.
Szerintem Te egy üres gyufásdobozzal is gyorsabban zsigerelnél mint a tag a videón a multikéssel. Kacsint Ördög
Késként használva ormótlan. Ráadásul ronda... Nyihi
 Wave
Na meg drága is.
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #634 Dátum: 2011. Március 07. - 10:24:20 »

Szia!  Emelem

A videókat megnézve nem rossz a szerkezet Igen, de szerintem egy "sima" kés + egy csontfűrész jobb párosítás.
Szerintem Te egy üres gyufásdobozzal is gyorsabban zsigerelnél mint a tag a videón a multikéssel. Kacsint Ördög
Késként használva ormótlan. Ráadásul ronda... Nyihi
 Wave

Pont az lenne benne a lényeg, hogy egy eszköz, s nem kettő. Ez előnyt jelenthetne ott, mint pl. takarítás, helyigény (a teljesen felszerelt hátizsákom veri a 15 kg-ot). Gondolom bőven kéne gyakorolni vele, ezzel lehet, hogy elsőre nekem se menne gyorsabban.  Vállat von
Mindenesetre érdekes szerkezet. Az ára pedig tényleg húzós, bár egy nem túl extrás márkás kés is majdnem ennyi.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #635 Dátum: 2011. Március 07. - 10:30:36 »

Az én Victorinox vadászkésembe minden ilyen funkció be van építve, és 30€-ba került.  Kacsint Ördög
Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #636 Dátum: 2011. Március 07. - 10:33:18 »

Az én Victorinox vadászkésembe minden ilyen funkció be van építve, és 30€-ba került.  Kacsint Ördög
Egyéni hülyeség, nem szeretem a bicskákat, amiket kinyitni, összezárni kell, volt már vele rossz élmányem (becsukódott), meg sokkal nehezebb takarítani.  Stoel
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #637 Dátum: 2011. Március 07. - 10:39:21 »

Az én Victorinox vadászkésembe minden ilyen funkció be van építve, és 30€-ba került.  Kacsint Ördög

 Igen
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #638 Dátum: 2011. Március 07. - 11:02:34 »

Pati!
Nem szekálni akartalak, nem a kés funkcióit bírálom, csupán az ár-érték arányt sokallom.  Wave
Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #639 Dátum: 2011. Március 07. - 11:04:13 »

Az én Victorinox vadászkésembe minden ilyen funkció be van építve, és 30€-ba került.  Kacsint Ördög

(Echte) Wenger akciósan hétezeré'... nekem ennél nem kell jobb... Mázsás kan sem volt különösebben gond a fűrésznek, mondjuk takarítani biztos nehezebb, mint egy tőrt, de mivel pont negyedannyiba került, mint egy Puli - aminek az első zsigerelésnél kipattant a hegye  Rííí Rííí  - így annyira nem zavaró.  Vigyorog Bár állandóan takarítani  kéne  :Mosolyog

 Emelem

Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #640 Dátum: 2011. Március 07. - 11:12:57 »

Pati!
Nem szekálni akartalak, nem a kés funkcióit bírálom, csupán az ár-érték arányt sokallom.  Wave

Nem is szekálásnak vettem, csak leírtam az én nézetemet is.  Wave
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #641 Dátum: 2011. Március 07. - 12:25:29 »

Szervusztok.
Érdekes szerszám az biztos,igazából használat után tudna az ember véleményt mondani.
Az lényeges,hogy minél többet használja az ember annál jobban kézre áll.A zsigerelésnél két sarkalatos pontja van az egyik a szegycsont,a másik a keresztcsont.Értem én ezt a konzervnyitó módszert(de jó lenne látni egy öreg tehén,vagy nagy kannál,bikánál) hogy boldogul.
Mert egy süldőnek is át lehet vágni  egy késsel mind kettőt(főleg ha porcot fogsz).
Nem csak a német de magyar vadász társadalom is konzervatív az ilyen újdonságokkal szemben.
A másik az ára elég húzós (de nem csodálom elég sokk gép munka van benne a kb szögek élek köszörülése).
Érdekes,hogy a német video 2003-as de még nem találkoztam vele sehol.
Summa summárum  a lényeg,hogy egy jó kés és egy fűrész  mindent meg old.
Ettől függetlenül egyszer kipróbálnám.
Üdv:HSanyi
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #642 Dátum: 2011. Március 07. - 12:46:14 »

Szegycsontot általában késsel vágom, gímbikánál vagy nagyobb tehénnél nem, de ez évente elég kevés eset. A medencét szinte mindig fűrésszel csináltam, mert sokáig nem tudtam jól megtalálni a porcot. Erre a célra volt egy jó kis Fiskars fűrészem, amit elvesztettem. Disznót lőttem, mire megtaláltam nagyon beborult, a zsigerelés végére már szakadt az eső, villámlott, rendes vihar kerekedett,  kapkodva kellett befejezni, felrakni, elvinni. A fűrész valahol kiesett, és bár másnap visszamentem keresni, nem lett meg.

Ekkor láttam a tecsóban hogy van becsukható ágfűrész, 850Ft/db áron. Vettem hármat, (2007 nyarán) most a másodikat fogyasztom, nemsokára eldobós lesz, de a célnak pont ugyanúgy megfelelt, mint a 4000Ft-os Fiskars.
Ilyenformán én letettem a drágább fűrészekről, viszont a kést annál fontosabbnak gondolom.
Naplózva
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #643 Dátum: 2011. Március 13. - 20:57:39 »

Üdvözletem!

Ha késeket kell vinnem magammal a természetbe, úgy én egy jól bevált (szinte bármilyen helyzetben alkalmas) kombinációra tenném a voksomat: Kis kés: Mora 2000, nagy kés: Fällkniven A1 model. Én a késeknél (mint úgy alapvetően sok téren) sem szeretem a csicsát, a felesleges giccset.., engem a használhatósága érdekel (bár nemes egyszerűsége, letisztult formája  eleve megfog) és ezt mindegy, hogy egy több napos bushcraft, egy vadászat vagy szimplán egy délutáni erdei kiruccanásról legyen is szó, hisz úgy is van mit tenni egy késsel kint'. A mora 2000 egy kiváló ár/érték arányú kés. Gyárilag is elég éles, skandináv élkialakítású tartós anyag. Szeletelni, faragni, nyúzni is jó. A Fällkniven A1 pedig egy csúcsminőségű kés "keményebb feladatokra" és ha ezt, valamint azt vesszük alapul, hogy (ész/rendeltetés szerű használat esetén) egy gyakorlatilag elpusztíthatatlan kés, máris megéri az árát.
Aki őket használja, nemigen kerül meglepetésteli helyzetbe.
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #644 Dátum: 2011. Március 13. - 21:03:49 »

 Fällkniven A1  "Termék ára    46 800 Ft + ÁFA (58 500 Ft)"--tényleg jó kés lehet.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 [43] 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 ... 150   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: