Oldalak: 1 ... 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 [143] 144 145 146 147 148 149 150   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászkések  (Megtekintve 435933 alkalommal)
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #2130 Dátum: 2018. Október 17. - 15:50:57 »

Irjál valamit róluk . Keménység HRC éltartósság , fenhetőség feltéve ha van már tapasztalat .  Emelem
Emelem

A gyári adatok szerint:
-Teljes hossz: 216 mm
-Penge hossz: 89 mm
-Penge vastagsága: 2.8 mm
-Penge anyag: AUS-8
-Penge keménység: 58-59 HRC
-Markolat: G-10
-Zárszerkezet: Liner-lock

A keménységét nem ellenőriztem, nem akartam megsérteni a penge bevonatát. Durva igénybevételnek se tettem még ki őket, egy bicska szerintem egyébként se arra való.
A mindennapi feladatokra, kajálás, meg ha bármit el kell vágni - ugye egy kés erre való - teljesen jó. A kolbászt is jól viszi. Vigyorog Nyársfaragás, botot vágni a gyereknek is megy neki. Igen
Amennyire ezekből a feladatokból látni lehet, az éltartása jó. Fogása kényelmes, a klipp négy pozicióban áthelyezhető. Én ha lehetőség van rá, az ilyen bicskákat jobb zsebben heggyel lefelé hordom.
 Bow

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2131 Dátum: 2018. Október 17. - 16:06:35 »

Emelem

A gyári adatok szerint:
-Teljes hossz: 216 mm
-Penge hossz: 89 mm
-Penge vastagsága: 2.8 mm
-Penge anyag: AUS-8
-Penge keménység: 58-59 HRC
-Markolat: G-10
-Zárszerkezet: Liner-lock

A keménységét nem ellenőriztem, nem akartam megsérteni a penge bevonatát. Durva igénybevételnek se tettem még ki őket, egy bicska szerintem egyébként se arra való.


Szerintem se  !  Csakhogy   S.Peti  egyszerűen nem tudom megszokni elviselni hogy a tőr fityegjen az oldalamon , elakadjon , stb. - nekem kényelmetlen na , főleg lesen  ! Szóval én bicskával zsigerelek és legtöbbször a szegycsont mellett is a pengével erőből töröm fel a vadat , fűrészt szinte csak a medencecsont elvágásához használok . Tudom hogy jobb lenne a vadásztőr de ez van .  Emelem
Naplózva
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #2132 Dátum: 2018. Október 17. - 16:13:38 »

Szerintem se  !  Csakhogy   S.Peti  egyszerűen nem tudom megszokni elviselni hogy a tőr fityegjen az oldalamon , elakadjon , stb. - nekem kényelmetlen na , főleg lesen  ! Szóval én bicskával zsigerelek és legtöbbször a szegycsont mellett is a pengével erőből töröm fel a vadat , fűrészt szinte csak a medencecsont elvágásához használok . Tudom hogy jobb lenne a vadásztőr de ez van .  Emelem

Gondoltam mást is érdekelhet, a NEPO-ban Dunaszerdahelyen forgalmazzák  azt a kést amit kerestél anno, s nekem is van de most nem jut eszembe a neve... nna... Rííí

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #2133 Dátum: 2018. Október 17. - 16:47:40 »

Szerintem se  !  Csakhogy   S.Peti  egyszerűen nem tudom megszokni elviselni hogy a tőr fityegjen az oldalamon , elakadjon , stb. - nekem kényelmetlen na , főleg lesen  ! Szóval én bicskával zsigerelek és legtöbbször a szegycsont mellett is a pengével erőből töröm fel a vadat , fűrészt szinte csak a medencecsont elvágásához használok . Tudom hogy jobb lenne a vadásztőr de ez van .  Emelem


Nem tudom, hogy jobb-e a tőr...
Egyszer egy bakomat tőrrel zsigerelte a kísérő (szegycsontot, medencecsontot is beleértve), de kínlódás volt nézni is.
Szerintem bicskával gyorsabb is, könnyebb is, tisztább is.  Vállat von

Nekem egy zöldnyelű svájcibicska van egy fiskars kitolható ágfűrésszel kiegészítve.

Ilyesmik:





Az ágfűrész csak süldőnél nagyobb disznónál és szarvasnál kerül elő, ott is csak a szegycsonthoz.
Medencéhez nem jó, mert egyrészt túl nagy, másrészt olyan, mint az öregember f@sza: csak húzni lehet, tolni nem, mert elhajlik.  Vigyorog
Kisebb/fiatalabb vadnál az ágfűrész nem is kerül elő, ott a bicska fűrészével átvágom a medencét, utána a pici hasfelmetszőpengével végigtolom a hasfalat (nagyon jó, mert tompa a vége így csak nagyon kis odafigyelés kell, hogy ne vágjam ki a belet/gyomrot), aztán a pengével meg a szegycsont mellett el lehet vágni a porcokat.
Ja és az ágfűrész pengéjének a hátán facán meg lehet fenni a kés élét menet közben.

Nekem ez a párosítás bevált már tizenéve. A hátizsák mindig nálam van, abban meg gond nélkül elhömbölög mindkettő.
Lehet, hogy elmosogatni macerásabb, mint egy tőrt, de annyit rászánok mindig.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #2134 Dátum: 2018. Október 17. - 17:09:47 »

Szerintem bicskával gyorsabb is, könnyebb is, tisztább is. 

Miért?  Fejvakarás
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16590



« Új üzenet #2135 Dátum: 2018. Október 17. - 17:11:15 »


Nem tudom, hogy jobb-e a tőr...
Egyszer egy bakomat tőrrel zsigerelte a kísérő (szegycsontot, medencecsontot is beleértve), de kínlódás volt nézni is.
Szerintem bicskával gyorsabb is, könnyebb is, tisztább is.  Vállat von

Ez kurvára nem azon múlik, hogy tőr vagy bicska...
Kinek a kezében van, az a lényeg...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
S.Zoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 104



« Új üzenet #2136 Dátum: 2018. Október 17. - 18:32:44 »


Nem tudom, hogy jobb-e a tőr...
Egyszer egy bakomat tőrrel zsigerelte a kísérő (szegycsontot, medencecsontot is beleértve), de kínlódás volt nézni is.
Szerintem bicskával gyorsabb is, könnyebb is, tisztább is.  Vállat von

Nekem egy zöldnyelű svájcibicska van egy fiskars kitolható ágfűrésszel kiegészítve.

Az ágfűrész csak süldőnél nagyobb disznónál és szarvasnál kerül elő, ott is csak a szegycsonthoz.
Medencéhez nem jó, mert egyrészt túl nagy, másrészt olyan, mint az öregember f@sza: csak húzni lehet, tolni nem, mert elhajlik.  Vigyorog
Kisebb/fiatalabb vadnál az ágfűrész nem is kerül elő, ott a bicska fűrészével átvágom a medencét, utána a pici hasfelmetszőpengével végigtolom a hasfalat (nagyon jó, mert tompa a vége így csak nagyon kis odafigyelés kell, hogy ne vágjam ki a belet/gyomrot), aztán a pengével meg a szegycsont mellett el lehet vágni a porcokat.
Ja és az ágfűrész pengéjének a hátán facán meg lehet fenni a kés élét menet közben.

Nekem ez a párosítás bevált már tizenéve. A hátizsák mindig nálam van, abban meg gond nélkül elhömbölög mindkettő.
Lehet, hogy elmosogatni macerásabb, mint egy tőrt, de annyit rászánok mindig.

Sziasztok, nekem Buck csontfűrész, meg egy erős, rozsdamentes, de nem túl kemény tőr bevált.  Egy jó bicska pedig a zsebemben. Ha beviszem, akkorr pedig keretes fűrész👍




Naplózva

🦆🐗🐺🦁🐘🐐🐏🐇
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2137 Dátum: 2018. Október 17. - 19:25:27 »

Gondoltam mást is érdekelhet, a NEPO-ban Dunaszerdahelyen forgalmazzák  azt a kést amit kerestél anno, s nekem is van de most nem jut eszembe a neve... nna... Rííí

 Emelem


Wenger bicskát kerestem anno . Mégpedig olyat aminek csak egy pengéje és egy fűrésze van . A Wengernek és a Viktorinox késeknek rendkívül jó a fűrésze - habár a penge anyaga nem az ideális nekem de még azt is képes vagyok bevállalni csak lehetne kapni ezt a kétpengés változatot . Minden más sörnyitó , dugóhúzó , konzervnyitó , nagyító  Röhög  stb.stb. hasznos ámbár konkrétan a zsigerelés szempontjából felesleges funkció amit aztán lehet tisztogatni .  Anti olvtársunk megsegített egy modern svájci bicskával  Meghajol azóta azzal zsigerelek de sajnos azon is vannak felesleges funkciók .



Szóval a jobb oldali vagy ahhoz hasonló kétpengés svájci bicskát keresek .   Angyal                      Emelem
Naplózva
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #2138 Dátum: 2018. Október 17. - 22:13:27 »

Wenger bicskát kerestem anno . Mégpedig olyat aminek csak egy pengéje és egy fűrésze van . A Wengernek és a Viktorinox késeknek rendkívül jó a fűrésze - habár a penge anyaga nem az ideális nekem de még azt is képes vagyok bevállalni csak lehetne kapni ezt a kétpengés változatot . Minden más sörnyitó , dugóhúzó , konzervnyitó , nagyító  Röhög  stb.stb. hasznos ámbár konkrétan a zsigerelés szempontjából felesleges funkció amit aztán lehet tisztogatni .  Anti olvtársunk megsegített egy modern svájci bicskával  Meghajol azóta azzal zsigerelek de sajnos azon is vannak felesleges funkciók .



Szóval a jobb oldali vagy ahhoz hasonló kétpengés svájci bicskát keresek .   Angyal                      Emelem

Igen, ezzek és hasonszőrű társaik vannak ott egy vitrinben vagy huszan...
Ki nem nyittattam, de legközelebb megsasolom neked és csinálok képeket is...

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #2139 Dátum: 2018. Október 17. - 22:41:07 »

Csonthoz nem tudom van-e ennél praktikusabb szerszám, szerintem...

Naplózva
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #2140 Dátum: 2018. Október 18. - 03:11:27 »

En is Sypderco fan vagyok....meg Mora Vigyorog
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2141 Dátum: 2018. Október 18. - 08:15:54 »

Csonthoz nem tudom van-e ennél praktikusabb szerszám, szerintem...



Biztos hogy jó ! A praktikusság nekem viszont az hogy egy dolog fityeg az oldalamon egy tokban és lehetőleg a legkisebb méretben .  A svájci bicskák fűrésze nekem a bicska kategóriában  IgenEmelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2142 Dátum: 2018. Október 18. - 08:22:37 »

Igen, ezzek és hasonszőrű társaik vannak ott egy vitrinben vagy huszan...
Ki nem nyittattam, de legközelebb megsasolom neked és csinálok képeket is...

 Emelem

Megnéztem a honlapjukat és sajnos nincs ilyen kétfunkciós !  Hogy is lenne mikor Wenger hivatalos honlapján sincs !   Rííí   Olyan késkészítővel se találkoztam aki vállalná hogy a régi bicskámból kiveszi és egy  cca . 60 Rockwell -es penge mellé illesztené a fűrészt .  Rííí
Naplózva
Ts@bi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 91


« Új üzenet #2143 Dátum: 2018. Október 18. - 08:34:04 »

Megnéztem a honlapjukat és sajnos nincs ilyen kétfunkciós !  Hogy is lenne mikor Wenger hivatalos honlapján sincs !   Rííí   Olyan késkészítővel se találkoztam aki vállalná hogy a régi bicskámból kiveszi és egy  cca . 60 Rockwell -es penge mellé illesztené a fűrészt .  Rííí

Esetleg Nagy István Érden?

http://www.nagyistvanerd.hu/nn-knives-huntsman-vadasz-zsebkespenges-agancs-nyellel-bor-tokban.1282.html



http://www.nagyistvanerd.hu/nn-knives-huntsman-vadasz-zsebkespenges-agancs-nyellel-bor-tokban.1283.html



Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #2144 Dátum: 2018. Október 18. - 08:35:05 »

Szerintem se  !  Csakhogy   S.Peti  egyszerűen nem tudom megszokni elviselni hogy a tőr fityegjen az oldalamon , elakadjon , stb. - nekem kényelmetlen na , főleg lesen  ! Szóval én bicskával zsigerelek és legtöbbször a szegycsont mellett is a pengével erőből töröm fel a vadat , fűrészt szinte csak a medencecsont elvágásához használok . Tudom hogy jobb lenne a vadásztőr de ez van .  Emelem

 Emelem

Nekem is azért van a zsebemben egy egykezes bicska, hogy az gyorsan elővehető legyen ha éppen kell. A hátizsákban meg ott lapul egy fixpengés kés (szerintem nem tőr, de ne nyelvészkedjünk  Kacsint), ha zsigerelni kell azt veszem elő.  Én a mellkast mindíg a késsel vágom át, természetesen a szegycsont és a bordák ízesülésénél. Ezért a fix pengés, a bicskák közül ezt nem mindegyik birná hosszú távon, mert azért itt van erőkifejtés. A medencecsontot mindig csontfűrésszel vágom.    Bow

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Oldalak: 1 ... 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 [143] 144 145 146 147 148 149 150   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: