Oldalak: 1 ... 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 [138] 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászkések  (Megtekintve 435127 alkalommal)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2055 Dátum: 2017. November 21. - 22:04:12 »

A franciával sem tökéletes a szalonna íze! Azért akarok Magyar bicskával szalonnázni, ahogy illik.  Wave Az ilyen távolkeleti bicsekkel majd sushit eszem (ha már végérvényesen elment az eszem), addig meg még jó volna megtanulni az igazi szalonnázast, amikor az egyik kézben van a szalonna, hagyma és a kenyér, a másikban pedig a bicska.  Emelem

Csak egyetérteni tudok . A szalonnázáshoz kell egy jó magyar bicska !   Wave
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6365


vadász


« Új üzenet #2056 Dátum: 2017. November 22. - 06:41:26 »

addig meg még jó volna megtanulni az igazi szalonnázast, amikor az egyik kézben van a szalonna, hagyma és a kenyér, a másikban pedig a bicska.  Emelem
Az öreg erdészeti fogatos, akihez "betörésre" beadtak 30 évvel ezelőtt 😁 nagyon profin művelte ezt a gyakorlatot.
Ezek mellé odafért még egy arasznyi kolbász, vagy hurka is, a bicskát tartó kezében meg dolgozott a gyeplő👍
Sokszor megpróbálkoztam vele, de csak a kenyér-szalonna-hagyma szentháromságig jutottam, azt is csak nagyon nyugodt körülmények között
sikerült úgy beburkolnom, hogy nem kellett állandóan a földről felszedni valamit és a kezem sem faragtam el😉
De van ennek valami kimondhatatlan hangulata.
Sok sikert hozzá!
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
im65
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


« Új üzenet #2057 Dátum: 2017. November 22. - 07:02:32 »

Sziasztok! Emelem

Szeretném magam meglepni egy kecses szalonnázó bicskával, a neten nézegettem, de nekem túl csicsásak voltak és szénacélból, amiből én szeretném, még kevesebbet találtam. Esetleg tudtok olyan mestert, aki készít ilyen anyagból bicskát?

Üdv:Zoli

Kecskeméten Polyákék dolgoznak szénacélból. Több szénacél maskarám van tőlük, napi használatban vannak, szép patinásak.

http://www.polyak-keses.hu/bicska.html
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #2058 Dátum: 2017. November 22. - 21:39:01 »

Csak egyetérteni tudok . A szalonnázáshoz kell egy jó magyar bicska !   Wave

 Emelem

Ezzel tulajdonképpen én is egyetértek.  Igen
A C.S. Kudut főként a kiváló ár-érték miatt ajánlottam. Annyiért azért nem kapsz használható tradi. magyar bicskát.
Nálam is kb. 95%-ban túlsúlyban vannak a Magyar gyártók kései a fix pengéseknél.
Bicskáknál már nem ilyen jó az arány, mert napi szinten én inkább "egykezes" bicskákat hordok magammal. Tradit szinte egyáltalán nem. Magyar mesterek meg kevesen - és azt viszont elég drágán (persze kiváló minóségben) - gyártanak egykezes "foldereket". 

 Wave


Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #2059 Dátum: 2017. November 22. - 21:39:54 »

Kecskeméten Polyákék dolgoznak szénacélból. Több szénacél maskarám van tőlük, napi használatban vannak, szép patinásak.

http://www.polyak-keses.hu/bicska.html

 Emelem

 Igen



Ezt még az idősebb Polyák mester készítette. Remek darab.  

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Bwana
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 770



« Új üzenet #2060 Dátum: 2017. November 23. - 17:59:45 »

A franciával sem tökéletes a szalonna íze! Azért akarok Magyar bicskával szalonnázni, ahogy illik.  Wave Az ilyen távolkeleti bicsekkel majd sushit eszem (ha már végérvényesen elment az eszem), addig meg még jó volna megtanulni az igazi szalonnázast, amikor az egyik kézben van a szalonna, hagyma és a kenyér, a másikban pedig a bicska.  Emelem

Zoli, ne mond már hogy ezt tanulni kell!    Csodalk
Naplózva

Mint azt bölcs elmeprofeszorom mondogatta: "Ne siesd el a gyógyítást, néha jó a hülye a háznál"!

Minden este bánva bánják, Hogy e vadat mér' kivánják, Mért is űzik egyre, nyomba,
Tévelyítő bús vadonba.
Bwana
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 770



« Új üzenet #2061 Dátum: 2017. November 23. - 18:01:06 »

Emelem

Ezzel tulajdonképpen én is egyetértek.  Igen
A C.S. Kudut főként a kiváló ár-érték miatt ajánlottam. Annyiért azért nem kapsz használható tradi. magyar bicskát.
Nálam is kb. 95%-ban túlsúlyban vannak a Magyar gyártók kései a fix pengéseknél.
Bicskáknál már nem ilyen jó az arány, mert napi szinten én inkább "egykezes" bicskákat hordok magammal. Tradit szinte egyáltalán nem. Magyar mesterek meg kevesen - és azt viszont elég drágán (persze kiváló minóségben) - gyártanak egykezes "foldereket". 

 Wave




Ja, Zsoltinak elég jók a kései.   Igen
Naplózva

Mint azt bölcs elmeprofeszorom mondogatta: "Ne siesd el a gyógyítást, néha jó a hülye a háznál"!

Minden este bánva bánják, Hogy e vadat mér' kivánják, Mért is űzik egyre, nyomba,
Tévelyítő bús vadonba.
molnarzoli75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 427


« Új üzenet #2062 Dátum: 2017. November 23. - 18:55:49 »

Az öreg erdészeti fogatos, akihez "betörésre" beadtak 30 évvel ezelőtt 😁 nagyon profin művelte ezt a gyakorlatot.
Ezek mellé odafért még egy arasznyi kolbász, vagy hurka is, a bicskát tartó kezében meg dolgozott a gyeplő👍
Sokszor megpróbálkoztam vele, de csak a kenyér-szalonna-hagyma szentháromságig jutottam, azt is csak nagyon nyugodt körülmények között
sikerült úgy beburkolnom, hogy nem kellett állandóan a földről felszedni valamit és a kezem sem faragtam el😉
De van ennek valami kimondhatatlan hangulata.
Sok sikert hozzá!
A három alap nekem elég lenne, ha annyira harapna a mohó szám kolbászt is, majd lenyúlok érte a bicskás kezemmel a zsebembe. Vigyorog Gyermekkoromban dolgoztam idős, Igazi pödrött bajszú parasztbácsikkal, de egyik sem evett így. Talán mert alföldiek voltak és amíg a lovaskocsit megraktam szénával, herével, amit persze édesapám igazított el, volt ideje megtéríteni a bakon az ölében.
Naplózva

A vadászfegyvered ne gyilkossá, hanem a természetet tisztelő, a vadat szerető és védelmező bátor, edzett, de melegszívű, nemes lelkű emberré neveljen.
molnarzoli75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 427


« Új üzenet #2063 Dátum: 2017. November 23. - 18:59:35 »

Zoli, ne mond már hogy ezt tanulni kell!    Csodalk
Nem láttam még senkit így szalonnázni, de tudom, hogy ez a módja. Valahol el kell kezdeni.  Emelem Pedig a nevemből is kihallatszik, mármint a vezetékből, hogy nem holmi jöttment vagyok. Wave
Naplózva

A vadászfegyvered ne gyilkossá, hanem a természetet tisztelő, a vadat szerető és védelmező bátor, edzett, de melegszívű, nemes lelkű emberré neveljen.
molnarzoli75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 427


« Új üzenet #2064 Dátum: 2017. November 23. - 19:06:15 »

Kecskeméten Polyákék dolgoznak szénacélból. Több szénacél maskarám van tőlük, napi használatban vannak, szép patinásak.

http://www.polyak-keses.hu/bicska.html
[/quote
Köszönöm Emelem Felveszem vele a kapcsolatot.
Naplózva

A vadászfegyvered ne gyilkossá, hanem a természetet tisztelő, a vadat szerető és védelmező bátor, edzett, de melegszívű, nemes lelkű emberré neveljen.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16574



« Új üzenet #2065 Dátum: 2017. November 25. - 15:06:03 »

Anti, ez hol kapható? Van egy Cold Steel kése Attinak, baromi jó, de cca négy hónap alatt érkezett meg.
A posta miatt ilyen kis értékű cuccot ugyan nem éri meg tőlük rendelni de egyébként egy jó cég jó árakkal:
https://www.lamnia.com/hu/p/23946/kesek-es-bicskak/cold-steel-kudu-osszecsukhato-kes
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #2066 Dátum: 2017. November 25. - 15:12:04 »

A posta miatt ilyen kis értékű cuccot ugyan nem éri meg tőlük rendelni de egyébként egy jó cég jó árakkal:
https://www.lamnia.com/hu/p/23946/kesek-es-bicskak/cold-steel-kudu-osszecsukhato-kes

Köszi  Igen
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #2067 Dátum: 2017. November 25. - 15:33:00 »

Köszi  Igen

A Bladeshop-ban 2.400 Ft-ért vettem darabját! Jó nagy halef Mosolyog a képen nem tűnik akkorának.
 Emelem
Naplózva
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #2068 Dátum: 2017. November 25. - 15:53:31 »

Kösz  Emelem
Naplózva
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #2069 Dátum: 2017. November 26. - 10:10:48 »

Sziasztok
Ennek a késnek a fűrésze használható zsigerelésnél?

www.victorinox.hu/index.php?main_page=product_info&cPath=80_137&products_id=638

Nem nagyüzemre gondolok, csak ha néha úgy adódna, akkor nem kéne fűrészt is vinni....
(Tegnap sikerült vennem kemény 5000forintért, élezve még nem volt😃)
« Utoljára szerkesztve: 2017. November 26. - 10:23:26 írta Pyrus » Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Oldalak: 1 ... 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 [138] 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: