Oldalak: 1 ... 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 [126] 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 ... 150   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászkések  (Megtekintve 435652 alkalommal)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1875 Dátum: 2016. November 15. - 14:36:58 »

Persze a sózás meg miegyéb megy... OffTopic  Tasli
 Ördög

A késeket meg mindég csak én mutatok?

Nesztek itt van még egy:

Mókamiki - Mókata (ezt én neveztem el magamnak).:





Már régóta kíváncsi voltam a Vanadis4 acélra és a katakiriba élezésre is. Ez most egy késben összejött.

Adatok:

Penge:
   Anyaga: Vanadis 4 Extra
   Hossza: 80 mm
   Vastagsága: 4 mm
Markolat:
   Anyaga: Miki féle házi micarta (jófajta anyag  )
   Hossza: 106 mm (törővéggel együtt)
Kés:
   Teljes hossza: 185 mm
   Tömege: 170 g

Tok: Miki féle kydex tok

A kés jobbos katakiriba élezésű.
GY.K.: "felemás" leélezés, egyik oldalom "skandi", másikon konvex.

 gyozo

Nem sózok. A kés pedig fain nagyon. Remélem nemsokára mutatok előtte-utána képeket két nem ilyen szép késről...
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #1876 Dátum: 2016. November 16. - 09:25:46 »

Persze a sózás meg miegyéb megy... OffTopic  Tasli
 Ördög

A késeket meg mindég csak én mutatok?

Nesztek itt van még egy:

Mókamiki - Mókata (ezt én neveztem el magamnak).:





Már régóta kíváncsi voltam a Vanadis4 acélra és a katakiriba élezésre is. Ez most egy késben összejött.

Adatok:

Penge:
•   Anyaga: Vanadis 4 Extra
•   Hossza: 80 mm
•   Vastagsága: 4 mm
Markolat:
•   Anyaga: Miki féle házi micarta (jófajta anyag  )
•   Hossza: 106 mm (törővéggel együtt)
Kés:
•   Teljes hossza: 185 mm
•   Tömege: 170 g

Tok: Miki féle kydex tok

A kés jobbos katakiriba élezésű.
GY.K.: "felemás" leélezés, egyik oldalom "skandi", másikon konvex.

 gyozo


Az a nagy büdös helyzet,hogy a sózáshoz hozzá tudok szólni,de a késekhez abszolút nem. Max annyit,hogy tetszik-e vagy sem. Ezek tetszettek. Wave
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #1877 Dátum: 2016. November 16. - 09:28:11 »


A kés jobbos katakiriba élezésű.
GY.K.: "felemás" leélezés, egyik oldalom "skandi", másikon konvex.


Na azért itt álljunk meg .A kés remek Igen

Én nekem mint egységsugarú, késélezésben járatlan felhasználónak, aki a nadrágszíjon és kaszakövön kívül nem ismer komolyabb élező készséget, hogyan tennéd vonzóvá ezt az eszközt anélkül, hogy nem kell egy százhatvannyolc órás műköszörűs, slajferos tanfolyamra beneveznem Vigyorog
Röviden, hogy fogom megélezni, ha beszerzek egy ilyet és mivel. Emelem
 
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #1878 Dátum: 2016. November 16. - 09:44:40 »

Na azért itt álljunk meg .A kés remek Igen

Én nekem mint egységsugarú, késélezésben járatlan felhasználónak, aki a nadrágszíjon és kaszakövön kívül nem ismer komolyabb élező készséget, hogyan tennéd vonzóvá ezt az eszközt anélkül, hogy nem kell egy százhatvannyolc órás műköszörűs, slajferos tanfolyamra beneveznem Vigyorog
Röviden, hogy fogom megélezni, ha beszerzek egy ilyet és mivel. Emelem
 

 Emelem Köszönöm szépen a hozzászólásodat,mert a cipő amiben járunk,ugyanaz. Kaszát verni és fenni tudok,de a késekről fingom nincs. Ilyen él,meg olyan él,nekem mintha szuahéliül lenne. De ha tényleg vennék ilyet,mert tetszik,akkor mi a teendő?
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #1879 Dátum: 2016. November 16. - 11:26:32 »

Na azért itt álljunk meg .A kés remek Igen

Én nekem mint egységsugarú, késélezésben járatlan felhasználónak, aki a nadrágszíjon és kaszakövön kívül nem ismer komolyabb élező készséget, hogyan tennéd vonzóvá ezt az eszközt anélkül, hogy nem kell egy százhatvannyolc órás műköszörűs, slajferos tanfolyamra beneveznem Vigyorog
Röviden, hogy fogom megélezni, ha beszerzek egy ilyet és mivel. Emelem
 

 Emelem
Egy jó minőségű fenőkővel és/vagy vizes csiszolópapírral minden kést meg lehet élezni. Na meg némi gyakorlattal.
DE ez igazából minden késre igaz, ha jól akarod megélezni.

Pl. http://www.haidu.hu/

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #1880 Dátum: 2016. November 18. - 13:03:56 »

 Emelem

Privátban érkezett kérdés késélezéssel kapcsolatban.
Felteszem ide is hátha mást is érdekel az anyag.

Szerintem kár köszörűshöz hordani a kést... Nem tudom, Te kihez viszed, és milyen a tapasztalat (na meg milyen a kés), de egy jobb acélból készült pengét inkább csak el szoktak baxni...

Néhány hasznos olvasmány a témában:

http://kesportal.hu/2011/09/26/keselezes-de-mivel/#more-3631

http://kesportal.hu/2009/01/29/elszalagos-kesek-kezi-elezese/#more-409

http://kesportal.hu/2010/11/16/a-fenes-rovid-osszefoglalasa/#more-2593

http://kesportal.hu/2015/02/05/a-konvex-elu-kesek-kezi-elezese/#more-6268

Ha ezeken átrágod magad, már csak kicsit gyakorolni kell.   Kacsint

Érdemes megvenni a HAIDU HCJ-ból egy sort (180-280-400-600-1000-HCJH -ez a teljes sor, de akár elég minden második is) és sokat gyakorolni. Először persze valami gagyi késen.
(Ez nem a reklám helye, és remélem a Modik se értik félre. Használható persze más gyártmányú fenőkő is, én ezt ismerem és merem ajánlani.)

A belinkelt anyagokban látni fogod, hogy a lényeg az, hogy a megfelelő szöget tartva kell húzogatni a fenőkövön a pengét. Ez elég egyszerűnek tűnik. Az is, de gyakorlat kell hozzá, hogy az ember tényleg tartani tudja azt a szöget a mozdulatsor közben.  Bow

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #1881 Dátum: 2016. November 24. - 10:34:36 »

 Emelem

Mivel ilyen hihetetlen nagy érdeklődés van itt a kések iránt Ördög: (Gyakorlatilag magamnak írogatok - de nem adom fel a Magyar Késkultúra terjesztését.)

Bemutatom Szálkai Robi Mester három alkotását:

nyakkés, Robicska és Crimen







 gyozo
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #1882 Dátum: 2016. November 24. - 10:38:52 »

Szevasz Anti,


Beszállok én is Mosolyog
Lassan kellene neked egy késszekrény is mert annyi térfogat lesz mint a sok gubacs meg a pukka
Mosolyog
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1883 Dátum: 2016. November 24. - 11:53:54 »

Emelem

Mivel ilyen hihetetlen nagy érdeklődés van itt a kések iránt Ördög: (Gyakorlatilag magamnak írogatok - de nem adom fel a Magyar Késkultúra terjesztését.)

Bemutatom Szálkai Robi Mester három alkotását:

nyakkés, Robicska és Crimen







 gyozo
Két késemet szeretném átalakíttatni,de egyenlőre nem tudtam összefutni a mesterrel. Akkor dolgozik,amikor én is. Képről azt mondta,hogy megoldható.
Úgy voltam vele,hogy nagyapám kése megérdemli,hogy megmentsem. Egy ajándék,de használhatatlan kés várja még a beavatkozást.
A Mora késem elveszett egy nagy disznóban... Rííí Vennék egy Hultaforsot a helyébe...Szigorúan narancssárgát,valami pittyegő se ártana rá. Ördög
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #1884 Dátum: 2016. November 24. - 23:22:08 »

Két késemet szeretném átalakíttatni,de egyenlőre nem tudtam összefutni a mesterrel. Akkor dolgozik,amikor én is. Képről azt mondta,hogy megoldható.
Úgy voltam vele,hogy nagyapám kése megérdemli,hogy megmentsem. Egy ajándék,de használhatatlan kés várja még a beavatkozást.
A Mora késem elveszett egy nagy disznóban... Rííí Vennék egy Hultaforsot a helyébe...Szigorúan narancssárgát,valami pittyegő se ártana rá. Ördög

 Emelem

Konkrétan mi velük a baj, hogy átalakításra szorulnak?  Képet!
Szerintem neked elérhető közelségben több neves késmíves mester dolgozik. (Na meg már feltalálták a postát is... Ördög)

 Wave

Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1885 Dátum: 2016. November 24. - 23:37:31 »

Emelem

Konkrétan mi velük a baj, hogy átalakításra szorulnak?  Képet!
Szerintem neked elérhető közelségben több neves késmíves mester dolgozik. (Na meg már feltalálták a postát is... Ördög)

 Wave


Nagyapám kése pont úgy néz ki,mint egy 20 éve nem-vagy nem jól- használt kés. Az ajándék kés meg elég elnagyolt. (egy karbantartóm apukája csinálta egy üveg páleszért,olyan is... Ördög) Valami húsipari acél,sajnálom tovább száműzni a fiókba. Kelemen mesterrel beszéltem róluk,képről azt mondta megoldja... Személyesen kellene beszélnem vele,hogy egyértelmű legyen, mit szeretnék.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1886 Dátum: 2016. November 24. - 23:43:39 »

Emelem

Konkrétan mi velük a baj, hogy átalakításra szorulnak?  Képet!
Szerintem neked elérhető közelségben több neves késmíves mester dolgozik. (Na meg már feltalálták a postát is... Ördög)

 Wave


Viberen átküldtem pár képet.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1887 Dátum: 2016. December 05. - 19:55:45 »

Holnap érkezik a Hultafors HD. Sajnálom a Mora-t,de most egy emberesebb tenyérbe való vetélytársát fogom tesztelni.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #1888 Dátum: 2016. December 05. - 22:18:32 »

Holnap érkezik a Hultafors HD. Sajnálom a Mora-t,de most egy emberesebb tenyérbe való vetélytársát fogom tesztelni.

 Igen
 Képet!
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1889 Dátum: 2016. December 06. - 07:35:29 »

Holnap érkezik a Hultafors HD. Sajnálom a Mora-t,de most egy emberesebb tenyérbe való vetélytársát fogom tesztelni.

Nem vagyok egy kés-fetisiszta, ez lehet az oka, hogy ránézésre gyakorlatilag nem látok ordító különbséget a Mora meg Hultafors között, nyélben sem ("nagy kézbe való"), és még az árában sem igazán? Valaki ínyenc beavatna, mik a különbségek? Kösz...  Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 [126] 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 ... 150   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: