Oldalak: 1 ... 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 [106] 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 ... 150   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászkések  (Megtekintve 435682 alkalommal)
kovimiki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 56


« Új üzenet #1575 Dátum: 2015. Február 06. - 17:43:20 »

remélem nem veszik reklámnak és itt tud valaki segíteni

http://www.kesmives.hu/tagok.php
Koszonom, talan meg a mogyorodi elerheto kozelsegben van, arra jarok eleg gyakran.

Es koszonom borgrof a tippet, megprobalom majd ezt a boros dolgot!  Igen

Amugy van egy sztorim a keses mesterekkel, igazabol mukoszorus volt. De keselezo, mukoszorus MESTERKENT volt hirdetve. Talan kozel husz eve mar, hogy vettem egy tanto penges egykezes kest kulfoldon. Itthon meg akkor ritka volt. Raadasul cask az egyik oldala volt elezve, de mar kicsit megkopott, ezert gondoltam elviszem egy mesterhez, nehogy elrontsam az elnek a szoget, vagy barmi. Gondoltam ha mar ott vagyok megeleztetem a victorinox bicskam kisebbik kesenek elet (drotot vagtak vele kenyszerbol, MEA CULPA) . Becsongettem, kijott egy no, hogy a MESTER ur nincs itthon, de majd o atveszi a kest. elkezdtem volna magyarazni, hogy a tanto penge, meg az egyoldal...mikor lepiszentett a holgy, kikerve maganak, hogy nem latom a CEHERT??? MESTER!!!  Tasli En akarom magyarazni a dolgokat, majd a MESTER UR tudni fogja. mondom jo...mentem par nap mulva. Megint a holgy hozta a keseket. szepen betekerve zsirpapirba voltak, gondoltam na, ez mar mar valami, megiscsak mester, nem adja am cask ugy vissza kezbe, hogy osszekarcolodjon...Kibontottam az egyik csomagot, a victorinoxot.   Csodalk a penge feleig lekoszorulve, kekre egetve!!! raadasul a bicskanak a muanyag reszebe is beleert a koszoru, mert egy szep darab ki volt belole csippantva. Remego kezzel nyitottam a masikat. Tanto, egyoldalas penge a mult, mindket oldal koszorulve, tanto forma meg szepen helyrehozva, hogy szep ives legyen tores nelkul. Ja a kes az el 1mm-en kivul teflonbevonatu volt. VOLT...azt is ossze vissza karcolta a koszoruvel...
Kertem a holgyet, hogy ha itthon van a mester, akkor legyen mar szives szolni neki, mert nem igazan vagyok megelegedve. Majd elocsoszogott a mester, kb 90 meg a halal kozt...remego kez, stb...en meg ott alltam, es  Fej a falba. mit tudtam volna csinalni? Az, hogy kicsit tovabb koszorulte a victorinoxot, az szerinte a tobb is veszett Mohacsnal eset. A tanto penget meg nem is ertette, kerdezte, hogy honnan vettem ilyen bovli kest, azzal nem is lehetett vagni ugy rendesen....Nem volt lelkierom elkuldeni egy latszolag elete utolso par eveben levo embert a fenebe, es meg a penzt se kertem vissza...
Mivel uj fiu voltam a varosban, kesobb felvilagositottak, hogy a bacsi mar vagy 60 eve elezi a varos kesiet, olloit, stb...de most mar olyan oreg szegeny, hogy cask tiszteletetbol visznek neki olyan keseket, amiknek tok mindegy, hogy mi less vele, hogy a bacsinak ne kelljen bezarni a boltot. De mar a konyhakesekbol se bizzak ra a jobb fajtakat, mert szegeny mar nem is lat, meg nem is igazan erti mar, hogy mit csinal...
Nem haragudtam ra, en voltam a hulye, nem tajekozodtam...
Naplózva
krisco
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 20


« Új üzenet #1576 Dátum: 2015. Február 06. - 22:54:28 »

 Szia Kovimiki!
 Az 1568-as hsz-en pont a mogyoródi késes vagdalkozik Mosolyog
Naplózva

A világon a legveszélyesebb dolog az élet.
 Abba eddig még mindenki belehalt.
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #1577 Dátum: 2015. Február 07. - 16:06:27 »

Szia Kovimiki!
 Az 1568-as hsz-en pont a mogyoródi késes vagdalkozik Mosolyog

Www.szasza.net

Ő pestszentlőrinc környékén lakik.
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
kovimiki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 56


« Új üzenet #1578 Dátum: 2015. Február 07. - 20:34:28 »

Www.szasza.net

Ő pestszentlőrinc környékén lakik.

 Igen koszi, meg jobb
Naplózva
danijb
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


« Új üzenet #1579 Dátum: 2015. Február 17. - 08:08:22 »

Üdvözlet Vadász társak!
Szeretnék vásárolni egy Hegyes Sándor féle pengét a farkasfog vagy a vaddisznó érdekelne.
Aki esetleg tud segíteni azt meg Köszönöm.
Köszsönöm
Naplózva
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #1580 Dátum: 2015. Február 17. - 08:21:33 »

Hát ez merész gondolat.
Kíváncsi vagyok, hogy lesz e jelentkező.
A rendelésen most olyan 1,5 év a várólista...


Jó szerencsét hozzá!
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #1581 Dátum: 2015. Február 17. - 09:03:48 »

Üdvözlet Vadász társak!
Szeretnék vásárolni egy Hegyes Sándor féle pengét a farkasfog vagy a vaddisznó érdekelne.
Aki esetleg tud segíteni azt meg Köszönöm.
Köszsönöm
A www.kesportal.hu oldalon időnként felbukkannak az eladások között, de résen kell lenni, hamar elviszik. Ugyanezen a portálon fel is tudod venni a kapcsolatot a mesterrel, ha nagy mákod van és akad gazdátlan pengéje valami próbavágásból, vagy valaki visszamondja hamarabb is sorra kerülhetsz.
Egyébként meg nyugodtan rendeld meg, amíg át nem vetted, bármikor lemondhatod indoklás nélkül, nincs semmi kötelezettséged. Hegyes Sanyi nagyon korrekt ember.
Naplózva
Bwana
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 770



« Új üzenet #1582 Dátum: 2015. Március 07. - 21:57:15 »

Gálos Uram!

Rémlik valahol egy hozzászólásod egy nállatok rendezett házi zsigerlőversenyről, ahol 1 perces idővel nem lehetett dobogóra kerülni. Megtudod mondani az első három helyezett milyen kést használt?
Naplózva

Mint azt bölcs elmeprofeszorom mondogatta: "Ne siesd el a gyógyítást, néha jó a hülye a háznál"!

Minden este bánva bánják, Hogy e vadat mér' kivánják, Mért is űzik egyre, nyomba,
Tévelyítő bús vadonba.
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1583 Dátum: 2015. Március 08. - 08:43:32 »

Gálos Uram!
Rémlik valahol egy hozzászólásod egy nállatok rendezett házi zsigerlőversenyről, ahol 1 perces idővel nem lehetett dobogóra kerülni. Megtudod mondani az első három helyezett milyen kést használt?
Azt pontosan nem tudom megmondani.
Amúgy nem egy versenyről volt ott csak szó, a versengés állandóan jelen volt, főleg a gyakornokok és a kisegítő személyzet között.
De a vadászházi kisegítő személyzetnek nem voltak neves cuccaik (legalább is nem vadászberkeken belül ismert dolgok).
Legtöbbjük Dick, Sollingen és Victorinox hentes és böllérkésekkel dolgozott, amik a sok használattól már teljesen a gazdájuk kezéhez voltak alakítva.
Nem voltak vastag pengéjűek és a hosszuk is el volt már köszörülve rendesen.
Amikor új késeket kaptak, mind panaszkodott is, hogy nem tudnak velük rendesen dolgozni Vigyorog

Én a leggyorsabban a zöld, gumírozott nyelű Morával, egy rövid Dorkóval és a mini Muela Colibrival tudtam zsigerelni....amíg még kaptam levegőt előre hajolva Ördög
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16587



« Új üzenet #1584 Dátum: 2015. Március 08. - 10:40:01 »


Legtöbbjük Dick, Sollingen és Victorinox hentes és böllérkésekkel dolgozott,
Sollingen?
Ilyen állat pedig nincs... Fejvakarás
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1585 Dátum: 2015. Március 08. - 10:42:47 »

Sollingen?
Ilyen állat pedig nincs... Fejvakarás
Érzékeny a billentyűzetem. természetesen 1 db lö betűvel értendő Vigyorog
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #1586 Dátum: 2015. Március 08. - 10:45:21 »

Érzékeny a billentyűzetem. természetesen 1 db lö betűvel értendő Vigyorog

Annyira gáz ez a "lö" betű. OK, hogy a fiam már így tanulja..... de az akkor is "ell" betű. Angyal
 Emelem
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16587



« Új üzenet #1587 Dátum: 2015. Március 08. - 10:53:27 »

Érzékeny a billentyűzetem. természetesen 1 db lö betűvel értendő Vigyorog
Olyan állat sincs...
Ez a tanulatlan hentesgyerekek fixa ideája, hogy "Solingen kés"...nincs ilyen márka. Solingenben sok késgyártó manufaktúra van, többük használja a termékein a Solingen feliratot mint "védjegyet", persze mellette ott a márkanév is. Ebből az okosokban csak a "solingenkés" marad meg.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #1588 Dátum: 2015. Március 08. - 12:01:00 »

Annyira gáz ez a "lö" betű. OK, hogy a fiam már így tanulja..... de az akkor is "ell" betű. Angyal
 Emelem
"lö" hang, "ell" betű... Legalábbis így kellene tanítanunk... Először hangokra bontunk (Színezd ki, hol hallod az adott hangot!), a betűtanulás (olvasása-írása) csak utána következik.
Bocs az okoskodásért (szakmai ártalom) és offolásért!  Stoel
 Wave
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1589 Dátum: 2015. Március 08. - 12:04:48 »

Olyan állat sincs...
Ez a tanulatlan hentesgyerekek fixa ideája, hogy "Solingen kés"...nincs ilyen márka. Solingenben sok késgyártó manufaktúra van, többük használja a termékein a Solingen feliratot mint "védjegyet", persze mellette ott a márkanév is. Ebből az okosokban csak a "solingenkés" marad meg.
Tuggyatököm (csak, hogy a tisztelt pedofil szekciónak is essen le valami kis konc Ördög), de amire semmi más nincs írva, mint: "Original Made in Solingen", ott nem fogok elkezdeni nyomozni, hogy ki kalapálta Vigyorog
De az is lehet, hogy tanulatlan hentesgyerek vagyok Kacsint
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Oldalak: 1 ... 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 [106] 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 ... 150   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: