Oldalak: 1 ... 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 [105] 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 ... 150   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászkések  (Megtekintve 435866 alkalommal)
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #1560 Dátum: 2015. Január 14. - 22:08:14 »

Valóban, és ennyi év után is tökéletesen muzsikál.
Karácsonyfától, a tűzrevalóig mindent visz.
Örök darab ez a kés,


van ezen kívül jópár késem, egyedileg gyártottak is, de ez mindég ott van velem.
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1561 Dátum: 2015. Január 14. - 22:28:58 »

Köszönöm Mindenkinek !

Sok hasznos dolgot ajánlottatok. Való igaz a fűrész verhetetlen mind két svájcinál ezért is ragaszkodom hozzájuk de úgy gondolom hogy elég a penge és a fűrész mert nem szeretem tisztogatni . Esetleg a kés,zsigerelő,fűrész hármas még belefér.  Ördög de jó infó ez a szerviz is , ezt nem is gondoltam . Nekem is a markolattal van gondom lepattogott , elrepedt - most ragasztottam de megkeresem a javítás lehetőségét is náluk.   Emelem
Naplózva
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #1562 Dátum: 2015. Január 14. - 22:44:21 »

Van még a Blade-Tech Ganyana Lite.
Ez sem drága
Nem szép de AUS-8 acél ami jobb mint a vic acélja, és ez a kés mosható mosogatógépben is.
Zsebben ez is elfér.

Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9519


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1563 Dátum: 2015. Január 15. - 06:37:49 »

A fűrészt a svájciak nagyon jól eltalálták! Igen
Szerintem ez az egyik legjobb része a késnek!
 Emelem

Azóta a fagyit is azzal eszed, mióta megvan!  Röhög
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Jagdterier
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 529



« Új üzenet #1564 Dátum: 2015. Január 15. - 08:51:10 »


Ha jól látom Farkas Bertalan féle kés. Nekem is van egy tőle nagyon jó kés.


Szia igen,én is szeretem. Wave
Naplózva
Jagdterier
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 529



« Új üzenet #1565 Dátum: 2015. Január 15. - 09:12:45 »

Köszönöm Mindenkinek !

Sok hasznos dolgot ajánlottatok. Való igaz a fűrész verhetetlen mind két svájcinál ezért is ragaszkodom hozzájuk de úgy gondolom hogy elég a penge és a fűrész mert nem szeretem tisztogatni . Esetleg a kés,zsigerelő,fűrész hármas még belefér.  Ördög de jó infó ez a szerviz is , ezt nem is gondoltam . Nekem is a markolattal van gondom lepattogott , elrepedt - most ragasztottam de megkeresem a javítás lehetőségét is náluk.   Emelem

Szia.

 Nekem van Úgynevezett Svájci bicskám a fekete nyelű,de csak a fűrészét használom,a kés részével a kan órát szoktam lenyúzni, ide ez a legjobb az enyémek közül a keskeny,és rövid pengéje miatt. Nem mondok róla rosszat,De ha van fűrészed akkor ne vegyél ilyet.Van Martinim is,azt szarvas zsigerelésre használom mert neki meg hosszú a pengéje,de picit puha. Ebben az árkategóriában találsz olyan szép,jó fogású Tőrkést,hogy a svájci bicska nyomába nem ér. Van még egy Farkas Bertalan által készített gyönyörű tőrkésem 440C pengével, két alkalommal jutottam vele három disznó zsigerelésig úgy h élezni nem kellett.Nem mondom hogy nem volt életlen 3.nál, de nem volt botélű. Gravírozással,postával,tokkal volt 16.500 . Aztán van még egy,de arról semmit nem tudok,régi,tökéletes, jó, ennyi. Vigyorog

http://vadaszkes.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=85&Itemid=106

Barátom pedig innen rendelt ugyan csak 440C acéllal, akcióban 11.500-ért tokkal, övé is nagyon szép.
http://www.keses.hu/

Persze ez a saját tapasztalatom,és mindenkinek más az ízlése,ezt el kell fogadni.  Emelem  Wave
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1566 Dátum: 2015. Január 15. - 14:15:47 »

Szia.

 Nekem van Úgynevezett Svájci bicskám a fekete nyelű,de csak a fűrészét használom,a kés részével a kan órát szoktam lenyúzni, ide ez a legjobb az enyémek közül a keskeny,és rövid pengéje miatt. Nem mondok róla rosszat,De ha van fűrészed akkor ne vegyél ilyet.Van Martinim is,azt szarvas zsigerelésre használom mert neki meg hosszú a pengéje,de picit puha. Ebben az árkategóriában találsz olyan szép,jó fogású Tőrkést,hogy a svájci bicska nyomába nem ér. Van még egy Farkas Bertalan által készített gyönyörű tőrkésem 440C pengével, két alkalommal jutottam vele három disznó zsigerelésig úgy h élezni nem kellett.Nem mondom hogy nem volt életlen 3.nál, de nem volt botélű. Gravírozással,postával,tokkal volt 16.500 . Aztán van még egy,de arról semmit nem tudok,régi,tökéletes, jó, ennyi. Vigyorog

http://vadaszkes.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=85&Itemid=106

Barátom pedig innen rendelt ugyan csak 440C acéllal, akcióban 11.500-ért tokkal, övé is nagyon szép.
http://www.keses.hu/

Persze ez a saját tapasztalatom,és mindenkinek más az ízlése,ezt el kell fogadni.  Emelem  Wave


Van nekem is néhány tőröm és késem de én ezt a Ranger 10 est kb tíz éve használom és azóta szinte csak ezzel rendeztem el minden vadat , főként disznót . Még a konyhára is ezzel dolgoztam fel és még nincs vége mert a ragasztás úgy tűnik jól sikerült. Ha a következő hasonló késemmel sikerülne ennyi saját elejtett vadamat zsigerelni akkor biztos nem panaszkodnék a vadászszerencsémre és reszkető kézzel , könnyes szemmel de nagyon elégedetten tenném nyugdíjba a fegyvereket. Való igaz kb. egy vadat lehet vele kínlódás nélkül rendbe tenni ha esetleg vigyázol arra hogy hogyan forgatod még kettőre is elég. Nekem ez van mindig az övemen és nem akarok több szerszámot magammal cipelni - örülök ha ezt is nem hagyom el nem felejtem a "tett helyszínén" .      Wave
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #1567 Dátum: 2015. Január 15. - 15:24:38 »

 Emelem

Nem illik az aktuális témába, de ha szabad, akkor ajánlanám őt:
http://ferokesek.ro/index.php/2/1
Ha jól emlékszem akkor két beteg gyermeket nevelnek. Nem járok arra felé annyit, mint amennyit szeretnék, de megfogadtam ha arra járok mindig veszek egy kést.

 Wave
András
Naplózva
krisco
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 20


« Új üzenet #1568 Dátum: 2015. Január 22. - 23:24:00 »

 Sziasztok!
 Ezt láttátok már?

Naplózva

A világon a legveszélyesebb dolog az élet.
 Abba eddig még mindenki belehalt.
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #1569 Dátum: 2015. Január 23. - 15:48:07 »

Sziasztok!
 Ezt láttátok már?



Nem rossz Igen, de tulajdonképpen tucatnyi magyar késmíves készít Woodlore másolatot /woodlore stílusú kést. Vállat von
Az meg, hogy így vág leginkább élezés kérdése.
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #1570 Dátum: 2015. Január 25. - 21:01:12 »

Hamár vadászkések akkor a két líblingem:

Berényi mester által, CPM S35VN acélból.


Palcsesz Imre által készített, Sleipnerből



Mindkét forma kitalálása, méretezése a fejem szüleménye.

 Emelem
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
kovimiki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 56


« Új üzenet #1571 Dátum: 2015. Február 06. - 12:01:56 »

Udv a topic olvasoinak!
Gyaltol esszeru tavolsagra keresek mestert, aki segiteni tudna keses dolgaimon. Van ket egyedileg gyartott pengem, amire nyelet szeretnek, meg tokot hozza. Mikor csinaltattam azt mondtam, ajj, majd en faragok hozza, less majd idom, meg varrok is hozza bortokot, kitanulom a dolgokat...hat persze...
Es ami a legfontosabb dolog, keresek olyat, aki hasznalhato elt tud csinalni vadaszkeseimre.
Mert en is tudok ketfelet is akar, az egyik borotva eles, par vagasig tart az ele, a masikfajta az sokaig tart, de mar a disznon levo erosebb szorokkel nem bir  Vállat von
Szoval bavallom, bena keselezo vagyok, ezert profit keresek.  Emelem
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1572 Dátum: 2015. Február 06. - 13:25:10 »

Szia Kovimiki! Emelem

Minek keresel, hiszen Gyálról jár át ide Vecsésre is az a biciklis köszörűs cigány! Vigyorog Stoel Stoel

Komolyra fordítva!  Szvsz nézz körül a fehován, és akinek a munkája megtetszik attól kérd el a névjegykártyáját! Wave
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #1573 Dátum: 2015. Február 06. - 14:24:13 »

Udv a topic olvasoinak!
Gyaltol esszeru tavolsagra keresek mestert, aki segiteni tudna keses dolgaimon. Van ket egyedileg gyartott pengem, amire nyelet szeretnek, meg tokot hozza. Mikor csinaltattam azt mondtam, ajj, majd en faragok hozza, less majd idom, meg varrok is hozza bortokot, kitanulom a dolgokat...hat persze...
Es ami a legfontosabb dolog, keresek olyat, aki hasznalhato elt tud csinalni vadaszkeseimre.
Mert en is tudok ketfelet is akar, az egyik borotva eles, par vagasig tart az ele, a masikfajta az sokaig tart, de mar a disznon levo erosebb szorokkel nem bir  Vállat von
Szoval bavallom, bena keselezo vagyok, ezert profit keresek.  Emelem

Mikor megvan a borotvaéles, de gyorsan eltűnős, próbáldd meg bőrön fenni a kést. Ha szerencséd van, csak a sorját nem szeded le róla rendesen, és amikor letörik, akkor megy el az éle. Ha ezt a sorját bőrrel lekoptatod és nem vágás közben törik le egész jó él lehet a dologból.

Egy próbát megér a dolog.....

Naplózva
tuff74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #1574 Dátum: 2015. Február 06. - 16:53:46 »

remélem nem veszik reklámnak és itt tud valaki segíteni

http://www.kesmives.hu/tagok.php
Naplózva
Oldalak: 1 ... 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 [105] 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 ... 150   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: