Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... 150   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászkések  (Megtekintve 435904 alkalommal)
Szalai Róbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 286



« Új üzenet #15 Dátum: 2008. Május 04. - 15:52:55 »

Senkinek sincs egy büdös bugylija amiről tárgyalhatnánk?????
 Türelmetlen :COMPKI Vadász
Majd az enyémről lehet, ha kész lesz egyszer. Lassan egy éve készül, KO13-ból van, a Hegyes Sanyi féle vaddisznó formavilágát idézi, brutális, csaknem 6mm vastag vas, textilbakelit nyéllel. Nagyon primitív eszközökkel készül azért ilyen lassú a projekt.
Üdv. Atti!
Kíváncsian várom a képeket. Ha 6mm a penge vastagság,én csak egy igen széles pengét tudok elképzelni,ellenkező esetben olyan nagy szögben fut le az él,hogy az "borotva" éles nem lesz a késed.Még úgy lehet ilyen esetben jó élet elérni,ha éltipusnak az un. holkerköszörülést(homorú) választod.Ennek az éltipusnak az egyik hátránya , hogy sérülékeny,többször kell fenni.
Üdv r.
Naplózva

.30-06 semmire nem a legoptimálisabb,de mindenre jó!
Szalai Róbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 286



« Új üzenet #16 Dátum: 2008. Május 04. - 16:01:04 »

Senkinek sincs egy büdös bugylija amiről tárgyalhatnánk?????
 Türelmetlen :COMPKI Vadász
Majd az enyémről lehet, ha kész lesz egyszer. Lassan egy éve készül, KO13-ból van, a Hegyes Sanyi féle vaddisznó formavilágát idézi, brutális, csaknem 6mm vastag vas, textilbakelit nyéllel. Nagyon primitív eszközökkel készül azért ilyen lassú a projekt.
Üdv. Atti!
Kíváncsian várom a képeket. Ha 6mm a penge vastagság,én csak egy igen széles pengét tudok elképzelni,ellenkező esetben olyan nagy szögben fut le az él,hogy az "borotva" éles nem lesz a késed.Még úgy lehet ilyen esetben jó élet elérni,ha éltipusnak az un. holkerköszörülést(homorú) választod.Ennek az éltipusnak az egyik hátránya , hogy sérülékeny,többször kell fenni.
Üdv r.
Ja még annyit, ha már ennyi időt rászánsz a késedre, nem érdemelne meg egy fa markolatborítást?Hogyan készíted?
 Wave
Naplózva

.30-06 semmire nem a legoptimálisabb,de mindenre jó!
Atti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 64



« Új üzenet #17 Dátum: 2008. Május 06. - 17:42:55 »

Senkinek sincs egy büdös bugylija amiről tárgyalhatnánk?????
 Türelmetlen :COMPKI Vadász
Majd az enyémről lehet, ha kész lesz egyszer. Lassan egy éve készül, KO13-ból van, a Hegyes Sanyi féle vaddisznó formavilágát idézi, brutális, csaknem 6mm vastag vas, textilbakelit nyéllel. Nagyon primitív eszközökkel készül azért ilyen lassú a projekt.
Üdv. Atti!
Kíváncsian várom a képeket. Ha 6mm a penge vastagság,én csak egy igen széles pengét tudok elképzelni,ellenkező esetben olyan nagy szögben fut le az él,hogy az "borotva" éles nem lesz a késed.Még úgy lehet ilyen esetben jó élet elérni,ha éltipusnak az un. holkerköszörülést(homorú) választod.Ennek az éltipusnak az egyik hátránya , hogy sérülékeny,többször kell fenni.
Üdv r.
Ja még annyit, ha már ennyi időt rászánsz a késedre, nem érdemelne meg egy fa markolatborítást?Hogyan készíted?
 Wave
Tennék én rá csontot vagy agancsot is csak ahhoz nincs anyagom. Fához meg annyira nem értek, hogy mit lehetne rátenni.
A készítés az mindenfajta csiszoló eszközzel történik (éppen köszörűm nincs) Itt a flex jellegű csiszológéptől a fúróba fogható barkácsolt csiszolókorongig mindent elképzelhetsz.
Per pillanat így fest a csúnyaság:

Naplózva
Szalai Róbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 286



« Új üzenet #18 Dátum: 2008. Május 06. - 19:38:07 »

Senkinek sincs egy büdös bugylija amiről tárgyalhatnánk?????
 Türelmetlen :COMPKI Vadász
Majd az enyémről lehet, ha kész lesz egyszer. Lassan egy éve készül, KO13-ból van, a Hegyes Sanyi féle vaddisznó formavilágát idézi, brutális, csaknem 6mm vastag vas, textilbakelit nyéllel. Nagyon primitív eszközökkel készül azért ilyen lassú a projekt.
Üdv. Atti!
Kíváncsian várom a képeket. Ha 6mm a penge vastagság,én csak egy igen széles pengét tudok elképzelni,ellenkező esetben olyan nagy szögben fut le az él,hogy az "borotva" éles nem lesz a késed.Még úgy lehet ilyen esetben jó élet elérni,ha éltipusnak az un. holkerköszörülést(homorú) választod.Ennek az éltipusnak az egyik hátránya , hogy sérülékeny,többször kell fenni.
Üdv r.
Ja még annyit, ha már ennyi időt rászánsz a késedre, nem érdemelne meg egy fa markolatborítást?Hogyan készíted?
 Wave
Tennék én rá csontot vagy agancsot is csak ahhoz nincs anyagom. Fához meg annyira nem értek, hogy mit lehetne rátenni.
A készítés az mindenfajta csiszoló eszközzel történik (éppen köszörűm nincs) Itt a flex jellegű csiszológéptől a fúróba fogható barkácsolt csiszolókorongig mindent elképzelhetsz.
Per pillanat így fest a csúnyaság:


Szia Atti !
Akkor csak elkészült a kés!? Szerintem nem minden esetben kell agancsot használni markolatanyagnak.Van úgy,hogy egyszerűen nem harmónizál a pengeforma az agancsal.Bárilyen szép erezetű keményfa alkalmas markolatra, és legalább olyan egyszerű megmunkálni mint a textilbakelitot.Ha ritkán készitek kést, és fa markolatra tervezem,akkor feketediót használok,mert még szinezni sem kell csak jó alaposan beitatom olajjal , mikor teljesen elkészültem.Használd egészséggel,és sokat a késed.
Üdv. r. Wave
Naplózva

.30-06 semmire nem a legoptimálisabb,de mindenre jó!
Szasza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 60


WWW
« Új üzenet #19 Dátum: 2008. Május 06. - 20:02:18 »

Üdv!
Jó lett a kés.
Én is probálkoztam textilbakelittel(még a pályám elején)mivel amerikában oly népszerü micarta egyenlő a textilbakelittel,ill. csak papiron mert amihez itthon hozzálehet jutni(barna)durvább.Ami még szerintem nagyon rossz benne(mármint az itthoniban),hogy használatkor irdatlan büdös lesz és ezt a kezed is átveszi.
6mm??Hegyes Sanyi a vaddisznó nevü kését 8mm vastag anyagból csinálja.No Comment.
Szasza
Naplózva

www.szasza.net
Facebookon:Szasza Knives
Szalai Róbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 286



« Új üzenet #20 Dátum: 2008. Május 06. - 20:15:08 »

8mm. ??? ???
Naplózva

.30-06 semmire nem a legoptimálisabb,de mindenre jó!
Cortez
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 402



« Új üzenet #21 Dátum: 2008. Május 20. - 11:06:51 »

Elkunyeráltam két kést apósomtól.


Sajnos a mostoha raktározás kissé megviselte



Képességeimnek megfelelően megtisztítottam egy kicsit. Sok kívánni valót hagy maga után, de egy cseppet jobb



Ez a jelölés mond-e valakinek valamit? Apósom sajnos már nem emlékszik az eredetére.



Ez pedig egy kés Erdélyből a 70-es évekből. Ugyanott és ugyanúgy volt tárolva mint a másik, de ennek nem nagyon ártott. Esetleg ennek az anyagáról tudtok valamit.



Naplózva

Renkecz Rafael
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #22 Dátum: 2008. Június 09. - 23:41:30 »

Az alábbi érdekességet kaptam egy jóbarátomtól (1Ft-al tartozok érte Neki Kacsint ):

GERBER Mark I



Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #23 Dátum: 2008. Június 10. - 23:21:45 »

Az előző hozzászólásban látható kést szeretném megéleztetni, mert olyannyira nem volt használva, hogy gyárilag "életlen" állapotában van...
Mennyiért alakítanak ki manapság jó mesterként élt? És kit tudtok ajánlani (lehetőleg Nógrád megye, Észak-Pest megye, esetleg Budapest)?
Nagyon köszönöm a segítséget!

 Wave
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Szalai Róbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 286



« Új üzenet #24 Dátum: 2008. Június 11. - 18:26:37 »

Az előző hozzászólásban látható kést szeretném megéleztetni, mert olyannyira nem volt használva, hogy gyárilag "életlen" állapotában van...
Mennyiért alakítanak ki manapság jó mesterként élt? És kit tudtok ajánlani (lehetőleg Nógrád megye, Észak-Pest megye, esetleg Budapest)?
Nagyon köszönöm a segítséget!

 Wave
Szia Balázs !
Gratulálok a késhez.
Azt gondolom, ha megélezteted ezt a kést, csalódni fogsz az éltartósságában, ugyanis nincs olyan keményre hőkezelve , hogy az él komolyabb használatot bírjon.
Ez egy taktikai kés , ami egészen másra lett kifejlesztve, mégpedig szúrásra .
Ha elfogadsz egy javaslatot akkor hagyd igy ahogy van , és ha majd készítesz egy előszoba falat , erre kiakaszthatod, és mindig szemelött lesz, a többi vadászkéseiddel együtt. Wave Wave
Üdv.r.
Naplózva

.30-06 semmire nem a legoptimálisabb,de mindenre jó!
Szasza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 60


WWW
« Új üzenet #25 Dátum: 2008. Június 11. - 19:53:09 »

Az előző hozzászólásban látható kést szeretném megéleztetni, mert olyannyira nem volt használva, hogy gyárilag "életlen" állapotában van...
Mennyiért alakítanak ki manapság jó mesterként élt? És kit tudtok ajánlani (lehetőleg Nógrád megye, Észak-Pest megye, esetleg Budapest)?
Nagyon köszönöm a segítséget!

 Wave

Üdv!
Nem is tudom kit ajánlhatnék Pesten? Kacsint Wave
De szerintem se várj sokat a minőségtől,pontosabban igazat adok Robinak,más dologra tervezték-abban valószinüleg kitünő-mint amire te szeretnéd használni.
Szasza
Naplózva

www.szasza.net
Facebookon:Szasza Knives
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #26 Dátum: 2008. Június 11. - 20:00:48 »

Sziasztok!

Köszi az infokat. Nem is elsősorban vadászatra szeretném használni, egyszerűen örülök neki, mert egy ritkaság, de valahogy derogál, hogy egy késnek nincs éle Mosolyog
A neten utána néztem, 58HRC-re van edzve, azért az nem olyan rossz. Jellemze a dologra, hogy alumínium a nyele, a pengeacél vastagsága 6mm Kacsint
Szasza! Privátban is jöhet, vagy itt is, egy árazár élkialakítás ügyében! Megköszönném!

Köszönöm a tanácsokat!
Üdv.: Balázs
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #27 Dátum: 2008. Június 23. - 16:01:15 »

Múltkor kezembe került egy kés a pinceszekrényből. Egykor még valami régi apósjelölttől kaptam asszem Bion Bion
Tőr forma, Muela márka és műanyag markolata van.
Ez a Muela miféle?
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #28 Dátum: 2008. Június 23. - 18:23:32 »

Múltkor kezembe került egy kés a pinceszekrényből. Egykor még valami régi apósjelölttől kaptam asszem Bion Bion
Tőr forma, Muela márka és műanyag markolata van.
Ez a Muela miféle?

Gabi Barátomnak van egy ilyen tőr, pont a műanyag nyél a bibi benne, mert az eltört... Szomorú WEgyébként dícséri, azt mondja, jól használható, éltartó is, és elég jól is néz ki... A Muela egyébként spanyol cég, tudtommal kimondottan vadásztőrök gyártásával indított, de ebben nem vagyok biztos.
Ha már találtad, helyből jól jártál vele  Ördög
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #29 Dátum: 2008. Június 23. - 21:52:49 »

Na ezeket a fa nyelű Morákat mutatta anno a neten S.Peti, nekem nagyon tetszenek (kérdés, kaphatóak-e nálunk és ha igen, milyen áron...?):









És bár műanyag, de egy igazi amolyan mindenes késnek el bírnám képzelni:

Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... 150   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: