Oldalak: 1 ... 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 [92] 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 ... 150   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászkések  (Megtekintve 435973 alkalommal)
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #1365 Dátum: 2013. Augusztus 12. - 05:51:07 »

Üdv mindenkinek!
Az lenne a kérdésem, hogy találkozott-e már valaki a Böker késekkel, bicskákkal?
Találtam egy oldalt, ahol a Böker Magnum Classic Hunter nevezetű bicska szeintem nem oly drága (7700, de javítsatok ki ha mégis) és amire nekem kellene arra megfelelne.
440 acélból van kés,-zsigerelő illetve fűrész penge van benne.
Jó nevű márka vagy ilyenkor csak a penge anyaga számít?
Előre is köszönöm! Egy kezdő vadász Mosolyog
Sokat számít a hőkezelés is, meg az élkialakítás. Nem lesz az rossz kis bicska, az éltartása nem lesz világbajnok, de nem is fonod majd be a szemöldököd mire újraélezed.
Naplózva
boy16
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 185


« Új üzenet #1366 Dátum: 2013. Augusztus 14. - 16:54:55 »

Sziasztok!
Olyan kérdéssel fordulnék hozzátok,hogy Ti a Mora kések közül a szénacél vagy a rozsdamentes pengéset ajánlanátok? Szeretnék még egy jó élezőt is venni csak nem tudom ,hogy milyen márkák között keressek,amik nincsenek nagyon elszállva az árakkal.  Emelem
Naplózva
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #1367 Dátum: 2013. Augusztus 14. - 17:43:21 »

Sziasztok!
Olyan kérdéssel fordulnék hozzátok,hogy Ti a Mora kések közül a szénacél vagy a rozsdamentes pengéset ajánlanátok? Szeretnék még egy jó élezőt is venni csak nem tudom ,hogy milyen márkák között keressek,amik nincsenek nagyon elszállva az árakkal.  Emelem
A Morák talán a legjobb ár-érték arányú kések a piacon, javaslom a paletta olcsóbb végéről válassz, 5000 forint felé menni nem nagyon érdemes, afölött már csak a marketingért fizetsz. Szénacél vagy rozsdamentes, igazán komoly hitviták vannak erről, kb a melyik a legjobb kaliber szinten, döntsd el magad, mindkettő tökéletesen használható Mosolyog
Élező: ez megint nagyon komoly kérdés, rengeteg van a piacon, én Fallkniven DC4-et és a kétoldalú Spyderco követ használom, változó sikerrel, mert élezni még nem nagyon tudok, igaz ennek ellenére lelkesen csinálom Mosolyog Itt a rutin számít sokat, gyakorolni kell...... Legjobban akkor jársz, ha elküldöd vagy elviszed a kést egy profihoz, olyan élet csinál rá, hogy elsírod magad a boldogságtól Mosolyog
Amíg nem nagyon használod a kést egy fenőacéllal is elég lehet karbantartani, de előbb-utóbb jön az élezés is.
Naplózva
boy16
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 185


« Új üzenet #1368 Dátum: 2013. Augusztus 14. - 17:46:51 »

A Morák talán a legjobb ár-érték arányú kések a piacon, javaslom a paletta olcsóbb végéről válassz, 5000 forint felé menni nem nagyon érdemes, afölött már csak a marketingért fizetsz. Szénacél vagy rozsdamentes, igazán komoly hitviták vannak erről, kb a melyik a legjobb kaliber szinten, döntsd el magad, mindkettő tökéletesen használható Mosolyog
Élező: ez megint nagyon komoly kérdés, rengeteg van a piacon, én Fallkniven DC4-et és a kétoldalú Spyderco követ használom, változó sikerrel, mert élezni még nem nagyon tudok, igaz ennek ellenére lelkesen csinálom Mosolyog Itt a rutin számít sokat, gyakorolni kell...... Legjobban akkor jársz, ha elküldöd vagy elviszed a kést egy profihoz, olyan élet csinál rá, hogy elsírod magad a boldogságtól Mosolyog
Amíg nem nagyon használod a kést egy fenőacéllal is elég lehet karbantartani, de előbb-utóbb jön az élezés is.
Köszi a választ!  Emelem
Naplózva
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #1369 Dátum: 2013. Augusztus 14. - 19:38:46 »

Sziasztok!
Olyan kérdéssel fordulnék hozzátok,hogy Ti a Mora kések közül a szénacél vagy a rozsdamentes pengéset ajánlanátok? Szeretnék még egy jó élezőt is venni csak nem tudom ,hogy milyen márkák között keressek,amik nincsenek nagyon elszállva az árakkal.  Emelem
Arra figyelj, hogy van vmi "Triflex steel" anyagú késük, azzal én jól megszívtam 8ezerért vettem, aztán az első krumplipucolásnál berozsdult az egész... Most nem rég vettem egy rozsdamentest 3ezerért, első osztályú kés, nagyon meg vagyok vele elégedve. Igen

A multkor mikor a nyaralás előtt kipucoltam a kocsit, találtam egy vagonnyi MOL pontot meg gyüjtőfüzetet, mérgemben teleragasztottam egyet, aztán vettem egy késélezőt náluk. Szerintem jó választás, kerámia betétes, és elég jól  is élez. Igen

 Emelem
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1370 Dátum: 2013. Augusztus 14. - 19:44:59 »

Sziasztok!
Olyan kérdéssel fordulnék hozzátok,hogy Ti a Mora kések közül a szénacél vagy a rozsdamentes pengéset ajánlanátok? Szeretnék még egy jó élezőt is venni csak nem tudom ,hogy milyen márkák között keressek,amik nincsenek nagyon elszállva az árakkal.  Emelem
Mora 860 Mg vagy mi...Rozsdamentes,jó fogású,vadászos "mer ződ" és 3000-ért meg is lehet venni.(Műanyag övre fűzhető tokkal)
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #1371 Dátum: 2013. Augusztus 14. - 19:47:02 »

Mora 860 Mg vagy mi...Rozsdamentes,jó fogású,vadászos "mer ződ" és 3000-ért meg is lehet venni.(Műanyag övre fűzhető tokkal)
Ezt vettem most én is. Igen Azóta mindig az övemen lóg, ha kell kéznél legyen. Kacsint
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
bernie636
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 244


« Új üzenet #1372 Dátum: 2013. Augusztus 14. - 21:09:18 »

Szintén zenész  Vigyorog
Rozsdamentes Mora (MG Companion asszem) a mindenes, mellé nem rég vettem egy kerámiás Fiskars élezõt a helyi gazdaboltban. Gondolkodtam a szénacélon is (éltartóbb talán), de végül rozsdamentes lett. Bár a szépen megfeketedett acélnak is megvan a feelingje, nagyapám kései jutnak róla eszembe.

Más: pár napja kértem itt tanácsot, Boar és Rézgróf válaszait köszönöm, végül egy 3 darabos Dick szettet válogattam össze az otthoni henteskedéshez.

Üdv,
B.  Emelem
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1373 Dátum: 2013. Augusztus 14. - 21:20:01 »


...... végül egy 3 darabos Dick szettet válogattam össze az otthoni henteskedéshez.


Okosan! Igen Emelem
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #1374 Dátum: 2013. Augusztus 14. - 22:17:32 »

Szintén zenész  Vigyorog
Rozsdamentes Mora (MG Companion asszem) a mindenes, mellé nem rég vettem egy kerámiás Fiskars élezõt a helyi gazdaboltban. Gondolkodtam a szénacélon is (éltartóbb talán), de végül rozsdamentes lett. Bár a szépen megfeketedett acélnak is megvan a feelingje, nagyapám kései jutnak róla eszembe.

Más: pár napja kértem itt tanácsot, Boar és Rézgróf válaszait köszönöm, végül egy 3 darabos Dick szettet válogattam össze az otthoni henteskedéshez.

Üdv,
B.  Emelem
Szerintem a rozsdamentes éltartóbb... Fejvakarás


 S.Peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
bernie636
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 244


« Új üzenet #1375 Dátum: 2013. Augusztus 14. - 22:48:01 »

Lehet, hogy tévedek, de eddig én úgy tudtam, hogy a szénacél a ridegebb, keményebb, vagyis éltartóbb, cserébe kevésbé ellenáll a korróziónak. Ezek szerint nem jól tudom? Gondolom nem ennyire egyszerû fekete-fehér, de mi az "általános" szabály?
 Emelem
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #1376 Dátum: 2013. Augusztus 14. - 23:08:25 »

Lehet, hogy én nem vagyok képben...

 S.Peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #1377 Dátum: 2013. Augusztus 15. - 06:25:12 »

Uraim,

A szénacél vs. rozsdamentes téma megérne egy saját fórumot. Egyik sem jobb, főleg azért, mert ezer féle van mindkettőből, illetve egy kés éltatrtása szempontjából a hőkezelés (edzés) és az élkialakítás (konvex, élszalag, skandináv) is nagyon sokat számít. Akit mélyebben érdekel a téma annak nagyon javaslom a Késportál fórumját, ott neves hazai késkészítők illetve az acél hőkezelés egyik magyar guruja is már sokat írt az acélokról. Egyet fontos megérteni: legjobb acél nincs, adott célra vannak jobb és rosszabb választások.
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #1378 Dátum: 2013. Augusztus 15. - 07:04:21 »

Uraim,

A szénacél vs. rozsdamentes téma megérne egy saját fórumot. Egyik sem jobb, főleg azért, mert ezer féle van mindkettőből, illetve egy kés éltatrtása szempontjából a hőkezelés (edzés) és az élkialakítás (konvex, élszalag, skandináv) is nagyon sokat számít. Akit mélyebben érdekel a téma annak nagyon javaslom a Késportál fórumját, ott neves hazai késkészítők illetve az acél hőkezelés egyik magyar guruja is már sokat írt az acélokról. Egyet fontos megérteni: legjobb acél nincs, adott célra vannak jobb és rosszabb választások.
Általában a szénacél kések puhábbak, könnyebben fenhetők, élezhetők, és kevésbé éltartók. A szóban forgó Mora skandináv éltípusnál is a rozsdamentes keményebb, jobban tartja az élét, viszont cserébre sokkal nehezebb fenni, élezni.
Mindig meglepődök azon, hogy valaki tudatlanul vesz valamit.. Ördög
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #1379 Dátum: 2013. Augusztus 15. - 07:13:49 »

Ha csak itt a késes topicK Ördög oldalait olvasgatja, netán keresgél is, vagy kérdez, simán kiderül...
A többihez meg egy élet is kevés...egy kés nem kés....



 S.Peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Oldalak: 1 ... 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 [92] 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 ... 150   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: